12°C pochmurno z przejaśnieniami

II Fetting Festiwal w Baranowie

W sobotę (18.10.2014 r.) w Baranowie miało miejsce wydarzenie niezwykłe: II Fetting Festiwal. Mimo, że oficjalnie uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18:00, to już od wczesnych godzin w baranowskim kościele trwały próby jego uczestników.


[reklama]
W sobotę (18.10.2014 r.) w Baranowie miało miejsce wydarzenie niezwykłe: II Fetting Festiwal. Mimo, że oficjalnie uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18:00, to już od wczesnych godzin w baranowskim kościele trwały próby uczestników. Ponadto po obiedzie odbywały się również warsztaty muzyczno-wokalne pod kierownictwem Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Podczas warsztatów uczestnicy części konkursowej Fetting Festiwal ćwiczyli piosenkę pt. „Miłość taka jest”, którą wykonali wraz z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem na zakończenie festiwalu.

Uroczystość rozpoczęła uroczysta Sesja Rady Gminy Baranów, podczas której przyznane zostały tytuły: Honorowego Obywatela Gminy Baranów oraz Zasłużonego Mieszkańca Gminy Baranów. Honorowym Obywatelem gminy została Alicja Majewska, sławna polska piosenkarka, niegdyś mieszkanka Baranowa. Tytuł Zasłużonego dla Gminy Baranów trafił do Janiny Dobrzeckiej-Kiwor, która leczy na terenie gminy od ponad 50 lat. Następnie prowadząca Fetting Festiwal - Maria Szabłowska, przybliżyła publiczności dorobek artystyczny patrona wydarzenia - Edmunda Fettinga.

Kolejnym etapem uroczystości był występ Agaty Zakrzewskiej-laureatki I edycji Fetting Festiwal. Wykonała ona utwory: „A jednak mi żal”, który przyniósł jej zwycięstwo podczas zeszłorocznej edycji festiwalu oraz „Patrzyło na to wielu” wraz z honorową obywatelką naszej gminy – Alicją Majewską.
Podczas festiwalu wystąpili: Justyna Kwiatkowska, Justyna Seier-Fudzińska, Aleksandra Ożóg, Aleksandra Wylężek, Jagoda Różycka i Piotr Zubek, Adrianna Wojtaś, Magdalena Dąbkowska, Patrycja Modlińska, Aleksandra i Katarzyna Kołkowskie – zwyciężczynie gminnych eliminacji do Fetting Festiwal.

Następnie odbył się występ chóru Zespołu Szkół w Bożej Woli pod batutą Kariny Juragi-Horosz. Z chórem wystąpiła Paulina Piwowarska, która wykonała utwór „Odkryjemy miłość nieznaną”. Zwieńczeniem części artystycznej był recital znakomitego piosenkarza i muzyka Zbigniewa Wodeckiego.
Jury w składzie Alicja Majewska (piosenkarka), Włodzimierz Korcz (kompozytor), Maria Szabłowska (dziennikarz muzyczny), Zbigniew Wodecki (muzyk i piosenkarz), Dariusz Dąbrowski (przedstawiciel organizatora) I miejsce przyznało Jagodzie Różyckiej i Piotrowi Zubek za wykonanie utworu „Miłość jest jak cień człowieka”. II miejsce zdobyła Adrianna Wojtaś za piosenkę „Podróżą każda miłość jest”. Z kolei III nagród jury przyznało Magdalenie Dąbkowskiej, za utwór „Jaki piękny świat”.

Zgodny z opinią jury był werdykt widzów, Nagrodę Publiczności zdobył bowiem duet: Jagoda Różycka i Piotr Zubek.

Ponadto przed kościołem usytuowany został telebim, dzięki któremu widzowie, którzy nie udali się do kościoła, mogli śledzić wydarzenie.

Organizatorem II Fetting Festiwal była Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie, Współorganizatorami: Wójt Gminy Baranów, Parafia pw. Św. Józefa w Baranowie i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie Fetting Festiwalu.

Dział Promocji Gminy Baranów

II Fetting Festiwal w Baranowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się