-2°C pochmurno z przejaśnieniami

Głosowali jak trzeba...

Polityka, Głosowali trzeba - zdjęcie, fotografia

Zapewne wielu naszych czytelników zastanawiało się niejednokrotnie czym motywują się radni, którzy podejmuja decyzje i głosują w ważnych dla miasta sprawach. Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie nie jest proste. Tym bardziej, że jak sie okazuje, oni sami nie do końca wiedzą co robią. Nie chcą też dyskutować, bo chcą... mieć spokój przed świętami. Podobny poziom arogancji trudno znaleźć gdziekolwiek indziej.


 

 

 

[reklama]

Głosowali jak trzeba... komentarze opinie

  • karol - niezalogowany 2014-11-04 12:50:21

    Rewelacyjne nagranie. Oto obraz naszych Radnych. Głosujcie - bo tak trzeba....

  • Ola - niezalogowany 2014-11-04 14:55:02

    No cóż radni na "poziomie". Warto żeby to nagranie obejrzała szersza publiczność, będzie wiadomo dlaczego nie nalezy głosować na ziemię grodziską

  • Malwina - niezalogowany 2014-11-04 16:27:36

    Pewnie, że fajnie, ale w innych miastach relacje z sesji przekazywane są mieszkańcom również na żywo. My otrzymujemy do informacji jako mieszkańcy tylko skrót lub stenograf często uproszczony. Dlatego też ten filmik jest dla wyborców cennym źródłem informacji. Ostatnio przeczytałam na fajnej stronie https://www.facebook.com/pages...93?fref=ts np. taki wpis: Czy wpadł w Państwa ręce przedwyborczy Biuletyn KWW "Ziemia Grodziska"? Nam tak. Zerknęliśmy w program na najbliższe lata tej "grupy osób" i natrafiliśmy na jedno zdanie w części "Rodzina, sport, wypoczynek" które rozłożyło nas na łopatki a brzmi ono tak: "Urządzenie terenu zabawowo-rekreacyjnego dla PSÓW" itp.................. Fajna strona przedstawiająca również tzw. drugą stronę tego grodziskiego medalu i serdecznie ją polecam.

  • Ada - niezalogowany 2014-11-04 20:40:08

    Janusz Okurowski, to jego głos. Prowokator i arogant. Zawsze na nie, bez względu na słuszność sprawy, aby tylko zaistnieć i dokopać wybranym przez siebie osobom. Ludzie na osiedlu uciekają przed nim, nie chcą go słuchać i rozmawiać z nim!!!!!!!!!!! Nie chcą bo się nie da wytrzymać. Podziwiam tych radnych, nie wiem czy byłabym tak cierpliwa jak oni, gdyby ktoś tak mnie prowokował. on nie szukał odpowiedzi, tylko chciał sprowokować i wywołać burdę. Znam go dobrze. Jeśli zostanie radnym to już na pewno nie będzie szukał porozumienia i wcale nie dla dobra innych. On dba tylko o zaspokojenie własnej urażonej dumy. A kto się z nim nie zgadza i nie chce go słuchać jest dla niego wrogiem.

  • Waldi - niezalogowany 2014-11-04 20:56:12

    Okurowski, człowieku nie mydl ludziom oczu. Ty masz ich wszystkich gdzieś, Ty chcesz tylko zemsty i walki. Poświęcisz wszystkich i wykorzystasz naiwnych ludzi. Bliscy sąsiedzi nie chcą mieć z Tobą do czynienia.

  • ... - niezalogowany 2014-11-04 21:06:40

    Draństwo, chamstwo i PSL-owska bezczelność i arogancja.

  • Kojot - niezalogowany 2014-11-04 21:38:00

    Sądząc po zaznaczonych plusach i minusach to chyba Ziemi Grodziskiej film nie przypadł do gustu. Jednak tak bywa . Mnie jednak nie daje spokoju sprawa podpisu naszego NAJ pod dokumentami. Brak tych podpisów nawet pod zaproszeniami. Od długiego już czasu w większości podpisują się zastępcy z upoważnienia NAJ.

  • Kojot do Ady - niezalogowany 2014-11-04 21:48:45

    Ada ty nawet oglądaj tego filmu bo robotę stracisz. Rozmawiać zaś nie musisz z nikim jak masz taki kaprys lub strach przesłonił ci oczy. Ja wręcz przeciwnie lubię z nim gadać bo jest przy tym wszystkim dowcipny i miły. Wolę rozmawiać z otwartymi ludźmi nie zaś z tymi co się uśmiechają patrząc na mnie , a później bez powodu łatę przyszyją.

  • hgw - niezalogowany 2014-11-04 21:53:56

    Skąd taki nagle atak na Janusza Okurowskiego? Czyżby za to , że filmik pokazał na zewnątrz prawdziwe oblicze psl-owskich arogantów i ich wazeliniarzy z ziemi grodziskiej? I tak was to wkurzyło? Że filmik unaocznił to o czym się gdzieś od czasu do czasu mówiło? Zabolało ? Obawiacie się, że to , ze macie w dupie mieszkańców stanie się wiadomym wszem i wobec ? bardzo dobrze, więcej filmików !!!

  • Aldona - niezalogowany 2014-11-04 22:13:36

    Kolejny fajny wątek na stronie https://www.facebook.com/pages...mp;fref=ts dlaczego fajny gdyż nasz NAJ kupił sobie auto za 90 tys. Proszę jak szybko się wzbogacił, a jeszcze nie tak dawno płakał, że nie stać go na kupno samochodu i dlatego spolegliwi radni zdecydowali o zakupie służbowego auta.

  • Daria - niezalogowany 2014-11-04 22:30:24

    A mnie te ataki na Ziemię Grodziską utwierdzają tylko w przekonaniu, że to na nich właśnie powinnam zagłosować. I po przeczytaniu tych artkułów i komentarzy właśnie tak zrobię.

  • z kopernika - niezalogowany 2014-11-04 22:31:08

    Ja też znalazłam swojego kandydata z mojego okręgu. Ja stawiam na Pana Zbigniewa Szelerskiego z listy grodziszczan.

  • Marta - niezalogowany 2014-11-04 22:39:20

    Niezła zagrywka, próba prowokacji trudna do wytrzymania. Trzeba mieć anielską cierpliwość. Żenada. To nagranie to jakaś farsa a głos dobrze znajomy. Polityczna manipulacja. Radna Irmina Dziekańska wygrała w TuGrodzisk w głosowaniu na najlepszego radnego, to teraz "trzeba ją trochę ośmieszyć". Gratulacje Pani Irmino, że nie dała się Pani sprowokować. Takt i kultura osobista jest Pani atutem w przeciwieństwie do osoby, która chciała Panią sprowokować, czyli Pana Janusza Okurowskiego.

  • Eryk z Bairda - niezalogowany 2014-11-04 23:18:59

    Panie Januszu niech Pan nie drukuje ulotek bo są już Panu nie potrzebne. Co by Pan na nich nie napisał to i tak jak się pojawią to sprzątaczki zaraz je zutylizują. A swoją drogą to dobry filmik dla Pani Ewy Kopacz. Skoro samorządy mają wydawać środki unijne to niech wydają je z głową na potrzebne cele. Drogi, budownictwo mieszkaniowe komunalne, nowe miejsca pracy, przedszkola, żłobki nie zaś na zachcianki jakie sobie Benio wymyśli np. parki dla piesków, stadion dla tur bogoria, parki rozrywki itp. Oczywiście takie dodatki mogą powstać , ale najpierw zabezpieczone muszą zostać podstawowe potrzeby mieszkańców. Mądrze napisał też Pan Kamil Kosiński na temat wypożyczalni rowerów - 1 rower 20 tys. za tyle do dzisiaj dobry samochód można kupić.

  • obiektywnie - niezalogowany 2014-11-04 23:43:10

    nie uważam, że to nagonka na ZIemię Grodziską. słabo funkcjonuje rada bo słabi radni. Pewne zależności i nielogiczne lojalności. Trzeba zachować twarz. Radnym się bowiem bywa, a co po? Okurowski to trudny człowiek, ale może właśnie tacy są potrzebni. Delikatne i wrażliwe osoby zostaną szybko zniszczone. Niech więc próbuje i Okurowski.Potem jego będziemy rozliczać.

  • Krzysztof - niezalogowany 2014-11-04 23:51:36

    Pamiątka dla tej pani na zakończenie kadencji. Mily człowiek z tego fotoreportera.

  • Smerf maruda - niezalogowany 2014-11-05 00:57:44

    Z obiecanek będziemy się cieszyć do 16 listopada. Po 16 listopada jak wygra będzie miał obietnice i mieszkańców tam gdzie słońce nie dochodzi. W 2015 roku zaczną się wielkie oszczędności - emeryci nie będą musieli balować, wycieczki sponsorowane przez dobrodzieja - zapomnij. Samochody poświęcą, odpowiednio zakropią i trzy lata odpoczynku. Po trzech latach na nowo rozpoczną się remonty wyborcze, sadzenie kwiatków, zrywanie chodników i trawników i inne głupoty, które nie maj nic wspólnego nawet ze zdrowym rozsądkiem. Jeszcze w 2015 odsłoną pomnik Kolejarza - impreza konieczna, bo Benio jak zapowiadał ogra Piechocińskiego i będzie posłem. Panu Okurowskiemu szczerze życzę wygranych wyborów. On się nie patyczkuje - będzie gadał i Benia wyprowadzał z równowagi. Oj może być ciekawie.

  • Mizeria - niezalogowany 2014-11-05 04:51:20

    Ta filmowa publikacja jest dowodem na beztroskę oraz populizm jednej strony (filmujący) i nieuzasadnioną pyszałkowatość burmistrza i rajców. Każdy może być obecny na posiedzeniu organu samorządowego. Natomiasr robienie jaj i utrwalanie filmowe wymaga odrębnej zgody. Brak odwagi i wyobraźni może się zemścić. Gotujcie się wszyscy we własnym sosie. Tylko szkoda zwyczjnych ludzi.

  • Do Eryka z Bairda - niezalogowany 2014-11-05 06:35:28

    Też czytałem Kosińskiego ultokę. Facet jest niesamowity. Po raz pierwszy od lat ktoś kto rozumie od czego jest organ do którego kandyduje. Szkoda, że nie w moim okręgu bo miałbym na kogo głosować. Lekturę jego strony wszystkim polecam: www grodzisk.net

  • Ewa - niezalogowany 2014-11-05 07:18:44

    Żenada -film oparty na jednym pytaniu powtarzanym jak mantra przez J. Okurowskiego. Ale z drugiej strony to taki filmik był potrzebny, żeby uświadomić Burmistrzowi, że nie da się ugłaskać i udobruchać Janusza Okurowskiego, bo on zachowuje się jak "chory z urojenia" ze skłonnościami do pieniactwa.

  • Moim Panem jest Grześ - niezalogowany 2014-11-05 08:30:08

    Ten filmik przypomina głośną w mediach sprawę z pomorza opisującą mafijną działalność trzech braci. Podpisywali oni za pomocą tatuaży swoje dziewczyny i traktowali je jak rzeczy. Część dziewczyn robiła to ponoć dobrowolnie. Ciekawe co zrobił " swoim dziewczyną" bohater tego filmiku, że pozwalają się tak obściskiwać, a na żądanie głosują jak pan karze? Zresztą nie tylko Panie w tym "cyrku" są tak dobrze oswojone. To wszystko pokazuje, z jaką patologią mamy do czynienia. Obrzydliwość!!!

  • pysio - niezalogowany 2014-11-05 10:25:33

    Mocne i prawdziwe, że król jest nagi. Wrzask kochających kłamstwa ogromny- minusy rekordowe. Ada za chwilę przyklei warchoła - ta sama szkoła. Może autor zostanie obwiniony oto, że Hitlera namówił do wojny, ale prawda sama się obroni.

  • obiektywnie - niezalogowany 2014-11-05 12:46:26

    to niesmaczne co robicie, żeby się załapać do władzy. Pranie starych brudów tuż przed wyborami. Niestety macie o 5 głosów mniej (moi najbliżsi nie będą na Was głosować) . Wy szanowna opozycjo, tacy prawi, a stosujecie chwyty poniżej pasa. Mówicie o burmistrzu, że prostak, karierowicz, że jego poplecznicy to też karierowicze, którzy liczą tylko na kasę). jakoś nie widzę, żeby oni na was wylewali pomyje. Mam wrażenie, że za stołek i kasę utopicie w pomyjach nawet swoich przyjaciół. Nie chcę mieć z wami nic wspólnego

  • Kinga - niezalogowany 2014-11-05 12:58:15

    Drodzy radni ziemi grodziskiej zamiast placu dla psów zróbcie jeden wspólny plac dla dzieci i psów. W ten sposób zostanie rozwiązany problem żłobków i przedszkoli. Rodzice zostawią na takim placu dzieci pod opieką piesków w ten sposób będzie taniej i lepiej, mniej problemów i bezsensownych innych drogich inwestycji.

  • do Mizerii - niezalogowany 2014-11-05 13:44:52

    Jak nauczysz czytać się prawa to może znowu będzie z ciebie ogórek. Ja osobiście wolę zapoznać się z takim filmem niż ze spotami reklamowymi na , które wydatkowane są ogromne sumy z naszych podatków.

  • do obiektywnie - niezalogowany 2014-11-05 13:50:16

    Dla mnie to nie są stare brudy tylko praca radnych minionej kadencji. Co według ciebie za 10 lat trzeba ich rozliczyć czy teraz? Mnie sam burmistrz nie przeszkadza. Jeżeli rada nadzorowałaby jego pracę tak jak statut grodziska stanowi to może zostać na tej intratnej posadzie. Powiem więcej powinien zostać bo nowy burmistrz może nie poradzić sobie z długami gminy. łatwiej jest rozliczyć tego co doprowadził do zadłużenia niż obarczać długami nowego burmistrza.

  • Droga Kingo - niezalogowany 2014-11-05 13:54:32

    W grodzisku nie ma problemu żłobków i przedszkoli. Nie ma też problemu z podstawową opieką lekarską chociaż wszystkie przychodnie są prywatne. Można taniej i mądrzej. Istniejące przedszkola i żłobki prywatne zapełniają lukę i niczym nie różnią się od publicznych. Trzeba tylko podjąć zdecydowane działania w kierunku dofinansowania tych placówek. To rola przyszłej rady. Co do placu dla piesków, to moim zdaniem dlaczego nie. Na wsi taki plac jest zbyteczny, ale w mieście mógłby być, np. przy Centrum Kultury. Ludzie mogli by zostawiać pieski pod opieką i iść na seans filmowy - czyż to nie piękne?

  • Bogdan - niezalogowany 2014-11-05 18:55:29

    Kasy do tego nie mieszaj, bo opozycja korzyści nie czerpie a przynajmiej nic mi o tym nie wiadomo. Wystarczy sprawdzić korzyści" pociotkowie na etatach " i to czyi. Ja tu brudów nie widze. Pytanie - odpowiedź. Bez dyskusji. Tak być powinno. Prostak z burmistrza? Nie wiem, nie znam osobiście, ale zachowanie na filmie trochę w rzeczy samej prostackie. "topić" to umie pewien ważniak i wszyscy o tym wiemy

  • DD - niezalogowany 2014-11-05 19:45:06

    Szukam informacji o działaniach radnej z rankingu. NIC nie znajduje ale filmik na wesoło.

