12°C pochmurno z przejaśnieniami

BUR- MISTRZOWSKI ruch Grzegorza Benedykcińskiego

Aktualności, MISTRZOWSKI Grzegorza Benedykcińskiego - zdjęcie, fotografia

Nie bez przyczyny w poprzednich postach na swojej stronie FB udostępniliśmy relację z wystąpień włodarzy Żabiej Woli i Wiskitek – Haliny Wawruch i Franciszka Grzegorza Miastowskiego na sejmikowym Forum Dialogu.


Dodać wypada, że także wójt gminy Radziejowice Urszula Ciężka - jak lwica broniła mieszkańców i „swojego terytorium” przed linią 400kV. A Grodzisk? Owszem, było - świetne, emocjonalne i jak zwykle merytoryczne wystąpienie MIESZKAŃCA północy - Ireneusza Kozery i … poza nim, nikt z naszych „ważnych” nie zabrał głosu 
A gdzie był i co robił burmistrz Grzegorz Benedykciński, który wysyłając na Forum swojego zastępcę – Pana Piotra Galińskiego, mógł przewidzieć, że ten nawet nie podejmie próby dotarcia do mikrofonu ?
Odpowiedź na to pytanie padła w czwartek wieczorem, w artykule zamieszczonym na stronie Urzędu Miasta i mocno nas zaskoczyła. 
Otóż nasz Pan burmistrz podejmował w grodziskim Centrum Kultury Wojewodę Mazowieckiego - Pana Zdzisława Sipierę oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów województwa mazowieckiego!

[reklama]


Spotkanie nosiło nazwę „posiedzenie Prezydium Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Mazowieckiego w Grodzisku Mazowieckim” i tak zupełnie „przypadkiem” odbywało się w tym samym czasie co Forum Dialogu w sprawie inwestycji, która na Mazowszu jest obecnie najważniejsza, najbardziej kontrowersyjna i budząca największy społeczny sprzeciw. 
Gwoli ścisłości – jak wieść gminna niesie, inicjatorem spotkania był burmistrz Mszczonowa – Pan Józef Kurek. Tę wersję potwierdzałoby, widoczne na zdjęciach, zajmowanie przez Pana Kurka honorowego miejsca przy stole prezydialnym. Dlaczego odbywało się w Grodzisku – nie wiemy. Może w Mszczonowie zabrakło odpowiedniej sali?
Dlaczego wiadomość o spotkaniu w Centrum Kultury nie była podana do publicznej wiadomości? 
Dlaczego burmistrz Benedykciński znając termin Forum w sprawie linii 400kV, nie wystąpił o zmianę terminu tego spotkania? Przecież sprawa linii dla wielu mieszkańców „jego” gminy oznacza „być albo nie być”.

Zaniechanie przełożenia spotkania, połączone z ukryciem terminu „Konwentu” z udziałem Wojewody rodzi podejrzenia, że dla Pana Benedykcińskiego nieważne są problemy mieszkańców. I to te najcięższego kalibru.

O linii 400 kV głośno było i jest nie tylko w naszej gminie, powiecie, regionie - sprawa jest znana szerzej i wszystkim, od gmin począwszy na władzach centralnych kończąc.
Mamy uwierzyć w przypadkową zbieżność terminów Forum Dialogu i „Konwentu”? No, przyznajemy się, nie wierzymy.
Pytamy, więc:
Czyżby Pan, Panie burmistrzu obawiał się, że mieszkańcy zamiast na Forum Dialogu, które od początku miało być jedynie próbą „skanalizowania” społecznych protestów, zamiast wycieczki do Warszawy wybiorą spotkanie i rozmowę z Wojewodą Mazowieckim?
Wydaje się, że będzie Pan musiał odpowiedzieć mieszkańcom, dlaczego wybrał Pan „Konwent” zamiast Forum?
Tym bardziej, że na czerwcowym spotkaniu w sprawie 400 kV w Żukowie deklarowała Pan: „…ja jestem dla was absolutnie najważniejszą osobą w tym problemie. Bo kto Wam w tym pomoże jak nie MY?” (…) 
"I ja uważam, że ja jestem wielką szansą właśnie w tym problemie. 
Bo mam określone możliwości dzięki temu, że tyle lat jestem, dzięki temu, że jestem najlepszym…”
Okres ochronny, Panie Burmistrzu, już kończy się. Sprawa jest poważna. TO - kto, kiedy i w jaki sposób „poprosił” o linię 400kV widnieje w dokumentacji Komisji Gospodarki Gminnej i Rady Miejskiej z ubiegłych lat.
Wydaje się, więc, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest podjęcie przez Pana decyzji czy dalej będzie Pan lawirował, czy weźmie się Pan w garść i zacznie działać dla dobra mieszkańców gminy.

