6°C bezchmurnie

Kupujemy nowy samochód Panu burmistrzowi???

Zadajemy to pytanie mimo oficjalnego zamówienia zamieszczonego 1 lutego na grodziskim BIP-ie.


[reklama]

Jesteśmy trochę zaskoczeni, ponieważ, jak sobie przypominamy, trzy lata temu taki zakup poprzedzony był dość intensywną dyskusją na sesji Rady Miejskiej.
(Protokół nr XXIX/2012 z sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 19 grudnia 2012 roku)
http://www.bip.grodzisk.pl/Article/get/id,21731.html 
Teraz, po upływie zaledwie trzech lat, o konieczności zakupu nowego auta -cicho sza !

Grodzisk bez lukru

Polub nas J

https://web.facebook.com/Grodzisk-bez-lukru-654799794599893/

Kupujemy nowy samochód Panu burmistrzowi??? komentarze opinie

  • o - niezalogowany 2016-02-08 07:45:44

    No , elegancko. Ja nie mam wody i kanalizacji, nie mówiąc o drodze ,a tu proszę. Za moje się panoszą. Czas napisać DO SŁUŻB.

  • Robert - niezalogowany 2016-02-08 09:51:38

    Raczej nie dla Benka bo bez wypasu. Zresztą on swoim to niech pojeździ z 8 lat- służbowy do podróży służbowych w końcu a nie do prywatnych podróży. A ten z zamówienia? Ciekawe dla kogo?

  • Chwalcie pona z PGR - niezalogowany 2016-02-08 10:55:53

    Radni z gleby /większość/ w podzięce za poparcie w wyborach jakiego udzielił im Bur-mistrz, oraz za : KV 400, obwodnicę, tunel, wiadukt, wys. ceny wody i ścieków, festyn święta kolei, oraz odrolnienie setek hektarów pod parki, nagrodzą mistrza nowym samochodem - za nasze. PSL rządzi - a jego członkowie rosną w siłę i majątki.

  • do 1 - niezalogowany 2016-02-08 10:56:28

    Tych z PSL u

  • co 4 lata - niezalogowany 2016-02-08 13:44:03

    stara Kuga miała 160 tys km i cztery lata, obecna - nie wiadomo. Wiadomo za to że używa go w większości do celów prywatnych niż służbowych. Wypady do Giżycka na żaglówkę. Szkoda że nie da się nią dojechać na Karaiby, bo też by pojechał.

  • Monia Liza - niezalogowany 2016-02-08 19:01:19

    No jak to? Gawiedź nie rozumie? Trzeba co cztery lata wymieniać wozy naszym burmistrzom, bo i amortyzatory i nadwozie nadszarpnięte przez grodziskie dziury na drogach...

  • SEDA - niezalogowany 2016-02-09 07:40:26

    W specyfikacji należy dodać, że na pewno musi być terenowy, bo ta mini obwodnica i reszta dróg czegoś takiego wymaga, no i nie wyższy jak 2,5 m, bo tunel.

  • Petent - niezalogowany 2016-02-09 10:58:22

    Nie powinni mu kupować samochodu . Ciągle go nie ma. Jakby nie było służbowegom to by może łatwiej było zobaczyć burmistrza pracującego w urzędzie . On już dla mieszkańców to nie ma czasu.

  • do6 - niezalogowany 2016-02-09 12:34:23

    A może taniej wyjdzie wymieniać co 4 lata Burmistrza z samochodem ?

  • tia.. - niezalogowany 2016-02-09 14:44:50

    O tak , święta prawda....

  • PGR - niezalogowany 2016-02-09 14:49:47

    Grodzisk od wielu lat stał się przysłowiową "gruchą" dla sojuszu chłopsko-robotniczego. Trzęsą tą gruchą na całego zbierając owoce. Kiedyś zapytano Staśka Grzesiuka, przedwojennego cwaniaka, Kto to jest inżynier rolniczy, odpowiedział, że to taki "wsiasz" co kijem gruchy obija

  • bez przesady - niezalogowany 2016-02-09 19:09:43

    Nie przesadzajcie, ten samochód to pewnie dla asystenta , anie dla Burmistrza. On takiego dla siebie by nie zamówił. Po naszych drogach to i Kuga wytrzymuje tylko 4 lata.

  • Oj tam! - niezalogowany 2016-02-09 21:42:30

    Taki mały prezencik za tyle trudu. Pomyślcie tylko ile ten chłopina musi się nakombinować, ile bzdur naopowiadać żeby lud go kochał. Obwodnicę buduję ile czasu? Rządzenie nie jest łatwe. On prezenty rozdaje, to i sobie jakiś musi zafundować.

