10°C pochmurno z przejaśnieniami

Dwóch zatrzymanych na jednym skuterze

Noc w policyjnym areszcie spędził nietrzeźwy kierujący skuterem jak i jego pasażer, który za odstąpienie od czynności policyjnych zaproponował funkcjonariuszom łapówkę w postaci butelki wódki.


Po godzinie 18-tej policjanci jadący ulicą Parkową w Osowcu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy jechali na skuterze. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli z uwagi na fakt, iż kierujący nie miał założonego na głowę kasku ochronnego.

 

Podczas rozmowy z kierującym 46-letnim Tomaszem K. jak i pasażerem 45-letnim Leszkiem B. policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila u kierujacego i 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu u pasażera.

 

To jednak nie wszystko. Podczas interwencji Leszek B. Wręczył policjantowi 0,5 litra wódki i zaproponował żeby zapomnieli o całej sprawie. Oboje zostali zatrzymani. W dniu wczorajszym usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości jak i za wręcenie korzyści majątkowej.

 

Policjanci przypominają że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za wręczenie korzyści majątkowej można spędzić nawet 8 lat za kratkami.

 

[reklama]

 

Dwóch zatrzymanych na jednym skuterze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się