5°C bezchmurnie

Koniec kompostowni

Informacje o Grodzisku, Koniec kompostowni - zdjęcie, fotografia

Około 130 tysięcy złotych strat miesięcznie przynosiła kompostownia w Chrzanowie. Teraz, decyzją Rady Grodziska Mazowieckiego, na wniosek Zakładu Gospodarki Komunalnej, obiekt zostanie zamknięty. Wśród osiemnastu radnych obecnych na sesji rady, aż czternastu było za takim obrotem spraw.


Kompostownia, nieważne jak daleko umiejscowiona od zabudowań mieszkalnych, zawsze będzie obiektem niechętnie widzianym w okolicy. I nie inaczej było z chrzanowską budowlą, na którą bardzo dużo osób się skarżyło - problemem był przede wszystkim o wydobywający się z niej zapach. Sprawą swojego czasu zajęła się nawet telewizja. Teraz burmistrz przyznał, że budowla nie wytrzymała próby czasu i bez gruntownej przebudowy, nie ma szans na to, by była użyteczna. Więc zamiast inwestować pieniądze w modernizację zakładu (nawet do 20 milionów złotych), podjęto decyzję o wyłączeniu jej z użytkowania.

 

Pomysł likwidacji kompostowni przedstawił na sesji burmistrz. Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy o tym zapewniano. W 2006 roku na stronie BIP miasta pojawiła się uchwała 653/2006, w której można przeczytać m.in. „Przystępuje się do procesu likwidacji dotychczasowej działalności kompostowni Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Grodzisku Mazowieckim we wsi Chrzanów Duży – powodującej uciążliwości dla okolicznych mieszkańców”. Jak wiadomo, wtedy likwidacja nie doszła do skutku. Obecnie, wydaje się nieunikniona i ma nastąpić do końca 2014 roku.[reklama]

Budynek kompostowni prawdopodobnie zostanie przekształcony na hale magazynowe oraz garaże Zakładu Gospodarki Komunalnej (właściciela budynku). Pozostając przy temacie odpadów, na stronie miasta pojawił się także nowy harmonogram odbioru śmieci, który można znaleźć pod tym adresem: http://www.grodzisk.pl/aktualnosci/pokaz/2560.html

Bartosz Szczygielski

Koniec kompostowni komentarze opinie

  • Danuta - niezalogowany 2014-02-13 00:05:39

    Jak dla mnie dobra decyzja. Możeteraz nam przyznają, że to od początku nieprzemyślana inwestycja. W tej okolicy. Był czas niedowytrzymania, Nie to miejsce , nie ten czas. Trzeba było wybrać inną, neutralną lokalizacje, z dala od domów,i dziś pewno nie trzebaby zamykać. Byłaby modernizowana, potrzebna i może nawet dochodowa.

  • Sąsiad - niezalogowany 2014-02-13 08:04:01

    No i tak to się kończy. Kilku lat trzeba było żeby dotarło. W Grodzisku się nie planuje. W Grodzisku coś przychodzi do głowy , jakiś pomysł i ma być. Po głupiemu, nie licząc potrzebne czy nie, dobrze czy źle wydane pieniądze. No tak w tym przypadku nie ich tylko z dofinansowania. To jest mądre wydawanie pieniędzy? Ciekawe co z ludźmi tam pracującymi? Chociaż przyznam, że biorąc pod uwage moją prywate to dla mnie też dobrze. Po prroblemie.

Dodajesz jako: Zaloguj się