5°C mgła

Jesienne akcje „Lizak czy cytrynka”

Oświata, Jesienne akcje „Lizak cytrynka” - zdjęcie, fotografia

Uczniowie dwóch grodziskich szkół podstawowych wczoraj i dziś działali razem z policjantami na drogach. W ramach akcji „Lizak czy cytrynka” dzieci sprawdzały jak jeżdżą kierowcy w okolicach ich szkół. Jak zwykle uczestnicy akcji wypatrzyli grupę kierujących, która niestety zasłużyła na kwaśne mandaty. Kierowcy nagrodzeni lizakami cieszyli się z zaangażowania dzieci w dbałość o bezpieczeństwo na drogach.


 

Wczoraj uczniowie klasy IV z grodziskiej „6”, a dziś czwartoklasiści z „1” mieli okazję pomóc policjantom w działaniach na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Zorganizowane w okolicach ich szkół akcje „Lizak czy cytrynka” miały na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń, jakie mogą powodować nieostrożni kierowcy, a kierującym przypominać o zasadach bezpiecznej jazdy.

 

Dzieci bystrym okiem obserwowały zachowania uczestników ruchu drogowego i gdy tylko wypatrzyły błędy, wskazywały nieostrożnego kierowcę policjantom. Rozmowy z kierowcami, ostrzeganie ich przed niebezpieczeństwami na drodze, a potem wręczanie kwaśnych mandatów za karę lub słodkich lizaków w nagrodę dawało zarówno jednej jak i drugiej stronie wiele radości.

 

Uczniowie wykazali się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego i z wielkim zaangażowaniem przypominały kierowcom o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, czy jazdy z włączonymi światłami. Szczególną uwagę zwracały na prędkość jazdy. Kierowcy ukarani kwaśnymi cytrynami po surowej reprymendzie dzieci zobowiązywali się do poprawy. Ci, którzy zostali nagrodzeni lizakiem byli przekonani o skuteczności takich akcji.

 

Dla obu grup 45 minut akcji minęło za szybko, ale dzieci zobowiązały się dalej uczyć swoich rodziców i innych kierowców. Mamy nadzieję, że efektem tych wspólnych działań będą bezpieczne zachowania wszystkich użytkowników dróg.

 

[reklama]

Jesienne akcje „Lizak czy cytrynka” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się