14°C bezchmurnie

LINIA 400kV – wariant wzdłuż autostrady A2 i drogi krajowej nr 50

Aktualności, LINIA 400kV wariant wzdłuż autostrady drogi krajowej - zdjęcie, fotografia

Z informacji Grupy Roboczej biorącej udział w pracach nad wariantami linii 400kV wynika, że wybrano ten wariant, który stanowi o przebiegu linii wzdłuż autostrady A2 i drogi krajowej nr 50.


[reklama]

Z analiz wynika, że wybrano wariant optymalny, przebiegający w miejscach o najmniejszym zagęszczeniu ludności. Podobno wybrana trasa linii Kozienice-Ołtarzew jest kompromisem zabezpieczającym prawa i interesy strony społecznej, czyli najbardziej zaangażowanej.

Obecnie planowany jest etap wytyczenia dokładnej trasy linii Kozienice-Ołtarzew. Z analizy zespołu prof. Kraszewskiego z Politechniki Warszawskiej wynika, że wybrano wariant optymalny. Innego zdania jest Halina Zbyszyńska, jedna z liderek społeczności organizującej protesty przeciwko przebiegu linii 400kV przez naszą gminę, decyzję o podanym wariancie linii ocenia negatywnie. Swoje stanowisko argumentuje źle przeprowadzonymi konsultacjami społecznymi.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie przebiegać będzie linia 400kV. Pewnym jest to, że nie wszyscy są usatysfakcjonowani wybranym przebiegiem trasy

ŁL

LINIA 400kV – wariant wzdłuż autostrady A2 i drogi krajowej nr 50 komentarze opinie

 • Nela - niezalogowany 2016-05-17 21:10:26

  No to ładnie. A zdjęcie poraża!

 • Adam - niezalogowany 2016-05-17 21:11:34

  I nasz Be Wszechmocny nie pomógł. Gdzie jego PSLowska moc?

 • Gratulacje - niezalogowany 2016-05-18 09:47:28

  Najlepszy Bur mistrz z PGR bronił ziemi grodziskiej niczym sławny Rejtan z obrazu Matejki. Dzięki jego heroicznej obronie mamy sukces - światłość do ciemnogrodu zawita. Radni nauczyciele z jego ugrupowania, wsparli Bur mistrza z PGR w jego walce o oświecenie na naszym terenie. Mieszkańcy z wdzięczności powinni ufundować specjalną nagrodę wraz z tytułem pierwszego energetyka. Taki sukces trzeba uczcić dużym festynem. W następnych wyborach, Bur mistrz z PGR musi zdobyć 100% poparcie wdzięcznych mieszkańców.

 • . Lud - niezalogowany 2016-05-18 15:48:29

  Ale przecież nic sie nie stało, południe ocalało. Ja tego grodziskiej władzy nie zapomne. Że to takie duże nie wiedzieli, biedaki niedoinformowane

Dodajesz jako: Zaloguj się