To samo dotyczy Radnych Rady Miejskiej. Podniesienie ręki przy przyjmowaniu stanowiska w sprawie linii 400 kV – to trochę mało. 
Na ostatnim Forum była jedynie radna Ewa Górska, która do tej pory wspólnie z radną Alicją Pytlińską uczestniczyła we wszystkich ważniejszych spotkaniach w sprawie linii 400 kV.
Gdzie jest radny z północnych terenów gminy – Pan Mirosław Gajowniczek?
To Pana sąsiadom-wyborcom linia wejdzie pod domy! Prawdę mówiąc, dziwi nas Pana bezczynność.

Grodzisk bez lukru

https://web.facebook.com/Grodzisk-bez-lukru-654799794599893/?fref=ts

BUR- MISTRZOWSKI ruch Grzegorza Benedykcińskiego komentarze opinie

  • NIE - niezalogowany 2016-02-22 19:58:39

    Nie wiem dlaczego inni samorządowcy- burmistrzowie, wójtowie, przewodniczący rad stają ze swoimi mieszkańcami mając odwage bronić ich przed tą linią, a nasi nie. Milczą bo co? Bo sami nam to sprowadzili czy milczą żeby przebieg sie nie zmienił bo? Czy najzwyczajniej jesteśmy dla nich nic nie znaczącą garstką wieśniaków? Burmistrz nie chce odpowiedzialnie stanąc z nami i swoją pozycją powiedzieć NIE, ciągle ma coś ważniejszego.

  • przejrzyjcie na oczy - niezalogowany 2016-02-22 21:13:54

    O ludu gminy Grodzisk Maz.,kiedy ty przejrzysz na oczy i zrozumiesz co tu się wyprawia? Komu służy władza i po co ? Zobaczcie kto na tym zyskuje, a kto traci ? Kto się dorabia milionowych majątków sprawując funkcję administracyjną ? Czy w normalnym kraju jest to możliwe ? Czy ktoś to kiedyś rozliczy ?

  • A ja wam powiem, że - niezalogowany 2016-02-22 23:09:45

    wszystko jest możliwe, każdy przebieg będzie brany pod uwagę i kto wie w której wsi zagoszczą słupy. Gmina siedzi cicho ale tak długo się nie uda.

  • dziad - niezalogowany 2016-02-23 08:33:57

    Pewnie masz racje, ale coś trzeba robić. O jednym już żeśmy sie przekonali, że władzy nie można ufać . Na północy nas mało i na naszych głosach burmistrzowi i radnym nie zależy . Wybrali sobie tych lepszych i o ich głosy dbają. A radny to już powinien sie pożegnać z funkcją radnego bo wstydu nie ma.

  • III RP. - niezalogowany 2016-02-23 10:54:13

    A może to spotkanie poświęcono KV 400 ? Oj obrodziło "Bolkami" w całym kraju.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2016-02-23 11:15:35

    chroń nas Boże od takich mistrzów. Jak łatwo nieodpowiedzialnymi decyzjami sprowadzić problem. Wielka krzywda dla nas.

  • paraliż - niezalogowany 2016-02-23 20:39:44

    A może zamiast obradować i popijać kawkę , warto zastanowić SIĘ I JAK NAJSZYBCIEJ WPROWADZIĆ w życie : JAK USPRAWNIĆ RUCH W MIEŚCIE NA WYPADEK ZDARZENIA DROGOWEGO. Mam tu na myśli dzisiejszy poranny chaos komunikacyjny związany z wypadkiem jaki miał miejsce przy Budokruszu. Pojazd stanęły w miejscu.Korek przez cały Grodzisk. Nikt nie pofatygował się aby pokierować RUCHEM PRZY STACJI SHELL , gdzie wszyscy chcieli skręcać W KIERUNKU NA WIADUKT, A TAM KLOPS. A gdzie jest straż miejska ? Do czego została powołana ? Czy tylko mandaty i imprezki ???

  • do 4 - niezalogowany 2016-02-24 10:01:14

    To co zrobił Bur - mistrz pokazuje jego prawdziwy stosunek do mieszkańców Grodziska. Zamiast obiecywanej obwodnicy czy AWW zafundował w podzięce 400 KV. Który gospodarz działa na szkodę swojego środowiska. Za co ten tytuły i nagrody otrzymywane od gazet ? Prawdziwy Bur - mistrz walczyłby jak przysłowiowy lew dla dobra mieszkańców. To ON powinien organizować mieszkańców do sprzeciwu - a co zrobił ? Dlaczego wolał konwencik zamiast spotkania w Warszawie ? Czy nie przypomina to Bolkowych zachowań. Wiele razy Bur - mistrz powtarzał, że kocha Grodzisk - czy tak wygląda ta miłość ? To co się dzieje spada na głowy przekupowanych emerytów, to oni dokładają w ogromnej mierze swoją cegiełkę do tego zła.

