14°C lekkie zachmurzenie

„Bo warto pamiętać” - spektakl słowno-muzyczny o burmistrzu Janie Wolframie

To piękna i wzruszająca lekcja historii mówiąca o bohaterach powstania styczniowego, a w szczególności o burmistrzu Grodziska Janie Wolframie.


Zachęcona pierwszym występem  uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 nie mogłam przegapić drugiego. 30 kwietnia w Sali Konferencyjnej CK odbył się spektakl słowno- muzyczny uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4.


Skąd pomysł na takie lekcje historii?

Pani Małgorzata Młotkowska – nauczycielka historii w szkole podstawowej i gimnazjum wyjaśnia:

"Była to druga część ogólnopolskiego projektu "Bo warto pamiętać" W I części należało uczcić jakieś dwie rocznice narodowe (My wybraliśmy 195 rocznicę wybuchu powstania listopadowego i 95 rocznicę bitwy warszawskiej) w II części należało uczcić rocznicę lokalną. Moi uczniowie na kółku historycznym wybrali postać burmistrza Jana Wolframa z okresu powstania styczniowego. Scenariusze, choreografia, reżyseria to moje dzieło. Dzieciaki są świetne, wczuwają się w role, ale też rozumieją te trudne kawałki naszej historii. Bez tego, nie zagraliby tak. Jestem z nich ogromnie dumna. Nasz udział w tym projekcie, to żywa lekcja historii. Na tyle dzieci są zainteresowane, że mają już pomysły na inne przedstawienia. Projekt kończy się w czerwcu. Bierze w nim udział 50 szkół podstawowych z Polski. Główną nagrodą jest wyjazd na kolonie historyczno-archeologiczne nad nasze morze. Trzymajcie za nas kciuki, Teraz to muszę udostępnić film z występu na youtube, wysłać do komisji ten film, raporty, zdjęcia, i nagrać 5 minutowy filmik z udziałem dzieci z projektu pt. "Bo warto pamiętać" W nim dzieci opowiedzą krótko, dlaczego warto uczyć się historii"

 

Każdy kto oglądał jeden czy drugi spektakl musi przyznać, że dzieciaki są niesamowite. Jak na dłoni widać, że robią to z pełnym zaangażowaniem
i sprawia im to dużą satysfakcję.[reklama]


Dodam jeszcze, że mają też swój udział w renowacji pomnika Jana Wolframa na grodziskim Cmentarzu. Pani Małgosia i jej uczniowie kwestują na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków.

Gratuluję i życzę wygranej w konkursie.                         Alicja Pytlińska – radna.

„Bo warto pamiętać” - spektakl słowno-muzyczny o burmistrzu Janie Wolframie komentarze opinie

  • :) - niezalogowany 2016-05-16 14:08:05

    Pani Małgosiu. W takim razie czekamy na relację znad morza ! Należy się i młodzieży i Pani za zaangażowanie i chęc przygotowywania takich widowisk.

Dodajesz jako: Zaloguj się