5°C mgła

Bezpieczne przedszkolaki

Oświata, Bezpieczne przedszkolaki - zdjęcie, fotografia

Bezpieczeństwo w domu i przedszkolu, a także na podwórku i na drodze było tematem dzisiejszego spotkania policjanta z przedszkolakami. Dwie najstarsze grupy dzieci z grodziskiego przedszkola Nr 7 poznały zasady zachowania wobec osób obcych, przećwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię i przypomniały sobie numery alarmowe. Na zakończenie spotkania, oprócz odblaskowych naklejek i policyjnych życzeń, dzieci otrzymały też zadania do domu, oczywiście związane z bezpieczeństwem. 

Dzieci 5 i 6-letnie z Przedszkola Nr 7 w Grodzisku Maz. spotkały się dziś z policjantką, aby uczyć się zasad bezpieczeństwa. Wśród tematów były zachowania dzieci w kontaktach z osobami obcymi, przestrzeganie zasad określonych przez rodziców w domu i przez wychowawczynie w przedszkolu, a także prawidłowe zachowanie się na drodze. Następnie dzieci przypominały sobie numery alarmowe różnych służb, które niosą pomoc w niebezpiecznych sytuacjach.

 

Podczas spotkania dzieci wykazały się bogatą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Znały bardzo dużo zagrożeń wynikających z łatwowierności wobec osób obcych, a także nieposłuszeństwa rodzicom, czy wychowawcom. Policjantka poprzez odegraną scenkę przypomniała zasadę nie otwierania drzwi obcym i wskazała prawidłowe zachowania w podobnych sytuacjach. Na przykładzie Czerwonego Kapturka policjantka omówiła też konsekwencje nieprzestrzegania zasad, których uczą rodzice i wychowawcy.

 

Następnie dzieci wskazywały błędy popełniane na drodze i ćwiczyły prawidłowe zachowanie pieszego podczas przechodzenia przez ulicę. Na podsumowanie spotkania dzieci szukały dobrych sposobów rozwiązywania różnych problemów.

 

Bardzo szybko odkryły, że czasem w kłopotach muszą pomóc inni, których można wezwać przez telefon. Razem z bohaterami piosenki dzieci przypominały sobie numery alarmowe do służb ratowniczych. Aby wezwanie pomocy było skuteczne policjantka wyznaczyła wszystkim zadanie zapamiętania tych numerów, a także swojego adresu. Dzieci zobowiązały się do wykonania tego zadania w domu, z pomocą rodziców.

 

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe naklejki ze znanym bohaterem SpongeBobem i policyjne życzenia „Wszystkiego Bezpiecznego”.

 

kz

 

[reklama]

Bezpieczne przedszkolaki komentarze opinie

  • MP - niezalogowany 2013-01-07 20:21:30

    Jeżeli dobrze poznaję, to Pani insp. Katarzyna Zych. Pozdrawiam Pani Kasiu. Mariusz Pilis

Dodajesz jako: Zaloguj się