5°C mgła

Grodzisk przegrywa z żywiołem

Listy czytelników, Grodzisk przegrywa żywiołem - zdjęcie, fotografia

Dzisiejsza ulewa po raz kolejny obnażyła słabości naszego miasta. Owszem, padało jak z cebra, ale gdybyśmy mieli sprawnie wykonany system melioracyjny, takiego potopu by nie było.


Przyszło mi akurat podróżować samochodem w samym apogeum dzisiejszej ulewy. Deszcz, a częściowo także grad, zalewały szyby, że nic nie widziałam. Ciężkie warunki, fakt, wina pogody.

Ale nie ulega wątpliwości, że nasze miasto nie jest przygotowane na większe deszcze. Woda dosłownie nie miała którędy spływać. Nowe, niedawno wyremontowane uliczki, przypominały potoki. Na niektórych ulicach - jak chociażby Orzeszkowej - tworzyły się kałuże niczym jeziora. Woda nie miała którędy spływać. W efekcie na niektórych ulicach dochodziło do podtopień samochodów, a zapewne także i domów.[reklama]

Czy zamiast sadzić kwiatki na rabatkach (ładnie wyglądają, owszem, ale to także ma zamydlać nam oczy, jak tu u nas wszystko ładnie i pięknie), nie warto byłoby w końcu zabrać się za meliorację? Bo następnym razem żywioł może obejść się z nami jeszcze gorzej.

 

Jadwiga J. (nazwisko do wiadomości Redakcji)

Grodzisk przegrywa z żywiołem komentarze opinie

  • karol - niezalogowany 2013-06-04 22:52:51

    To jest kolejny dowód na słabe zarządzanie miastem i gminą. Nie buduje się kanalizacji deszczowej - bo droga . Takie stwierdzenia padały z ust naszych władz nie raz. Dzisiejszy dzień pokazuje czy to się opłaca czy nie. Jeszcze gorzej jest na wsiach , gdzie pozasypywano rowy , a te które są nikt nie czyści. Władze zrzucają to na spółki wodne i właścicieli posesji.

  • IR - niezalogowany 2013-06-05 00:31:01

    warto wziąć parasol i obejrzeć sytuację nie z okna samochodu, ale jak te wody płyną. Jedna z przyczyn to przeklęta kosteczka Bauma, w kolorze sraczki, jednakowa w całej Polsce. Wszystkie podwórka, ulice, placyki są nią wybrukowane. Woda musi schodzić niżej i zalewać domy i piwnice. Tak woda ma.

  • bobek - niezalogowany 2013-06-05 00:39:22

    Oj, przegrywa niestety. Wystarczy chwila ulewy i toniemy. Nie jedna ulica w Grodziska nadawałaby się na spływ kajakowy. Przed dworcem to nawet jezioro i małe regaty.

  • xyz - niezalogowany 2013-06-05 00:41:35

    Rzemieślnicza o sobie przypomina p. burmistrzowi. Dziś brak kanalizacji deszczowej ZABOLAŁ !

  • Bożena - niezalogowany 2013-06-05 00:50:01

    Na Orzeszkowej rzeczywiście podle, według słów mistrza. Podtopilo mieszkańców dla zachęty. Teraz z wdzięcznością przyjmą kolejną modernizację, a przede wszystkim modernizację kanalizacji deszczowej i sanitarnej pewno też!

  • Najlepsza Gmina - niezalogowany 2013-06-05 06:50:06

    Jest super, jest super więc o co wam chodzi?

  • Arek - niezalogowany 2013-06-05 07:32:21

    Karol ma rację - wsie i dzielnica Łąki też tonie- pozalewane domy, piwnice, działki- TRAGEDIA. Przypominam, nasza władza wydaje rocznie na promocję ponad 1700 000 zł, więc nie ma mowy o kanalizacji deszczowej i łataniu dziur w drogach.

  • Durny mieszkaniec. - niezalogowany 2013-06-05 07:40:38

    dobrze, że kwiatki na lampach bo by odpłyneły. kanalizacja deszczowa a potem kostka i donice z tym całym kwieciem. problem w tym uwielbieniu Grodziska dla pokazówek, a woda niech się leje. Durne władze

  • Krzysiek - niezalogowany 2013-06-05 07:42:03

    Odwodnienie to gdzie???? Pikniki nam zapewnią bezpieczeństwo????