  • Filmik rewelacyjny - niezalogowany 2014-11-05 20:32:05

    Mieszkaniec pyta radnych o sprawy konkretne. Jest zainteresowany dlaczego konkretni radni głosowali za wnioskiem burmistrza, który podniósł stawkę z 17 do 20zł. w ostatniej chwili. Pytał i nikt mu nie był w stanie udzielić odpowiedzi, a mieszkańca obojętnie kim by on nie był potraktowano jak intruza, a w komentarzach dowiaduję się, że to prowokacja. To nie jest śmieszne, to jest żałosne. Ile takich uchwał przegłosowali nie wiedząc za czym głosują? Nikt z radnych nie wpadł na pomysł żeby odpowiedzieć - głosowałem/am z przekonaniem, żeby ludzie nauczyli się segregować śmieci. To by zamykało temat. Nie dziwię się pani Dziekańskiej, czy pani której nazwiska nie znam, ale dziwię się innym bardzo doświadczonym radnym. Filmik pokazuje, że mieszkaniec nie może zadawać pytań, a przecież takie pytania mógłby zadać każdy. Nie było w nich nic obraźliwego i nie ważne kto je zadawał. Gdyby była chociaż jedna konkretna odpowiedź, to nie było by filmiku. Radni, to jedna sprawa, ale kpiący z pytającego burmistrz też nie wypadł dobrze.

  • iwona stawicka-matela - niezalogowany 2014-11-05 21:11:55

    Jestem miłośnikiem zwierząt, ale może zamiast placu zabaw dla czworonogów, powstało by schronisko dla bezdomnych zwierzat, zlikwidować podatek od psów, bo nie każdego na niego stać, przekazać dużo większe kwoty na sterylizację szczególnie suczek na obszarach wiejskich, w niekórych miastach np. W żyrardowie są miesiące darmowej sterylizacji, przeważnie są to miesiące letnie, wtedy za darmo można przyniesć kota i bez limitów urzędowych wysterylizować swojego pupila. Lepiej wysterylizować niż skazywać na bezdomność, może rozpisać projekt,aby każdy sołtys co roku wskazał choć 10 kotek i 10 suczek, efekty sterylizacji będą widoczne już po 2-3 latach.

  • Kinga do kom. 25 - niezalogowany 2014-11-05 21:39:58

    Fantastyczny pomysł i piękny? Naprawdę popieram chociaż jeszcze nie posiadam wiedzy, który burek będzie pilnował tych piesków? Przyszła rada skoro chce dofinansować żłobki i przedszkola niech obetnie wydatki na pseudo reklamę.

  • do kom. 18 - niezalogowany 2014-11-05 22:29:33

    Jeżeli nie rozumiesz słowa populizm oraz nie znasz zapisów konstytucji RP to nie wypowiadaj się słowami zaczerpniętymi z bardzo drogich i chwytliwych programów telewizyjnych. Potańcz , pośpiewaj itp. zanim uruchomisz internet zastanów się co masz napisać pod dyktando lub propagandę partyjną. Jaja może i masz , ale nie na tym miejscu co powinny się znajdować.

  • Sorki - niezalogowany 2014-11-05 23:01:06

    Nic z tego steku głupot napisanych w tych komentarzach nie rozumiem. A dlaczego nie rozumiem , gdyż przeczytałem, że pan Janusz Okurowski nie jest kandydatem na burmistrza. Ten Pan jest tylko kandydatem na radnego z jednego okręgu. Czy wszyscy zapomnieliście , że są w tym roku okręgi jednomandatowe do RM. Czy macie coś do powiedzenia na temat innych kandydatów? Jeździcie na wycieczki gdzie kręcą serial Ranczo, całe tabuny z nudów tam jeżdżą bo to serial trendy. Nawet jako pacjenci leżąc na łóżkach szpitalnych zaśmiewacie się z własnej głupoty oglądając ten serial. Pytam więc co macie do powiedzenia na temat innych kandydatów. Mieszkam w tym mieście od 3 lat . Mam do wyboru innych kandydatów różnych maści jak również kandydatów do Powiatu i Sejmiku. Mój okręg ma nr 12 i nie znam tych kandydatów. Same ulotki do mnie nie przemawiają może ktoś z Państwa przedstawi mi zasługi kandydatów do RM. Skoro nikt nie przedstawi zasług to uznam, że nie potrzebnie w tej gminie się zameldowałem oraz , że nie potrzebnie do tej gminy odprowadzam podatki

  • Zośka do kom. 19 - niezalogowany 2014-11-05 23:34:54

    Czy to diagnoza doktor Joanny czy może stałego pacjenta z chorobą tarczycy?

  • Tacy jak Okurowski - niezalogowany 2014-11-05 23:50:27

    mogą komuś mocno na nerwach zagrać. On jest męczący, to prawda, ale niczym się nie różni od pani w złotym kołnierzyku i tego obok, co to udawali mocno zapracowanych. Biednym radnym Benio nie dał szans - niech tylko ktoś by się wyłamał i nie zagłosował, to kandydatem na radnego pewnie już by nie był.

  • do kom.31 - niezalogowany 2014-11-06 03:41:15

    Głuptasku!, - o czym ty piszesz?. Populizm, konstytucja. Gadaj tak naiwnym. Do rady się chce?.

  • Ewa do kom. 29 - niezalogowany 2014-11-06 06:55:22

    W pełni się z Panią zgadzam. Uważam, że nie powinno się płacić podatku od posiadania psa, zwłaszcza tak wysokiego. Osoby kochające zwierzęta zwykle mają ich więcej niż jednego/ą. Natomiast osoby adoptujące psy ze schroniska w ogóle nie powinny płacić podatku, ponieważ są to psy wymagające dużych nakładów - nie tylko finansowych.

  • 12 - niezalogowany 2014-11-06 07:01:22

    Kto ms ci przedstawiać. Masz 3 kandydatów w naszym okręgu (12) Tylko jeden z nich był radnym tej ostatniej kadencji- Dziekański( nauczyciel muzyki) . Dzieci go lubią.Ale który z nich mafaje się na radnego , nie wiem. Tak żeby się sprawami swoich wyborców zainteresował no to może i Okurowski najbardziej, ale o nim mówią uparty, zawzięty no i burmistrza się czepia . Fakt , że za mieszkańcami obstaje ale czy nada się do współpracy z burmistrzem?

  • Łukasz - niezalogowany 2014-11-06 07:07:50

    Radni do " de". Boją się odpowiadać jak ludzie, papiery przewracają i łażą po tej sali. Wrażenie beznadziejnych.

  • wik5 - niezalogowany 2014-11-06 08:11:49

    Jedno jest pewne. Pan Janusz jest najlepszym kandydatem z okręgu Bairda. Pozostali dwaj konkurenci pod względem merytorycznym tzn. wiedzy na temat spółdzielczości nie dorastają mu do pięt. Na przykład radny Dziekański (szwagier bohaterki filmiku tak adorowanej przez burmistrza) kilka lat temu wyprowadził się do własnego domu i nic już nie ma wspólnego z mieszkańcami Bairda. Jego osiągnięcie w kończącej się kadencji to budowa drogi - drogi do nowego domu. Na początku kadencji dyżurował w Pawilonie Kultury, ale jak na dyżury zaczęło przychodzić więcej osób, to zmienił lokalizację i przeniósł się do budynku gminy. Pewnie żeby być bliżej władzy, a nie bliżej ludzi. Popieram kandydaturę pana Okurowskiego i zagłosuję właśnie na niego. Takich radnych to miasto potrzebuje.

  • co wy na to - niezalogowany 2014-11-06 09:10:33

    Czy w naszym mieście jest dwóch takich z podniesionymi głowami, drugim jest Zbigniew Szelerski. Są też i inni choćby Piotr Mergner i pozostali. Dlaczego jest ich tak mało - odwaga staniała ? Edyta Żyła też razem z innymi paniami pokazuje odważnie, że potrafi działać i bronić swoich poglądów. Czy takich należy utrącić - czy ich wesprzeć ?

  • świadek - niezalogowany 2014-11-06 09:59:38

    Przed jedną z sesji Burmistrz powiedział do Okurowskiego, że za to co robi, osobiście przyznałby mu medal, wiele osób to słyszało

  • No to mamy pozamiatane - niezalogowany 2014-11-06 13:23:15

    Wybierzcie tego krytykującego populistę On wam zrobi dobrobyt. Niech zacznie od siebie. Czego dokonał przez 61 lat.

  • iwona stawicka-matela - niezalogowany 2014-11-06 14:27:44

    Szanowna Pani Ewo, kome"ntarz numer 36. Wiele miast już wycofało się z tego podatku, jak Pani w"spomniała miłośnicy zwierząt często mają kilka psów, co za tym idzie plus leczenia i karmy płacimy podatek, zamiast nas wspierać karze się dobrym sercem dla zwierząt. Ludzie nie czipują, bo boją się podatku, a tak każdy by zaczipował, byłby rejest i kontrola zwierząt w gminie. Wiele miast również wprowadziło brak podatku przy adopcji psa np. Poznań, szkoda, że u nas tego nie może być, adoptowałam suczkę ze straży zw"ierząt, wielu ludzi w naszym mieście zrobiło podobnie, szkoda, że nie jesteśmy zwolnieni z podatku za danie domu bezdomnemu zwierzęciu. Schronisko, większa sterylizacja, zbiórki karmy dla potrzebujących pomocy, można zaangażować młodzież w budowę domków dla ptaków, kotów, psów, tego typu rozwiązania są najpotrzebniejsze, nie parki dla psów.

  • kogut radnym - niezalogowany 2014-11-06 15:33:03

    Kogut radnym!. Ale jaja Wracam.

  • do kom. 44 - niezalogowany 2014-11-06 17:00:59

    Ten z jajami czy ten bez jaj ? Gdyż twój komentarz ni przypiął ni przyłatał do tematu. Skoro wracasz to wracaj tyle, że nikt nie wie do czego oraz skąd ? Pisząc o jajach może masz na myśli byki zarodowe z PGR-u ?

  • Sorko kom. 37 - niezalogowany 2014-11-06 17:05:56

    Jak już wytrzeźwiałeś to może sprawdź człowieku z którego okręgu kandyduje Pan Dziekański bo zapewne nie jest to okręg nr 12

  • Sąsiad - niezalogowany 2014-11-06 18:18:51

    Czego dokonali ci co rzadzą teraz. O siebie potrafią zadbać to prawdopodobnie ich największy sukces. Może trzeba i takiego kogoś w radzie. Jedno jest pewne przy nim bez dyskusji cichaczem Ben niczego nie przeforsuje.Okur na pewno trochę złagodnieje i jako radny nie będzie sobie aż tak pozwalał bo nie wypada, ale uczciwy względem wyborców będzie na 100%

  • ano - niezalogowany 2014-11-06 19:21:45

    jedno pytanie powtarzane jak mantra- a oni nawet na takie proste pytanie nie umieją odpowiedzieć. Albo niewiedza, albo głupota, albo strach przed wodzem , że powiedzą coś nie po myśli pana

  • nagrody od aktywnych członków - niezalogowany 2014-11-06 20:33:09

    mam pytanie dla kogo były te kosze? Dla nagrodzonych czy dla członków komisji przyznających nagrody? https://www.facebook.com/pages...93?fref=ts

  • do 46 - niezalogowany 2014-11-06 21:18:28

    Rzeczywiście okręg nr11, ale nadal kandydują z tego samego okręgu Dziekański i Okurowski. Przy tych podziałach można się pomylić nawet nie pijąc. Czy nauczyciel czy mieszkaniec osiedla lepszy. Ja jeszcze niezdecydowałem.

  • fajne - niezalogowany 2014-11-06 22:44:16

    Moja koleżanka z podstawówki w roli głównej. Harcerka , miła lizuska , aktywistka. Myślałem, że z wiekiem człowiek z takich lizusowskich poczynań wyrasta jednakże okazało się zupełnie co innego. Droga Irminko , kto i dlaczego do tego bagna mazowieckiego PSL-u cię wepchnął? Uczyłaś moje dziecko i nauczyłaś go wiele rzeczy. Jesteś dobrym pedagogiem i takim pozostań. Politykę zostaw politykom.

  • Do sąsiada - niezalogowany 2014-11-07 07:26:36

    Ja na twoim miejscu to bym raczej nie gwarantowała 100% uczciwości Okura, czytałam gdzieś, że przez lata nie płacił za swoją konkubinę za wywóz śmieci - czyli płacili wszyscy mieszkańcy osiedla za nią. Było to jeszcze przed przejęciem wywozu nieczystości przez Gminę. I słyszałam w administracji, że od 9 lat ma nie wymienione wodomierze i nikomu ich do oglądania nie udostępnił - to taka uczciwość Kalego?

  • mieszkaniec - niezalogowany 2014-11-07 09:11:47

    Mieszkańcy Kopernika musieli zbierać podpisy o konsultacje śmieciowe, Pani radna Górska mężnie to wspierała. Dlatego Bur.... musiał zorganizować spotkania

  • mieszka - niezalogowany 2014-11-07 10:27:53

    Jak nie pomyjami to śmieciami walą pracownicy GSM - dlaczego ?

  • Kali - niezalogowany 2014-11-07 10:37:33

    W świetle tych "imprezek" proponuję przejrzeć jeszcze ciepłe oświadczenia majątkowe na koniec kadencji naszych włodarzy. Te ich "popisy" sporo nas kosztują. Ciekawe ilu miałby burmistrz popleczników, gdyby radni nie byli tak sowicie opłacani przez miasto. Dziwi tylko jak to możliwe sprzedać się za te kilka przysłowiowych srebrników. Gdzie honor, dobre imię i słuszność sprawy. Wstyd!!!

  • do kom. 52 - niezalogowany 2014-11-07 13:54:57

    Nie dziam jak burek tylko zacznij pracować bo za to ci mieszkańcy płacą. Ja też przez wiele lat nie zgłaszałem wszystkich domowników do śmieci, a wiesz dlaczego? Nie mogłem patrzeć jak pracownicy przywożą ze swoich prywatnych domów śmieci do mojego śmietnika oraz myją na terenie kotłowni swoje samochody na mój koszt. Ubytki wody kiedyś na rachunkach teraz w eksploatacji . Obecne wodomierze z nakładkami radiowymi też nie działają w wielu mieszkaniach. Proponuje, abyś zamontował sobie taką nakładkę na ubytku jaki masz w głowie. Ja swoje nakładki już zdemontowałem i co mi zrobisz?

  • bonia - niezalogowany 2014-11-07 14:28:25

    Dobrze że tu zajrzałam, teraz wreszcie wiem jak wygląda radna z mojego okręgu. Wiem również że nie oddam na nią głosu. Marny mam wybór w tym okręgu .Niestety "ziemniaki" muszą trzymać z Benkiem, widocznie są zależni od obecnej władzy.

  • co ty na to - niezalogowany 2014-11-07 15:28:29

    A Burmistrz chce mu dać medal za działalność.

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-11-07 17:11:46

    Robi się tak na wszelki wypadek. W razie czego znajomy prokurator oskarża na podstawie § zagrożonego mniejszą karą zasadniczą. Znajomy - umorzy, ale jak np. PiS dojdzie do władzy i zrobi AUDYT poprzedniej ekipie, to warto mieć taką "polisę".

