Aktualności,  - zdjęcie, fotografia
09/03/2016 07:59

Po "posypaniu się" Forum Dialogu kolejna propozycja Polskich Sieci Energetycznych - rozmowy w wąskim gronie delegatów samorządów i stowarzyszeń.


[reklama]

Oczywiście, w sprawie dokumentacji związanej ze zmianą "historycznego" przebiegu linii 400 kV, o której ujawnienie dopomina się strona społeczna, dalej cisza.

Grodzisk bez lukru

Polub nas :)

https://web.facebook.com/Grodzisk-bez-lukru-654799794599893/?fref=ts

400 kV - c.d.2 komentarze opinie

  • 400 - niezalogowany 2016-03-09 11:45:12

    I będzie cisza. w Grodzisku przeciwko linii protestują tylko mieszkańcy których to bezposrednio dotyczy. Jesteśmy sami bo uważam, że zainteresowanie burmistrza jest tylko pozorne. Mieszkańcy masta i pozostałych wsi prawie nic nie wiedzą. Teraz władze próbują uzyskać stanowisko minista Błaszczaka w tej sprawie i jego obarczyć odpowiedzialnością.A gdzie byli mając kolegów partyjnych w rządzie? Możemy się czuć wkręceni w te debaty i dialogi . Tyle czasu minęło a sprawa sie pogłębia. Mam żal do burmistrza, że tak unikał osobistego zaangażowania. Był przecież kimś w mocny sposób związany z zasiadającymi w rządzie kolegami z PSL

  • Tadzik - niezalogowany 2016-03-09 21:20:41

    Nie zgadzam się na linie 400 kV i nie interesują mnie wagi kryteriòw. Spójrzcie jednak na autorów z całym szacunkiem , ale mogły się wpisać Stowarzyszenia, mamy Urzędy Gmin Jaktorów, Wiskitki a u nas Autorem Burmistrz. Ja, Ja i niczego sieprzez te długie lata nie nauczył.

  • As - niezalogowany 2016-03-10 12:57:19

    Był kimś? Jakby był kimś to by nam tego nie wpie, nie wpakowali. Tak sie z nim liczyli czy wygral biznes a nie dobro ludzi?

  • Mądry Polak po ............. - niezalogowany 2016-03-15 12:24:20

    Dlaczego utrzymywane z naszych podatków radio Bogoria milczy ? PSL dla dobra grodziszczan zgłosiło ten projekt. W końcu Bur-mistrz stał się członkiem PSL z własnego wyboru i korzyści, widocznie lubi kolor czerwony.

  • Burr-mistrz - niezalogowany 2016-03-15 18:13:12

    Unika ? przecież ON to tutaj przyciągnął

  • z Makówki - niezalogowany 2016-03-17 15:18:28

    Nie przyciągnął. Nie wiedział. Jak tylko okazało się , że to u nas będzie stanął z ludźmi na stanowisku przeciwko linii. Nawet została ta linia wykreślona, nie wpisano jej w plan.

  • DOBRE - niezalogowany 2016-03-17 18:00:40

    hA,HA,HA

  • pippa - niezalogowany 2016-03-18 13:49:36

    W 2011 r. ogłoszono przetarg na budowę nowego bloku 1000 MW w elektrowni Kozienice. Jednocześnie analizowano w jaki sposób wyprowadzić energię z tego bloku m.in. do Warszawy. Miano w tym celu zmodernizować linię 220 kV Kozienice - Ożarów i przebudować ją na linię 400 kV w tym samym korytarzu. Ale w 2012 r. zwiększono przepustowość tej linii 220 poprzez wymianę na niej kabli na wysokotemperaturowe. I nagle postanowiono (w 2012 r.? ), że wybudują nowa linię 400 kV w nowym korytarzu i gdzieś ją tam wcisną. Wcisnęli zaufanym działaczom i aktywistom partyjnym PSL w powiecie grodziskim, a gdzieżby oni mieli śmiałość odmówić wicepremierowi Piechocińskiemu. Oto cała prawda. A jeszcze mówią, że ci działacze PSL sami wnioskowali o tę linię. Są jakieś pisma w tej sprawie słane do Sejmiku.

  • do pipy - niezalogowany 2016-03-19 10:52:27

    A czy "gleba" założona dla objęcia władzy w mieście nie jest przybudówką dawnych towarzyszy ? Dwaj kolesie z PGR jeden z ZSMP a drugi z ZSL - PSL stali się ziemianami - choć nic nie siali, to mnogo zebrali. Dzięki dawnym towarzyszą, zagospodarowali emerytów i rencistów. W radiu rządzi dawny oddany towarzysz i propaganda czyni cuda - jak za czasów Stalina. Tytuły z gazet sypią się jak z rogu obfitości - a podatki z najwyższej półki. Gawiedż pobiegnie na "tenisa" pod batutą byłego prokuratora z PRL, dzięki temu będzie "młodzieżówka" Mieszkańcy w większości siedzą cicho, bo widocznie tak ich nauczono, lub wystraszono

  • bieda czy hobby ? - niezalogowany 2016-03-22 18:06:30

    Często w Grodzisku można spotkać osoby starsze grzebiące w śmieciach. Puszki i inne surowce stały się dodatkiem do niskiej renty. Ostatnio stowarzyszenie motocyklistów żegnało zimę. Kawalkada motocyklistów pod ochroną Policji na sygnale udała się na piknik. Dobry motocykl to spory wydatek, a więc to hobby jest dosyć drogie. Jednego nie rozumiem, dlaczego podatnicy mają to sponsorować zamiast pomóc biednym rencistą ? Na kogo zagłosują ci których Burmistrz wspiera pieniędzmi z podatków ?

  • leon - niezalogowany 2016-03-23 22:08:30

    a bez tej pompy to nie można cieszyć się hobby?

  • Kto ważniejszy ? - niezalogowany 2016-03-26 10:22:38

    Przypominają mi się dwa obrazy. Na jednym dwie bogato wystrojone panienki, i podpis: czy będziemy dzisiaj tańczyć ? Na drugim dwie dziewczynki w łachmanach bez obuwia, i napis: czy będziemy dzisiaj jadły ?

Dodajesz jako: |