12°C bezchmurnie

Betonem w stawy Walczewskiego?

Kiedy: 2015-10-20 , godzina: 00:00 | Gdzie: .....

Imprezy, Betonem stawy Walczewskiego - zdjęcie, fotografia

Wtorek, 6 października 2015 r., Centrum Kultury. Spotkanie mieszkańców ulicy Okrężnej z Burmistrzem, w obecności kilkorga radnych.

Nie odniosę się do meritum sprawy, obie strony wiedzą, czego chcą, zapewne zakończy się to jakimś kompromisem. Co innego było nadzwyczaj intersujące, zderzenie dwóch koncepcji rozwoju gminy. Wygląda na to, że pan Burmistrz zupełnie nie orientuje się, dla kogo rządzi i czego oczekują mieszkańcy. Pan Burmistrz twierdzi, że dla mieszkańców chciał zbudować ulicę XXI wieku, z bajerami – jezdnia 6 m, chodniki po obu stronach, ścieżka rowerowa, rondo, na co drugim skrzyżowaniu. Mieszkańcy odpowiadają, że jakby chcieli mieć taką ulicę, to by nie przeprowadzali się na Okrężną z Ursynowa, Bemowa czy Woli. Na spokojnych dotąd osiedlach o zabudowie jednorodzinnej pojawiają się bloki mieszkalne. Czyżby pan Burmistrz chciał z Grodziska uczynić drugą Warszawę?
Ponadto zupełny brak zaufania do słów pana Burmistrza, bo władza albo obiecuje, albo oszukuje. Pan Burmistrz zarzeka się, że nigdy nie miał intencji zrobienia z Okrężnej obwodnicy. Chciał to zrobić szybko, bo nadarzyła się taka okazja i liczył, że mieszkańcy po rękach go będą całować. Nie było czasu, więc nie było konsultacji z mieszkańcami. Pan Burmistrz zapomniał tylko, że przebudowę Okrężnej planował pod działaniem specustawy drogowej. To chyba tylko, dlatego, aby było szybciej? Nie wierzymy tym słowom. Mieszkańcy ul. Nadarzyńskiej zaczynają przebąkiwać, że planowana rewitalizacja Stawów Walczewskiego ma zupełnie inny cel, niż się oficjalnie mówi. Otóż ma ona zapewnić drogi dojazdowe do czterokondygnacyjnych bloków mieszkalnych, których budowa jest planowana w otulinie Stawów (teren C1-22-MW), na terenach bagiennych. Chcielibyśmy w to nie wierzyć. A jak jest w innych częściach miasta?

Ratujmy Grodzisk Mazowiecki

Polub nas :)

https://www.facebook.com/Ratujmy-Grodzisk-Mazowiecki-847991501975010/timeline/

Betonem w stawy Walczewskiego? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się