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-11-07 17:18:44

    Gdyby działanie "filmowca" było niezgodne z prawem. to wezwano by policję. Nie zrobiono tego. Nie dostrzegam żadnej prowokacji ze strony "kamerzysty". Jest to świadomy swoich praw Obywatel, a nie Homo sovieticus.

  • Bąk - niezalogowany 2014-11-07 17:22:19

    Święte słowa: "Delikatne i wrażliwe osoby zostaną szybko zniszczone". Lepiej jak poeci będą wiersze pisać, a nie startować w wyborach samorządowych.

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-11-07 17:41:15

    Wątpię czy wyborcy zagłosują na p. Benedykcińskiego, jeśli zechce startować do sejmu. Europosłem chciał zostać i nici z tego wyszły. Czas świetności tego Pana, to już przeszłość. Oto dowody: A) Ranking gmin o najwyższych zmianach w potencjale finansowym w latach 2010 – 2013. Grodzisk Maz. – 1856 pozycja; B) Ranking gmin o największych zmianach w potencjale gospodarczym w latach 2010 – 2013. Grodzisk Maz. – 1266 pozycja; C) Ranking gmin pod względem jakości życia w aspekcie społeczno - kulturalnym w latach 2010 - 2013. Grodzisk Maz. – 228 pozycja >>>Gmina Grodzisk Maz. znalazła się na 390 miejscu w Polsce z dochodem 3357 zł/na mieszkańca. Dla porównania, Gmina Radziejowice – 303 miejsce z dochodem 4156 zł/mieszkańca. Opozycja powinna coś zrobić żeby dotrzeć z tą informacją do wyborców, którym co miesiąc rozdaje się bezpłatnie czasopismo "Bogaria". A tam takich informacji się nie znajdzie. Wydaje się konieczny "Okrągy stół" całej opozycji, która jest zainteresowana odsunięciem od władzy PSL w powiecie grodziskim. Niech poszukają legalnych pieniędzy i rozdadzą swój biuletyn, np. pod tytułem "Odkłamywacz wyborczy 2014 - Grodzisk Maz".

  • Bąk - niezalogowany 2014-11-07 17:45:43

    Jeśli jest prawdą co piszesz, że radna może odmówić publikacji swojego wizerunku (jest to osoba publiczna, więc mi się nie wydaje, że masz rację), to należy się spodziewać pozwu z żądaniem usunięcia tego filmu z Internetu i zadośćuczynienia od Pana reportera.

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-11-07 17:47:30

    Podziwiam tego Pana, podobnie jak pp. Kakietka i Ślusarskiego.

  • Meszka - niezalogowany 2014-11-07 17:55:32

    Prawda sama się nie obroni. Opozycja powinna się zrzucić na wspólny biuletyn. I rozdać za darmo wszystkim mieszkańcom, tak jak zrobiła "Ziemia Grodziska" rozdając swój biuletyn.

  • Meszka - niezalogowany 2014-11-07 18:11:48

    Powinny do Ciebie i Twoich bliskich dotrzeć argumenty i fakty. Czytaj artykuły p. Pytlińskiej, p. Górskiej i p. Szuleckiego. Możesz też przeczytać ( https://drive.google.com/file/...view?pli=1 ) "Grodzisk Maz. - Czas na zmiany - Gazeta na Wybory Samorządowe 2014". Jesteś niesprawiedliwy pisząc, że Burmistrza i radnych spotyka krytyka tylko przed wyborami. Otórz, jest to krytyka merytoryczna i oparta na faktach. Pojawia się ona zawsze wtedy, gdy chce się krzyczeć, bo boli, jak się człowiek zetknie z propagandą "Ziemi Grodziskiej" (PSL jak kto woli).

  • Bąk - niezalogowany 2014-11-07 18:18:28

    Z tym zadłużeniem to jest problem ogólnopolski. Wszystko przez 7 lat wspólnej koalicji w Polsce PO- PSL.( W Grodzisku Maz. "Niezależni" - "Ziemia Grodziska"). Zabraknie pieniędzy gminom na wykorzystanie środków unijnych. Będą dwa wyjścia: 1) zadłużać Gminę dalej, 2) sprzedawać grunty. Pobudują nam Orliki, i co z tego, skoro ludzi bez pracy nie będzie stać na kupienie obuwia sportowego.

  • Osa - niezalogowany 2014-11-07 18:23:06

    Nie ma miejsca przed Centrum Kultury. Burmistrz obiecał w tym miejscu pasaż. Nie wiem , czy nie zmyslam, ale chyba dał słowo honoru, że "Rolnik" (sklep) zostanie zburzony i te wszystkie stare domy przy ul. H. Sienkiewicza. Obiecywał, zdaje się jeszcze w roku 2006.

  • Giez - niezalogowany 2014-11-07 18:26:04

    Przepraszam, jestem niedoinformowany, o jakim "ważniaku" jest mowa?

  • Giez - niezalogowany 2014-11-07 18:30:33

    Zaczekaj na ulotkę wyborczą, to się dowiesz. Chyba, że radna nie zainwestuje już więcej swoich pieniędzy. Za biuletyn KWW "Ziemia Grodziska" musiała dać dolę.

  • Giez - niezalogowany 2014-11-07 18:34:48

    To nie było trudne pytanie. Wystarczyło odpowiedzieć, np.: "Popieram segregację odpadów. Według mnie to nie jest dużo. Gmina Grodzisk Mazowiecki, to biedna gmina".

  • Trzmiel - niezalogowany 2014-11-07 18:38:27

    Słyszę ten chichot Mengele.... Sołtys {...} wskazał...

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-11-07 18:46:28

    Na początek ustal kto kandyduje w okr. 12 do RM i RP. Napisz tutaj, lub na Forum http://www.togrodzisk.pl/. Pomożemy. Zaufaj nam.

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-11-07 18:49:17

    Od Niego z pewnością. Sami mogliby się skrzyknąć i założyć KWW. W tym roku są JOW. Ale czy radni "Ziemi Grodziskiej" (PSL, jak kto woli), mają o tym blade pojęcie?

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-11-07 18:55:16

    Popieram obniżenie podatku od posiadania psa. Ale w zamian oczekuję egzekucji prawa wobec właścicieli psów niesprzątających odchodów po swoich milusińskich. Polowanie na kierowców, to nie jedyna rozrywka strażników miejskich zagranicą. Rozdać: lornetki, krótkofalówki, rowery - i na "polowanie".

  • Daria - niezalogowany 2014-11-07 19:33:46

    Uczciwy więc nie jesteś a szukasz jej u innych. Dobre! Nie płacę, bo ktoś inny jest nieuczciwy i myślisz, że to Cię usprawiedliwia. Ja płacę uczciwie a więc, zgodnie z Twoim tokiem myślenia, płacę i za Ciebie. I ty chcesz mnie o czymś przekonywać. Jesteś zwykłym złodziejem.

  • Aldona - niezalogowany 2014-11-07 19:37:14

    Brawo Pani Irminko. Właśnie pokazała mi Pani jakiego radnego chciałabym mieć. Całą rodziną (8 osób) oddamy głos na Panią. Niech sobie wieszają na Pani psy.Nie dorastają Pani do pięt.

  • Do Aldony - niezalogowany 2014-11-08 08:09:23

    Tu każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. To nie "Bogoria". Jakoś brak tylko w tej wypowiedzi faktów i uzasadnienia Rozumiem, że autorowi wypowiedzi podoba się ignorancja jaką radni mają w stosunku do własnych wyborców. Być może do gustu przypadło lizusostwo, jakie na filmie gołym okiem widać. Tylko współczuć.

  • czekam - niezalogowany 2014-11-08 11:28:04

    Ciągle nurtują mnie pytania. Przed wejściem ustawy w życie firma Hetman za niesegregowane śmieci pobierała 7 zł od osoby, Jakie koszty wzrosły doprowadzając do ponad 100% podwyżki ? Wiadomo że przybyło około 40% więcej pieniędzy od osób nie płacących za wywóz, to dlaczego ceny wzrosły ? Dlaczego miasto przegrało przetarg na wywóz śmieci ? kto za to odpowiada ? Ile miejsc pracy ubyło ? Dlaczego ustalano cenę maX przed przetargiem ? Dlaczego nie wzięto do przetargu cen płaconych przed wejściem w życie ustawy ? Kto sporządzał kalkulację opłat dla radnych przed pojęciem uchwały ?

  • Też o psach i o śmietnikach ul - niezalogowany 2014-11-08 14:51:39

    Osobiście posiadam nieruchomość w mieście Grodzisk Maz. 3500 m. kw. Mam 2 psy i 3 koty wszystkie znajdy. Pomijając koty, które chodzą własnymi drogami moje psy nie wychodzą poza teren posesji. Tak zostały przyzwyczajone jak również same boją się ruchu samochodowego. Na teren mojej działki nie przychodzą pracownicy miasta sprzątać po moich pupilach, sprzątam sam. Mam pytanie za co więc mam ten podatek płacić? Może za 3 koty ? - ale takiego podatku nie ma. Przechadzając się ulicami miasta widzę ludzi z pieskami , zapaskudzone ulice , ale służb miejskich nie widzę tych sprawdzających jak również sprzątających. Widzę jednak podlewanie kwiatków i zbiór śmieci z koszy miejskich przez pracowników ZGK, którzy wymuszają na innych pierwszeństwo w ruchu drogowym jak również blokują przejście. Narzekamy na korki bo takie się tworzą często bez bezmyślnych pracowników ZGK. Czy podjeżdżając np. w okolice stacji PKP nie można stanąć na boku i donieść śmieci do pojazdu? Czy naprawdę potrzeba jest taka, że pojazd ZGK musi zatrzymać się przy każdym koszu na śmieci blokując przejazd i utrudniając widoczność? W ten sposób Gmina nie zapanuje nad bezpieczeństwem drogowym swoich mieszkańców jak również nad brudem panującym na chodnikach.

  • do Marty - niezalogowany 2014-11-08 20:59:00

    A z którego sortu kulturę Pani reprezentuje Pani Marto czy tą z PSL czy może tą z Ziemi Grodziskiej ?

  • uff - niezalogowany 2014-11-08 21:43:18

    Zaniemówiłem.

  • Piotrek - niezalogowany 2014-11-08 21:54:31

    Z takimi konsultacjami. Wcześniej się rozmawia z ludźmi. Z prezesem sobie kalkulował chyba w de mając mieszkających. Mieszkańców osiedla widać traktuje ię jak pozbawionych praw.Co tam jeden czy kilku radnych. Tu wszyscy powinni zgodnie powiedzieć nasze zdanie to jedno ale porozmawiajmy z mieszkańcami. Żeby przekonać trzeba chociaż próbować rozmawiać

  • Olek - niezalogowany 2014-11-08 21:58:57

    Szkoda tej radnej. Co ona mogła. Powie burmistrzowi nie wolno , takie zachowanie to drwina z opinii publicznej ( niezależnie kto jest jej przedstawicielem , Okur czy kto inny)

  • Ala - niezalogowany 2014-11-09 09:28:36

    Pan Janusz Okurowski, niejednokrotnie postępował i postępuje niezgodnie z prawem.

  • Kasia - niezalogowany 2014-11-09 09:36:30

    To zgodnie z tym co napisałeś, w wiarygodność opozycji też szczerza wątpię. Skoro mają tyle zarzutów niezgodności z prawem w postępowaniu burmistrza i radnych, to czemu nie biegają z tym do sądu, czemu nie chcą podejmować kroków prawnych. Ja wiem czemu, bo manipulują i przekłamują wiele faktów. Gdzie te pozwy, skoro często tym się tu zasłaniają, twierdząc, że gdyby postępowali niezgodnie z prawem to powinni być pozwano do sądu. Pokrętne to Twoje myślenie, bo działa tylko w jedną stronę.

  • Kasia - niezalogowany 2014-11-09 09:36:55

    To zgodnie z tym co napisałeś, w wiarygodność opozycji też szczerza wątpię. Skoro mają tyle zarzutów niezgodności z prawem w postępowaniu burmistrza i radnych, to czemu nie biegają z tym do sądu, czemu nie chcą podejmować kroków prawnych. Ja wiem czemu, bo manipulują i przekłamują wiele faktów. Gdzie te pozwy, skoro często tym się tu zasłaniają, twierdząc, że gdyby postępowali niezgodnie z prawem to powinni być pozwano do sądu. Pokrętne to Twoje myślenie, bo działa tylko w jedną stronę.

  • *** - niezalogowany 2014-11-09 09:49:17

    No właśnie, każdy może mieć własne zdanie. Tylko TU zdanie odmienne od intencji tej gazety jest przestępstwem i od razu atak. A wyrażenie tego odmiennego zdania, powoduje, że autor czuje się jak intruz. Czy tak ma wyglądać przyszła demokracja???? To czym będzie się różniła od obecnej, którą opisuje wielu komentatorów. Niczym w takim razie, zmieniłyby się tylko główni bohaterowie. Nic dobrego z tego nie wynika. Ja głosuję na pana Benedykcińskiego i jestem przekonany o słuszności swojej decyzji. I atakujcie sobie moje zdanie, ale takie właśnie ono jest i wielu innych wyborców.

  • Daria - niezalogowany 2014-11-09 09:50:40

    Nie chce się śmieci segregować??????

  • gremlin - niezalogowany 2014-11-09 16:20:50

    Pani Kasiu, kom.83 W jakim świecie pani żyje, policja nic nie zrobi, sąd też, była sprawa radego ipokrzywdzonej sołtyski , która była w deligacji. Nawet zmienono ssąd,bo w naszym mieście każdy wie ze wyrok będzie na korzyść Psl, ale w innym sądzie również nie dali rady rady Psl. Ludzie", którzy skarżą są prześladowani, szykanowani i nawet jeden ze starujacych do rady był kiedyś pobity. Władza ma wszystko pod kontrolą.

  • Sukces mijającej kadencji wg G - niezalogowany 2014-11-09 18:02:58

    Mijającą kadencję należy ocenić bardzo, bardzo źle. Przez te cztery lata z drugiego miejsca spadliśmy na 24. Pod względem sukcesu oświatowego nie mieścimy się w pierwszej pięćdziesiątce, a np Podkowa Leśna jest na miejscu pierwszym, Milanówek na szóstym. Panie burmistrzu, zaniedbanie oświaty powinno kosztować pana polityczną śmierć. Niebawem będzie groził nam analfabetyzm. Tak więc nauczyciele do szkoły bo polityka nie dla was. Pani Irminka też. Oto cały ranking http://www.wspolnota.org.pl/fi...dencji.pdf

  • Nie narzekaj - niezalogowany 2014-11-09 18:49:12

    a zauważyłeś że to działa w obie strony. Tu skupiają się ludzie którzy nigdzie indziej nie są publikowani, niewygodni władzy. Zachwyty dla burmistrza TU też publikują, a że nie są popularne nie dziw się . Poczytaj Bogorię tam przez te wszystkie lata jest dowartościowany a i ty nie jesteś osamotniony w poglądach.

  • Dorota - niezalogowany 2014-11-09 18:51:44

    Pozwami to byli straszeni już niektórzy, ale przez burmistrza. Szkoda, że nie spróbował. Byłoby głośno wreszcie i wiele spraw dotarłoby do mieszkańców. Nie róbcie z niego szykanowanego przez opozycje biedactwa.

