22°C lekkie zachmurzenie

Hojność burmistrza.

Aktualności, Hojność burmistrza - zdjęcie, fotografia

Otrzymaliśmy list od Czytelniczki naszego portalu dotyczący kilku jej refleksji związanych z przekazem mieszkańcom naszego miasta informacji o programie 500+. Zapraszamy do zapoznania się z nim i do podzielenia się Państwa swoimi uwagami.


[reklama]

 

Szanowna Redakcjo,

 

Już od dłuższego czasu przymierzałam się do podzielenia się z Wami i z czytelnikami portalu kilkoma refleksjami, które nasunęły się mi po spacerach ulicami Grodziska Maz.

 

Jak wiemy z doświadczenia, dobre pomysły i rozwiązania (tak jak sukces) mają zawsze wielu ojców. Tak zapewne pomyślał i nasz nagradzany wielokrotnie burmistrz Benedykciński i całym sercem, a chyba jednak bardziej rozumem postanowił wykorzystać i podpiąć się pod prorodzinne działania rządu PiS. Rządu, którego to jako jeden z prominentnych działaczy PSL, ostoi byłego rządu PO,  zwolennikiem raczej nie był, ale .... No właśnie, ale .... dlaczego nie wykorzystać zaistniałej sytuacji i nie wyjść do mieszkańców miasta i powiatu z przekazem, że oto on, burmistrz Grodziska Maz., ofiaruje im 500 zł w ramach świadczenia finansowego programu 500+ ?

 

Takiego przekonania nabyłam widząc rozwieszone na mieści, szczególnie na przystankach autobusowych, wielkie plakaty mówiące o programie 500+ i świadczeniach finansowych z niego wynikających. Na samej górze logo Urzędu Miasta i Gminy, pośrodku treść zachęcająca do udania się m.in. do Urzędu Miasta w celu skorzystania z tego programu a na dole podpis: ”Burmistrz Grodziska Maz. Grzegorz Benedykciński”. Odbiór tego przekazu jest – w moim przekonaniu – jednoznaczny. Burmistrz Grzegorz Benedykciński daje kasę! Ludzki pan...

Tak, to prawda - dla świadomych mieszkańców, którzy czytają gazety i informacje na portalach w Internecie, słuchają radia czy oglądają TV i jeśli tam natrafią na tego typu informacje – to mam nadzieję, jest oczywiste, jakie są korzenie programu 500+.

 

Zarówno na plakatach czy nawet na stronie internetowej Urzędu Miasta poświęconej programowi 500+ nie ma żadnej, dosłownie żadnej informacji, że program ten jest programem będącym realizacją prorodzinnej polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości i tym samym realizacją obietnic przedwyborczych. A przyzwoitość nakazywałaby aby taka wzmianka pojawiła się.

 

Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież obowiązkiem władz samorządowych jest podjęcie działań w ramach realizacji programu 500+ i tym samym poinformowanie o nim mieszkańców i stąd te plakaty czy informacje na miejskim portalu. Tak, oczywiście, ale z drugiej strony, w ramach takiej normalnej przyzwoitości, wystarczyłoby wspomnieć – jak to jest np. na stronie internetowej władz samorządowych Łomianek - że program 500+ to „prorodzinne działania rządu”. Chyba, że pan, panie burmistrzu zapisał się już do PiS i tym samym taki przekaz, jak wynika z plakatów, jest dla pana czymś normalnym.

 

                                                                                                                                                   Anna

(dane osoby do wiadomości redakcji)

 

 

 

 

 

 

                                                                                                             

Hojność burmistrza. komentarze opinie

  • Marianna - niezalogowany 2016-05-10 22:34:42

    Przecież to jest mistrz sukcesów. Każdy sukces to jego zasługa. Wszelkie dobroci, radości które na nas mieszkańców spływają to on! Funduje nagrody, dzięki niemu mamy prace i ta troska o seniora, o rodziny.., Ratunkuuuuuuu

  • re - niezalogowany 2016-05-10 23:20:38

    No wreszcie Ktoś to zauważył i miał odwage napisać co o tym sądzi.Może pomału skończy się to wmawianie ludziom co to zawdzieczamy burmistrzowi. Dla mnie to człek który ktòry nikogo nie doceni, nie uzna niczyich racji a liczy sie tylko jego JA!

