18°C rozproszone chmury

HALO SPÓŁDZIELNIA INFORMUJE

Spółdzielnia, SPÓŁDZIELNIA INFORMUJE - zdjęcie, fotografia

Zapraszamy do lektury!


 

Szanowni Państwo,

Czy prawdą jest to, że prawa członków spółdzielni są ograniczane? Czy prawdą są informacje umieszczane na 'rowerze wolności' przed GSM? Czy Państwo Spółdzielcy uważają, że Zarząd respektuje ich prawa?

Z wiarygodnego źródła wiemy, że konsultacje prawne powrócą we wrześniu- zapraszamy !

Pozdrawiamy wakacyjnie,
Zespół Halo Spółdzielnia

HALO SPÓŁDZIELNIA INFORMUJE komentarze opinie

  • Zasłużyli ? - niezalogowany 2016-07-14 12:57:28

    "szanowni" członkowie rady nadzorczej uzbierali sobie pieniędzy na wakacyjne wojaże - z diet. Pracownicy przerośniętej administracji też mają za co wypoczywać po całorocznym leniuchowaniu. Spółdzielcy są najlepszymi pracodawcami na świecie - więc grosza nie żałują - choć wielu biega po śmietnikach zbierając surowce wtórne. Dzięki wysokim wynagrodzeniom - które sobie przyznają pracownicy - wielu spółdzielców trafia na bruk. Przykładów wybitnej wiedzy członków rady nadzorczej jest bezmiar, np. "spartolone ocieplenie" bloku w którym mieszka wieloletnia członkini tej rady pani P- czy tej kobiecie nie wstyd ? Do obowiązków RN należy kontrola za którą płacą spółdzielcy - więc gdzie ta kontrola ? Jak nazwać takie osoby które biorą pieniądze za szkodnictwo ?

  • Polak polaka w łyżce wody- dla - niezalogowany 2016-07-21 17:24:02

    Do Sejmu wpłynął wniosek dotyczący podwyżek - i się zaczęło. Jak oni mogą, krzyczy opozycja, w tym i część mieszkańców spółdzielni. Zastanawia fakt, że spółdzielcy którzy mają prawo decydować o pensjach swoich pracowników administracji - siedzi cicho. Ilu wie ? jakie pensje biorą członkowie zarządu, ile płacą członkom rady nadzorczej, kierownikom osiedli, prac.administracji i pracownikom fizycznym ? Pewno nikt, ponieważ na corocznych zebraniach nikt oto nie pyta - dlaczego ? Dlaczego zatrudniani pracownicy zarządu nie podają takich danych swoim pracodawcom ? W jednej ze spółdzielni mieszkaniowej okazało się, że prezes "wyciąga 35 tys zł miesięcznie, a takich prezesów jest tysiące. Premiera czy Prezydenta mamy jednego i zarabia dużo mniej od "byle prezesiny" ? Przy takich pensjach, emerytury, lub renty, otrzymają z najwyższej półki. Ogromna ilość spółdzielców ma kłopoty finansowe, wielu żyje na krawędzi ubóstwa, to dlaczego godzi się płacić takie wysokie pensje swoim pracownikom ? Dlaczego członkowie rady na to pozwalają ? Dlaczego członkowie rady akceptują ten ogrom bezprawia dokonywany na tysiącach spółdzielców ? Gdzie się podziała ich uczciwość i moralność katolicka ? Wiele dzieci zostanie w blokach, aby dzieci pracowników mogły wyjechać na wakacje. Cała wina za to bezprawie spada na głowy członków rady nadzorczej którzy w ten sposób dziękują za zaufanie i godziwe pieniądze.

  • Do zespołu halo - niezalogowany 2016-07-23 22:08:19

    Też życzę miłych wakacji w cichym , fajnym zakątku tego kraju. Mam nadzieję , że najemni pracownicy SM nie wyjadą tak jak zwykle do ciepłych krajów w obawie przed terroryzmem i utratą swoich dóbr działkowych. Jest super pogoda więc kilkoro z nich pilnuje nowo budowanych willi , stwierdzając przy tym, że w blokach mieszka tylko biedota. No cóż folwarczne chłopki , które wzbogaciły się na biedocie z blokowisk wracają do pilnowania korzeni. osobiście powiem tak jak mawiała moja babcia kradzione nie tuczy, ale toczy i zbiera żniwo. Jeszcze tej jesieni przewiduję duże zbiory skór do wygarbienia.