  • pysio - niezalogowany 2014-11-10 08:15:10

    Ci którzy piszą o sądach albo nie mają pojęcia o rzeczywistości, albo wiedzą i celowo wprowadzają w błąd. J. Gowin próbował PSLowski mur bezpieczeństwa skruszyć /sądy rejonowe/ i jak się to skończyło ? Kto wejdzie do sądu zostanie na lata. Jak wiadomo uczciwego sędziego to ze świcą szukać, o prokuratorach nie wspomnę. W ten sposób wiejska gwardia o czerwonym rodowodzie czuje się bezpieczna. Nasze sądy są czasami jak kasyna w których się przegrywa lub czasami wygrywa. Sprawiedliwość stała się tylko sloganem na murach sądowych

  • Miki - niezalogowany 2014-11-10 15:28:59

    Skąd Ty to możesz wiedzieć, żeby ferować takie wyroki. Chyba, że masz awersję do sądów ot tak.

  • do kom. 91 - niezalogowany 2014-11-10 20:51:57

    Tak się składa, że orzecznictwo jest jawne . Wystarczy poczytać trochę wyroków na stronach sądowych oraz nazwiska sędziów. W Grodziskim sądzie ostatnio zapadł kuriozalny wyrok dot. Samopomocy i Futury ? Sędzina winna pokryć straty członkom samopomocy.

  • Do pysia - niezalogowany 2014-11-10 22:00:55

    Masz w 100 % rację, Gowin jedyny chciał monopol PSLu złamać zwłaszcza w sądach rejonowych.

  • Miki - niezalogowany 2014-11-10 23:44:31

    Jakoś nie mogę znaleźć tego wyroku...

  • ? - niezalogowany 2014-11-11 11:35:14

    ciekawe czy w szkole w której uczy widzieli film o swojej nauczycielce ?

  • do kom. 94 - niezalogowany 2014-11-11 15:40:50

    Szukaj , a znajdziesz ! Nie wszystko i wszystkim podawane jest w tym mieście na tacy. Skoro zainteresowany jesteś sprawą to jest już ona od dawna głośna na portalach grodziskich.

  • Puszczaj ! - niezalogowany 2014-11-12 10:29:45

    Puszczaj chamie wołał Zagłoba. Puszczaj ch..... i nie ciągaj na listy poczciwych ludzi. Strach przed odmową skutkuje rządami od lat wielu chłopków - z ZSLu - PSL. Nauczyciele, lekarze gdzie wasz honor i odwaga ? A może mieszkańcy są chorzy i głupi dlatego tylu fachowców na listach dla PSLu.

  • Adam - niezalogowany 2014-11-16 00:19:17

    Mieszkam w Grodzisku od 28-go sierpnia 2014 roku . Aby jutro dokonać świadomego wyboru wertowałem sieć , trafiłem na tą stronę i na filmik "Głosowali jak trzena ..." 1.Jestem zażenowany zachowaniem radnych. Bez względu na zasadność zadawanego pytania powinni okazać odrobinę taktu i 1.1 Nie odwracać się plecami do kamery 1.2 Odpowiedzieć na zadane pytanie . Przez takie zachowanie dają wyraz ignorancji dla osób dzięki którym uzyskali mandat. Inteligentny człowiek powinien poradzić sobie w takiej sytuacji. 2.Jedynie Pani Irmina zachowała odrobinę taktu i potrafiła zachować się przed kamerą, Mniejsza o uzasadnienie podjętej decyzji w sprawie śmieci. 3. Zachowanie burmistrza przypomina nieco zachowania "wuja Tadzia" wobec "cioci Jadzi " na weselu o 4-ej nad ranem . Nie przystoi z pewnością kandydatowi na burmistrza 40-o tys miasta. Być może Pan burmistrz jest tak serdeczny i wylewny wobec mieszkańców gminy. Ale cóż po 20-u latach można zapomnieć o zasadach jakie obowiązują przed kamerą i nie tylko . Jeżeli ktoś zachowuje się tak przed kamerą ... ? Cóż osiadłem tutaj i jutro pójdę oddać swój głos. Ale czy coś to zmieni ? Czy trzepoczące skrzydła motyla na Madagaskarze mają wpływ na siłę i kierunek wiatru na Alasce ???

  • Wiki - niezalogowany 2014-11-16 18:59:25

    Przed jaką kamerą. To parodia jakaś była. Ten pan sam sobie postanowił nagrywać i prowokował radnych. Może i bym się nie odwracała, ale tylko po to żeby powiedzieć temu panu co o nim myślę a nie chciałby na pewno tego wiedzieć. To z jego strony było prawdziwe chamstwo i brak kultury. Radni i tak, moim zdaniem, byli bardzo cierpliwi.

  • aga - niezalogowany 2014-11-16 23:48:21

    ... ale żenada ...przykro patrzeć i słuchać, podziwiam cierpliwość reportera. A ten uśmiech pod publiczkę burmistrza...a za plecami już druga twarz. Mam pytanie, czy ta cena ma coś wspólnego z planowana "spalarnią śmieci" i "czyimiś" interesami? Widziałam dzisiaj wspólny plakat wyborczy kandydata na burmistrza wespół zespół z drugim kandydatem mają podniesione palce. Bardzo niemiłe pierwsze skojarzenie, że to może ... no z daleka nie widać który to palec. A może po prostu figa z makiem? :-(

  • pysio - niezalogowany 2014-11-17 12:34:03

    Grodziszczanie to miejscowy Reytan z obrazu Matejki. Pomimo, że przez całą kadencję pilnowali spraw wszystkich mieszkańców- to polegli, tu prywata się liczy i miejsce przy torcie. Brak wiedzy i zasad /co film ukazuje/ niema wpływu na otrzeżwienie mieszkańców. Jak widać historia kołem się toczy i znowu będzie mądry POLAK po SZKODZIE.

  • polejwacku - niezalogowany 2014-11-17 14:41:41

    Demokratyczne wybory po lej wacku. Osoby chodzące po deptaku mogą zaobserwować siedzące na ławkach tzw smolinosy, dziwne jest to, że w dniu wyborów osoby te znikają na kilka dni z deptaka. Ptaszki świergolą, że pojwia się możny fundator z kasą. W ten sposób mamy święto demokracji- po głosowaniu suto zakrapiane. Mamy też tłumne wyjazdy do sanatorjów dla tetryków, wielu żałuje, że wybory są tylko co cztery lata. A kto za to wszystko płaci ?

  • witek - niezalogowany 2014-11-17 14:59:12

    no cóż, tak zdecydowali wyborcy. Przykre ale może byç nauka dla mieszkañców.Władza w tak znacznym stopniu skupiona w jednych rękach to nic dobrego. Niech radzą ci których wybrali, inni mogą jeszcze dużo do zdziałać angażując się w działalność społ.

  • Eldi - niezalogowany 2014-11-17 16:35:42

    Mnie zastanawia jedno , gdzie dzisiaj następnego dnia po wyborach zniknęli tzw. obywatele tego miasta urzędujący codziennie na każdym rogu tego miasta. W wczoraj dowozili ich do lokali wyborczych , dzisiaj ich nie widać czy w jednym miejscu ich zgromadzili i zorganizowali dzień powyborczy w wielkim stylu uczty ?

  • Ola - niezalogowany 2014-11-17 20:12:23

    Oj........ nie potrafimy przegrywać z honorem, co? :)))))))

  • ojojoj - niezalogowany 2014-11-17 23:11:58

    honoru to iu nich wszystkich trudno szukać. Przegrywać trzeba umieć, ale i wygrywać zhonorem tak samo.

  • Nowe - stare wróciło - niezalogowany 2014-11-18 10:07:30

    Burmistrz z ferajną odsłonili prawdziwe oblicze przed wyborami do sejmu. Grodzisk stał się miastem ludzi dawnwgo PRLu - PiS wycięty całkowicie, lecz Grodziszczan wyciąć "czerwonymi kosami" już się nie udało. Wojsko emerytów pod dowództwem dawnych strażników wspomagane młodym narybkiem, podzielone na sotnie po ok 300 "szabel" zaatakowało uśpionych demokratów w ich okręgach - wycinając PiS całkowicie. Czy nie przypomina to ZSLowskiego znaku wypisywanego na wrotach stodół - 3 X tak - oto nasz znak ? W tym roku do podziału będzie ostatnia transza pieniędzy z Unii - może oto chodzi ? Tam gdzie dóża kasa tam moralność czy święte zasady demokracji / szczególnie dla udających ludowców/ nie mają znaczenia, czyli - naszą zasadą jest brak wszelkich zasad. Do Oli czy ty wiesz co to jest HONOR ?

  • Jan Morwiński - niezalogowany 2014-11-18 11:44:15

    Nie mogę doczekać się wnikliwej analizy wyborów na tym zacnym portalu.

  • członek komisji - niezalogowany 2014-11-18 15:18:24

    Osobiście bardzo dziękuję tym wyborcom , którzy w różnym stanie trafiali do komisji i dokonywali wyboru tylko na różowej karcie. Pozostałe karty wrzucali puste. Z całą pewnością te osoby ułatwiły bardzo pracę członkom komisji.

  • Michał - niezalogowany 2014-11-18 17:06:50

    Miły Panie, nie ma jeszcze wyników na PKW, a Pan się już niecierpliwi, poczekaj Pan spokojnie, na pewno wszystko zostanie opisane

  • do J. Morwińskiego - niezalogowany 2014-11-18 17:10:18

    Panie Morwiński słyszałam, że jest Pan przeciwny wolności słowa. Czy ta informacja krążąca po mieście jest fałszywa, czy prawdziwa ?

  • pawlus - niezalogowany 2014-11-18 19:32:35

    Pan panie Janie wygrał. Pan zabrał pieniądze na swój okręg z innych rejonów , aby ludzie widzieli że Pan działa.W ostatnich dwóch tygodniach zrobił Pan wszystko co powinien robi Radny przez 4 lata.

  • Podsumuję: - niezalogowany 2014-11-18 21:01:38

    Panie radny Morwiński, trzeba umieć przegrywać, ale i wygranym być niełatwo. Jeszcze się nie zaczęła nowa kadencja , a Pan już prowokuje. A miało być " zgoda buduje " zdaje się. Nie był Pan kandydatem z mojego okręgu, ale na burmistrza głosowaliśmy. Poparliśmy też kandydature do rady z opcji przeciwnej. To tylko pozorna niezgodność " interesów", bo wszystkim zależy na tym samym. Gratuluję wszystkim bez wyjątku, a przegranym życzę wszystkiego dobrego.

  • Do Redakcji i komentujących. - niezalogowany 2014-11-18 21:04:00

    Nie dajcie się prowokować. Czasem i słuszniej i zdrowiej przemilczeć.

  • b. - niezalogowany 2014-11-18 21:26:09

    Skoro burmistrzowy "praw(n)iczku" tu zaglądasz tzn. że zwieracze ci nie raz ściska. Gdyby portal nie był zacny to byś tu nie zaglądał. Czy się mylę? A i w UM nie zaglądacie na ten portal?

  • AAA do pana Jana Morwińskiego - niezalogowany 2014-11-18 23:03:29

    Czasem może lepiej powiedzieć, ale Może być wiele powodów dlaczego Ziemia Grodziska wygrała w cuglach. Może opozycja była byt słaba....Podstawowym elementem demokracji jest istnienie opozycji, czyli grupy polityków, którzy konkurują o zaufanie wyborców z partią aktualnie rządzącą i zdolni są do przejęcia władzy. Aby demokracja działała dobrze, opozycja musi być silna, czyli rzeczywiście zdolna do przejęcia władzy. Platon uważał że demokracja prowadzi do dyktatury. Mam nadzieję że nam to nie grozi. Inny powód wygrania to Lepsze znane piekło niż nieznane niebo.....

  • Jan Morwiński - niezalogowany 2014-11-18 23:23:10

    Jak zwykle czarujący, kulturalni i co najważniejsze dowcipni komentujący są największą zaletą tego portalu. :) Tak zajrzałem żeby podyskutować o frekwencji, podywagować o przyczynach obiektywnie bardzo dobrego wyniku Ziemi Grodziskiej i widzę że się nie zawiodę.

  • Ciekawe - niezalogowany 2014-11-18 23:25:00

    ile bedzie trwało to Pana wielkie HURRRA ? Przypomina Pan małego szczeniaka, który cieszac się obsikuje wszystko dookoła. Wódeczki by sie Pan napił i wrócił juz do psychicznej równowagi bo lada moment ciężka robota Pana czeka. Chyba, że tylko po to pchał sie Pan do Rady żeby rozrabiać. Odrobinę klasy - jest Pan dorosłym Janem a nie obszczymurkiem Jaśkiem, czyż nie?

  • - niezalogowany 2014-11-18 23:54:23

    Panie Janie, jakże miło Pana powitać wśród komentujących! Nie wiem, czy Pan zauważył, ale PKW nie może się uporać z policzeniem głosów, więc proszę cierpliwie poczekać także na relację na TuGrodzisk.pl. Jeśli Pan lepiej się poczuje, to gratuluję Panu wygranej. Zawsze gratuluję zwycięzcom. Jako że w naszej radzie prawie nikt z radnych, których dobrze znałam, nie zasiada, z radością będę teraz udawać się do Pana w sprawach ważnych dla mieszkańców. Ufam, że będzie Pan do naszej dyspozycji. A tak na marginesie proszę pamiętać, że wynik zarówno Pana, jak i wielu innych osób z Pana opcji, to w dużej mierze zasługa burmistrza, który walczył o dobry wynik radnych osobiście się angażując. Tym samym zbudowanie przez Pana własnej pozycji politycznej jeszcze przed Panem. Niektórzy przegrani mają nad Panem pod tym względem sporą przewagę i proszę o tym nie zapominać. Z zainteresowaniem będę przyglądać się podejmowanym przez Pana inicjatywom na rzecz mieszkańców. Z chęcią także poznam terminy Pana dyżurów. Pozdrawiam, Edyta Żyła

  • Prawdziwi wygrani. - niezalogowany 2014-11-19 01:43:50

    Prawdziwym wygranym wyborów w swoim okręgu jest Pan Norbert Cegliński. Uzyskał - 726 głosów - 70%, oraz pani Małgorzata Sobol - 374 głosy - 70%. Następny to pan Jarosław Józefowicz 409 głosów - 67,5%.

  • AAA - niezalogowany 2014-11-19 06:50:28

    Pan Morwiński jest również w moim kręgu zainteresowań jako radny. Sporo jednak ludzi na niego głosowało. Dał deklaracje że jest do dyspozycji mieszkańców.

  • elka - niezalogowany 2014-11-19 07:12:49

    Panie Janie gratuluje wygranej .Zawsze byłam za Ziemią Grodziską.Mam teraz nadzieję, ze przez 4 lata zadbacie o Opypy- wieś zapomnianą i zaniedbaną. Czekamy na kanalizację i na drogi nawet w destrukcie. To nam wystarczy. Trzymam kciuki i życzę wszystkiego dobrego.

  • gratulacje - niezalogowany 2014-11-19 07:34:44

    Gratuluję panu Jankowi i całej Ziemi Grodziskiej wygranej w wyborach. Teraz czas na pracę bez zakłóceń ze strony opozycji. Mam nadzieję , ze zajmiecie się najbardziej zaniedbanymi sprawami gminy- sołectwami w których nie ma dróg /asfaltu i kosteczki/ . Przed wyborami zrywaliście asfalt tam gdzie był i kładliście nowy, a po wsiach nie ma nawet byle jakiego utwardzenia.Czy tak powinno być ?