  • Cześć, - niezalogowany 2013-06-05 07:46:17

    Jak jeszcze raz usłysze o osiągnięciach i nagrodach, o pozyskanych środkach na niewiadomo co to mnie jasna cholera weżmie. Na żadne wybory już się nie wybiore, mam to gdzieś.

  • N. - niezalogowany 2013-06-05 08:14:24

    Prosze sobie wyobrazić, że dzisiaj w pracy ( Warszawa, Mokotów) ludzie , nie mieszkający w Grodzisku, mówili m.in. o zalanym Grodzisku, o zalanej ulicy 11-Listopada ( deptaku). Sława burmistrza i jego zarządzania miastem już dawno przekroczyła granice i gminy, i zdrowego rozsądku. Zapewne juz wkrótce z ręki włodarza otrzymamy mozliwośc udziału w kolejnych igrzyskach aby zapomnieć o jego nieudolnościach w zarządzaniu miastem.

  • mirek - niezalogowany 2013-06-05 08:59:16

    śmieszą mnie te narzekania, jak była powódź to tylko Polska nie była na nią gotowa, a proszę spojrzeć na Niemcy, Austrię, Czechy, etc. Jak zalało Grodzisk, to oczywiście tylko Grodzisk nie jest przygotowany (mimo, że po godzinie prawie wszystkie ulice były przejezdne, bo jechałem autobusem i widziałem), nieważne, że zalewa codziennie inne miasta... Jesteście śmieszni z tymi narzekaniami... spójrzcie trochę poza Grodzisk, tam też jest świat, wiecie? :)

  • Arek - niezalogowany 2013-06-05 09:00:56

    Burmistrz bedzie budował bazę dla nurków, więc gotowy teren mamy :).

  • jacek - niezalogowany 2013-06-05 09:02:51

    a nie mówili o zalanych torach pod Łodzią, o powodzi w Pradze czy u niemieckich sąsiadów? O zalanym Żyrardowie i SKierniewicach czy Milanówku? No patrz, uwzięli się na ten Grodzisk Ci Twoi koledzy z pracy... Bajki piszesz i bzdurne wnioski wysnuwasz. Dorosnąć czas może?

  • stasia - niezalogowany 2013-06-05 09:06:20

    rabatkami mydlą nam oczy? Pani Jadwiga chyba nie wie, że te rabatki są co roku i nikt specjalnie ich przed deszczem nie postawił, aby ukryć jakieś problemy. Po godzinie ulice były przejezdne w 90%. A to, że Panią Jadwigę zalało, to niech sobie ogródek wyżej zrobi, przyczepa ziemi i będzie miała życie jak w niebie ;)

  • Żywioł - niezalogowany 2013-06-05 09:12:41

    To ci dopiero sława. Cieszmy się, że nasze miejskie rzeczki malućkie! A burmistrz z radnymi decydującymi o wydawaniu pieniędzy to powinien się wykąpać w tym bajorze!

  • Jurek - niezalogowany 2013-06-05 09:16:24

    Kolejny piknik za pare dni właśnie się dowiedziałem na porannych zakupach. poczyśćcie te kanały wreszcie. To wszystko pozapychane, zamulone. Dbałości więcej i modernizacja

  • Kpiarz - niezalogowany 2013-06-05 09:17:30

    Hura, Grodzisk w TV!!!!

  • KR - niezalogowany 2013-06-05 09:21:45

    Sława kosztuje ;((( szkoda, że nas mieszkańców. Co z kanalizacją deszczową , drższa od pieniędzy na promocyjne imprezki?

  • kerownik - niezalogowany 2013-06-05 09:54:29

    Urzędników uprasza się o nieminusowanie krytycznych postów. Wracać do roboty a nie przesiadywać na forum!

  • Paweł - niezalogowany 2013-06-05 09:59:18

    Łączę sie z wami "w bulu i nadzieji": "Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku" – Bronisław Komorowski

  • ZENKA - niezalogowany 2013-06-05 10:51:14

    Żyrardowską płynęła rzeka wlewająca się do lokali i na posesje. Super wyremontowana Garbarska to kolejna rzeka i zalane domy, piwnice, posesje. Do tego szurnięci kierowcy jadący z dużą prędkością powodując fale które dodatkowo zalewały budynki. Wzywa się ludzi do meldunku i płacenia podatków w tej gminie, które to podatki wydaje się na promocje NAJ. To może niech teraz ten NAJ pokryje szkody podatników tego miasta.

