Minął tydzień w Grodzisku Mazowieckim – odc. 7

17/02/2015 23:58
Aktualności, Minął tydzień Grodzisku Mazowieckim - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4

Będą problemy z zakończeniem remontu Szkoły Podstawowej nr 1? Wszystko na to wskazuje. Wieści w tej sprawie dotarły do nas z komisji oświaty.


[reklama]

Remont Jedynki – szkoły przy ul. Kilińskiego – według naszej wiedzy jest poważnie zagrożony - opóźnienia okażą się zapewne dłuższe niż dwa miesiące. Jeszcze niedawno burmistrz zapewniał, że wszystko jest w porządku, obsuwy będą niewielkie, wynikające z przyczyn obiektywnych i zastosowania innej technologii (cokolwiek to oznacza). „Nie ma żadnego zagrożenia – we wrześniu dzieci zaczną się uczyć w nowo wyremontowanej szkole” -  zapewniał nasz włodarz.  Jednak jak wieść gminna niesie, zagrożenie jest i to bardzo duże.  Przed grodziską oświatą bardzo trudny rok – sześciolatki będą uczęszczać do szkół. Ministerstwo Oświaty zapewnia, że gminy są gotowe do przyjęcia 6 - latków.  W Grodzisku niestety nie. Co ciekawe, ze strony Grodziska Mazowieckiego znikła umieszczona 2 lutego notatka ze zdjęciami autorstwa Piotra Kopcia. Na WPR – artykuł z 30 stycznia -  można przeczytać – „Przebudowa Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Kilińskiego w Grodzisku Maz. idzie zgodnie z harmonogramem – zapewnia urząd miasta.  To ważne zapewnienie, bo pojawiły się wątpliwości”  - dodaje autor artykułu. Rodzice i nauczyciele Jedynki wpadli w popłoch, szukają pomocy w mediach.  23 lutego w szkole miało odbyć się spotkanie rodziców i nauczycieli z władzami i wykonawcą. Spotkanie zostało odwołane – powiadomienie przyszło drogą mailową.

 

Z przyjemniejszych wydarzeń – w minioną sobotę, 14 lutego, odbył się grodziski „Futsal”.  Na zawody przyjechała młodzież z Litwy, Belgii, Aleksandrowa Kujawskiego i Giżycka. Pomysłodawcą turnieju jest burmistrz – przypominały o tym aż do znudzenia lokalne media. Zwykle w tym turnieju zwycięzcami byli Austriacy. Tym razem nie przyjechali. Co za cios…

 

Miniony tydzień ubarwił też doskonały bal, organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Grodzisku Mazowieckim. Dzięki staraniom organizatorów – Państwa Hardt, radnej Ewy Górskiej oraz grupy przyjaciół Stowarzyszenia – przedsięwzięcie okazało się strzałem w dziesiątkę. Cel wspaniały – dochód uzyskany z balu zostanie przekazany na organizację turnusu rehabilitacyjnego dla podopiecznych Stowarzyszenia. Zabawa doskonała – znakomici goście, perfekcyjna oprawa, dobra muzyka. Na balu nie zabrakło osób lokalnie znanych – był burmistrz Podkowy Leśnej, burmistrz Milanówka, członek zarządu powiatu Mirosław Paciorek, a nawet posłanka Alicja Olechowska i poseł Ludwik Dorn. Jednym słowem – spotkanie ponad podziałami. Tylko Burmistrza Grodziska zabrakło, ale wysłał swoją delegację, w tym asystenta Tomasza Krupskiego. Nie ukrywam, że byłam zdziwiona, że tak mało grodziskich radnych wzięło udział w balu. No cóż, jak widać Ziemia Grodziska nie uczestniczy w imprezach organizowanych przez inne osoby niż jej przedstawiciele.

 

A propos Pana Krupskiego, komplementowanego przez panie i panów niczym kandydat PSL na prezydenta, to nie został on wiceburmistrzem. Nasz Naj-lepszy burmistrz najwyraźniej nie chciał mieć Nie-najgorszego zastępcy. Czyżby obudził się w nim instynkt samozachowawczy? Niejaki Krupski, choć jeszcze młody i bez doświadczenia, mógłby przyćmić nie tylko Jana Morwińskiego, ale i samego Naj-a. Zapewne pomogłoby w tym  znane nazwisko. Inna kwestia, czy asystentowi wystarczyłoby wiedzy i giętkiego kręgosłupa.

 

Nadal mamy więc jednego zastępcę – Pana Galińśkiego. Pani Grabowskiej musi wystarczyć sekretarz miasta. Zwolniła miejsce dla potencjalnego zastępcy, który może okazać się następcą. W końcu historia nie raz dowiodła, że jajko od kury potrafi być mądrzejsze. A już na pewno bywa bardziej sprawne politycznie, choć jak jest w tym przypadku jeszcze nie wiem.