  • Wgm 56 - niezalogowany 2016-02-24 10:38:40

    miasto stanęło. Zero informacji. Przy takim zerze myślenia i obwodnica nie pomoże. Gdyby straż miejska informowała o zdarzeniu szukalibyśmy objazdu czy Bałtycką czy przez Milanówek. No z Bałtyckà. byłby problem dla większych samochodów i tu mści się tunel liliput. A władze muszą sobie zdawać sprawe z nieprzewidzianych okoliczności. Spotkania na pogawędki czas skończyć nic nie dają

  • grot - niezalogowany 2016-02-24 11:23:37

    Przecież to pan struzik kolega burmistrza , obaj z psl zadecydowali o 400 kw. , miala przechodzić przez dzialki pana struzika, ceny jego działek by spadły, to z kolegą się dogadał i 400 kw u nas.

  • Gratulacje! - niezalogowany 2016-02-24 11:46:47

    Gratulacje Pani Żyło, jak to możliwe, że dziennikarka stała się kierownikiem biura powiatowego ARIMR w Grodzisku Maz.? Wychodziła Pani swoje w Pisie, bo wykształcenia zapewne Pani nie ma w tym kierunku. Na kolczykowaniu krów się Pani zna ? Na dopłatach obszarowych ? Jak Pani się z tym czuje. Pewnie, fantastycznie !!!

  • Autorytety - czerwone - niezalogowany 2016-02-24 15:55:02

    Kordianów "ruscy" z PPR wybili, to chamstwo się na krwawicy narodu podorabiało. Gumiaki na lakierki zamienili, a obory na salony. Za pieniądze na krzywdzie zarobione pewno tytuły wraz z herbami zaczną kupować. Bolek już doktoratów na głupocie robotników nagromadził, dlatego taki owczy pęd do tytułów.

  • Posłaniec obywatelski - niezalogowany 2016-02-24 16:04:00

    Konwent Wójtów, Burmistrzów czy Forum Dialogu ? I jedno, i drugie. To nie są zamienne spotkania. Konwent, to formuła spotkania wójtów, burmistrzów i prezydentów miast województwa mazowieckiego, Forum Dialogu (FD), to płaszczyzna spotkania wykonawcy, projektantów, samorządowców i strony społecznej w sprawie budowy linii 400 kV. Konwent zwołuje jego przewodniczący, burmistrz Mszczonowa, FD, marszałek województwa mazowieckiego. Kompetentni i odpowiedzialni przedstawiciele każdej gminy muszą być obecni i tu i tu. Formuła Konwentu jest dużo szersza niż FD, ale to nie oznacza, że pomijane są tam sprawy omawiane na FD, czyli kwestia budowy linii 400 kV. Wręcz przeciwnie. W czasie ostatniego posiedzenia prezydium Konwentu temat ten był mocno poruszany, bo adresatem tych uwag była bardzo ważna osoba w tym procesie , wojewoda mazowiecki. FD ma wypracować kryteria wyboru trasy i uzgodnić jej przebieg, ale to wojewoda podejmie ostateczne decyzje w sprawie budowy linii. O linii 400 kV prowadzone są zatem dyskusje w różnych gremiach i na różnych szczeblach. I mimo to, co z żalem należy przyznać, nie udało się do tej pory znaleźć rozwiązania tego problemu. Tylko waga problemu i jego złożoność usprawiedliwiają brak do tej pory ostatecznej decyzji. Ruch, cały czas, jest po stronie PSE.

  • OP - niezalogowany 2016-02-25 09:52:34

    Benedykciński o konwencie dowiedział sie w ostatniej chwili?Raczej nie. można było wystąpić o zmiane terminu. Poza tym zawsze znajduje powód żeby sie usprawiedliwić. Wójt Żabiej Woli osobiście uczestniczyła w forum. Benedykciński zawsze mówił, że tulko on może pomóc skutecznie ale on chyba tylko sobie skutecznie pomaga

  • Tajne przez poufne ? - niezalogowany 2016-02-25 10:16:08

    Dlaczego mieszkańcy Grodziska nie zostali powiadomieni o tym spotkaniu ? Czy obywatele stali się poddanymi tych których wybierają? Tak postępowano za czasów PRL, takie postępowanie potwierdza, że niewiele się w Grodzisku zmieniło.

  • Cud. - niezalogowany 2016-02-27 14:43:47

    Nowa "Magdalenka" ? Cud się stał zastawy zabrakło. Staropolska gościnność tylko na sesjach obowiązuje ?

  • Ciekawy - niezalogowany 2016-03-19 21:16:37

    Czy to prawda, że Pani Edyta Żyła będzie rządzić w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa?