18°C bezchmurnie

Fenomen husarii od Wydawnictwa Erica – konkurs

Konkursy, Fenomen husarii Wydawnictwa Erica konkurs - zdjęcie, fotografia

TuGrodzisk.pl wspólnie z Wydawnictwem Erika z Warszawy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie w którym do wygrania mamy trzy egzemplarze książki zatytułowanej „Fenomen husarii” autorstwa Radosława Sikory.


 

Husaria to jazda, która w powszechnej świadomości Polaków kojarzy się z czymś niezwyczajnym, niepospolitym, czymś co łączy w sobie cechy potęgi i piękna. To coś, co zachwyca i wywołuje dumę.

 

Aby w pełni zrozumieć fenomen najsłynniejszego polskiego rycerstwa Radosław Sikora opisuje kluczowe elementy decydujące o olbrzymiej wartości bojowej husarii, tj. charakterystykę głównej broni husarzy (kopii), koni, zbroi, taktyki, a także źródeł wysokiego morale. Składniki te decydowały o niepospolitej wartości tej jazdy i bardzo wyraźnie odróżniały ją od współczesnych sobie formacji kawaleryjskich, jakimi dysponowały inne kraje europejskie. Przedstawia także ludzi, którzy zaciągali się pod sztandary tej najbardziej prestiżowej formacji dawnej Rzeczpospolitej.

 

Radosław Sikora - doktor nauk historycznych, ekspert do spraw husarii, autor książek i publikacji z zakresu staropolskiej wojskowości i kawalerii, m.in.: Z dziejów husarii, Niezwykłe bitwy i szarże husarii oraz Husaria pod Wiedniem.

 

Aby stać się posiadaczem rekomendowanej książki należy odpowiedzieć na następujące pytanie:

W którym roku i gdzie husaria stoczyła swoją ostatnią bitwę.

 

Na odpowiedzi wysłane za pomocą formularza kontaktowego na dole strony głównej czekamy do 18 sierpnia 2013 roku.

 

Uwaga!!! Zabawa wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu TuGrodzisk.pl, premiujemy aktywnych użytkowników.

 

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych oznacza wyrażenie przez uczestnika zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez wydawcę serwisu Agencję Trend PRess w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą „O ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku”.

 

[reklama]

 

Fenomen husarii od Wydawnictwa Erica – konkurs komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się