  • Kuc - niezalogowany 2014-11-19 07:54:54

    Panie Janie, dziecinne wzajemne przygadywanki. Pan też nie bez winy.Wygrana to nie powód do kpin ze strony wygranego. Pisze Pan o komentujących" jak zwykle" W Pana przypadku także " jak zwykle", czarujący i kulturalny. Podyskutować? O frekwencji?Czyżby Pańska rola w ugrupowaniu którego jest Pan przedstawicielem sprowadzała się do roli " prowokatora" . Czytując ten i inne portale, słuchając lokalnych mediów nie ukrywam , doceniam osiągnięcia władz. Na tym portalu zdarza mi się komentować a nie oceniać komentujących. Przyjrzyjmy się najpierw sobie a potem zastanówmy się co powoduje , że komentarze bywają nieprzyjemne. Może sami do tego prowokujemy. Znam kiloro radnych zwanych tymi " od burmistrza" i są to przyzwoici ludzie. Niech Pan spróbuje nauczyć się czegoś także od nich.

  • Jan Morwiński - niezalogowany 2014-11-19 08:19:35

    Pani Edyto, zdaje się, że nie do końca się zrozumieliśmy. Nie z Panią konkurowałem i absolutnie nie oczekuję gratulacji, choć za nie dziękuję. Nie mam pojęcia, jak tolerując wyjątkowo chamskie ataki na dwie, chyba najbardziej wyczulone na krzywdę ludzka radne - Panie Wiesławę Śliwiński i Irminę Dziekańską może Pani równocześnie odwoływać się do szczytnych wartości. Zarówno sobie jak i Pani życzę byśmy pomogli bezinteresownie w życiu tylu osobom co Pani Wiesława czy Irmina. Zamiast gratulacji wolałbym, by zdobyła się Pani na przeprosiny za niektóre opublikowane w tym wątku wpisy dotyczące obu Pań radnych. Choćby z szacunku dla ich wieloletniej działalności społecznej. Z wielka pokorą podchodzę do decyzji wyborców, zarówno tych którzy głosowali na mnie jak i na moich przeciwników. Jak sądzę wszyscy chcemy by w Grodzisku działo się dobrze, choć całkowicie inaczej wyobrażamy sobie konkretne działania. Nigdy nie kryłem, że w pełni podzielam i popieram poglądy burmistrza i rzecz jasna jestem świadomy, że mój indywidualny wynik jest również wynikiem poparcia burmistrza. Ciekaw jestem nie tyle analizy sukcesu Ziemi Grodziskiej, a raczej refleksji dotyczącej wyników opozycji. Co do mojej pracy w Radzie jestem do dyspozycji KAŻDEGO mieszkańca. Pai życzę przede wszystkim, by promować choćby na tym portalu minimum kultury w dyskusji. pozdrawiam.

  • hgw - niezalogowany 2014-11-19 09:19:59

    Dobrze , że pan zajrzał. A czy to prawda, że zaglądał pan również do Miejskiej Komisji Wyborczej w trakcie jej pracy? Po co? Zachowanie pana na skierowane do pana pytanie przez Janusza Okurowskiego świadczy wyraźnie , że jest pan tylko podnóżkiem i jedwabistym papierkiem do pewnych celów dla burmistrzunia. Pan Okurowski ma twardy kręgosłu , pan giętki kręgosłup i bez wątpienia miękką ....

  • PiS zbigosowany - niezalogowany 2014-11-19 09:44:20

    PSL- Ziemia Grodziska poszedł na wojnę z PiSem wycinając ich z rady. Jak to się ma do sloganu na wszystkich bilbordach ZGODA BUDUJE. Burmistrz ze Starostą z uśmiechami na licach dokonali rzezi młodych działaczy PIS pod hasłem ZGODY. Tak oto wygląda zgoda w PSLowskim wydaniu. Uśmiech na twarzy a nóż w rękawie oto prawdziwe chłopskiej parti zagranie, co na to mieszczanie ?

  • Marcin - niezalogowany 2014-11-19 10:09:04

    jak nie ma kontrkandydata to i wynik dobry. Na kogo zamiast Sobolowej miałem zagłosować. Ona od burmistrza to jej zawsze coś zrobi. Logika.

  • Dorota - niezalogowany 2014-11-19 10:12:07

    Opozycja nie zakłócała budowy dróg. No ale to prawda , nie będzie na kogo zwalać. Szkoda mi Mergnera, bo dobrze pracował jako radny.

  • AAA - niezalogowany 2014-11-19 10:37:51

    Irminkę znam i lubię i szanuję. Jest pełna empatii w stosunku do tych którzy potrzebują pomocy. Znam Jej zaangażowanie w pracę z dziećmi. Ci którzy mówią nie tak o niej to Jej nie znają. To prawda cała opozycja PIS została wytrzebiona, nie jestem propisowa ale lokalnie podpisywałam się pod wieloma rzeczami które robili Aby władza była mądrze sprawowana musi być kontrola nad władzą, Ziemia Grodziska jak wiemy tego nam nie zapewni, bo przyklaskuje wszystkiemu co Burmistrz wymyśli. Tylko silna opozycja byłaby w stanie to zrobić, ale opozycji brak w Radzie. Brak nadzoru może prowadzić do wielu nieprawidłowości i tego się obawiam.

  • zsl - niezalogowany 2014-11-19 11:05:34

    Zastanawia mnie jedna rzecz. Co się dziej w naszej całej gminie, ze wszyscy głosowali na PSL ? Czy PSL to dla was najlepsza siła polityczna ? Co Wam da ten PSL ? Zakorkowane miasto, brak dróg dojazdowych, brak żłobków, brak szkół, brak miejsc pracy, brak chodników i ścieżek rowerowych ? O przepraszam, rowery już nam zafundowali z naszych podatków. Tylko gdzie będziemy nimi jeżdzić ? Za ,czy przed , a może obok TiRA ? Czy taką przyszłość WYBRALIŚCIE ?

  • a. - niezalogowany 2014-11-19 11:21:17

    Opozycja zakłócała pracę? Dobre :) Widać, że nie był/a Pani/Pan na żadnej komisji ani sesji :) Opozycja zgłaszała interpelacje w imieniu mieszkańców - jeśli potrzeby jednych mieszkańców są problemem dla innych mieszkańców to może czas się zastanowić nad secesją?

  • Opypanka - niezalogowany 2014-11-19 11:23:20

    "wiejskie liderki" wyelimnowały kandydatkę Ziemi Grodziskiej z Opyp więc niech sobie Opyki same radzą

  • gość 2014-11-19 11:56:05

    Funkcję kontroli mogą pełnić mieszkańcy: przychodzić na sesje, komisje, wypytywać o szczegóły inwestycji, przyczyny podejmowanych decyzji, pytać radnych, dlaczego głosowali tak, a nie inaczej, nagrywać i publikować materiały z posiedzeń sesji. Niestety, bardzo często takie osoby mogą być uznane za oszołomów lub szukających taniej sensacji, co pokazują niektóre komentarze pod tym artykułem

  • Zgoda Buduje - niezalogowany 2014-11-19 12:23:40

    Potomkowie AK wybici kosami i kłonicami przez "chłopskie watachy" przy aprobacie PO. Były prokurator z PRL dokonuje tego co mu wpojono w ZSMP za PRLu. W dóżych miastach PSL dostał czerwone kartki zamiast mandatów. W Grodzisku jak widać wieś rządzi zamiast mieszczan. Jak podała GW w Płocku chłopki kupowali głosy, Tak wygląda demokracja w wydaniu chłopskim

  • Jan Morwiński - niezalogowany 2014-11-19 12:26:47

    Podziwiam kunszt retoryczny i wysublimowany dowcip, ale nie podyskutujemy na tym poziomie. Sformułuj pytanie w miarę grzecznie to otrzymasz odpowiedź. Z pozdrowieniami dla normalnych czytelników tugrodzisk.

  • ewa - niezalogowany 2014-11-19 13:04:33

    Tak to prawda.Ich pęd do władzy rozbił wieś. Mieliśmy dwoje, teraz nie mamy żadnego radnego, ale za to mamy ,,liderki"" i długo, długo nic nie będziemy mieli. Pozostają festyny i tańce brzucha, a problemy mieszkańców zostają w tyle.

  • Pozdrawiam - niezalogowany 2014-11-19 13:29:04

    Jakoś szczególnych ataków akurat na wymieniane przez Pana radne nie zauważyłem. Film nie jest w jakiś niezwykły sposób atakiem. Ja uważam, że można by go raczej odebrać jako lekceważenie mieszkańców. Pytanie- odpowiedź i nie ma problemu. Burmistrz sprowokował , dał pretekst do kpin wiadomym zachowaniem. Niby żart , niepotrzebny.Bezinteresowna pomoc to pięknie, że Pan o tym wspomina.Obyście nie zapominali o tym wyczuleniu na krzywdę. Z szacunku dla Pani Śliwińskiej nie poruszę tego tematu wieloletniej działalności społecznej.

  • z Opyp - niezalogowany 2014-11-19 13:33:20

    może tak będzie lepiej. Nie o rywalizację chodzi ale o współpracę. To uwaga do całej trójki, a dobra radna byłaby wtedy gdyby umiała ponad podziałami i ambicjami razem działać. To w końcu mieszkańców reprezentuje więc z umiarem w tym oddaniu burmistrzowi

  • Elka - niezalogowany 2014-11-19 13:34:47

    Fajna nauczycielka i dobrze swoją pracę wykonuje. Lubiana przez moje dzieciaki jak najbardziej.

  • Radonianka - niezalogowany 2014-11-19 15:16:18

    Opypy jak kilkanaście wsi w naszej Gminie nie mają swojego przedstawiciela w Radzie, ale czy tzn., że "same sobie mają rządzić"? Nie jest to dobry tok myślenia niestety. Bo czy to znaczy, że inwestycje na wsiach będą tylko w Kłudnie, Chlebni, Adamowiźnie, Kozerkach, Kadach, Kałęczynie i Książenicach? To by bardzo źle świadczyło i o władzy i o mieszkańcach. Wydaje mi się, że na to nie ma zgody.

  • do kom. 126 - niezalogowany 2014-11-19 15:42:57

    PiS na to zasłużył. Szczególnie osoby niby zarządzające regionalnymi strukturami.

  • KM - niezalogowany 2014-11-19 20:03:29

    Ponoć w niektórych okręgach PSL uzyskało 300%, a PO 500% głosów. Tak przynajmniej wyszło z systemu informatycznego. PKW nie dopatrzyła się w tym żadnego błędu, nie podważyła więc rezultatów tylko wykazała głęboki entuzjazm z tak udanego wyniku koalicji rządzącej.

  • AAA - niezalogowany 2014-11-19 20:59:06

    Nie ma co hejtować Pana Morwińskiego i innych, bo można się dowiedzieć ciekawych rzeczy, dla mnie liczy się merytoryczna dyskusja. Może w tej kadencji będzie miał inne podejście do niektórych spraw....

  • pypek - niezalogowany 2014-11-19 21:00:24

    czwórki a nie trójki

  • Witek - niezalogowany 2014-11-19 21:13:52

    Już byście przestali PiS, PO, Ziemia , Grodziszczanie, Prawy czy lewy Grodzisk i inni. JOW- gmina Grodzisk. Trzeba głosować na ludzi a nie partie. Politykierzy od siedmiu boleści.

  • AAA do 132 - niezalogowany 2014-11-19 21:25:26

    Masz rację powinnyśmy stać się społeczeństwem bardziej obywatelskim i wymagającym więcej na szczeblu lokalnym, a nam tego brakuje, często z lenistwa. Szkoły też powinny zacząć kształtować w młodzieży postawy bardziej prospołeczne i proobywatelskie.

  • POmysłowa - niezalogowany 2014-11-19 22:54:35

    A że młodzi to powinni mieć przywileje. To jak się zaprezentowała młoda politolożka z Pis to Bogu dziękować, że nie ma kogoś takiego w radzie. Niech dalej "popełnia" swoją poezję i niech zrobi magistra, bo mając 23 lata to chyba nim nie jest ;)

  • gremlin - niezalogowany 2014-11-19 23:05:05

    Gdyby nie autobusy z ukrytą koniczynką to wynik byłby inny, panie Morwiński za krótko pan mieszka i mało wie np. O pani Śliwińskiej, moje pytanie co takiego spolecznie robila, bo 30 lat nic nie widzę.

  • Z Miasta - niezalogowany 2014-11-19 23:07:58

    Przecież w każdej wsi jest sołtys. To on/ona jest łącznikiem wsi z miastem (potocznie rzecz ujmując)

  • Iwona Stawicka Matela - niezalogowany 2014-11-19 23:22:21

    Szanowny Panie Morwiński Pamiętam 2 lata temu na sesji, zostałam zaproszona przez pana Romana Ignasiaka ,razem z Edytą Żyłą udałam się na sesję, rozmawialiśmy o zabytkach na cmentarzu, również wtedy poprosiłam o dalszą część chodnika na cmetarzu, pamiętam jak siedząca obok mnie pani Śliwińska cały czas komentowała negatywnie pod nosem nasze postulaty i była oburzona kwestą i tym, że prosimy o chodnik. A więc niech mi pan nie mówi o dobrym zachowaniu tej kobiety, innych rzeczy nie będę o niej pisać, uczyła mnie w szkole 20lat temu min. J. Rosyjskiego i niech tak pozostanie. Również pamiętam negatywny stosinek do chodnika na cmentarzu pani Grabowskiej. Wniosek po rozpatrzeniu został przyjety, chodnik powstał dalej, ale niesmak złego zachowania p. Śliwińskiej pozostał do dziś, może to szkoła w Moskwie tak kazała się zachowywać.

  • Iwona Stawicka Matela - niezalogowany 2014-11-19 23:36:56

    Zapomniałam dodać, że bardzo miłym zaskoczeniem była pozytywna reakcja na naszą prośbę o dalszą część chodnika p.Dziekańskiej i p. Kapuściak ( z którą również miałam przyjemnośc przy pomocy dla Kingi). Również na koncercie 15lecia osób niełnosprawnych w paxdzirniku pani Kapuściak do mnie podeszła i porozmawiała, co daje mi przekonanie, że można rozmawiać mimo kolorów politycznych czy innych przekonań, tylko trzeba chcieć, niestyty min. p. Śliwinska tej chęci nie wykazuje.

  • ze wsi - niezalogowany 2014-11-20 07:27:20

    merytorycznie rzecz ujmując to w gminie rządzi Rada Miejska a nie Rada Sołtysów. Okręgi jednomandatowe dają to, że np. radny Morwiński będzie rozliczany w okręgu został wybrany a nie w Opypach. Nie ma interesu w tym żeby reprezentować interesy wsi. Zgoda w Opypach buduje kłamstwem i obłudą liderek. Do czasu :-)

  • Zgoda buduje - niezalogowany 2014-11-20 09:42:15

    Zgoda buduje za flaszkę kupiona, lecz jaka zakąska tam była ? Ile w ten sposób głosów kupiono ? W jakim celu tak to czyniono ? Przykłady z kraju sypią się jak z rogu obfitości. Kogo obarcza się za to winą - PSL. Z tego wynika, że to góra wszystko ukartowała, wykonawców mieli na dole.PSL bez pardonu zaatakował miasta przy pomocy nauczycieli i lekarzy. Ogłupiony naród głosuje za nic mając moralność przykład z Błonia burmistrza /PO/ pokazuje to dobitnie. Prokuratorzy z Grodziska zabierają komputery blokując wydanie przed wyborami miejscowej gazety, a co się stało z "naszym" molestantem ? UMORZONE ? Cuda nad urnami ciałem się stały - kto stał się cudotwórcą ?

