5°C mgła

Jak być bezpiecznym na drodze

Dzieci z grodziskiego przedszkola Nr 1 uczyły się dziś jak być bezpiecznym na drodze jako pieszy i pasażer samochodu. Policjantka przekazała im rady SpongeBoba. Najstarsza grupa miała też praktyczną lekcję przechodzenia przez jezdnię. Kilka dni wcześniej policjantka spotkała się także z przedszkolakami w Książenicach.


 

Nawet kilka razy w tygodniu grodziscy policjanci uczestniczą w zajęciach z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu. Tematem spotkań z przedszkolakami i uczniami młodszych klas szkół podstawowych jest najczęściej bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dziś taką właśnie lekcję przeprowadziła policjantka z dziećmi z grodziskiego Przedszkola Nr 1 im. Krasnala Hałabały.

 

Z filmu, w którym swoje rady przekazywał telewizyjny ulubieniec dzieci- SpongeBob, najmłodsi użytkownicy dróg dowiedzieli się jak bezpiecznie chodzić i jeździć po ulicach. W odpowiedziach na trudne czasem pytania pomagała im policjantka, która przekonywała też, aby zawsze tylko prawidłowe odpowiedzi wcielali w życie. Dzieci zobowiązały się do przekazywania tych rad również rodzicom, u których zauważyły wiele błędów, szczególnie podczas kierowania samochodami.

 

Sprawdzenie zdobytej wiedzy w praktyce odbyło się na najbliższym przejściu dla pieszych. Dzieci w asyście policjantki musiały prawidłowo przejść na drugą stronę jezdni. Kierowcy przejeżdżający w okolicy przedszkola pochwalali akcję, a zapominalscy natychmiast włączali światła i zapinali pasy.

 

Kilka dni temu krótką lekcję o bezpieczeństwie grodziska policjantka przeprowadziła także z dziećmi z przedszkola „Wesoły Autobus” w Książenicach. Dzieci poznawały pracę Policji i mogły sprawdzić niektóre elementy wyposażenia do służby. Dowiedziały się do czego służy policyjny lizak, kamizelka odblaskowa i kajdanki. Podczas zabawy poznawały pierwsze zasady poruszania się po jezdni.

 

Mamy nadzieję, że tak wczesna edukacja pomoże dzieciom czuć się bezpiecznie, a dorosłym przypomni o uwzględnianiu na ulicach także tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 

[reklama]

 

Jak być bezpiecznym na drodze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się