  • Maryśka - niezalogowany 2013-06-05 10:52:13

    Czas aby władze ( a przy okazji mieszkańcy , którzy te władze wybierają) zadbali o to co najważniejsze. Bezpieczeństwo w każdym tego słowa znaczeniu. Nie może być tak , że wracamy z pracy a dom zalany bo system kanalizacji niedrożny, marny bo brakuje środków prawdopodobnie. A może tych prac pod ziemią nie widać i władza myśli sobie : po co inwestować jk tego nie widać, nikt się nie zachwyci tak jak parkiem, targiem czy innymi atrakcjami z dziedziny rozrywki.

  • grodziszczanka od kilku pokole - niezalogowany 2013-06-05 11:12:31

    park wodny już mamy link:http://wiadomosci.wpr24.p l/maly_potop_w_grodzisku

  • mieszk - niezalogowany 2013-06-05 11:54:08

    Emeryci i rencisci na wybory ochoczo pobiegną. Będą wnosić pod niebiosa swego dobrodzieja - za pieniądze na wycieczki i zabawy. Teraz mają obiecane miejsce na grila na oś Kopernika. Będzie się grilowała kiełbasa wyborcza PSLu - z twoich podatków.

  • pysio - niezalogowany 2013-06-05 11:58:38

    Wybraliście fachowca od upraw pszenn-buraczanych i chodowli trzody- to macie. Nie będę zdziwiony gdy dostanie nową nagrodę za miejski zalew.

  • Mariusz - niezalogowany 2013-06-05 12:31:43

    Jaktorów zalało jeszcze bardziej niż Grodzisk. Składa się wiele czynników na taki stan rzeczy, położenie miejscowości, urbanistyka miasta, poziomom wód gruntowych, nadmierne ilości opadów itp. W ogóle w połowie Europy zalanych jest wiele miejscowości. Dziwią mnie tak płytkie komentarze do tej sytuacji, które wprost wskazują winnego, czyli Burmistrza. Ludzie powagi trochę. W Jaktorowie jest głęboki PRL jeszcze, ale jestem daleki, aby za ten stan oskarżać Wójta, czy Gminę. Powagi trochę!

  • synoptyk - niezalogowany 2013-06-05 13:20:20

    jak ciebie nie zalało to się nie martw może i ciebie dosięgnie ta tragedia , może wtedy zmienisz zdanie

  • Propozycja - niezalogowany 2013-06-05 14:25:24

    Zamiast taczek które trzeba jeszcze pchać, proponuję zestaw pływający. Dętka od traktora /pojemna i stosowna/ bez problemu pomieści całą trójcę z PSLu - niech spływają, a za nimi reszta Ziemian, z piosenką na ustach- ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal, gdy szumi szumi woda i płynie sobie w dal............

  • pytek - niezalogowany 2013-06-05 14:28:58

    A kto jest winny - Bóg

  • panie Mariuszu - niezalogowany 2013-06-05 14:41:48

    Jak nie winić burmistrza , on da , on zrobi , rządzi od 20 lat , mydli oczy i obiecuje, robi tylko pokazowe inwestycje PARKI, TARGI , CK, a drogi, kanalizacja itp. iwestycje stoja w miejscu. DO TEGO OBIECYWANA OBWODNICA OD WILELU LAT W 2006roku przecinana wstęga z KOLEGAMI Z PSL , dziś mamy 2013r. ani kilometra obwodnicy(w Żyrardowie po cichu i bez fety obwodnica powstała) , o PARKU ROZRYWKI nie wspomne. Niedobrze mi się robi od tych nagród (płatnych) i promocji , to są ogromne pieniądze ok.2milonów złotych, między innymi z naszych podatków, potrzeby ogromne a on w dobie kryzysu i zanidbań JAJA SOBIE ROBI.

  • czesiek - niezalogowany 2013-06-05 14:42:00

    @kerownik, widzę, że ksywa nawet wiejska, rozumiem, że jeśli ktoś plusuje to dobrze, jeśli minusuje - urzędnik. Podejście godne Polaczka... Gratuluję.