 

Cóż, czas pokaże…

 

Edyta Żyła

Minął tydzień w Grodzisku Mazowieckim – odc. 7 komentarze opinie

  • Mieszkanka - niezalogowany 2015-02-18 08:12:47

    A ja się nie dziwię, że tą panią odsunął, szkoda, że tak późno. Powinien zrobić to o wiele wcześniej. Ci co z nią mają i mieli do czynienia mogą na ten temat coś powiedzieć.

  • Beata - niezalogowany 2015-02-18 09:16:21

    To nie żarty z tą naszą " jedynką" . Burmistrz powinien liczyć się z tym, że obawy i wzburzenie rodziców rośnie i zrobić wszystko żeby termin oddania szkoły dzieciom został dotrzymany. Nie można liczyć na to, że odpuścimy i jak zwykle wszystko rozejdzie się po przysłowiowych kościach.

  • Gość - niezalogowany 2015-02-18 09:30:07

    Bal był wspaniały, a organizatorami było Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych czyli Państwo Hardt, Ewa Górska i aktywna grupa Mam z tegoż Stowarzyszenia. Napracowaliście się wszyscy ale efekt przeszedł nasze oczekiwania. Czekamy na kolejne takie imprezy. Pomagać bawiąc się , to sama przyjemność. Miło było być gościem.

  • Wkurzony rodzic - niezalogowany 2015-02-18 10:29:34

    Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało 6 miesięcy, a jaki jest stan można zobaczyć na zdjęciach. Przy tak sprzyjającej pogodzie jaką mamy w tym roku nic prawie nie zrobiono. Za to wszystko mam żal do burmistrza. To on przecież jest gospodarzem i on odpowiada za ten bałagan. Teraz będzie obciążanie firmy, bo tak najłatwiej, ale jest przecież nadzór budowlany. Jeszcze kilka tygodni wcześniej były zapewnienia,że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Jedno wielkie oszustwo!!!

  • pysio - niezalogowany 2015-02-18 12:01:57

    Burmistrz zatudnia i preferuje tylko z grona nauczycieli, z odpowiednim wiejskim rodowodem popartym działaniem w młodzieżówkach. Widocznie nowemu kandydatowi na wice burmistrza zabrakło punktów za pochodzenie. Brak też udokumentowanego doświadczenia z PGR, a na ich zdobycie brak perspektyw.

  • ela - niezalogowany 2015-02-18 12:53:07

    I wy wierzycie w to ze szkoła we wrześniu zacznie normalnie funkcjonować ? Dla znawców sztuki budowlanej jest jasnym ze nie da się w takim okresie czasu tego zrealizować, no chyba że będzie zrobione tak jak większość inwestycji w Grodzisku szybko i na od... l. Wystarczy popatrzeć na nasze drogi. Łatane co dwa tygodnie.A jakie koszty ? Przykład ul.Nadarzyńska.Dwa lat po jej wybudowaniu zaczęła się zapadać, a grodziskie służby drogowe zaczęły ją łatać. I łatają do dzisiaj. Jedzie się po niej jak po serze szwajcarskim. Co innego ulice robione tam gdzie ,,swoi"" mają działki. Tam jest luks. Tam ma wyglądać.

  • Paweł mieszkaniec - niezalogowany 2015-02-18 14:11:34

    A dlaczego nie ma wspomnienia że oprócz Futsalu, 14. lutego odbył się również Pierwszy Grodziski Bieg Par. Czy może dlatego, że patronował mu p. burmistrz?

  • Pawle, - niezalogowany 2015-02-18 15:22:40

    "futsalowi" też patronował burmistrz i nawet napisano, że był pomysłodawcą więc nie intryguj. Napisz informacje na pewno umieszczą. Ja osobiście doceniam, że są imprezy czy pod patronatem czy bez miłościwie panującego bez znaczenia. Ba, nawet bardziej cenie sobie inicjatywy bez patronatu tego zacnego przedstawiciela władzy bo to znaczy, że mieszkańcy sami też potrafią coś zrobić.

  • do kom. 7 - niezalogowany 2015-02-18 17:10:42

    Bo może Ben i zakochany , ale nie biega ?

  • abc do 7 - niezalogowany 2015-02-18 17:21:15

    A czy pan burmistrz i jego świta mówi o działaniu innych, nie widzę tego, tylko ja i ja, naj... Napewno redakcja by umiesciła relacje z biegu, czy ktokolwiek wysłał info z tego biegu i dał zdjecia. Bylo informacja o biegu i utrudnieniach drogowych z tym zwiazanych. Pani redaktor pracuje, nie moze być wszedzie, bo portal jest prowadzony za darmo.

