19°C bezchmurnie

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu?

Tania polisa OC oraz niedrogie, ale dobre ubezpieczenie AC to cel właścicieli samochodów, którzy szukają ofert w Internecie. Jednak sprawdzanie cen w sieci nie oznacza, że na pewno kupi się dobrą ochronę. O czym trzeba jeszcze pamiętać?

Porównywanie ofert polis

 • OC
  Porównywanie ze sobą wielu różnych ofert ubezpieczenia to najważniejsza zasada, o jakiej trzeba pamiętać szukając taniej polisy. Ma to wiele zalet. Po pierwsze można sprawdzić jakie propozycje oferują poszczególne towarzystwa. Po drugie, łatwiej jest zauważyć która z ofert jest szczególnie korzysta, a która stanowczo nie warta uwagi.

  W przypadku OC należy porównywać przede wszystkim ceny, ponieważ zakres każdej polisy jest taki sam. Im koszt ubezpieczenia jest niższy, tym lepiej. Jeśli w ramach oferty ma się również możliwość skorzystania z podstawowej wersji ASS lub też ochrony bagażu, to będzie to dodatkowa zaleta.
 • AC
  W przypadku polis AC również należy porównywać oferty, ale nieco inaczej. Dużą uwagę należy zwrócić na zakres, czyli na to, przed czym i kiedy będzie chronić dana polisa. Jest to bardzo ważne, ponieważ każde towarzystwo z osobna samodzielnie o tym decyduje.

  Podobne ceny, w przypadku AC, nie oznaczają że i zakres polis jest podobny. Najczęściej znacznie różnią się między sobą i jedynie sprawdzenie ich szczegółów pozwala to zauważyć. Dlatego właśnie tak ważne jest porównywanie, ponieważ za tę samą cenę można w jednym towarzystwie kupić ubezpieczenie AC chroniące pojazd w niewielkim stopniu, a w innym pełną ochronę z dodatkowymi polisami.

Sprawdzanie odpowiednich towarzystw

Chodzi o towarzystwa, które mają oferty skierowane do konkretnej grupy kierowców. Dzięki sprawdzaniu propozycji ubezpieczeń również pod tym kątem, łatwiej trafić na ofertę bardziej konkurencyjną i korzystną.

Towarzystwa posiadają różne grupy docelowe swoich klientów. Jedne z nich najlepsze oferty przedstawiają doświadczonym kierowcom z nowymi autami, a inne mieszkańcom niewielkich miejscowości. W każdym z tych towarzystw, jeśli tylko jest się właśnie klientem do jakiego chce trafić dana firma, można otrzymać ofertę na preferencyjnych warunkach, które będą nie do uzyskania u innych ubezpieczycieli.

Dobrym przykładem jest towarzystwo You Can Drive, które preferuje kierowców młodych, z niewielkim doświadczeniem i starszymi pojazdami. Dla takich klientów firma przedstawia bardzo często najlepsze ceny polis OC oraz proponuje ubezpieczenia nieobowiązkowej, jak np. AC, NNW, ASS z zakresem dostosowanym to trybu życia i prowadzenia kierowców, którzy nie ukończyli jeszcze 30 roku życia.

Wykorzystywanie wszystkich zniżek

Kierowcy najczęściej korzystają jedynie ze zniżek, jakie nabyli za bezszkodowe prowadzenie samochodu. Nie zawsze jednak są to zniżki wysokie, które pozwoliły bardzo cenę polis OC i AC obniżyć. Warto więc zastanowić się, czy aby na pewno wykorzystuje się wszystkie możliwości na obniżenie ceny.

Obniżyć koszty można także:

 • korzystając ze zniżek współwłaściciela
  jeśli samochód posiada więcej niż jednego właściciela, to przy obliczaniu ceny OC, pod uwagę brane będą zniżki tej osoby, która ma je wyższe. Jeśli więc jeszcze nie posiada się maksymalnych ulg, warto rozważyć dopisanie do dowodu rejestracyjnego auta osobę, która ma je wyższe lub też maksymalne.
 • korzystając ze zniżek współmałżonka
  jeżeli małżonkowie posiadają wspólnotę majątkową, mogą także korzystać ze swoich zniżek na OC. W tym przypadku nie ma konieczności dopisywania kolejnego kierowcy do dowodu rejestracyjnego. Wystarczy jedynie, przy przeliczaniu ceny polisy obowiązkowej, podać korzystniejsze zniżki męża lub żony.
 • przenosząc zniżki z OC na AC
  jest to możliwe w sytuacji, gdy posiada się maksymalne zniżki za ubezpieczenie OC i dodatkowo w tym samym towarzystwie, chce się również wykupić AC. Ubezpieczyciele w takich sytuacjach część wypracowanych ulg przenoszą właśnie na autocasco, dzięki czemu mogą przedstawić znacznie tańsze oferty.
 • opłacając ubezpieczenie przez Internet
  niewielkie zniżki można także uzyskać decydując się na opłacenie polisy za pośrednictwem karty kredytowej lub przelewu z bankowości internetowej. Rozliczenia płatności w sposób bezgotówkowy są preferowane przez towarzystwa, dlatego też za ich wybór przydzielają dodatkowe ulgi.

 

 

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się