10°C pochmurno z przejaśnieniami

Burmistrzu! Kto, jeśli nie Pan?

W ostatnich tygodniach ponad trzysta osób poparło swoimi podpisami petycję do Burmistrza Grodziska Mazowieckiego o wydzielenie przejścia dla pieszych w pobliżu budowanego tunelu na ulicy Bałtyckiej. Poniżej treść dokumentu, który wraz z podpisami złożony został w piątek, 16 maja w grodziskim Urzędzie Miasta:


„ W związku z zamknięciem przejazdu na ulicy Bałtyckiej na czas budowy tunelu, zwracamy się do Pana o bezzwłoczne podjęcie wraz z Inwestorem działań  mających na celu utworzenie i zabezpieczenie tymczasowej pieszej przeprawy przez tory .
Zwracamy się także o wyjaśnienie co do chwili obecnej zrobiły Władze Miasta i Inwestor aby stworzyć mieszkańcom dwóch części Miasta i Gminy Grodzisk Maz. możliwość swobodnego przemieszczania się.

Mówiąc o planowanej budowie tunelu wielokrotnie publicznie składał Pan obietnice zabezpieczenia zastępczego przejścia w możliwie najbliższej odległości od dotychczasowego.
Pytamy więc: czy „tymczasowa organizacja ruchu” sprowadza się jedynie do uruchomienia autobusu, który w żaden sposób nie zabezpiecza rzeczywistych potrzeb mieszkańców ?
Wiemy, że Inwestorem jest PKP ale to Pan jest Gospodarzem Miasta, na terenie którego prowadzona jest inwestycja, to Pana i służb miejskich zadaniem jest dbałość o zapewnienie normalnych  warunków funkcjonowania  mieszkańcom miasta i gminy.

Nie będziemy tutaj szczegółowo przedstawiać utrudnień związanych z brakiem zabezpieczenia tymczasowego przejścia, ponieważ każda z osób potrzebująca przedostać się „za tory” ma swoje indywidualne powody.


Istotne jest odcięcie Mieszkańców części miasta i gminy leżącej za torami i stworzenie swoistego getta, szczególnie dla osób starszych i niedołężnych oraz spowodowanie koszmarnych utrudnień dla osób zatrudnionych w zakładach pracy w „strefie przemysłowej” miasta.
Wielokrotnie deklarował Pan troskę o miejsca pracy. Pytamy więc : a co z ludźmi, którzy pracują i muszą do swoich miejsc pracy dotrzeć?

Cieszymy się z budowy tunelu ale całkowicie nie do zaakceptowania jest brak zabezpieczenia obiecywanej zastępczej przeprawy a tym samym lekceważenie potrzeb lokalnej społeczności.

Odpowiedzi  na powyższą petycję oczekujemy na najbliższej ( majowej) sesji Rady Miejskiej.”[reklama]


Jak się okazuje Pan Burmistrz w tym samym czasie (14 maja), przygotował  ulotkę, która właśnie dotarła (dociera?) do mieszkańców (skan ulotki w załączniku). Co z niej wynika?
Ano jedynie tyle, że kiedy „Dotychczasowy przejazd kolejowy z chwilą rozpoczęcia robót został zamknięty” i „Spowodowało to znaczne utrudnienia dla mieszkańców.” to „Pan Burmistrz Grodziska Mazowieckiego wystąpił do inwestora o podjęcie działań zastępczych.”
W następstwie otrzymał pisemną odpowiedź od „…pana Witolda Cytawy- Kierownika Kontraktu w ramach którego realizowane są wszystkie prace modernizacyjne.”, z której tak naprawdę  dla mieszkańców kompletnie nic nie wynika.


Z  przekazanej informacji dowiadujemy się jedynie, że dla obu Panów ważna jest sprawa „…zapewnienia bezpieczeństwa dla ludzi…” (pan Witold Cytawa) a Pan Burmistrz obawia się wręcz o „…niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a może i życia…”.
 
Jako, że wymiana pism po rozpoczęciu inwestycji, to nie wszystko czego mieszkańcy mogą i powinni oczekiwać od Włodarza miasta i gminy, zapisy w petycji są jak najbardziej aktualne.
A więc Panie Burmistrzu jest problem i czeka na rozwiązanie.
I  kto, jak nie Pan może się z nim uporać?

Iwona Kasprzyk

P.S. Dla zainteresowanych: sesja Rady Miejskiej: 28 maja (środa) 2014r. – godz.: 17.00

 

 

Burmistrzu! Kto, jeśli nie Pan? komentarze opinie

 • Gośka - niezalogowany 2014-05-19 23:24:45

  Teraz będzie ulotki drukował i zwalał winę na innych. Niech przedstawi dokumenty, że się starał, że walczył o zastępcze przejście. Jeżeli nie ma podkładki to znaczy ,że nic w tym kierunku nie robił. Tak to oceniam.

 • fan pkp - niezalogowany 2014-05-20 11:12:45

  bla, bla, bla

 • schody,schody,schody - niezalogowany 2014-05-22 09:50:39

  no przecież Burmistrz rozumie problem: https://www.youtube.com/watch?...uQhBDlIWtA

 • Andrzej - niezalogowany 2014-05-25 15:15:06

  A już myślałem, że nikt tego nie zauważa. Władzy widać codzienność ludu obca. Wożą sie w służbowych furach to co im tam

 • Tomek - niezalogowany 2014-05-25 15:19:03

  Pani " go" nie pyta bo i tak nie odpowie, a jak cudem odpowie to będzie to odpowiedź o niczym

Dodajesz jako: Zaloguj się