20°C bezchmurnie

Harcerze, młodzi patrioci.

Harcerze z Grodziska Mazowieckiego odwiedzili cmentarz na Powązkach Wojskowych. 28 marca 2015r. nasi młodzi Harcerze razem z opiekunami pojechali do Warszawy, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach żołnierzy Armii Krajowej.


[reklama]

Harcerze z V Szczepu ZHP im. Obwodu AK "Bażant"  odwiedzili Powązkowski Cmentarz z okazji rocznicy „Akcji pod Arsenałem” , tam też złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przy mogiłach "Rudego", "Alka" i "Zośki", a także przy mogile Bohatera jednej z naszych drużyn - 25 GGDSH "Zawiszacy" - dh Stefana Mirowskiego, gdzie jedna z harcerek złożyła Przyrzeczenie.

Skorzystaliśmy z okazji i odwiedziliśmy grób Grodziszczanina Leonida Teligi. Stamtąd już było parę kroków do kwatery Żołnierzy Wyklętych.

 

Wielu harcerzy uczestniczyło w spotkaniu z panem Pawłem Kołkiewiczem, spotkanie odbyło się w szkole Gimnazjum nr. 3 ul. Zondka, a także w uroczystościach poświęconych Żołnierzom Wyklętym, więc temat ten jest nam bliski. Z uwagą obejrzeliśmy to miejsce, poprawiliśmy przekrzywione tabliczki, zapaliliśmy znicze.

Ta wizyta była dla nas jakby klamrą spinającą wcześniejsze wydarzenia, podsumowaniem tego, czego się wcześniej dowiedzieliśmy  - mówi hm. Joanna Kowalewska

 

Z naszej strony pragniemy wyrazić podziw i szacunek dla młodych ludzi i ich opiekunów, proszę nas informować o następnych waszych inicjatywach.

Zawsze chętnie piszemy o Was, młodych harcerzach, na portalu i na pewno, Andrzej Gryżewski i Edyta Żyła nie pominą was w następnym numerze gazety TuGrodzisk Extra.

 

Iwona Stawicka- Matela  

Harcerze, młodzi patrioci. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się