27°C bezchmurnie

Mikołajki na piłkarskim boisku

Mali piłkarze z LKS Chlebnia wezmą udział w ciekawym Turnieju Mikołajkowym organizowanym w Tomaszowie Mazowieckim.


 

 

W połowie grudnia w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się druga edycja piłkarskiego Turnieju Mikołajkowego dla najmłodszych organizowanego przez grupę Funtasty, właściciela m.in. marki napojów energetycznych i witaminowych Las Vegas. Ubiegłoroczna impreza zakończyła się dużym sukcesem organizatorów, o czym najlepiej świadczą uśmiechy na buziach małych uczestników, których było blisko 150.

 

- W tym roku impreza będzie jeszcze ciekawsza niż to miało miejsce za pierwszym razem – mówi prezes firmy Funtasty, Agata Moraczewska – Wolska. – Mamy dużo doświadczeń związanych z organizacją podobnych przedsięwzięć, które organizujemy lub w organizacji współuczestniczymy w całej Polsce. Rok temu pomysł pojawił się spontanicznie. Okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Postanowiliśmy więc kontynuować.

 

Las Vegas Power Energy Drink to główny sponsor tomaszowskiej Lechii, znajdującej się obecnie w czołówce piłkarskiej III ligi w okręgu łódzko – mazowieckim.  Firma jakiś czas temu utworzyła w Tomaszowie sygnowaną własną nazwą Akademię Piłkarską dla dzieci i młodzieży. Duże zainteresowanie szkoleniem sportowym zainspirowało Zarząd Firmy do stworzenia imprezy ukierunkowanej ta młode wiekiem piłkarskie talenty.

 

 - Szkolimy blisko 250 dzieci – opowiada Prezes Moraczewska Wolska. – Uważam, że jak na Tomaszów, jest to liczba ogromna. Mamy nadzieję, że będziemy je kiedyś oglądać na boiskach polskiej ekstraklasy. Turniej, który organizujemy ma rozwijać umiejętności. Proponujemy zabawę ale także sportową rywalizację w duchu fair play.

 

Organizatorzy podkreślają, że takich imprez dla dzieci wcześniej w Tomaszowie nie organizowano oraz, że są one raczej domeną dużych miast. Zawody są promocją dla drużyn, trenerów, ale także dla miasta oraz Powiatu Tomaszowskiego, który aktywnie zaangażował się w pomoc w przedsięwzięciu.

 

- Jestem pozytywnie zaskoczona podejściem do nas pana Starosty Piotra Kagankiewicza, który szybko dostrzegł walor promocyjny dla lokalnego samorządu i objął turniej swoim osobistym patronatem – dodaje Prezes Funtasty. – W ubiegłym roku patronował imprezie Canal Plus Sport a prowadził całość znany dziennikarz, Edward Durda.

 

W tym roku wydarzeniu patronować będzie Radio Zet, Telewizja Amazing, zapowiedziała się także z wizytą ekipa z łódzkiego oddziału TVP oraz lokalnie NaszTomaszów.pl. W mediach ukazywać będą się spoty reklamowe Turnieju a imprezę poprowadzi dziennikarz z „Zetki”, Damian Michałowskim człowiek kochający sport i mający na swoim koncie wywiady z jego największymi gwiazdami.  

 

Koordynatorem ds. sportowych jest trener a jeszcze niedawno piłkarz tomaszowskiej Lechii, Bartłomiej Jeske.

 

- W tym roku nie będzie wygranych ani przegranych. Wszyscy uczestniczy dostaną medale, dyplomy i upominki – mówi Jeske. – Zapewniamy też prawdziwą górę słodyczy. Mile widziane są także wszystkie osoby, które kochają piłkę nożną i chciałyby się włączyć w pomoc i organizację.

 

Turniej ma charakter rodzinny. Mali zawodnicy zaproszeni są razem z rodzicami, dziadkami, wujkami i ciociami. Dla wszystkich dzieci posiłki zapewni restauracja Carska Wieża ze Spały a mamy adeptów piłkarskiego rzemiosła upieką pyszne ciasta. Spodziewać się można oczywiście wizyty Św, Mikołaja. Rodziców rozrusza Magda Zrobek wciągając do wspólnego tańca w rytmach Zumby.

 

Udział w imprezie zapowiadają drużyny  AP Las Vegas KP Lechia 1923 i Mazovia Tomaszów Mazowiecki, LKS Chlebnia, Widzewa Łódź, Widoku Skierniewice, Warty Sieradz, Calisia Kalisz, RAP Rdomsko, Korony Kielce.

 

[reklama]

 

Mikołajki na piłkarskim boisku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się