  • To jest taki typ. - niezalogowany 2016-05-10 23:44:34

    Powiem szczerze, że też miałam ochotę gdzieś o tym napisać, ale to co napisała Anna, to strzał w dziesiątkę. Ten typ tak ma. W grodzisku nikt inny chyba nie jest taki zakompleksiony i nikt niczego dobrego nie zrobił. Jest jeden pan, który przejmie każdą inicjatywę i siebie dobrosławem ogłosi.

  • Swój - niezalogowany 2016-05-11 07:45:59

    Hojność burmistrza, ha, ha! Kto go nie zna to kupi, ale jak już pozna to na odległość od takich ludzi bo czkawką może sie odbić.

  • Zdziwiony - niezalogowany 2016-05-11 12:44:45

    Benio to PSL tak jak rząd tak i w gminie był w koalicji z PO. PiS był wykpiwany przez niego a teraz zmienia front ?

  • To norma - niezalogowany 2016-05-11 14:37:25

    To taki zwyczaj z PGR, lepiej chwalić się cudzymi sukcesami -niż swoimi porażkami np. parkami rozrywki. PZPR i sojuszniczka ZSL tą metodę przejęli od sowietów

  • Wolność słowa - co na to KOD - niezalogowany 2016-05-11 15:38:00

    Edyta Żyła na liście dziennikarzy ingiwilowanych przez służby. Czym podpadła partii PSL i PO ?

  • Emeryt - niezalogowany 2016-05-12 15:20:48

    Kpiny z burmistrza na tematy hojności sa nie na miejscu. On bardzo wiele rzeczy sponsoruje. Kupuje nagrody i jest patronem np. zawodów sportowych chociaż nie tylko. Który inny burmistrz to robi? Wszyscy chcą dzisiaj tylko napełnić kieszenie a u nas owszem i bardzo zarabia ale dzieli się z drugimi.

  • um - niezalogowany 2016-05-12 16:49:44

    Najważniejsze to być jak kameleon, trzeba umieć się sprzedać. Teraz z PIS em za pan brat , a kilka lat do tyło oj to było ..... Teraz PiS , to trzeba z PiS em się pojednać I ROBIĆ pod publikę.

  • Aksamit - niezalogowany 2016-05-12 16:57:30

    Takie samo odczucie miałem jak Autorka artykułu . BRAWO .

  • Zbigniew - niezalogowany 2016-05-12 21:27:31

    Szkoda, że mojej osobie PiS nie zaproponował, abym zgodził się być na liście inwigilowanych. Może jakąś kasę bym wyciągnął?

  • pysio - niezalogowany 2016-05-13 13:19:27

    Dzisiaj wiem dlaczego Polska zniknęła na 123 lat z mapy świata - ponieważ ma takich patriotów jak Zbigniew

  • Ja z Łąk - niezalogowany 2016-05-13 18:09:25

    Tylko, że tych nagród nie finansuje z własnej kieszeni a z naszych podatków. A dzieli sie być może, ale jedynie ze swoja rodziną. Nie dziwię się, że "emeryt" ma takie dobre zdanie na temat hojnosci burmistrza, bo należy do grupy mocno hołubionej przez naszego NAJ

  • Łysy - niezalogowany 2016-05-14 20:15:29

    Stare wygi PZPR-owskie i PSL-owskie roznoszą po mieście info, że Benio zasila szeregi PiS-u. Patrząc na te czerwono zielone towarzystwo przypomina mi się jak sami na siebie , aby dostać się do władzy rozsyłali paszkwile do mieszkańców na swój temat i na koszt podatników.

  • Kacper - niezalogowany 2016-05-14 20:32:23

    Każdy dziad może być hojny jak promuje się za cudze .