  • jacek - niezalogowany 2013-06-05 14:49:23

    na pewno nie będę pisał głupot, że w całym kraju gadają o Grodzisku bo raz na rok jest zalewany, a w pozostałych tysiącu miast jest super. W zeszłym tygodniu 15-minutowa ulewa zalała Szczecin, Warszawę, Kraków, gdzie środki na to są duże większe. Ale co ja będę Ci tłumaczył, ważna jest propaganda. Deszcz spadł - ludzie piszczie, bo to idealny moment na wskazanie winnego Benka. Jak dzieci...

  • Ale jazda! - niezalogowany 2013-06-05 14:57:08

    Ludzie myślą,że w najlepszej gminie deszcz nie może padać, że najlepszy burmistrz im to załatwi. Okazuje się, że niestety nie. Żywioł nie wybiera, idzie siłą rozpędu i w Grodzisku wczoraj tak było. W tym przypadku nikt nie zawinił, chyba że w jakimś stopniu taki stan rzeczy spowodowały zapchane studzienki, ale tego pewnie nikt się nie dowie. Dzisiaj już jest super nawet kwiatki pod stacją mają się dobrze. Tylko te trumienki z Godłem Grodziska jakoś mi nie przypadły do gustu, ale kwiatki jak najbardziej. W sobotę będzie duża impreza, oby tylko nie padało.........

  • synoptyk - niezalogowany 2013-06-05 15:32:43

    tobie wystarczy piknik i darmowe kiełbaski i wszystko chwalić będziesz. Zastanów się na co idą twoje podatki i kto się za nie bawi.

  • kerownik - niezalogowany 2013-06-05 16:02:30

    Zamknij oczy, zatkaj uszy, wypnij poślady i chwal władzę bo wszystko jest super.

  • do15 - niezalogowany 2013-06-05 16:28:15

    to poziom ogródka Stasiu nic nie ma dorzeczy. Kanalizacja deszczowa zaniedbana. Dobry gospodarz musi na to zwrócić uwagę. A kwiatki niech sobie rosną na klombach , lampach i gdzie bądź, byle o inne sprawy zadbano jak trzeba.

  • Karek - niezalogowany 2013-06-05 16:31:05

    Tylko, że Grodzisk zalało niedbalstwo. Kanalizacja deszczowa do modernizacji i budowy tam gdzie jej nie ma. Jest na co wydać pieniądze nie trzeba wysilać się na imprezy pleneroo- piknikowe.

  • Marcin - niezalogowany 2013-06-05 16:33:02

    Praga itp.. tylko, że nas zalał brak troski o sprawną infrastrukturę. więcej dbałości i ruszać z kan. deszczową

  • Marcin M. - niezalogowany 2013-06-05 16:35:49

    Możepadać i pada. Szkoda tylko, że nie wyciąga się wniosków z tych przykrych zdarzeń. Sienkiewicza i Montwilła to nie pierwsze zalanie. Już poprzednie powinno być nauczką dla zarządzających.

  • Uwaga - niezalogowany 2013-06-05 16:37:01

    Najpierw deszczówka a potem kostka !!

  • muniek - niezalogowany 2013-06-05 16:39:38

    Zastanówcie się dlaczego tak nas zalało. Niech to będzie wskazówka dla służb. ZWiK, ZGK Władze, zachęcam do myślenia!

  • Paweł - niezalogowany 2013-06-05 20:22:18

    Do 33 i 34 . Ludzie, pomyślcie trochę . Nie ma siły na żywioł ALE rzecz w tym, że igrzyska, kiełbaski i kapela nie zastąpią wyobraźni, przewidywalności i gospodarności jaką winien mieć a nie ma Benedykciński. Rzecz w tym, że to co sie stało powtarza się co roku. Czy w ciągu m.in. minionych 2-3 lat coś w tym kierunku zrobił ? Nic. A ile festynów, jarmarków , kiełbasek i innych odmian igrzysk dla ludu było? Sami wiecie. GRODZISK ZALANY W 2010 R. http://www.youtube.com/watch?v...Fhsv_PhK9I GRODZISK ZALANY W 2011 R. http://www.youtube.com/watch?v...-3Td0xSjgs http://www.youtube.com/watch?v...QRmGElVEHs

  • do 43 - niezalogowany 2013-06-06 07:45:59

    Następne igrzyska już w ten weekend. Zapraszamy i darmowe żarcie zapewniamy!!!!

