1°C Mgiełka

Kościelna świetlica

Listy czytelników, Kościelna świetlica - zdjęcie, fotografia

Świetlica w grodziskim kościele. Czy Łąki doczekają się miejsca dla młodych?


Urząd Gminy Grodzisk Mazowiecki ogłosił, że w dzielnicy Łąki powstanie świetlica dla mieszkańców i młodzieży. Ma być usytuowana w kościele. Jestem młodą osobą. Mieszkam w  Łąkach prawie od urodzenia. Naszym "klubem" i "świetlicą" był przystanek autobusowy.

 

Od lat walczymy o miejsce dla siebie, gdzie można będzie się spotkać, pogadać, posłuchać dobrej muzy. Nawet marsz protestacyjny, pierwszy taki w naszym powiecie, miał na celu także zwrócenie uwagi władz na ten temat. Nasi dwaj radni: Krzysztof Kowalczyk i Piotr Mergner też starali się coś w tej sprawie załatwić.

 

Nie tak dawno, burmistrz obiecał: będziemy budować świetlicę w Łąkach, nawet wytypowano już działkę. Nasza radość była wielka, ale krótka. Kiedy dowiedzieliśmy się, że ta oczekiwana świetlica ma być w kościele.... załamaliśmy się. No niech mi ktoś powie, jak to ma wyglądać? Kółko różańcowe? Już to widzę.

 

Będziemy chcieli posłuchać muzyki, wiadomo, młodzi mają kiepski słuch, więc muzyka musi być nieco głośniejsza. A tu wpada ksiądz i ucisza nas bo... albo za głośno, albo nie taki rodzaj muzyki, albo właśnie jest msza... Nie wyobrażamy sobie tego. No i w jakich godzinach ta świetlica ma funkcjonować? Pewnie poza mszami, w niedzielę pewnie też nie, i zapewne do 20.00 albo maksymalnie do 21.00. Nie o to walczyliśmy, nie tego chcieliśmy.

 

Dla osób w średnim czy starszym wieku, taka świetlica może i być fajna. Ale ja oczekuję czegoś normalnego - dla młodzieży.  Mam nadzieję, że władze się jeszcze zastanowią i przemyślą tę decyzję. 

 

Pozdrawiam

Jacek

 

[reklama]

Kościelna świetlica komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się