5°C mgła

Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką i Policją

Oświata, Bezpieczna droga szkoły Mrówką Policją - zdjęcie, fotografia

Jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, jak zachowywać się w pobliżu jezdni, jak bezpiecznie podróżować samochodem- te i inne zagadnienia były dziś tematem zajęć dla uczniów klas II z Milanówka. Informacje o bezpiecznym zachowaniu na drodze i praktyczną lekcję na przejściu dla pieszych przygotowali dla nich grodziscy policjanci i przedstawiciele marketu „Mrówka”. Dzieci dowiedziały się też jak ważne jest używanie elementów odblaskowych i zobowiązały się nosić świecące opaski i zawieszki, które otrzymały od sympatycznej maskotki.


 

Na jednym ze skrzyżowań w Milanówku użytkownicy dróg mogli dziś spotkać wyjątkową grupę osób. Uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej Nr 2 mieli tam praktyczną lekcję bezpieczeństwa, przygotowaną przez grodziskich policjantów i przedstawicieli marketu „Mrówka”. Dzieci pod opieką funkcjonariuszy i sympatycznej maskotki uczyły się jak prawidłowo zachowywać się na drodze jako piesi.

 

Zajęcia pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” polegały głównie na nauce prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Zanim dzieci dotarły na miejsce działań, policjantka przekazała im najważniejsze zasady zachowania na ulicy, a Pan Mrówka wręczył im opaski odblaskowe, które założyły na rękawy kurtek. Następnie, po obserwacji ruchu ulicznego na skrzyżowaniu, uczniowie przypominali sobie zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Gdy policjantka potwierdziła, że znają już teorię, rozpoczęła się lekcja praktyczna. Każda para oddzielnie, w asyście policjantki, przechodziła na drugą stronę ulicy. W wykonaniu zadania pomagał też drugi policjant i pracownik szkoły, którzy za pomocą policyjnego lizaka i specjalnego znaku zatrzymywali kierowców.

 

W czasie zajęć dzieci obserwowały też zachowania innych użytkowników dróg. Dowiedziały się między innymi, że nie można przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych, a także jak niebezpieczna dla pieszych jest jazda bez włączonych świateł w pojazdach. Policjanci przypomnieli im też jak bezpiecznie podróżować samochodem. Uczniowie zobowiązali się do przestrzegania wszystkich zasad i przekazywania ich innym uczestnikom ruchu drogowego, zwłaszcza rodzicom.

 

Na zakończenie lekcji dzieci odebrały od Pana Mrówki także zawieszki odblaskowe do plecaków i obiecały nosić dla własnego bezpieczeństwa otrzymane dziś elementy odblaskowe, a także wyjąć z szufladek i szafek te, które mają w domu.

kz

 

[reklama]

 

Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką i Policją komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się