  • Ależ Pani Iwono, - niezalogowany 2014-11-20 10:03:37

    Nie ma co się odnosić do Morwińskiego. Przecież wiadomo, że on sam jest dosłownie niczym, nic sobą jako on sam nic nie reprezentuje , jest zależnym od burmistrza, pod jego pantofelkiem. Jest człowiekiem, który jak mu każe tak zrobi, napluje mu burmistrz w twarz to powie, że pada deszcz. Proszę więc nie oczekiwać od Morwińskiego jakiekolwiek samodzielności w podejmowaniu decyzji czy posiadanie własnego zdania. To akademicki przypadek MBW - Bierny, Mierny ale jak pies Wierny.

  • Jan Morwiński - niezalogowany 2014-11-20 12:55:57

    I słusznie, choć o człowieku najlepiej świadczą jego przeciwnicy więc ziejące nienawiścią komentarze mnie mało ruszają ;)

  • Loża Masońska - niezalogowany 2014-11-20 13:20:49

    Ale jak tu razem działać skoro członkiem pseudo stowarzyszenia - loży masońskiej „wiejskich liderek” pod nazwą „Nasze Opypy” może zostać zgodnie ze statutem osoba, która ma rekomendację dwóch członków „loży”. Skąd znaleźć dwóch odważnych w „loży” której nazwiska są utajnione. Kogo prosić o taką rekomendację? Wiejskie liderki ?

  • ? - niezalogowany 2014-11-20 15:52:38

    A czy komentarz nr 152 zieje nienawiścią czy racjonalizmem? Może poda pan jakieś przykłady z poprzedniej kadencji, gdy głosował pan wbrew nakazowi burmistrza, może jakaś samodzielna inicjatywa, coś dla ludzi, mieszkańców, która z jakichś względów nie spodobała się burmistrzowi? Coś co by świadczyło, że komentarz nr 152 jest pozbawiony racji? Prosze o przykłady.

  • AAA do 152 - niezalogowany 2014-11-20 16:06:44

    Dyskusja jest teraz dla mnie zwykłym biciem piany. Szkoda energii, którą można spożytkować na coś innego. To i tak nic nie zmieni, bo takie komentarze Pana Morwińskiego nie ruszają.

  • zgoda buduje - niezalogowany 2014-11-20 16:06:58

    Panie Morwiński za rok wybory do sejmu w którym Pan pracuje. O Pańskiej buciie napewno nie zapomnimy, wygraliście bitwę, lecz wojna o miejsca w sejmie przed nami. PiS panu odpłaci. Kto sieje wiatr ten zbierze burzę.

  • Maryla - niezalogowany 2014-11-20 16:35:15

    Proszę Pana za krótko Pan w tej tzw.polityce żeby wiedzieć co to są ziejące nienawiścią komentarze. I proszę pamiętać po jednej i drugiej stronie są lepsi i gorsi a wszystkim należy się sprawiedliwa ocena.

  • Ja z Grodziska - niezalogowany 2014-11-20 19:09:50

    Żeby załatwić to najpierw musi złożyć jakąkolwiek interpelację w przedmiotowej sprawie. Może w trakcie poprzedniej kadencji dopiero się rozkręcała i stąd ta tylko 1 złożona w trakcie sesji Rady wspólnie z Panem Suchożebrskim.

  • Ja z Grodziska - niezalogowany 2014-11-20 19:16:52

    Ale chyba to, ze jest fajną nauczycielką, dobrze wykonuje swoją pracę i jest lubiana przez dzieci nie oznacza że musi być radną. Na sesjach Rady była raczej mało aktywna. Interpelacji też w ciągu 4 lat zasiadania w Radzie jakoś nie za wiele

  • Jan Morwiński - niezalogowany 2014-11-20 20:25:01

    Kolejny kiep….ski komentator. Jeśli już to BMW a nie MBW. Pani Iwono, na sesje pan Ignasiak raczej nie mógł nikogo szczególnie zapraszać, wszyscy chętni mieszkańcy mają nieustające zaproszenie i prawo do obserwowania obrad Rady Miejskiej. Jeśli zechciałaby Pani uczciwie opisać sytuację, to musiałaby Pani napisać, że Pani Wiesława popierała wszystkie decyzje związane z uporządkowaniem, renowacją cmentarza. Natomiast prawdą jest, że wszystkie radne, o których Pani wspomniała nie obnoszą się ze swoim zaangażowaniem w pomoc ludziom. Apelowałbym o małą autorefleksję i raczej skupienie się na pracy by Pani kolejny wynik wyborczy był lepszy niż obecny.

  • ... - niezalogowany 2014-11-20 23:09:30

    pan jest raczej więcej mierny niż bierny, stąd taka kolejność. A poza tym pana autorefleksja sprowadzić się musi do oczywistego stwierdzenia, że jest pan zwyczajnie istotą usłużną, uległą i podległą. Pan po prostu nie ma charakteru, własnego zdania , co pana bożek każe to pan robi. To pozostawiam do refleksji na nadchodzący rok.

  • iwona stawicka-matela - niezalogowany 2014-11-21 00:27:49

    Szanowny Panie Janie. Pan Roman zaprosił nas sesje, nie śledzę obrat ,co ma na nich być i czym macie się państwo zajmować. Dziwnym trafem urzad mista zaprosił Pana Sobieraja i innych, o nas zapomnieli, choć temat dotyczyl zabytków, cmentarza itp. Co do Pani Śliwińskiej nie będę prowadzić dyskusji, wiem jak się zachowywala, przy naszych prośbach ,następnym razem wezmę kamere i nagram. Akurat tak się składa, że pani Śliwińska również przezv20 Lat była moją sąsiadką, jakoś jej działań w szkole i na osiedlu nie widziałam, a potrzebna była nie raz pomoc. Dam tylko 1 przyklad, rok 1992r. Umiera nam sąsiad, mieszkania zakladowe, żona z 6 dzieci ma eksmisje, bardzo uczciwi ludzie, ta pani do dziś jest moim wzorem matki polki, dzieci wyrosły na wspanialych ludzi. Tragedia rodzina ogromna, najmłodsze dziecko 3miesiace, organizowana zbiórka finansowa i akcja przeciwko eksmisji wszyskich wplywowych sąsiadów, a Pani Śliwinska z racji swoich partyjnych korzeni miała duży wplyw i nic. Na szczęście śp. Kamiński ( starosta) uratował sąsiadkę od eksmisji. Co do mojego wyniku w wyborach, nie jestem tak znana jak np. Pani Pytlinska, a więc kandudujac z okregu z ktorego się nie mieszka jest bardzo ciężkie, dodatkowo wyskoczyły sprawy rodzinne ,na które nie miałam wpływu, a dziecko jest najważniejsze. Na szczęście u mnie w okręgu było na kogo oddać głos prócz mnie. Świetni ludzie, również bardzo miła rozmowa zresztą już nie pierwsza, bo już się znamy od kilku lat z Panem Łukaszem waszym kandydatem, utwierdzila mnie w przekonaniu, że ktokolwiek by nie był, bedzie godnie reprezentował mieszkańców, czego nie mogę powiedzieć o innych okręgach wyborczych. Wyprzedzajac Pana pytanie dlaczego nie startowalam tam gdzie mieszkam, odpowiadam Ewa Gorska- cudowna radna i człowiek, a więc nie było możliwości startu zamiast Ewy, a tym bardziej przeciwko niej. Chetnie będę się przygladać pracy rady i realizowania obietnic, szczególnie dotyczących obwodnicy. Ja mam co robić, czyta Pan portal, a więc za chwile kolejna zbiorka darów dla kombatantów na Kresach, konkurs o Żołnierzach Wykletych również rozpoczety. Może Pan również zrobi paczkę dla naszych rodaków na Kresach? Pozdrawiam serdecznie Iwona Stawicka- Matela

  • - niezalogowany 2014-11-21 00:35:54

    Panie Janie, czy może Pan odpowiedzieć na moje poprzednie pytanie? W jakich terminach i gdzie będą odbywać się Pana dyżury? Mam wiele inicjatyw obywatelskich, wiele problemów, z którymi chętnie zwrócę się do Pana jako radnego, jakże aktywnego, mam nadzieję, że nie tylko na forum, ale także w działalności społecznej (nic o niej nie wiem, ale chętnie się dowiem). Zbiórka paczek dla kombatantów, o której pisała Iwona, oczywiście warta poparcia. I nie tylko ta inicjatywa, ale wiele innych. Chętnie napiszę na TuGrodzisk.pl, że wsparł Pan kombatantów - wspaniałych polskich patriotów, którzy żyją poza granicami Polski i niejednokrotnie cierpią niedostatek. To oni poświęcili życie walce o wolność. Może także inni radni z Pana opcji (innych już prawie nie ma) zechcą zdobyć się na podobny gest? Rozumiem, że jest Pan radnym dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko tych, którzy podzielają Pańskie poglądy? Pozdrawiam

  • Miki - niezalogowany 2014-11-21 09:13:23

    O mój Boże. Pani była taka młodziutka i pamięta.

  • PT - niezalogowany 2014-11-21 09:23:25

    Pani Edyto, proszę nie oczekiwać szybko odpowiedzi od pana Morwińskiego. Przecież musi najpierw polecieć do burmistrza, złożyć relację i błagalnym, pokornym wzrokiem, zajmując odpowiednią postawę, oczekiwać na pozwolenie odezwania się i odpowiedź. Tzn. jaką otrzyma odpowiedź aby ją dalej przekazać. Proszę raczej nie spodziewać się samodzielności w podejmowaniu decyzji od pana Morwińskiego. Tak więc troszkę czasu upłynie.

  • zgoda buduje - niezalogowany 2014-11-21 09:47:54

    Wynik i metody zdobywania głosów pokazały na co stać PSL. Miasto stało się PSLowską wiochą, dzięki niektórym nauczycielom i lekarzą. Ukrywane sympatie wyszły nareszcie z wora. Dawni działacze PZPR jak pani Śliwińska wraz z innymi zasiliła bratnią partię ZSL- PSL. W ten sopsób postkomunizm rozkwitł w Grodzisku na całego. Na prawdziwą demokrację musimy jeszcze poczekać. Elektorat stojący nad grobem tańcuje za pieniądze podatników. Czy nie przypomina to tonącego Tytanika, szkoda, że część młodych wspiera tą sprzedajną elitę

  • do kom. 163 - niezalogowany 2014-11-21 10:06:37

    Pani Śliwińska nawet narzuciła swoim sąsiadom segregację śmieci. Zorganizowała zebranie wspólnoty w godzinach kiedy ludzie pracują i zdecydowała, że mają segregować. Szanowna Pani radna Śliwińska nie ma Pani prawa narzucać mieszkańcowi tego miasta segregacji, gdyż wybór należy do mieszkańca. Przyznaję rację Pani Iwonie, że ta radna nikomu w niczym nie pomogła. To jest osoba dbająca jedynie o siebie.

  • Jan Morwiński - niezalogowany 2014-11-21 10:49:12

    Pani Edyto, terminy moich dyżurów podam na swojej stronie https://www.facebook.com/radny...nMorwinski jak tylko formalnie zostanę radnym, czyli po pierwszej sesji. Obawiam się, że wcześniejszą deklarację poczytałaby Pani za przejaw pychy ;) Jak najbardziej służę na miarę swych umiejętności pomocą zarówno Pani jak i wszystkim innym mieszkańcom. Proszę się więc nie wahać i skoro ma Pani tak wiele pomysłów i inicjatyw - choć niedocenionych przez wyborców sadząc po wynikach do rady - skontaktować ze mną choćby via FB, bo widziałem że ma Pani konto. W przypływie szczerości przyznam także, że niespecjalnie zależy mi akurat by Panią przekonywać co robię dla społeczności lokalnej, jako że jest Pani zadeklarowaną przeciwniczka Ziemi Grodziskiej, a zwolenniczką opozycyjnego ugrupowania PiS, potem Grodziszczanie, a teraz zdaje się znowu PiS (choć troszkę się już w tych zmianach Panii sympatii pogubiłem). Proszę też nie wymagać bym ścigał się z Panią w publicznym opowiadaniu o dobroczynności. Bo to wielka sprawa ale osobiście nie odczuwam potrzeby skruputalnego głoszenia swych zasług na tym polu. Co nie zmienia faktu, że akcja stowarzyszenia Odra-Niemen z paczkami bardzo fajna. Z wielką chęcią w przypadku organizowania spotkań dotyczących historii przybliżę Pani i innym zainteresowanym osobom tematykę powojennych repatriacji powojennych czy akcji Wisła, którymi zajmowałem się naukowo. z pozdrowieniami i nieustanną prośbą o zadbanie by moderowane przez Panią komentarze nie sprowadzały dyskusji do rynsztoka, bo świadczy to nie tylko o autorach ale również i o Pani J.M.

  • Ewa - niezalogowany 2014-11-21 11:33:36

    Pani Edyto, uważam, że przy okazji koncertu dla bezdomnych zwierząt należy promować ich adopcję. Najlepsze schronisko dla zwierząt nie zastąpi domu, a koszty ponoszone na ten cel przypuszczam, że są wysokie. W związku z tym konieczne jest wystąpienie do Radnych o wprowadzenie zwolnienia z podatku od posiadania psa adoptowanego. Psy adoptowane najczęściej wymagają zwiększonych nakładów finansowych i nie tylko. Mam nadzieję, że na tegoroczną gwiazdkę Radni sprawią psiakom ten prezent. Czy mogłaby Pani również w tej sprawie zwrócić się do Radnego?

  • Dziwne, - niezalogowany 2014-11-21 12:43:38

    O jakiej pomocy Pan pisze, z czym mogłyby się obnosić. Komisja mieszkaniowa to nie praca społeczna, a pomoc wypłakana sytuacją życiową.

  • Urzędnik - niezalogowany 2014-11-21 12:48:31

    Są tacy co pamiętają, to było dramatem. Dziękować Bogu , że śp. Kaminski co by nie mówić pomagał nie jednemu.

