14°C pochmurno z przejaśnieniami

Fiskus chce skontrolować twoje dochody? Uważaj, to mogą być oszuści!

Na sygnale, Fiskus skontrolować twoje dochody Uważaj mogą oszuści! - zdjęcie, fotografia

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, które informują o "kontroli podatkowej", „ukrywaniu dochodów" lub „wyznaczonej kontroli dochodów".


- Nie należy otwierać takiej wiadomości, ani załącznika. Załącznik zawiera kod złośliwy. Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność! - komunikuje resort finansów. 

Jak wynika z informacji zamieszczonej na internetowej stronie MF rozsyłane przez cyberprzestępców e-maile nie zawierają polskich znaków. 

Ministerstwo publikuje na swojej stronie pod adresem www.mf.gov.pl  przykłady fałszywych wiadomości. Oto mail (tak jak oryginał - bez polskich znaków) na temat „wyznaczonej kontroli dochodów":

„Dzień dobry,

W trakcie naszych kontroli ujawniliśmy ukrycie Pana/Pani dochodow, w związku z czym bedzie przeprowadzona kontrola podatkowa.

Dokument wskazujacy na naruszenia o składaniu fałszywego dochodow zalaczony w e-maile. Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego również jest zalaczona do dokumentu.

Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 01.08.2816 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a także interesują nas niektóre transakcje przeprowadzane w roku bieżącym.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajduja sie poniżej, należy podać w piśmie numer sprawy "PL37467426" i osobisty kod.

Ministerstwo Finansów ul. Świętokrzyska 12 00-916 Warszawa NIP: 526-025-02-74 REGON: 000002217"

MF publikuje również przykładowe  postaci graficzne maili przysyłanych przez fałszywych kontrolerów podatków i dochodów. 

 


wk/mp/Kurier PAP

 

[reklama]

 

Fiskus chce skontrolować twoje dochody? Uważaj, to mogą być oszuści! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się