  • lala - niezalogowany 2015-02-18 17:52:22

    Do 7 nie intryguj, wiele a raczej wiekszośc imprez to,, Burmistrz Grodziska Maz. Zaprasza ....,, a są tu opisywane, a wiec do roboty, napisz tekst , daj zdjecia chętnie na portalu zamieszczą. Ps. Współczuje rodzicom z ta szkołą, może wprowadzić system 3 zmianowy, bo 2 zmianowy w szkołach juz jest. Może młodzież zamiast spać, powinna chodzić do szkoly w nocy, wtedy byśmy byli pierwsi w Polsce o ile nie na świecie, Dziesiatki pucharów, balów, medali a szkół i miejsc w szkolach za miało. 20 lat kadencji Komunalnych mieszkań pobudowanych bardzo malo W miescie nie powstała żadna nowa szkoła, brak żłobka, gdyby nie rozsypało się przedszkole na ul. Górnej, nowe by nie powstało. Brak obowdnicy, brak kanalizacji itp. Brak przytuliska dla zwierzat Nie mowie o braku przystosowania szkoły dla niepelnosprawnych dzieci, rodzice muszą byc w szkole ,aby nosić dziecko po pietrach do klas. Za to pełne półki pucharów, medali- większosc rankingów jest oplacana w gazetach itp. Ile pieniędzy poszło na te odznaczenia, za te pieniądze winda w szkole i przytulisko dla zwierząt by napewno powstały.

  • Piotr - niezalogowany 2015-02-18 20:15:48

    Zaskoczyliście mnie tą informacją o jedynce. Zapewniają, że wszystko jest ok, roboty idą dobrze podobno. Kto tu ma racje i sprawdzone wiad.

  • Do Piotra - niezalogowany 2015-02-18 23:02:45

    Popatrz na zdjęcia a sam ocenisz. Za 6 miesięcy w tej ruinie mają się uczyć dzieci. Nasza kochana władzuchna żyła wyborami o szkole zapomnieli, a może kasiorki nie starczyło? Dlaczego odwołano spotkanie w szkole, bo już się zorientowali, że dalej ludzie nie dadzą się oszukiwać i może być nie wesoło. Teraz będą się bronić i głupoty opowiadać, a prawda jest taka, że prace się ślimaczyły i burmistrza to niewiele obchodziło. Ważne były wybory i pokazowe inwestycje. Jedynka w proszku, a ludziom opowiada, że szkołę w Kadach będzie budował. To trzeba mieć tupet i uważać ludzi za idiotów.

  • kady - niezalogowany 2015-02-19 08:21:57

    Kady to teraz następne oczko w głowie Burmistrza. Szkołę będą budować, działkę od radnej kupować, no i jeszcze nową świetlicę będą budować. W sąsiednich wsiach ludzie spotykają się na polanie, a w Kadach zburzą starą świetlicę, której może pozazdrościć niejedna wieś, a wybudują nową. Tak wygląda równość i gospodarność w oczach naszej władzy.

  • ruina - niezalogowany 2015-02-19 08:23:30

    Czy ta ruina we wrześniu przyjmie dzieci ? Może tak ale w 2016 roku. Jest to realne. Ale w Grodzisku zawsze cuda się zdarzają.

  • Alicja Pytlińska - niezalogowany 2015-02-19 11:04:59

    Faktem jest, że podczas obrad Komisji Oświaty w dniu 9.03.2015 rok omawiana była sprawa remontu Szkoły Podst. nr 1. To co usłyszeliśmy od Kierownika Obsługi Inwestycyjnej Gminy bardzo zaskoczyło członków komisji. Okazało się bowiem, że wcześniejsze zapewnienia pana Burmistrza o tym, że wszystko idzie zgodnie z planem, a opóźnienia są niewielkie i nie mają wpływu na czas oddania szkoły do użytku były mocno przesadzone, żeby nie powiedzieć nie prawdziwe. Otóż okazuje się, że jest mało prawdopodobne, iż 1 września dzieci z klas młodszych rozpoczną tam naukę. Jak poinformował pan Stanisław Olkowski opóźnienia sięgają 8, a nawet więcej tygodni. Już w sierpniu władze Grodziska miały zastrzeżenia do firmy wykonującej tą inwestycję, a mimo to zapewniano, że wszystko jest w należytym porządku i prace wykonywane zgodnie z przyjętym harmonogramem. Prawdą też jest, że 23 lutego planowano w szkole spotkanie, na które zostali zaproszeni członkowie Komisji Oświaty. Spotkanie zostało odwołane z informacją, że odbędzie się w marcu - powodów nie podano, ale można wnioskować iż sytuacja jest trudna. Chcę jednak wyraźnie podkreślić, że ten temat podnoszony był prawie na każdej sesji i zawsze otrzymywaliśmy odpowiedź, że nie ma żadnych zagrożeń (dowodem są protokoły z sesji). Prawda okazała się inna i to boli, że radni byli wprowadzani w błąd.