  • Filip - niezalogowany 2016-02-10 15:42:12

    http://dziendobry.tvn.pl/wideo...93046.html Po co burmistrzowi samochód. Lektyka wystarczy , tragarze już są:) Kompromitacja!!

  • do kom. 12 - niezalogowany 2016-02-10 16:13:22

    Uprawnienia na ciągnik pewnie posiada to na gminne drogi kupmy może takie cacko, co wy na to ?

  • Przyszłościowy zawód ? - niezalogowany 2016-02-10 16:34:38

    Znowu TV pokazała "tragarzy" z Grodziska, Polska ma ubaw po pachy. Jak ktoś napisał, Burmistrz piratuje po ciepłych morzach. Można to podsumować jedni noszą rowery- aby inny mógł "piratować"

  • baju baju żyjesz w raju - niezalogowany 2016-02-10 20:57:33

    Oj tyle się naopowiadał, że już można się pogubić w tych opowieściach.Ale naiwni słuchają i kochają burmistrza bo drugiego takiego to z gromnicą szukać:) A jak ciekawie (auć) o obwodnicy opowiada

  • Czas na prawdę o PSL - niezalogowany 2016-02-11 11:10:03

    Partia Burmistrza PSL pozwała Pawła Kukiza za nazwanie jej zorganizowaną grupą przestępczą. Kukiz zaapelował o przesyłania dowodów z całego kraju na potwierdzenie ich mętnych interesów i nepotyzmu. Masz takie wyślij Kukizowi, adres znajdziecie na www niezależna.pl

  • Iwona Stawicka- Matela - niezalogowany 2016-02-11 12:08:42

    XXI wiek i podjazdów pod wózki, rowery na kladce nie było tak nie ma, winda, sami widzicie, ale otwarcie za nasza kase bylo. A pózniej dalej zamkniete i remont. Ja już o dzieciach i młodzieży niepełnosprawnych nie wspomnie, która ma problem w szkołach z poruszaniem się. Parking od strony targu, pisanie pism, że remont zrobiony a miejsc dla niepelnosprawnych brak, wkoncu zrobili, szkoda że daleko od głównego wejścia na targ i od wejścia na cmentarz. Ale co tam niepełnosprawni, oni mają dodatkowe kółka, szkoda że nikt nie pomyśli, że te dodatkowe kółka czesto ktoś pcha i takie kilkadziesiąt metrów tu i tam przez niedostosowanie miejsc dla niepełnosprawnych to dla nich również dodatkowy wysiłek. Wyżej studie niż ulice, przez co mamy samochodowy slalom aby koła nie urwać np. Ul. Kochanowskiego , za wysokie krawężniki np. Wiadukt, nie ma możliwosci podjazdu w przypadku przepuszczenia karetki i straży. O obwodnicy pisać nie będe, bo ten temat jest od 20 lat już przerabiany. Niech nasz burmistrz kupi CB radio i poslucha kierowców jak bluznią na paraliż i brak możliwości przejazdu przez nasze miasto.

  • Pyza - niezalogowany 2016-02-11 12:14:27

    Śmieje sie z nas cała Polska. I nie ma co tłumaczyć , że dobry burmistrz daje prace. Uwaga, bo może za chwile wszystkie czynności mechaniczne będą wykonywać ludzie. Po co komputery- maile, faxy - już widze gońców pędzących po urzędzie i dostarczających dokumenty, pissma urzędowe mogą być pisane ręcznie itd itd żadnej wymiany urządzeń na nowe. Zastąpia je ludzie . Dajmy prace

  • Mel - niezalogowany 2016-02-11 14:12:17

    Wy tu o samochodzie a jemu " siamolot" sie należy. Pomysłowy samo dobro burmistrz tragarzy wymyslił, Grodzisk promuje, duma rozpiera rodzine i nie tylko. A my mamy troche rozrywki . Mnie jednak do tego przypływu dumy info brakuje. Pan rzecznik mówi o wniosku mieszkańców i nie wiem czy z burmistrza czy z pomysłowych mieszkańców mam być dumny? A Grodzisk ani piękny ani brzydki i też go kocham, cierpliwie czekając aż młoda krew zastąpi obecnego burmistrza.

  • Tuba ? - niezalogowany 2016-02-11 16:21:43

    Dlaczego radio Bogoria milczy ? Temat tabu dla tow. dyrektora - cenzura ? No tak, to radio tylko jednemu służy.

  • Michał - niezalogowany 2016-02-11 16:48:26

    Nic dodać nic ująć. Ale u nas propaganda zastąpiła działanie. Pokazywano tylko sukcesy a to co od lat leży" odłogiem" nadal nie zrobione. Tylko na niby wszystko cacy. . A film o kładce niech nakręcą później po godz 16 tej Wtedy nawet więcej ludzi tamtędy chodzi. A dobroczyńca tylko ośmiesza ludzi.