  • Prwo w mieście bur-mistrza ? - niezalogowany 2016-07-25 12:10:04

    ILE WOLNOŚCI - TYLE WŁASNOŚCI. tak mówi stare powiedzenie. Każdy pełnoletni obywatel RP ma prawo wybierać członków parlamentu, wybrany parlament ustanawia prawa które obowiązują wszystkich obywateli - ale nie w mieście bur -mistrza. Wybrany parlament uchwalił prawa dla spółdzielców, lecz w Grodzisku Maz one nie obowiązują. Pan Bur mistrz ( czł GSM) bierze udział w Walnych Zgromadzeniach - i... nie protestuje ? Dlaczego nie podnosi tego w trakcie swoich wystąpień ? Dlaczego godzi się na odbieranie praw nadanych przez parlament ? Dlaczego nie kieruje sprawy do sądu i prokuratury - jako członek ma takie prawo. Czy tysiące spółdzielców stały się obywatelami najniższej kategorii - niczym w Indiach "nietykalni" ? A może z miasta uczyniono PGR po rozwiązaniu tego prawdziwego, a ze spółdzielców uczyniono "dojne krowy" Przykład: właściciel mieszkania wyodrębnionego (z gruntem) który nie podlega pod ustawy spółdzielcze, lecz pod ustawę o własności lokali - traktowany jest jak ktoś gorszy. Często pracownicy powołują się na regulaminy i uchwały organów - pod które lokal wyodrębniony nie podlega. Dodatkowo nie będąc członkiem, nie może decydować o swoim zarządcy, czyli stał się współczesnym chłopem pańszczyznianym. Wprowadzenie zaliczkowej opłaty za wodę i ścieki jest sprzeczne z prawem, ponieważ są to media zewnętrzne, opłaty wnosi się za pobraną wodę i odprowadzone ścieki, a nie przed. Dlaczego członkowie RN nie przestrzegają obowiązującego prawa - za co biorą pieniądze ? Dlaczego pomimo prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego który potwierdził, że czł rady nadzorczej nie mają prawa podejmować uchwał w sprawie budowy- ponieważ należy to do wyłącznej właściwości Walnego - dlaczego członkowie rady nadal to czynią ? Pracownicy zarządu składając do rady taki wniosek - podlegają ściganiu z art 267d prawa spółdzielczego. Dlaczego czł. rady nie kierują tych spraw do prokuratur i sądów ?

  • spółdzielca - niezalogowany 2016-07-28 12:47:30

    Rada "nadzorcza" to towarzystwo wzajemnej adoracji dla pracowników a nie dla spółdzielców. Członkowie tej rady nie rozumieją zasad prawno-ekonomicznych jakimi musi kierować się spółdzielnia mieszkaniowa. Art. Celem spółdzielni mieszkaniowej jest zaspakajanie potrzeb mieszkaniowych i innych potrzeb członków, oraz ich rodzin, poprzez dostarczanie członkom samodzielnych lokali mieszkalnych lub domów jednorodzinnych, a także lokali o innym przeznaczeniu. Innymi mogą być np. garaże. Przewodniczącym komisji przetargowej jest były pracownik więzienia który ostatnio został przewodniczącym komisji seniorów przy Bur mistrzu. Osoba ta od wielu lat posiada własny dom, a więc jest to sprzeczne z art 1 . Fakt już tego pana raz opisał Następna czł. rady ( była gł. księgowa ) T. W która zasiada w dwóch radach nadzorczych, w GSM i ŻSM. co jest sprzeczne z art 1. Najciekawsze jest to, że w ŻSM jest ok dwa razy mniej zatrudnionych pracowników niż w GSM, pomimo, że posiadają dwa razy więcej mieszkań. Przypominam, że pani radna to był wieloletnia członkini zarządu GSM. Kto ponosi ogromne koszty utrzymania tego zatrudnienia ? Koszty utrzymania pracowników oraz ich miejsc pracy ponoszą spółdzielcy. Czy ktoś policzył ile wynoszą pensje, koszty utrzymania budynku, ogrzewania, energii elektr wody, podatki. Te koszty są ogromne, i to ma być zasada wyrażona w art 67 pr spół.? Który nakazuje przynosić korzyści członkom, a nie spółdzielni. Jak widać osoby z Żyrardowa mają się w naszym mieście jak pączki w maśle. CDN

  • wiadomość - niezalogowany 2016-08-01 14:53:39

    W tą środę 3 sierpnia o godz 9:00 przewidziana jest ciekawa sprawa dotycząca naliczania opłat. Warto przybyć i posłuchać, o co należy pytać, jakich dokumentów żądać od pracowników GSM. Wstęp na sprawy cywilne jest jawny, tylko sprawy karne są czasami przez sędziów tego sądu utajniane. W blokach wisi tyle zadłużeń to ta sprawa jest dobrą lekcją dla zadłużonych.