  • iwona stawicka-matela - niezalogowany 2014-11-21 13:53:18

    Panie Miki, pamięć mam genialną, a tragedię ludzkie pamięta się bardzo dobrze, moja mama była wtedy mocno zaangażowana w tę sprawę, zresztą większość mieszkańców" również. Jestem zodiakolnym Bykiem o oni są pamiętliwi, to nasza wada, wiele rzeczy pamiętam z bardzo wczesnego dzieciństwa nawet 3-5 lat, mogę po 20latach powiedzieć np. listę obecnosci z podstawowki . Najpiękniesze jest jednak to, że nauczyciele z podstawowki również mnie i innych uczniow pamiętaja, zawsze po imieniu się zwroca, nie tylko wychowawcy, porozmawiamy zawsze chwilkę, ostatnio po przeszło 20 latach spotkalam panią Joasię ze szkoly muzycznej. Mialam wspanialych wychowawców w szkole nr. 5 Pani Słowik zerówka, klasy 1-3 pani Kozłowska i pani Sobiesiak, 4-6 pani Pacuła, 7-8 najcudowniejszy wychowawca, bronił każdego ucznia do konca pan Siwik, zaimponował mi walką o uczennice w ciąży, nie chciał jej wyrzucenia ze szkoły, dokonczyła ją, zalatwił jej lekcje indywidualne ,gdy juz byla w ciąży , urodziła w lutym. Jako mlody wychowawca i mężczyzna zaimponował mi walką o swoją wychowankę, nie tylko ona dzięki niemu zdala do następnej klasy, do tej pory Pan Andrzej nic sie nie zmienił, wszyscy go lubią wsród młodzieży. Pani Śliwinska też jako nauczyciel bardzo dobra, sklamalaby gdybym inaczej napisała. Choć minelo już 20lat kiedy nas nie ma w szkole, kazdy kazdego pamieta nawet z innych klas, bez Fb i NK, nawet rodziców kolegow i koleżanek się pamieta, a oni pamietaja nas.

  • byla uczennica gimnazjum - niezalogowany 2014-11-21 14:28:48

    Widać malo pan widzi pani Morwiński, 6grudniab2013r. Na mikołajki zrobiono spęd uczniów na aule, podziekowaniom nie było konca, gwiazda pani Kapusciak, gwiazdorem burmistrz -choc nie wiem za co ten pan. Zrobiono trochę cyrk, szkoda bylo naszej kolezanki Kingi, ale promocja poszła. Można bylo po cichu podziękować za pomoc, a Kinge nie narażać na pogorszenie stanu zdrowia.

  • byla uczennica gimnazjum - niezalogowany 2014-11-21 14:34:44

    zapomniałam dodać, za co dostał nasz burmistrz Nobelka? Miał byc za dzialalnosc charytatywna a więc co ten pan takiego zrobił?

  • - niezalogowany 2014-11-21 14:44:02

    Panie Janie, widzę, że popisy elokwencji z Pana strony wciąż tak samo wysublimowane jak podczas sesji, które miałam okazję obserwować. Z każdym rokiem staje się Pan w tym coraz lepszy, szkoda, że tylko w tym. Moim wynikiem do rady Pan się nie przejmuje - ja uważam go za bardzo dobry. Zdobyłam 250 głosów i proszę woli 250 mieszkańców Grodziska Mazowieckiego nie lekceważyć i nie kpić z niej. Po prostu radnemu nie wypada. Ponadto, niektórzy radni zostali radnymi dostając niecałe 200 głosów. Swoją drogą ciekawe, ile uzyskałby Pan głosów, gdyby nie osobiste zaangażowanie burmistrza w Pana kampanię. Obawiam się, że nie byłoby Panu do śmiechu. Ja przynajmniej wiem, że osiągnięty wynik, zarówno na burmistrza jak i do rady, zawdzięczam swojej pracy, a nie twarzy burmistrza, który na swoją pozycję pracuje już ponad 20 lat. Pan na razie ogrzewa się w jego blasku, proszę o tym nie zapominać. A na koniec jedna rada - pycha zawsze kroczy przed klęską. Niech więc Pan nie będzie pyszny, bo w sumie inteligentny z Pana człowiek i gdyby Pan zajął się sprawami ludzi, może byłaby z tego jakaś korzyść. Ja w każdym razie na pewno przyjdę na Pana dyżur. Dam Panu szansę. Pozdrawiam.

  • iwona stawicka-matela - niezalogowany 2014-11-21 15:19:42

    Szanowny Panie Janie Morwiński. Jeśli Pan myśli, że nasze działania byly pod wybory to jest pan w błędzie, może inni tak robią ,my nie. Zmarli, dzieci, kombatanci z Kresów i młodxież nie glosuje, a do dla nich są nasze akcje. Co do wyborów i ich wyników to nie mamy ich do dziś. Pan 4 lata temu też nie wygrał wyborów do rady, o czym malo kto pamieta, gdyby nie pan burmistrz i jego wspanialy manewr nie bylby pan radnym, pani Grabowska zrezygnowała z mandatu ,a więc mógł pan zostać radnym. Edyta to twarda babka, inni też, przynajmniej mieli odwagę stanać do nierownej walki. Wybory w naszym mieście i w kraju to jedno wielkie matactwo, u mnie w okregu w sobotę ok. Godz. 11 podstęplowane przeszlo 200kart do głosowania, w mieście ginace karty, niezgadzajace się głosy w calym Grodzisku przy liczeniu, przecież są dowody, w calejnPolsce ok. 25proc. Głosów nieważnych, to wszystko sklada się na jedno, nie mabdemokracji w kraju. Niestety obserwuje tą sytację Rosja i Unia , niestety Putin dodtał zielone światło i to mnie martwi.

  • Jan Morwiński - niezalogowany 2014-11-21 15:33:39

    Pani Edyto, w wyrafinowanym poczuciu humoru nie mam szans doścignąć niektórych anonimowych Pani zwolenników aktywnych na tym portalu. Dziękują w każdym razie za dosyć łaskawą ocenę mojej kondycji intelektualnej ;) Oczywiście, w żadnym razie nie kipię z Pani wyborców, bez względu na ich liczbę. Zawsze podkreślam, że w mojej ocenie wszyscy kierują się subiektywną oceną tego co będzie najlepsze dla naszej gminy, choć w tych ocenach diametralnie się różnimy. Co do wpływu jakiego udzielił mi burmistrz na wynik wyborów niestety musi Pani poprzestać jedynie na swoich przypuszczeniach. Z pewnością był on bardzo istotny. Ja zresztą będę również mógł tylko spekulować jaką byłaby Pani radną. Aby nie zarzuciła mi Pani popisów elokwencji, przejdźmy do konkretów. Wspomniała Pani o całej masie pomysłów, którymi chce się Pani podzielić ze mną jako radnym. Choć do zadumy nad zmiennością tego świata prowokuje mnie sytuacja w której nie jest Pani zainteresowana dalszą współpracą ze swymi niedawnymi politycznymi przyjaciółmi z ugrupowania Grodziszczanie i wybiera radnego z Ziemi Grodziskiej. Tak czy inaczej jestem do dyspozycji w każdy dzień w przyszłym tygodniu. Proszę podać dzień, a nie ma problemu by spotkać się któregoś popołudnia. Skoro pomysłów jest tyle szkoda czekań na dyżur. pozdrawiam J.M.

  • pysio - niezalogowany 2014-11-21 15:37:15

    Jest takie sławne powiedzenie - kto z kim przestaje takim się staje.Choć byli porządni dla pieniędzy i posad poszli do PSLu. Publikatory są pełne wiadomości na temat kupczenia i prywaty w tej partii. Autorytety lekarsko- nauczycielskie sięgnęły bruku. Film czarno na białym pokazuje indoloencję radnych w sprawach gospodarczych, zagłosowali bo PAN kazał, portfele podatników mając w pogardzie, tu układ się liczy. Sławny gest Zagłoby dla króla szwedzkiego - oddał mu Inflanty - dawał bo nie jego. Tak samo radni traktują nasze kieszenie /podatki i opłaty/ rozdając bez sprawdzania na prawo i lewo - ku chwale NAJlepszego. Czego nam szybciej zabraknie- gotówki czy cierpliwości.

  • - niezalogowany 2014-11-21 15:46:24

    Panie Janie, Świetnie, w takim razie trzymam Pana za słowo i na pewno odwiedzę na dyżurze, który jeszcze nie będzie dyżurem (jakkolwiek). Proszę o podanie konkretnych dat i miejsca tego (nie)dyżuru. Z przyjaciółmi z Grodziszczan utrzymuję kontakt i z PiS również, jeśli Pan chce to wiedzieć. Na przykład Pani Ewa Górska to wspaniała radna i do niej też będę pukać ze swoimi pomysłami, może być Pan pewien. Henryka Tuszyńskiego także niezmiennie szanuję i lubię. Niestety z PiS radnych nie ma, tylko w powiecie, ale też na pewno będę z nimi współpracować, zwłaszcza z Panem Jerzy Terlikowskim, uczciwym i mądrym człowiekiem. Jestem wystarczająco kreatywna, by dla zarówno dla nich, jak i dla Pana znaleźć pomysły i zachęcić do współpracy w sprawach ważnych dla mieszkańców. Poza tym po każdej stronie politycznej znajdą się porządni ludzie - także po Pańskiej, ale może nie będę wymieniać nazwisk, bo jeszcze jakieś represje spotkają te osoby za moje dobre słowo

  • Mirek - niezalogowany 2014-11-21 15:48:50

    Po co do mniejszościowych radnych. Pan na pewno będzie miał większy wpływ na burmistrza co daje szanse szybszej realizacji. Tak bym doradzał Pani Edycie

  • Wyborca - niezalogowany 2014-11-21 15:54:01

    Chwileczkę - "(...) i wybiera radnego z Ziemi Grodziskiej.(...)" - to w końcu został pan radnym TYLKO dla fanów Ziemi Grodziskiej czy też będzie pan starał się realizować pomysły wszystkich mieszkańców? Jeśli to pierwsze - to traktuje pan Grodzisk jak PGR-owski folwark do realizacji własnych celów (przede wszystkim finansowych - jak świadczą płatne ekspertyzy jakich pan udziela dla miasta ) . Jeśli to drugie - to widzę jakieś światełko w tunelu.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2014-11-21 16:00:47

    Zdecydowanie Pan Morwiński i ugrupowanie Ziemia Grodziska wygrali wybory. Z dobroczynnością nie wiem jak dużo wspólnego ma to ugrupowanie, bo trudno przypisywać sobie dobroczynne gesty jeżeli wykorzystuje się do tego publiczne pieniądze. To dobre gesty i dobre decyzje ale ze strony wszystkich .Jako podatnik nie krytykuje bo wiem że są potrzeby przeznaczania gminnych pieniędzy na pomoc potrzebującym. Z prywatnymi gestami nie polemizuje , niech sobie pomaga kto chce, ale chce jasnego przekazu co za publiczne.

  • Eldi - niezalogowany 2014-11-21 16:09:24

    A ja mam nadzieję, że prawnik - radny Morwińki wytłumaczy wyborcom dlaczego burmistrz z tak dużym poparciem nie podpisuje dokumentów ?

  • Jan Morwiński - niezalogowany 2014-11-21 16:39:14

    Pani Edyto, jeśli idzie o Panią Górską to sądzę, że będzie dalej rzetelnie pracować dla mieszkańców, ale wydawało mi się, że Pan Henryk Tuszyński nie dostał się do rady, może źle spojrzałem na wyniki. Co do Pani kreatywności, która pozwoli znaleźć pomysły dla mnie i innych radnych to nieśmiało przypomnę, że ktoś przed chwilą wspominał coś o pysze. ;) Co do terminu spotkania odezwę się via FB. Pani Iwono, nie jestem w stanie skomentować Pani informacji. Jeśli wie Pani o jakiś nieprawidłowościach proszę złożyć protest wyborczy, który rozstrzygnie sąd. Pani/Pan Eldi - hmmm elf??? myślę, że trzeba zapytać burmistrza, ale z tego co wiem burmistrz podpisuje bardzo dużo dokumentów. anonimowy nr 182 załamujesz mnie.

  • - niezalogowany 2014-11-21 17:23:36

    Panie Janie, może być na FB. Pan Henryk nie został radnym, ale skoro pytał Pan o przyjaciół z Grodziszczan, wspomniałam też o nim. Niezmiennie go lubię. Nie odczuwam pychy, ale skoro tak zabrzmiała moja deklaracja, to krytykę przyjmuję:) Liczę na aktywne działanie na rzecz gminy. Nadzieje pokładam także w Panu Ceglińskim, który dawno temu obiecywał oświetlenie na ulicy, przy której mam dom, a tu wybory minęły i nadal ciemno. Jego zatem też będę inspirować - żeby nie czuł się Pan przeze mnie nadmiernie doceniony

  • radny czy klakier - niezalogowany 2014-11-21 17:32:22

    Zadaniem radnych jest kontrola Burmistrza. Wniosek z ostatniej kadencji jest taki, że radni z ugrupowania burmistrza nie wykonywali żadnej kontroli. Pierwszy przykład wszystkie skargi na Burmistrza odrzucone. W ten sposób upartyjniono samorząd- NAJ z radnych uczynił klakierów. Dzisiaj w Grodzisku mamy dyktaturę jednego człowieka - nikt mu nie podskoczy. W ten sposób PSL zakpił z demokracji wprowadzając swoją dyktaturę. Jeden błąd uczynili pokazując twarz przed wyborami do sejmu. To zjednoczy prawicę nawet i lewicę przeciwko wspólnemu wrogowi. Mogą skończy tak jak samoobrona.

  • Odp - niezalogowany 2014-11-21 18:45:41

    No cóż, czegoś nie rozumiem. Śp. Kamiński ciągle był atakowany i szykanowany jako partyjniak a teraz???????????..... cóż za zmiana. Szanowałam go bo był dobrym człowiekiem, ale tutaj to już nie nadążam o co chodzi? Tak zmiennych i zaprzeczających sobie komentarzy nigdzie nie czytałam

  • Ewa - niezalogowany 2014-11-21 18:47:26

    Panie Janie Morwiński, czy zgadza się Pan ze mną że przy okazji koncertu w dniu 23.11.2014 r., z którego dochód będzie przeznaczony dla bezdomnych zwierząt należy promować ich adopcję. Najlepsze schronisko dla zwierząt nie zastąpi domu, a koszty ponoszone na ten cel przypuszczam, że są wysokie. W związku z tym konieczne jest moim zdaniem wprowadzenie zwolnienia z podatku od posiadania zwierząt adoptowanych. Psy, koty adoptowane wymagają zwiększonych nakładów finansowych i nie tylko. Osoby adoptujące takie zwierzęta "naprawiają" krzywdy wyrządzone im przez człowieka, a bardzo często są to osoby o niewielkich dochodach, ale wielkich sercach. Czy mogę liczyć na Pana zaangażowanie w tej sprawie i doprowadzenie do uszczęśliwienia większej ilości adoptowanych zwierząt. Pozdrawiam

  • przybysz - niezalogowany 2014-11-21 20:58:19

    Radna Sliwińska to komprmitacja grodziskich kobiet, zwykła baba- niechluja. Wstyd pani radna-bezradna. Chwyta się wszystkiego byleby być przy darmowym chlebie.Czy długo tak pani może. Ile pani ma lat? Chyba niedługo strzeli pani setka.