  • # - niezalogowany 2013-06-06 09:31:27

    Teraz zbuduje emerytom grila obok świetlicy na oś Kopernika.

  • Kacper - niezalogowany 2013-06-06 15:48:18

    Przed nami kolejne spotkania w sprawie śmieci. Może zamiast słuchać NAJ o obwodnicy należy go rozliczać za zaniedbania dot. odpływu wód. Kostki położonej w partacki sposób mamy dość. Większość ulic wykonanych za ciężkie pieniądze podatników to zwykła partanina. Jednakże nie posiadam wiedzy czy ten człowieczek wraz ze swoim doradcą listonoszem sejmowym potrafią to zrozumieć. Oni posiadają wspólną łódź i mają czym pływać pozostali podatnicy zaś nie.

  • gość 2013-06-06 20:26:21

    studzienka kanalizacyjna na deszczówkę, która idzie przez całą długość deptaka, na wysokości ~ Rosmana jest zalana betonem, więc o co wam ludzie chodzi ?

  • Iri - niezalogowany 2013-06-07 12:48:03

    Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę "za chlebem" na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez "odwróconą hipotekę" przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów,itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport...paign=msie

  • Zalany - niezalogowany 2013-06-07 13:06:36

    Takie burze jak była w Grodzisku mogą się powtarzać. To nie było nic nadzwyczajnego. Skutki jednak dla wielu mieszkańców są bolesne. Są przypadki, że miejskie szambo dostawało się do piwnic. To przyczyna zaniedbań, lub bałaganu w miejskich inwestycjach. Brak przepustowości spowodował takie skutki. Nie można wszystkiego zwalać na naturę. Natura dla Grodziska, czy Milanówka i tak jest łaskawa.

  • pysio - niezalogowany 2013-06-07 16:08:49

    Pan Bóg cierpliwie magazynował tą laną wodę przez włodarzy. W końcu się zdenerwował, że mieszkańcy to bezkrytycznie przyjmują. Przez prawie dwadzieścia lat uzbierało się jej sporo. Wylał więc tą wodę na głowy zamroczonych mieszkańców- by się obudzili. Obudżcie się i skończcie z tym wodolejstwem - bo może być gorzej.

  • Jaśmin - niezalogowany 2013-06-07 20:06:03

    Osiedle " Jaśminowa" nowe bloki, a tego co znalazło się podczas wtorkowej ulewy nie życzę nikomu. No , może tym , którzy nie myślą o mieszkańcach zapominając , że kanalizacja musi być sprawna. Teraz smród, bałagan, robactwo i wiele naszej pracy żeby doprowadzić do porządku to " g"

  • Bogdan - niezalogowany 2013-06-08 08:48:38

    niewłaściwe decyzje,knalizacja deszczowa do poprawki, trochę lepszej organizacji w trudnych sytuacjach

  • Popieram - niezalogowany 2013-06-15 22:25:27

    to co piszesz, a zwłaszcza cyt." dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym". Tylko mam pytanie, kto stworzył kolejną służbę do inwigilacji obywateli, drogą i działającą ponad prawem..CBA? Pamiętasz może?

  • Jacku - niezalogowany 2013-06-15 22:28:15

    Po to jest ten portal. Nie ważne jak, ważne o kim.

  • Obywatel - niezalogowany 2013-06-16 11:22:28

    To niby kto jest winny np. zapchanych studzienek, niedrożnych kanałów, złego odwodnienia? Gospodarz odpowiada!!Codzienność władzy obca, albo nie panuje nad mnogością spraw które zawalone. Wiem, że przezwyczajony do pochwał i krytyka boli oj boli. Nie tylko jego ale i tych , którzy w jego " blasku" . Co złe to nie on ze swoją elitką decydującą. Za to wszystko co dobre z hukiem ogłasza, opowiada( nawet wtedy kiedy nie ma z tym dobrym nic wspólnego).

  • ocena - niezalogowany 2013-06-16 11:26:40

    Krytyczną syt. przykryć piknikiem. Społeczność patrzy tylko na swoje podwórko. To , że inne ulice, ludzie mają problem nie obchodzi szczęściaży. Mnie nie dotyczy, mnie dobrze, idę na piknik mówią, dopóki ich nie zaboli.