3°C mgła

Komisja Rozwoju i Budżetu za nami i ...

Z ogromnym zainteresowaniem czekamy na najbliższą sesję Rady Miejskiej! Czy Rada, w której większość radnych jest z ugrupowania burmistrza, ochłonie po dzisiejszym roztaczaniu świetlanych wizji swojego GURU czy też chłodnym okiem spojrzy na przedstawione propozycje?


Jak to  w czwartek powiedział Pan burmistrz Benedykciński:
"Proszę Państwa (...) Ja wam dzisiaj chcę po prostu jak gdyby globalnie powiedzieć, dlaczego będę proponował do sprzedania tyle działek - bo uważam, że te (o tym w kolejnym poście - przyp. admin.) Powinniśmy kupić. Więc powinniśmy coś sprzedać, co dla miasta nie będzie miało znaczenia a kupić coś, co dla miasta ma znaczenie. Czyli proponuję taki zamiennik: sprzedać i coś kupić... Żeby coś, co rozwiąże problemy miasta..."
Oczywiście problemy naszego MIASTA, gdzie "przyszłość jest już dziś", to przede wszystkim hala widowiskowa na 3500 osób i Mediateka z myślą o emerytach, którzy w sposób niedostateczny (prawie, co miesiąc) są dopieszczani z publicznych pieniędzy.
Oczywiście przy tych planach na inne, bardziej przyziemne problemy w kasie miejskiej brakuje pieniędzy.

Co więc z majątku gminnego ma iść pod młotek?
Konkretne propozycje padły już na Komisji Gospodarki Gminnej 14 stycznia 2015r.:
- zbycie lokalu użytkowego przy ul.11 Listopada 13/15, zbycie nieruchomości gruntowej wraz z ustanowieniem służebności przy ul.11 Listopada 6.
A jakie propozycje zgłoszono na dzisiejszej Komisji ?
Przedstawiamy w kolejności omawiania:
1) Grodzisk Mazowiecki, Plac Zygmunta Starego 6, 8
2) Grodzisk Mazowiecki ul. Sienkiewicza 20, 22, 24
3) Grodzisk Mazowiecki ul. Limanowskiego 2, 4, 6, 6/8
4) Grodzisk Mazowiecki ul. 11-go Listopada 40, 42
5) Grodzisk Mazowiecki ul. Harcerska 5, 6, 8, 10
6) Kady - działka o powierzchni 4,1727ha
Nie wspomniano o działce przy ulicy Nadarzyńskiej 42, która pojawiła się w podsumowaniu kasy uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości. Dodajmy - szacowanej „na oko" - bo bez wyceny rzeczoznawcy.
Na jakie pieniądze gmina liczy? W przybliżeniu szacuje zyski ze sprzedaży gminnego majątku na 7 780 000,00 zł.
Sumując "zyski" nie dodano kwoty za działkę w Kadach.

No cóż, poczekamy na bardziej doskonałą prezentację na sesji Rady. Przypominamy Państwu - to już w najbliższą środę 27 stycznia o godzinie 17:00!

P.s. Żal, że nie dotarł nikt z północno-zachodniej części miasta i gminy. Sporo mówiono o cenach nieruchomości po tej drugiej stronie miasta i gminy - cenach, o których możecie Państwo tylko pomarzyć.
Cóż "zrównoważony" rozwój miasta i gminy daje wymierne finansowe efekty. A ci, którzy dostają i jeszcze dostaną "po pupie" milczą.

 

[reklama]

Grodzisk bez lukru

Polub nas na Fb :)

https://web.facebook.com/Grodzisk-bez-lukru-654799794599893/?fref=ts

Komisja Rozwoju i Budżetu za nami i ... komentarze opinie

 • wyprzedaż - niezalogowany 2016-01-23 20:08:41

  Jak tak dalej Burmistrz będzie wyprzedawał, aby ratować BUDŻET , TO MIASTO ZBANKRUTUJE. MiASTO zamiast służyć MIESZKAŃCOM prowadzi działalność HANDLOWĄ. Zaczynają wyprzedawać .Ciekawe kto nabędzie te nieruchomości. Wzorem dawnych lat , to pewnie koledzy.

 • Ja z Łąk - niezalogowany 2016-01-23 22:15:04

  Ja jestem ciekawa co będzie jak burmistrz wyprzeda w mieście już wszystko co się da. Pewnie radni podniosą podatki, żeby było z czego finansować nowe pomysły Pana i władcy.

 • do kom. 1 - niezalogowany 2016-01-23 22:21:59

  Zgadzam się kolesie z podwórka ( PGR ) . Wystarczy wejść na BIP Gminy Grodzisk Maz. informujący o najbliższej Sesji . Jednak jak przejdziemy do strony to mamy info na BIP o porządku obrad na 17-01-2016 pomimo, że sesja zwołana jest na dzień 27-01-2016 http://www.bip.grodzisk.pl/Art...,1892.html i po otwarciu nic się też nie podświetla. Sama treść tego porządku daje wiele do myślenia w związku z innymi komunikatami dotyczącymi gruntów miejskich.

 • Kamienice to nie zabytki ? - niezalogowany 2016-01-24 12:14:58

  Czy Burmistrz pochodzi z tych terenów czy z Kujawsko-pomorskiego ? Zainwestował pieniądze w Książenice zamiast w miejskie kamienice. Brak remontów spowodował degradację kamienic, dzięki temu można kupić piękne działki w centrum miasta. Zarobione pieniądze na działkach z Książenic dadzą nowy zysk na działkach w mieście. Zapomnieliście ile hektarów w Książenicach odrolniono pod park rozrywki ? A następne 240 hektarów czarnoziemu odrolnione w pod następny park rozrywki przez ministra Sawickiego ? Kto buduje sobie lokale użytkowe w mieście, czy nie dwaj kolesie z PGR ? Czy dobry gospodarz sprzedaje lokale użytkowe i tereny które przynoszą, lub przyniosą miastu korzyści ? Miasta budują lokale komunalne w dobrych punktach miasta pod wynajm, ponieważ łatwiej o najemców i większy zysk. Burmistrz sobie buduje lokale użytkowe - a NASZE wyprzedaje ? Z tych pieniędzy zafunduje nam hale portową do UTRZYMANIA ? To ma być GOSPODARZ ?

 • LOKAL - niezalogowany 2016-01-24 19:57:32

  A ile lokali użytkowych i mieszkań jest w posiadaniu naszego Burmistrza ? A ile hektarów ziemi ? Może nie bezpośrednio na jego nazwisko ? Może koledzy od interesów to firmują?>

 • Prawo czy bezprawie ? - niezalogowany 2016-01-26 14:33:26

  Może radni sprawdziliby czy mieszkańcy kamienic mieli prawo do zasiedzenia tych lokali. Czy mieszkańców Burmistrz poinformował o przysługujących i prawach. Czy Burmistrz mieszkańców tych kamienic poinformował o wysokości dochodów jakie muszą spełnić aby otrzymać lokal socjalny, lub komunalny ? Tu chodzi o duże pieniądze.

Dodajesz jako: Zaloguj się