  • Warto obejrzeć filmik. - niezalogowany 2016-02-11 19:22:19

    Jestem pod dużym wrażeniem pana Filipa. W inteligentny sposób wyśmiał pomysł z tragarzami. Przedstawił Gminę jako zaścianek Europy, nawiedzonego starszego pana plującego na prawo i lewo. Z całej wypowiedzi tegoż pana można zrozumieć tylko tyle, że takiego burmistrza to z gromnicą szukać taki dobry. Teraz to się zacznie jak wszyscy bezrobotni zaczną nawiedzać burmistrza, bo on od ręki rozdaje robotę.No i ta nieszczęsna winda, jak przechowalnia bagażu tylko z zewnątrz otwierana. Super, naprawdę super - kompromitacja po całości.

  • Brut - niezalogowany 2016-02-12 10:27:14

    ta winda chyba pojedzie jak będziesz cały czas trzymał przyciśnięty przycisk:) A burmistrz i z tragarzami i tunelem tylko dla osobówek to nas tylko ośmiesza. Kpią z nas. jak ktoś uważa, że to, tak powinny wyglądać prace interwencyjne to współczuje. jak Benek ma takie pomysły na bezrobotnych to niech inne firmy ściąga do Grodziska- żeby dać prace. Nie nowoczesne, zmechanizowane, ha ha. a nie centrum innowacji wymyślali a tragarzami sie chwalą. A ten samochód to nie dla niego !

  • Andy - niezalogowany 2016-02-15 12:13:39

    Od 18 lat Radio Bogoria jako tuba tylko jednemu służy, przecież to radio to pomysł burmistrza.

  • do 26 - niezalogowany 2016-02-15 14:29:23

    Dlatego dyr. jest były członek nieboszczki PZPR, a Grodziskiem rządzi posowiecki sojusz. Czas się ocknąć.

  • medialny - niezalogowany 2016-02-22 16:08:44

    Jeszcze raz napiszę, problemem jest brak prawdziwych wolnych prywatnych mediów w Grodzisku . Jedyna gazeta w mieście bezpłatna - rozchodzi się jak świeże bułeczki w sobotę rano . Radio , też jest , niestety obydwa te media są w rękach wiadomo czyich . Żaden rozsądnym przedsiębiorca / dziennikach nie rzuci tej nomenklaturze wyzwania rynkowego , bo z góry będzie przegrany . Znam parę miast gdzie sytuacja była podobne, ale szczęśliwie opozycja miała dość siły aby zlikwidować "prywatne media" utrzymujące się z państwowych pieniędzy . W Grodzisku wiadomo jak wygląda sytuacja co 4 lata , tak samo . Dożywocie i tyle . Dopóki nie znajdzie się mądra grupa osób , które będą miały chęć i siły przeciwstawić się układowi nic się nie zmieni , a i walka będzie ciężka zapewne , o ile w ogóle do niej dojdzie . Jak znajomym mówię , że mieszkam w Grodzisku Maz , to mi odpowiadają : Wow , w Najlepszej Gminie w Polsce . I tu nasuwa się pytanie: jak to jest, że Ci ludzie w to wierzą .... . Nie jesteśmy Najgorszą Gminą , ale czy Najlepszą ? Wystarczy poszukać w zestawieniach w internecie .... . Staram się być obiektywny słuchając takich wypowiedzi , ale odpowiadam znajomym z innych miast , że Grodzisk nie ma Żłobka ( państwowego ) , o ilości miejsc w przedszkolach i innych aspektach tzw. fikcyjnej polityki pro-rodzinnej to wytrzeszczają gały z niedowierzania . Niech sobie Naj będzie Naj dożywotnio, a niech mu tam . Mam tylko nadzieję, że znajdzie się grupa osób, m.in która mu to publicznie i otwarcie wygarnie jako Jego porażkę . Oby .... Pozdrawiam myślących .( Nie Lemingi ) :)

  • do 28 - niezalogowany 2016-02-23 12:57:46

    W Grodzisku od dawna są osoby które wiele razy zalały "sadła za skórę NAJ. Ilu radnych zostało poprzedniej kadencji "przepadło w wyborach ? Ci radni choć byli w mniejszości nie bali sie pokazywać zła, radna Pytlińska z Piotrem Mergnerem wręczyli Bur-mistrzowi rózgę na koniec roku. Dzięki cudowi nad urnami te osoby nie znalazły się w nowej radzie. Mistrz iluzji w trakcie wyborów obwodnicę wyciągał niczym królika z kapelusza, a wyborcy jak zwykle dali się nabrać. Piąta kolumna emeryckiej komuny zadecydowała.