  • Kinga - niezalogowany 2016-05-15 11:54:40

    List Czytelniczki to już zwykłe czepianie się czegokolwiek. Wystarczy,że od kilku miesięcy we wszystkich mediach działacze PiS na każdy temat w pierwszej kolejności mówią o "sztandarowym" programie 500+ obecnego rządu.Nawet dzieci już mają wbite to w głowy. Po co jeszcze na plakatach to wypisywać? Chyba dlatego,że jest to jedyna rzecz z której wywiązał się obecny rząd,bo jakoś innych zobowiązań jakoś nie potrafią nawet zacząć realizować.

  • Ot - niezalogowany 2016-05-15 14:26:28

    A ja powiem inaczej, nie czepianie się ale słuszne wytknięcie burmistrzowi sposobu promowania . Co zadużo to niezdrowo!

  • HeHe - niezalogowany 2016-05-16 09:14:46

    Tak napisali w wymóżdżalni na Czerskiej? Spokojnie, są i inne. Tylko trzeba chcieć wiedzieć.

  • do Kingi - niezalogowany 2016-05-16 10:37:48

    Szkoda, że nie rozumiesz, to dzieci są przyszłością narodu, a nie emeryci.

  • Uraaaaaaaaa - niezalogowany 2016-05-27 17:16:11

    Bur - mistrz odebrał nagrodę gazetową - perły samorządności. Może ta perła to za KV 400, odrolnienie setek hektarów gruntu (czarnoziemu) pod parki rozrywki. Oczywiście pomogły też najwyższe podatki nakładane przez radnych na mieszkańców. Ciekawe ile gazeta dokłada do takiego konkursu ? Wykształciuchy pewno się ucieszą a telebim będzie miał dodatkowy zysk wyświetlając temat

  • Do kingi - niezalogowany 2016-05-28 13:20:30

    Zapomniałaś pochwalić Bur mistrza za 500+ i KV400. Typowa Polka ciągle jej mało, zamiast się cieszyć - narzeka. Zapytaj tych z PO i PSL, dlaczego zamiast działań "kuszali" polędwiczki, policzki i ośmiorniczki zapijając winkiem za 1500 zł. Dlaczego wtedy nie reagowałaś ? Możesz zaprotestować 4 czerwca z "demokratami" KOD krzycząc precz z 500+

  • a co ? - niezalogowany 2016-05-30 11:21:16

    A jak Benio dostaje kupione nagrody i wszędzie się o tym trąbi to jest dobrze ? Jego nazwisko na każdym kroku jest widzialne na plakatach i bilbordach na terenie gminy. Czy to jest normalne ? On za pracę bierze ogromne pieniądze i profity i jeszcze duzo więcej.

  • Perła z PGR ? - niezalogowany 2016-05-31 12:22:33

    Czy pracując w PGR Książenice też kupował tytuły w gazetach ? Czy jego zdjęcia i nazwisko były wywieszane na tablicach w PGR i woborach ? Czy byli pracownicy mogą coś na ten napisać ?

  • T&T - niezalogowany 2016-06-08 20:54:09

    Witam jest dziś 8 czerwca , ani moja rodzina, ani nikt ze znajomych z Grodziska - kilka rodzin, które składały wnioski o 500+ w kwietniu nie dostały nawet decyzji ani pieniędzy .... . Więc przychodzi do głowy jeden temat : Gmina obraca pieniędzmi naszymi na lokatach czy innych instrumentach finansowych , bo jak to inaczej tłumaczyć.....(?)

  • Szemrani demokraci z gleby - niezalogowany 2016-06-09 09:49:24

    Polecam art. Gazety Polskiej dotyczący prawdy o PSL, czyli partii Bur mistrza. Artykuł podaje jakich oszustw dopuszczali się dawni komunistyczni działacze ZSL aby przejąc nazwę dawnego PSL. Dzisiejszy lider jest synem byłego komunistycznego ministra w rządzie Rakowskiego. Grodzisk od wielu lat jest pod "panowaniem" sojuszu postkomunistycznego miasta i wsi. Dlatego miasto nazywane jest "zadupiem" PSL.