16°C lekki deszcz

Burmistrz Podkowy Leśnej na cenzurowanym

Aktualności, Burmistrz Podkowy Leśnej cenzurowanym - zdjęcie, fotografia

Czy Rada Miasta Podkowa Leśna wygasi mandat Burmistrza, Artura Tusińskiego?


Rada Miasta Podkowa Leśna na ostatnim posiedzeniu Komisji Rewizyjnej w dniu 6.07.2016 r. ponownie zajęła się wyjaśnieniem wątpliwości w związku z zarzutem prowadzenia działalności gospodarczej przez burmistrza Podkowy Leśnej Artura Tusińskiego.

W styczniu br. do Wojewody Mazowieckiego wpłynęła skarga na Burmistrza Artura Tusińskiego, który nie złożył rezygnacji z członka zarządu prywatnej spółki, mimo objęcia stanowiska burmistrza. Podstawę skargi stanowił fakt, że obecny burmistrz pozostawał członkiem zarządu spółki Project sp. z o.o., rok po oficjalnym objęciu funkcji burmistrza. Ponieważ takie zachowanie jest niezgodne z art. 4 Ustawy z dn. 27 sierpnia 1997 o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, oczekiwaliśmy rzetelnego rozpatrzenia skargi przez radę miasta i podjęcia uchwały o odwołaniu Burmistrza.

 

Rada Miasta przedłużyła prawie dwukrotnie okres jednego miesiąca, wskazany przez Wojewodę, na przeprowadzenie postępowania. Dzięki temu burmistrz Artur Tusiński uzyskał czas, aby przygotować ze swej strony odpowiednią dokumentację,  którą przedstawił na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej oraz na wprowadzenie zmian w KRS.

 

Postępowanie wyjaśniające odbyło się wyłącznie na podstawie dokumentów dostarczonych przez Artura Tusińskiego. Mimo wniosku jednego z radnych, żaden z członków Komisji Rewizyjnej nie sprawdził dokumentów w Krajowym Rejestrze Sądowym.

W KRS znajdowały się dwa dokumenty, podpisane przez Artura Tusińskiego jako członka zarządu spółki Project sp. z o.o., w styczniu i w marcu 2015 r. Natomiast Artur Tusiński przedłożył radnym dokument o rezygnacji z członkostwa w zarządzie spółki, podpisany w grudniu 2014 r., ale zamieszczony w KRS dopiero w styczniu 2016 r., już po złożeniu skargi i skierowaniu sprawy przez Wojewodę do Rady Miasta.

Pomimo istnienia tych dokumentów Rada Miasta uznała, że Burmistrz Artur Tusiński nie złamał prawa.[reklama]

Innego zdania są mieszkańcy Podkowy Leśnej. W czerwcu br. do Wojewody wpłynęła ponownie skarga, tym razem na sposób rozpatrzenia sprawy przez Radę Miasta Podkowa Leśna. Ponownie Wojewoda zarządził postępowanie wyjaśniające.

Większość obecnych radnych, wraz z Burmistrzem, wywodzi się z Komitetu Wyborczego Mieszkańcy dla Podkowy i tworzy obecnie wzajemnie wspierający się układ. W myśl obowiązującej ustawy o samorządzie gminnym funkcja kontrolna Rady Miasta w stosunku do burmistrza określa zasadę autonomiczności Rady, jej niezależności w podejmowaniu decyzji na drodze głosowania, przy zachowaniu samodzielności poszczególnych radnych, nieulegających naciskom czy wpływom innych osób.

Na obecnym etapie sprawy, Komisja Rewizyjna Rady Miasta skierowała wniosek do prawnika o opinię prawną (nota bene do kancelarii prawnej obsługującej Urząd Miasta, a więc zatrudnionej przez Burmistrza).

Monitorujemy postępowanie wyjaśniające ze strony Rady oraz czekamy na ustalenia śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Mazowieckim, gdzie w marcu br. zostało złożone zawiadomienie w sprawie podejrzenia fałszowania dokumentów przez Artura Tusińskiego.

A. Podleśna

Burmistrz Podkowy Leśnej na cenzurowanym komentarze opinie

  • wiara czyni c... - niezalogowany 2016-07-13 12:36:38

    Grodziska prokuratura wyjaśni ? Grodzisk Maz jest eksterytorialnym państwem "sprawiedliwości" w RP - czyli kruk krukowi oka nie w....

  • Hieny c.......... - niezalogowany 2016-07-14 17:21:26

    Jak podaje prasa z funduszu cmentarnego zniknęło 160 tys zł. Podobno to zasługa dwóch pracowników administracji. Kradną kwiatki i znicze, to i gotowizną nie pogardzili - nieboszczyk niczym ryba głosu nie z....

  • czytelnik - niezalogowany 2016-07-21 14:04:06

    A wiemy, czytaliśmy w Superexpresie. Pan prokurator jako PR pana Tusińskiego. Kumoterstwo? Kolesiostwo? Coś jeszcze innego? Bo sprawiedliwość i bezstronność na pewno nie.