  • mariusz - niezalogowany 2014-11-21 21:29:09

    Czytając Wasze komentarze, w których jest całe mnóstwo błędów ortograficznych, jestem przerażony poziomem edukacji, który przeszliście. Dyskusja toczy się pomiędzy osamotnionym radnym z ZG Janem Morwińskim a sfrustrowaną częścią przegranych zwolenników Edyty Żyły, Henryka Tuszyńskiego i Romana Ignasiaka. O żadnym, z wymienionych nazwisk, wiele dobrego powiedzieć nie można, natomiast trudno nie zauważyć pogardy z jaką radny Jan Morwiński odnosi się do społeczeństwa Grodziska Mazowieckiego, które nie zdecydowało się poprzeć ZG. Ta buta i pycha z jaką Jan Morwiński traktuje suwerenów z naszego miasta zapomniana nie zostanie i marzenie o kolejnej kadencji oraz o fotelu burmistrza dla tego indywiduum się nie spełni. Byłoby wielkim nieszczęściem Rady Miasta gdyby Pan Benedykciński zdecydował o uczynieniu Jana Morwińskiego przewodniczącym Rady Miasta. Wyrażam przekonanie, że w głębi swojej duszy Pan Benedykciński czuje jednak iż stawianie na Jana Morwińskiego to olbrzymie kłopoty w przyszłości. Będę bardzo zadowolony, jak ważną dla naszego społeczeństwa, funkcję Przewodniczącego Rady Miasta kolejny raz sprawować będzie Pani Joanna Wróblewska.

  • antypartyjny - niezalogowany 2014-11-21 22:41:33

    a zauważyłaś, że wspomina się go jako przyzwoitego człowieka( bez wzgl. na przynależność), bo pomagał nie dzieląc ludzi na zwolenników albo przeciwników

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2014-11-22 00:21:16

    Euforia w jaką wpadła Ziemia Grodziska, a właściwie jej przedstawiciel Jan Morwiński bardzo mnie zaskakuje. Gdyby nawet ZG zdobyła 21 mandatów, to nie ma się czym podniecać. Wiadomo, że inni kandydaci też zdobywali głosy i to wcale nie mało.

  • co wy na to / - niezalogowany 2014-11-22 13:09:03

    Pan Morwński to humorzasty człowiek bez poczucia humoru, który się przybłąkał nie wiadomo z której wsi. Chcąc zaistnieć jątrzy, na zapłatę oczekując. Papugą nazywają prawnika który staje przed sądem. Najmimordą nazywano takiego który przed sądem stawać nie miał prawa.

  • do pana Morwinskiego - niezalogowany 2014-11-22 16:10:19

    tłumok nigdy nie będzie walizką - i jak ulał do Pana pasuje.

  • licz - niezalogowany 2014-11-22 16:59:48

    siódemki a nie czwórki bo z Opyp w tych wyborach samorządowych kandydowało 7 osób

  • Jan Morwiński - niezalogowany 2014-11-22 17:38:27

    Pani Ewo, jestem generalnie przeciwnikiem podatku od psów. Sam mam co prawda dwa koty "dachowce" ale podatek od psów to trochę już anachronizm. Nie ma z tego wielkich dochodów, a problematyczna jest kontrola jego uiszczania. Myślę, że uda się naszej gminie odstąpić od tego akurat podatku, nie tylko w przypadku adoptowanych piesków ale generalnie. pozdrawiam

  • do kom. 195 - niezalogowany 2014-11-22 18:57:14

    Czy kontrolę podatku od psów przestała sprawować żona pełnomocnika wyborczego ziemi grodziskiej ? Skoro posiada Pan dwa koty to czyj pies ochrania ten Pana dobytek zarobkowy ?

  • Ewa do kom. 196 - niezalogowany 2014-11-22 22:23:26

    Komentarz 195 jest odpowiedzią na moje pytanie nr 189 skierowane do Pana Morwińskiego. Proszę więc nie ironizować. Kwestia, którą poruszyłam wymaga "odświeżenia" i uregulowania. Jestem bardzo zadowolona, że Pan Morwiński popiera moje i nie tylko moje zdanie w tej kwestii i sprawa ta wkrótce zostanie uregulowana. Posiadam również 2 koty i zapewniam Pana/ą, że potrafią być "obronne".

  • AAA do ,193 - niezalogowany 2014-11-22 23:29:13

    Czy plucie jadem cokolwiek zmieni? Też wcześniej to robiłam co potęgowało moje niezadowolenie i frustrację. Postanowiłam szukać pozytywów w tym wyborze który został dokonany. Ziemia Grodziska i burmistrz wygrali wybory i raczej tego nie zmienimy, jest to od nas niezależne już teraz.

  • Ewa - niezalogowany 2014-11-23 06:10:05

    Całkowicie się z Panem zgadzam. Uważam, że można również rozwiązać ten problem poprzez kartę mieszkańca. Pozdrawiam

  • Oto demokracja - niezalogowany 2014-11-23 09:04:30

    Demokratyczne wybory w NAJmieście ? Tu zakpiono z samorządności i demokracji. Tu Burmistrz decydował kogo mają wybrać mieszkańcy, to ON ściskał tych których namaścił, pokazując wszystkim na kogo mają głosować. Cichcem dawne PZPR i ZSLu metody powróciły, a żyjący komuniści karnie to poparli. Jak pokazują wyniki tylko dwa okręgi stanęły okoniem, popierając tych których NAJ nie ściskał. Pan Morwiński ze wszystkich szczególnie był przez NAJ ściskany, bo za mało znany ? Prawie w każdym załomku ulic ściskał go NAJ, namawiając mieszkańców do głosowania na niego. Wynik wyborczy pokazuje stan umysłów społeczeństwa. Towarzysze z miasta zostali zastąpieni swoim koalicjantem wiejskim. Do mądrych należy dołączyć tych którzy zostali w domach nie chcąc brać udziału w pseudowyborach. Pan wskazuje kandydatów a podani wybierają, to klęska demokracji.

  • Robert - niezalogowany 2014-11-23 13:00:35

    W 5 okręgach radni to ludzie z innych ugrupowań niż burmistrza. Myślę, że to będą radni samodzielni i niezdominowani zdaniem i widzimisiem burmistrza. Radni są po to żeby być naszymi przedstawicielami jak mawia burmistrz. Gwarantami, że nasz głos dotrze gdzie trzeba. Powinni popierać dobre pomysły, dążyć do konsultowania z mieszkańcami kontrowersyjnych pomysłów i informować .

  • TASAK - niezalogowany 2014-11-23 17:01:09

    Witam. Mam pytanie do wszystkich którzy krytykują pracę naszych Radnych... Dlaczego Wy drodzy krzykacze nie zdecydowaliście się wystartowac w tych wyborach? mieli byście wtedy możliwośc zrobienia tak jak chcecie i wszyscy byli by zadowoleni. Najlepiej jest stac z boku i krytykowac resztę!!!! Czy ktoś sie zastanawia ile pracy i trudu trzeba by podejmowac ważne decyzje??? Proponuje byście przestali pisac tu żale tylko wzieli sie do roboty za cztery lata zostanie Wam to wynagrodzone poparciem mieszkańców..... POWODZENIA LUDZIE!!!!!!

  • Aneta - niezalogowany 2014-11-23 21:56:43

    A co ma karta mieszakańca do podaku od psa? Pani Ewo, coś się Pani chyba pomieszało :) Jak zwolnić z podatku to wszystkich, a nie posiadaczy plastiku. Jak plastik zacznie mieć taką moc to ja się wymeldowuję :)

  • TARAN - niezalogowany 2014-11-23 21:59:04

    Pani Edyto z całym szacunkiem ale czemu jeśli mieszka Pani na naszej ulicy to nic Pani dla niej nie robi??? Pani nawet nie umie powiedziec Dzień Dobry sąsiadom a kultura tego wymaga. Liczymy na Pani kreatywnośc.....

  • Tasaku !!! - niezalogowany 2014-11-24 08:56:09

    Czy zamiast muzgu tasak ci pozostał ? To może wytłumaczysz w jaki sposób radni pomazańcy będą kontrolowali Burmistrza. Czy taką popierasz demokrację - jeden wódz i jedna partia. Jakie będą skutki gdy zlikwidujemy policję, NIK ? będziewsz czuł się pewnie i bezpiecznie bez ich kontroli. Jak radny Morwiński kontrolował i krytykował posunięcia Burmistrza, może to przypomnisz, bo ja nie pamiętam. Czy ty wiesz co to jest demokracja tasaku. A może masz wspólne interesy tasaku?

  • Aneta - niezalogowany 2014-11-24 12:00:49

    Drogi "TASAKU" nie wszyscy muszą być radnymi, by działać społecznie - w Grodzisku jest na to dużo przykładów. A że ktoś krytykuje? No cóż, ma do tego prawo, płaci, głosuje - wymaga :)

  • Aneta - niezalogowany 2014-11-24 12:00:58

    Drogi "TASAKU" nie wszyscy muszą być radnymi, by działać społecznie - w Grodzisku jest na to dużo przykładów. A że ktoś krytykuje? No cóż, ma do tego prawo, płaci, głosuje - wymaga :)

  • TASAK - niezalogowany 2014-11-24 20:28:44

    Nie bardzo rozumiem czemu nazywa się radnych pomazańcami???Odnośnie autora/rki wpisu 204 niestety w obecnej chwili nie mogę nic Tobie odpowiedziec ponieważ musiał bym zniżyc się do Twojego poziomu a wtedy pobrudzę sobie ubranie o ziemię..................... chyba to wystarczający przekaz?

  • TASAK - niezalogowany 2014-11-24 20:38:42

    ostatnie zdanie to są pomówienia................... reszta to gdybanie.... co robi Policja co robi NIK? moze mi przypomnisz bo jak do tej pory to w mediach widzę ze albo jezdzą sobie pod prąd na obiady itp no słucham.......... Ludzie przejżyjcie na oczy a nie macie je zamydlone głupotami .............................. .......

  • AAA - niezalogowany 2014-11-24 20:40:35

    Tak jak ktoś wcześniej zauważył, że to my mieszkańcy powinnyśmy wziąć się również do pracy, chodzić na sesje Rady, nagrywać i zamieszczać w intrenecie, to co nam się nie podoba.

  • Monika - niezalogowany 2014-11-24 21:03:03

    Kto z Państwa może mi wyjaśnic w paru słowach jak można wyślizgac w wyborach Pana Henryka T. z SIODEŁKA które blokował przez ostatnie 20 lat???

  • Były ZUCH. - niezalogowany 2014-11-24 21:18:09

    Moi Drodzy Czytelnicy z tego co wiem nic tak w życiu nie wyszło Panu Sylwestrowi Stankiewiczowi jak ŻYŁA....... w wyborach Samorządowych... Co wy na to??? Bo ja to Gratuluję Panu Sylwestrowi :)

  • Jadwiga - niezalogowany 2014-11-24 23:46:39

    Nie Inflanty, nieuku, tylko Niderlandy.

  • Iwona - niezalogowany 2014-11-25 09:18:53

    Gratulację dla Pana Sylwestra Stankiewicza za trwałe wyeliminowanie kontrkandydatów w ostatnich wyborach samorządowych. Drodzy Moi Podziękowania dla Was czyli wyborców, którzy docenili że nie popłaca pieniactwo.

  • JULIAN - niezalogowany 2014-11-25 09:27:47

    A co się dzieje z naszym" CZEGEWARĄ" Piotrem Mergnerem,byłym Radnym. Dlaczego nie został doceniony i wybrany ponownie?

  • GoOSOPDARKA GŁUPCZE - niezalogowany 2014-11-25 11:21:50

    Jednak zamiast muzgu pozostał ci tasak!!! Światem rządzi pieniądz, myślący to wiedzą, lecz gdy zamiast muzgu tasak w twojej głowie, to i nic po mądrym słowie. Każdy ma budżet domowy i wie ile może wydać i na co, jeśli zabraknie musi pokryć kredytem. Zabezpieczeniem kredytu jest jego majątek a dochodem praca. Jakie będą skutki gdy pracę utraci ? Pomazańcy - historia się kłania. Nikt z popieraczy prorosyjskiej partii Burmistrza nie udzielił odpowiedzi : Jak ściskani i popierani przez niego będą go kontrolować - niczym Policja społeczna - Czy WAS zamurowało ? Nowe inwestycje nam za to funduje Hale sportową do utrzymania ? Kto będzie to musiał utrzymać ? Dlaczego nie wygrał przetargu na wywóz śmieci ? gdzie są miejsca pracy i podatki dla gminy ? Gospodarka głupcze mówił prezydent Klinton. Wojny wygrywa się ekonomią - gospodarką. Ten film pięknie pokazuje madrość ekonomiczną pomazańców w radzie za którą już płacą wszyscy mieszkańcy. Wyniki wyborów pokazują ilu w Grodzisku tęskni już za moskalami.

  • Iwono - niezalogowany 2014-11-25 11:31:27

    Reytan też był pieniaczem i wrchołem.

  • Teresa - niezalogowany 2014-11-25 12:41:04

    Do Pani Edyty Ż. Szanowna Pani Edyto Czy Pani tak ogromne parcie na sprawowanie władzy za wszelką cenę w Naszej Gminie nie jest przejawem Pani niespełnionych ambicji? Może jednak żeby zdobyc poparcie opinii publicznej-lokalnej społeczności trzeba wreszcie coś dla ludzi zrobic namacalnego. To dobra rada,może trzeba spróbowac szukac porozumienia a dzielic ludzi.

  • gremlin - niezalogowany 2014-11-25 14:03:31

    Do pana Roberta kom. 201większosć radnych w opozycji zależnych lub w z burmistrzem, jeden policjant, jeden radnym Po w koalicji z burmistrzem( teraz niezależny), widze tylko 1 radna niezależna.

  • Łąkowy - niezalogowany 2014-11-25 15:16:10

    Nie został radnym, ale to człowiek któremu zależy na Łąkach. Miałem okazje z nim rozmawiać i żałuję, że to nie jego wybraliśmy. Dlaczego? Niezbadane są wyroki, może tak musiało być żebyśmy zauważyli róźnicę.Przyjdą kolejne wybory i zobaczymy

  • do Iwony - niezalogowany 2014-11-25 15:18:06

    Szanowna Iwono nie używaj nigdy słów , których nie rozumiesz. Jak chcesz popisywać się sloganem partyjniaków to zacznij występować w programach telewizyjnych wraz z gwiazdami partyjnymi.

  • Paweł - niezalogowany 2014-11-28 10:47:59

    Straszna cisza zapadła czyżby nikt nie miał nic do powiedzenia? widzę ze nie wszystkie wypowiedzi są udostępniane a nie ma nic w nich złego napisane więc filtrowanie pełną miarą się odbywa Moi Drodzy............

  • Bert - niezalogowany 2014-11-30 10:41:37

    ale w ugrupowaniu burmistrza też widzę osoby niezależne, czyli niepowiązane z władzą poprzez zatrudnienie siebie lub członków rodzin w gminnych jednostkach. Poza tym pani Pytlińska także już nie pracuje w naszej szkole. Jest na emeryturze a rodziny na urzędowych stanowiskach nie ma. Pan Suchożebrski też zawodowo nie powiązany, prowadzi działalność na własny rachunek może kiedyś ktoś odważy się napisać kto jest kim i o tych związkach zawodowych, o tym kto od kogo zależy. Licze na to.

  • Krzysiek - niezalogowany 2014-11-30 22:10:11

    Te głupoty piszą zwolennicy Pani Edyty......... żeby zrobic zamieszanie ktoś nie może zgodzic sie z porażką więc robi zamieszanie bo nie ważne ze Ludzie wybrali kogos kompetentnego ważne że nie wybrali JEJ...........To Żałosne do jakich czynów się dopuszczają przegrani.................. to czyste wprowadzanie zamieszania.............. tylko pytanie po co..................???

  • do Bert - niezalogowany 2014-12-01 05:33:27

    A syn, córka, synowa?