3°C mgła

Bezpieczeństwa uczymy od przedszkola

Oświata, Bezpieczeństwa uczymy przedszkola - zdjęcie, fotografia

Piękna pogoda i wesoła atmosfera towarzyszyła przedszkolakom, którzy zaprosili dziś na spotkania grodziskich policjantów. Dzieci z Przedszkola w Książenicach i Opypach dowiedziały się na czym polega praca policjantów, a także poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedszkolaki miały też możliwość obejrzeć z bliska radiowóz i policyjne wyposażenie służbowe.


 

Wśród wielu informacji i umiejętności jakie zdobywają dzieci w przedszkolu nie może zabraknąć wiedzy o bezpieczeństwie. Z tym zdaniem zgadzają się pracownicy wielu przedszkoli w powiecie grodziskim, dlatego zapraszają policjantów na praktyczną lekcję z dziećmi.

 

Funkcjonariusze opowiedzieli dziś dzieciom z Przedszkola Tosi i Franka w Książenicach, a także z Przedszkola Burczybas w Opypach o swojej pracy i przekonywali, że już w wieku 3 lat warto uczyć się jak być bezpiecznym. Policjantka zapoznała uczestników spotkań z najważniejszymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci przypominały sobie jak należy podróżować samochodem, ćwiczyły też prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

 

Przedszkolaki bez problemu odpowiedziały na pytanie do czego służy policyjny lizak, kajdanki i pałka, a potem z uwagą wysłuchały informacji kiedy policjanci ich używają. Nie zabrakło też prezentacji kamizelki odblaskowej i zachęty do noszenia świecących elementów na ubraniu.

 

Po nauce w salach, przyszedł czas na prezentację radiowozu na przedszkolnych podwórkach. Wszystkie dzieci chętnie siadały w policyjnym aucie, przymierzały czapki i koniecznie chciały posłuchać sygnałów.

 

[reklama]

 


 

Bezpieczeństwa uczymy od przedszkola komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się