  • Ale czasy. - niezalogowany 2016-07-21 17:40:23

    Jedna Pani rzecze do drugiej - że oni się Boga nie boją takie przekręty robić. Druga odpowiada, że po to z księdzem pod "pachę" chodzą, lub paterę przy komunii trzymają. Dawni towarzysze i towarzyszki, lub prokuratorzy, sekretarzy na Boga zamienili. Dawniej biegali do komitetów, a dzisiaj do kościoła. Ot ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni.

  • dobre - niezalogowany 2016-07-26 19:40:03

    Burmistrz Podkowy Leśnej przez dwa lata starannie przygotowywał się do wyborów, drobiazgowo analizował pacę urzędu, fundusze i inne działania oraz pedantycznie upubliczniał swoje wnioski. Zastanawiająca informacja z dokumentami w KRS... wręcz szokująca. Po co? Dlaczego?

  • do 5 - niezalogowany 2016-07-27 15:47:41

    Odpowiedz jest prosta - nie jest z sojuszu robotniczo-chłopskiego. Brak mu praktyki w PGR którą miał Benedykciński. Kiedy radni wybierali Benedykcińskiego to starostą został tow Kamiński i w ten sposób zawarty sojusz trwale rządzi miastem nie oglądając się na demokrację.

  • Anonim(Bo zastrasza pan K) - niezalogowany 2016-07-27 23:24:24

    Zadziwiajace, że kopią po kostkach osoby zwolnione, przeciwko którym stawiane są zarzuty( prokuratorskie). Kolejny audyt w Podkowie wykazał szokujące nieprawidłowości. Ktoś z poprzednich pracowików ( i ich rodzin) zaczyna się bać bo grunt sie palio pod nogami!. Byłam przeciwna Burmistrzowi, ale teraz patrzę na jego działania i biję brawo!. A piszę jako anonimowa bo nikajki pan K czycha i straszy.

  • Mieszkaniec PL - niezalogowany 2016-07-31 08:09:12

    Dziwi mnie ze jawne łamanie prawa nie jest ścianę dziwią mnie również radni którzy nie dbają o swoją twarz. A wielu im podobnych w PL dla bycia w jupitrrach burmistrza i tuż tuż obok przyklaskuje. Tusinski odejdzie a oni z geba zostaną. II jeszcze jedno: jak wierzyć w uczciwość burmistrza skoro do takich kroków i manipulacji sie posuwa? Można wierzyć że jest uczciwy że wie co to honor i wie co to własne dobre imię? Dla zainteresowanych: w PL wiele ulic w różnym stanie czeka na asfalt kostkę czy choćby utwardzenie, a w lecie kiedy są wakacje i mniejsze społeczny nadzór wymienia się asfalt pod domem znajomych na Modrzewiowej. Może oni też się w kampanię włączyli albo to sposób na ich włączenie. PRYWATA to mało powiedziane. Przykłady można mnożyć.

  • czas się obudzić - niezalogowany 2016-08-02 11:09:03

    W wielu miastach włodarze robią co chcą mając za osłonę "swoich" radnych, wielu to nauczyciele. Obstawione sądy zapewniają pełną ochronę korupcji i dyktatowi. Wybory fałszowane na całego, w Austrii sąd nakazał powtórkę a nasz stwierdzał, że nie miało to wpływu na wynik wyborów, o rosyjskich serwerach nie wspomnę. Bez zerowej opcji w sądach i prokuraturach na prawdziwą demokrację nie ma co liczyć. Prawnicy "kuglarze słowa" z każdego draństwa uczynią cnotę, czas rozwiązać te korporacje i uczynić zawód prawnika zawodem prawdziwie wolnym.

  • Cysorze - niezalogowany 2016-08-04 18:07:14

    Korporacja sędziów wystosowała list protestacyjny do Z. Ziobry. Sędziów zbulwersowała krytyka Z Ziobry dotycząca wyroku w sprawie drukarza który odmówił wykonania usługi. Jaśnie Państwo zwrócili uwagę ministrowi, że nie wolno krytykować nieprawomocnych wyroków. Jaśnie Państwo stwierdzili, że tylko prawomocny wyrok może być krytykowany. Jak pokazuje praktyka na prawomocny wyrok czasami czeka się wiele, wiele lat. Czyli krytyka może nastąpić po długoletnim oczekiwaniu. A jaki mandat społecznego poparcia mają ci "cysorze" ? Kto ich wybierał ? A może to pomazańcy Boży ?

  • Oszuści rządzą ? - niezalogowany 2016-08-06 10:22:54

    PSL opanował samorządy w wielu miasteczkach i gminach, jak wiadomo Bur mistrz z PGR jest jednym z "baronów" PSL. Leszek Miler (SLD) w wywiadzie TV Polsat potwierdził. że PSL FAŁSZOWAŁ wybory samorządowe.