  • sprawiedliwość - niezalogowany 2016-08-02 10:50:48

    Sędziowie nie lubią jak "patrzy im się na ręce" szczególnie ci skorumpowani. Publiczność na sali jest niczym krytyk i wolny publikator przekazujący to co się działo na rozprawie. Publiczność na sali jest pewną przeszkodą dla sędziego pomimo, że chroni go imunitet. Czasami dzięki temu zapadają sprawiedliwe wyroki. W spółdzielni Pax w Warszawie prezes zarządu narobił ogromnych szkód sprawa trwała kilka la i.... pani sędzia wydała wyrok uniewinniający, ta sama sędzia uniewinniła też generała Kiszczaka. Spółdzielcy muszą pokryć szkody uczynione przez zarząd po kilkadziesiąt tysięcy od mieszkania. Część sędziów nie zważając na prawo stała się adwokatami "diabła" Sprawiedliwość ostoją państwa prawa, taki napis umieszczono na budynku sądu w Warszawie. Państwo prawa - czy prawników ?

  • Jeden w grobie drugi w więzien - niezalogowany 2016-08-03 12:27:06

    Opozycjonista do więzienia na 10 m-cy, a dla Kiszczaka 18 m-cy w zawiasach. Za rzucenie słodkim tortem w sędzinę Zygmunt Martyniak został zamknięty w więzieniu za protest przeciwko 20 letniej przewlekłości procesów Kiszczaka. Wybrany przez naród Prezydent dostał jajkiem i sprawca wyroku nie otrzymał, wybierani przez naród politycy też bywają w ten sposób nagradzani, ale sprawcy nie zostają wsadzeni do więzień. Sędziowie których naród nie wybiera - sami się wybierają, są bardziej chronieni od tych których wybiera naród ? Sędzia skazany prawomocnym wyrokiem za jazdę po pijaku - nadal wydaje wyroki. Wybierany przez naród parlament uchwala prawa, ale wielu sędziów ma to w d.... Polską rządzą komunistyczni sędziowie lub ich dzieci, dlatego komuna trwa.

  • lepsi czy gorsi ? - niezalogowany 2016-08-05 12:41:49

    PiS dzieli naród, woła opozycja - i nareszcie mówi prawdę, Polskę podzielono na uczciwych patriotów i sprzedajnych złodziei. Jak porównać, to rada nadzorcza czy rada miasta, toczka w toczkę pasuję do siebie - niczym blizniacy. Burmistrz wnosi a jego radni akceptują bez sprzeciwu, w radzie nadzorczej podobnie, prezes wnosi rada akceptuje nie zważając na prawo. Kto za to płaci - mieszkańcy. Moralność, uczciwość przestała obowiązywać, tu liczy się kasa i władza. Może to skutki wychowania w w ideologi Marksizmu i Leninizmu - po trupach do majątku. Czy takie osoby nie powinny być napiętnowane ?

  • Uczciwość ? - niezalogowany 2016-08-09 11:02:44

    RN w GSM zamiast zgodnie z prawem kontrolować pracę zarządu w imieniu członków - odbiera im prawa na wniosek zarządu. Nawet prawomocny wyrok sądu (garaże) nic dla nich nie znaczy. W spółdzielniach mieszkaniowych prezesi dokonują ogromnych szkód na majątku spółdzielców pomimo, że spółdzielcy płacą członkom RN godziwe pieniądze. Sąd Karny przed którym stanął prezes spółdzielni mieszkaniowe za spowodowanie ogromnych szkód, tak stwierdził w uzasadnieniu uniewinniającego wyroku, że szkody nie dotyczą publicznego majątku. W związku z tym można postawić tezę, że majątek obywatela został wyjęty z pod ochrony prawa - czy państwo może istnieć bez obywateli ? Dlaczego sędziowie wydają takie wyroki ? Kto jest ważniejszy - Pracownicy SM czy spółdzielcy ? Czy sędziowie którzy ochraniają zło powinni orzekać w imieniu narodu.

  • Prawo - po ile ? - niezalogowany 2016-08-12 16:03:44

    Roma locuta, caus finita - autorytet autorytetów- tak o sobie myślą sędziowie ? Sędzia na sprawie ustanowił arbitralnie, że pracownicy zarządu stanowią władzę spółdzielczą. W ten arbitralny sposób sędzia stał się jednoosobowym parlamentem uchwalającym prawo. Jaśnie sędzia z prywatnego zrzeszenia uczynił państwo w państwie. Czy przy tak wykształconych sędziach można mieć zaufanie do władzy prawniczej ? Dziennikarz dr Targalski trafnie stwierdził, że TK to ostatni bastion uzbekistanu , ja uważam, że to dotyczy całego wymiaru niesprawiedliwości.