Czy parking na Zondka spełnia wymogi formalne dotyczące parkingów?

Aktualności, parking Zondka spełnia wymogi formalne dotyczące parkingów - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
26/08/2015 07:07

Parking na Zondka… Legenda dla tych, którzy z niego korzystają.


[reklama]

„Opłaty postojowe w strefach płatnego parkowania mogą być pobierane jedynie pod warunkiem prawidłowego oznakowania  miejsc parkingowych – i to jednocześnie znakami pionowymi, jak i poziomymi” (zob. http://prawonadrodze.org.pl/oznakowanie-miejsc-postojowych-w-strefie-platnego-parkowania/, dostęp z dnia 18.08.2015)

Na jakiej podstawie prawnej Urząd nakazuje płacić za parkowanie, skoro miejsce nie spełnia wymogów formalnych parkingu? (por. Wyrok Sądu Najwyższego w sprawie oznakowania miejsc postojowych)

 

Samochody na tym parkingu stoją niezgodnie ze znakiem nakazu, przez co zawężają chodnik, zmniejszają miejsce swobodnego ruchu pieszych.

 

Właścicielem miejsc postojowych jest właściciel nieruchomości na której położony jest parking (por. prawo własności). Kim jest właściciel parkingu i jak można prosić go o prawidłowe oznakowanie, zgodne z przepisami?

 

Mirosław Amboziewicz

Czy parking na Zondka spełnia wymogi formalne dotyczące parkingów? komentarze opinie

  • Renata - niezalogowany 2015-08-26 07:55:44

    No wreszcie ktoś to zauważył. W pobliżu przedszkole, szkoła . Mieszkańcy mają prawo korzystać z chodnika po obydwu stronach ulicy. Nie wiem czemu w taki sposób parkuje się tam samochodyCzy właścicielem parkingu jest gmina czy właściciel kamienicy?

  • Maciek - niezalogowany 2015-08-26 08:59:43

    Wymogi i przepisy? W naszym mieście popełnia sie tyle głupot jeżeli chodzi o organizacje ruchu, że aż dziwne . Za to chyba odpowiada Powiat czyli Statostwo. Tak blisko i nie widzą?

  • prośba - niezalogowany 2015-08-26 09:45:25

    Może jawnie i z nazwiska prosimy o właściciela obiektu. Samowola i rządy kwitną

  • Klara - niezalogowany 2015-08-26 12:24:49

    Co na to Policja i Straż Miejska ? Przecież przejeżdżają tam wiele razy dziennie. Złe parkowanie zasłania przejście dla pieszych co utrudnia ruch pojazdom. Przypominam, że przez Zondka jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej.

  • Dość interesujące - niezalogowany 2015-08-26 14:10:34

    Na rok przed rozpoczęciem budowy obiektu w którym udziały ma burmistrz zrobiono parking tak przy okazji remontu ul. Zondka. To też ciekawa historia.

  • cicho sza !!! - niezalogowany 2015-08-26 16:54:28

    To święte miejsce grodziskich "BARONÓW" Dwaj koledzy z tego samego PGR Książenice, wspólnie pobudowali też lokale przy Królewskiej. Dawny prokurator z PRL wraz z Burmistrzem pobudowali sobie na Zondka lokale dla zysku., dlatego straż miejska będąca w pobliżu nic nie widzi - nic nie słyszy - i nic nie mówi. Strefa parkingowa musi posiadać oznakowanie pionowe, oraz poziome - gdzie jest poziome ? Dodatkowym niuansem jest stojący parkomat, w związku z brakiem pozimoych oznaczeń strefa parkowania nie spełnia wymogów prawa. Skoro nie spełnia- to nie można pobierać opłat - wyrok SN. W tym miejscu za złe parkowanie kierowcy winni otrzymać mandaty. To miejsce jest wzorcowym przykładem bezprawia w czerwonym księstwie. Często można tam spotkać stojące suwy na chodniku, które zasłaniają widoczność wchodzących na przejście pieszych. Jacy rządzący takie prawo.

  • pytanie - niezalogowany 2015-08-27 09:08:36

    Czy ktoś przerwie ten cyrk ? Czy ktoś zajmie się tymi ,, podejrzanymi interesami, inwestycjami, decyzjami "" ? Na każdym kroku, jak nie działki, to parking, jak nie zmiana planów zagospodarowania pod kolesiów, to budowanie ulicy dla swojego kolegi/ki developera itd,itd. Państwo w państwie.

  • najciemniej jest pod ........ - niezalogowany 2015-08-27 17:43:19

    Co to znaczy KTOŚ ? Większość mieszkańców tego NAJ miasta popiera ten bajzel i bezprawie - wybory. Podstawowe pytanie - dlaczego radni nie reagują ? Gdzie jest fachowiec od prawa, radny Morwiński ? Dlaczego pani przewodnicząca rady dr Wróblewska nie reaguje, przecież zna ustawę o ruchu drogowym. Pani doktor podobno w tej przychodni też przyjmuje. A co na to właściciel lokali w tej przychodni /prawnik/ posiadacz prawa jazdy i były prokurator ? Jak się mają tytuły pokazywane na telebimie do rzeczywistości ? My są pony ? a reszta się nie liczy ?

  • Jerzy - niezalogowany 2015-08-28 16:01:41

    Popatrzcie na zdjęcie . U nas o pieszych się nie myśli.Głos pieszych się nie liczy. Ciekawe jak wyglądają wydatki na bezpieczeństwo pieszych? Brak sygnalizacji świetlnej w mieście. Chodników na wsiach czy ktoś to zauważa?

  • Ale dziękują ! - niezalogowany 2015-08-29 11:37:07

    Większość radnych posiada prawo jazdy, czyli muszą znać prawo o ruchu drogowym. Dlaczego więc nie reaguja ? Radni ustanawiają prawa miejscowe nie reagując na bezprawie ? Czy to nie radni decydowali o strefach płatnego parkowania ? Czy pozwalając na umieszczenie w tej strefie płatnego parkingu nie złamali prawa ? A może tu chodzi tylko o grabienie kieszeni mieszkańców przy pomocy tych parkometrów. Radary sie kończą więc zostają parkometry. tak oto "nasi" radni dbają o kieszenie swoich wyborców.

Dodajesz jako: |