27°C bezchmurnie

Jak wybrać idealną suknie ślubną?

Publicystyka, wybrać idealną suknie ślubną - zdjęcie, fotografia

Wybór idealnej sukni ślubnej często stanowi wielki problem dla przyszłych panien młodych - po przymiarce kilkunastu ślubnych kreacji część dziewczyn w dalszym ciągu nie wie czego szuka, w której sukni czuje się najpiękniej, która suknia jest tą jedyną. Jak zatem wybrać suknie ślubną? Oto kilka wskazówek.


 

1. Zrób przegląd oferty sukien ślubnych w Twojej okolicy - tj. salonów ślubnych, komisów sukien ślubnych, aukcji internetowych portali ogłoszeniowych oraz małych firm krawieckich - sprawdź ich ofertę, ceny, terminy realizacji, opinie znajomych. Obecnie wybór sukien ślubnych jest ogromny, więc nawet najwybredniejsza pani młoda znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Również ceny kreacji ślubnych dostosowane są do różnych klientów - w renomowanych salonach sukien ślubnych suknię ślubną można kupić od 1500zł do niemal 10000zł, ale w mniejszych salonach czy butikach ceny nie przekraczają 2000zł. Popularne są także aukcje internetowe, na których używane suknie można kupić już od 100zł. Suknie ślubną można również wypożyczyć w komisie sukien ślubnych (koszt wypożyczenia od 500zł do 1500/2000zł). Wiele panien ślubnych decyduje się na uszycie swojej wymarzonej sukni ślubnej u krawcowej, która prowadzić własną działalność gospodarcza, a koszt uszycia takiej sukni jest często kilkakrotnie niższy niż kupienie takiego samego modelu znanej marki. Poza tym krawcowa może uszyć suknie według naszego projektu, naszych upodobań i preferencji.

 

2. Przymierzaj suknie ślubne! To co dobrze wygląda na modelce, na zdjęciu w Internecie lub na manekinie nie zawsze dobrze leży na "zwykłej dziewczynie". Pamiętaj, że im więcej modeli sukien wybierzesz, tym łatwiej będzie Ci wybrać modele, w których dobrze wyglądasz i dobrze sie czujesz! Nie przesadzaj jednak - nie przymierzaj wszystkich sukien w salonie, a tylko kilka modeli (np. syrena, empire, princessa). Choć często zdarza się tak, że pierwsza przymierzona suknia ślubna jest TĄ jedyną, to lepiej przymierzyć ich więcej, by mieć porównanie.

 

3. Na przymiarki koniecznie idź z osobą, która szczerze Ci doradzi w wyborze sukni ślubnej! Jeżeli Twojej najlepsza przyjaciółce lub mamie podobasz się w każdej sukience, a sama nie potrafisz podjąć decyzji to poszukaj osoby, która jest bardziej krytyczna. Dobrym pomysłem jest zabranie na przymiarki mężczyzny - spokojnie, narzeczony  zobaczy Cię dopiero w dniu ślubu - ale być może tata lub brat potrafi dobrze doradzić? Czasem dobrze zdać się na osoby pracujące w salonach sukien ślubnych, które z racji, że nas nie znają mogą szczerze doradzić.

 

4. Suknia powinna być dostosowana do osobowości i figury panny młodej! Ma podkreślać naszą urodę i kryć ewentualne mankamenty figury, a nie je podkreślać. Moda modą, ale nie każda dziewczyna dobrze wygląda w księżniczce, podobnie jak skromna i cicha panna młoda może źle czuć się w strojnej i obszernej sukience. Warto zatem nie ulegać przesadnie modzie ślubnej i wybrać coś co po pierwsze, będzie odpowiadało naszym gustom, będzie odzwierciedlało nasz charakter, a po drugie będzie dostosowane do sylwetki i urody.

 

5. Postaw na wygodę - oczywiście suknia powinna być piękna i efektywna, ale nie zapominaj też o swoim komforcie. Jeśli zaplanowaliście całonocne wesele to Twoja suknia powinna być lekka i wygodna w tańcu. Owszem tren jest bardzo efektowny, jednak nie każdy tren ładnie wygląda po podpięciu, a przy energicznych tańcach może być uciążliwy. Podobny efekt uzyskasz wybierać welon trenowy, który może odpiąć na sali weselnej lub zmienić na krótki. Inaczej jest gdy planujecie tylko krótkie przyjęcie weselne, wtedy tren będzie idealny.

 

6. Przymierzyłaś już wszystkie suknie, które Ci się podobały i dalej nic? Spróbuj przymierzyć taką, która Ci się nie podoba lub na manekinie nie wygląda zbyt dobrze - paradoksalnie czasem dobrze czujemy się w tym, co na pierwszy rzut oka nam się nie podoba.

 

7. Jeżeli wiesz już w jakim kroju sukni jest Ci najlepiej i w jakim dobrze się czuje, ale w dalszym ciągu nie trafiłaś na tą jedyną suknie to spróbuj zaprojektować ją sama! Może jest tak, że podobają Ci się dwa lub trzy modele sukien ślubnych - w takim wypadku porozmawiaj z pracownikami salonu lub z krawcową - może uda Wam się stworzyć wspólnie suknie, która będzie łączyć trzy modele w jednym? Albo sama narysuj swoją suknie ślubną - być może w oparciu o Twój szkic w pracowni krawieckiej w rozsądnej cenie uda się stworzyć wyjątkowa suknie ślubną tylko dla Ciebie.

 

8. Nie odkładaj wyboru sukni ślubnej zbyt długo - przeważnie czas szycia sukni ślubnej waha się od 2 do 4 miesięcy, poza tym krawiec musi mieć czas na ewentualne poprawki. Co więcej, im mniej czasu do ślubu tym większy stres, warto zatem nie dokładać sobie zmartwień i suknie ślubną wybrać na kilka miesięcy przed ślubem. Z drugiej strony nie kupuj sukni ślubnej zbyt wcześnie i pochopnie - mogą zmienić się Twoje gusta. Największe promocje w salonach ślubnych są przeważnie pod koniec roku, więc jeżeli chcesz zaoszczędzić to wtedy wyrusz na ślubne zakupy.

 

9. Nie bój się kolorowych dodatków - nadadzą one sukni charakteru. Oczywiście nic na siłę, jeżeli dobrze czujesz się w klasyce nie rób nic wbrew sobie. Pamiętaj, że masz się czuć pięknie i komfortowo!

 

10. Dopasuj swoją suknie ślubną do stroju pana młodego - powinniście tworzyć dobrą parę także pod względem ubioru.

Jeżeli w czasie przymiarek różnych sukien ślubnych poczujesz, że ta suknia jest Tą jedyną, jeżeli zobaczysz łzy w oczach świadkowej, mamy czy taty to znalazłaś swoją idealną suknie ślubną!

 


Artykuł został przygotowany przez redakcję www.OgloszenieSlubne.pl gdzie znajdziesz oferty sukni ślubnych Suknie ślubne z twojej okolicy

 

[reklama]

 

Jak wybrać idealną suknie ślubną? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się