  • A - niezalogowany 2015-02-19 22:26:33

    Obawiam się, że będzie ogromny problem w Grodzisku z większością szkół podstawowych, Mała 1 rozbabrana, a zaczynają przebudowy i rozbudowy 2 i Adamowizny, to może się jeszcze bardziej odbić na opóźnieniu robót Małej 1.

  • Rodzic - niezalogowany 2015-02-20 16:38:41

    Szkoła w Książenicach jest chyba jedyną szkołą na miarę 21 wieku w gminie Grodzisk. Pozostałe ( oczywiście biorąc pod uwagę warunki lokalowe) niestety czekają albo na remont, albo rozbudowę. Liczba ucznów w takiej dwójce i nauka na zmiany to nienormalne. Szukam gimnazjum i co :do wyboru dwójka, i szkoła. łąkach to 2 in 1, zostaje gimn. nr3( Zondka) A władze chcą szkoły gdzieś w Opypach?Kadach? - różnie się słyszy. Czy można wystosować apel żeby jeden z tygodni poświęcili nasi radni razem z burmistrzem na myślenie i analize sytuacji w szkolnictwie. Bo to co planują świadczy o kompletnej bezmyślności.

  • TikTak - niezalogowany 2015-02-21 17:05:08

    Tak , Tak, głosujcie w wyborach tak dalej , żeby do końca życia był Naj , to za 4 lata będziecie dzieci wozić do szkoły do W-wy.... hehe . Miasto Naj, Gmina Nas, Szkoły Naj , wszystko Naj, niedługo Naj mi z lodówki wyskoczy , hehe . Przepraszam za ironię, ale powiem szczerze , że mieszkałem w kilku miastach i takich jaj nie widziałem . Grupa rodziców / mieszkańców - nie wiem, może 50 osób , może 200 nie jest w stanie wpłynąć na decyzje podejmowane przez Naj ? Przecież to jest chore ... . Nie piszę o Radzie , bo Ona praktycznie nie istnieje , znaczy istnieje formalnie, ale i tak wykonuje polecenia Naj , więc sami wybraliście Lorda Sith ;) Pretensje ? miejmy sami do siebie . A może by powołać jakieś gremium do "ratowania Jedynki", które mogłoby jakoś wywrzeć wpływ na dyrektorze z pgr-u i jego zielonych ludzikach .... .

  • rodzicu - niezalogowany 2015-02-21 17:57:06

    szanowny rodzicu burmistrz i jego zastępca też byli nauczycielami w szkołach. Burmistrz w wiejskiej podstawówce a zastępca w szkole rolniczej. W związku z tym mają doświadczenie jeśli chodzi o potrzeby uczniów. Dlatego XXI wiek w zakresie szkolnictwa przenieśli na wieś, miasto ma pozostać tylko skansenem.

  • i tak - niezalogowany 2015-02-21 21:36:42

    I tak nic nie zrobicie. Tu rządzi Naj i co powie jest święte. Tak ma być. Powinniście się przyzwyczaić, że mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia.Od dawna rządzi Rumcajs i Pigi . I nikt im nie podskoczy. Oni wiedza co jest lepsze. Oni wiedzą jak wydać nasze pieniądze. Budżet jest dla nich, nie dla mieszkańców.

  • Aldi - niezalogowany 2015-02-21 22:15:50

    Przepraszam, ale chyba w latach 60 i 70 było mniej szkół , zaś więcej dzieci . Problem nie dotyczy chyba ilości dzieci w klasach tylko samej organizacji szkół. Problemy stwarzają sami nauczyciele chronieni kartą nauczyciela, która dała im prawa zabierając jednocześnie obowiązki. Za co odpowiada dzisiaj nauczyciel? Tak naprawdę obserwując sytuacje w szkołach to dzieci mają większy respekt w stosunku do pracowników administracyjnych niż do samych nauczycieli. Jestem za likwidacją karty nauczyciela , może wówczas ta grupa społeczna zacznie wykonywać w sposób prawidłowy swój zawód oraz nauczy się logicznego myślenia przekazując równocześnie tą wiedzę uczniom.

  • Apel - niezalogowany 2015-02-22 01:00:15

    Panie i Panowie Radni obudźcie się z letargu, tupnijcie nogą raz ale mocno - ta szkoła jest konieczna, czy wy tego nie rozumiecie? Czy Wam na niczym nie zależy, czy nie jesteście w stanie zrozumieć, że w tej chwili to najważniejsza inwestycja w gminie? Jak długo jeszcze można czekać na poprawę warunków, czy 20 lat to nie wystarczający okres? Nie wierzę, że to tylko wina firmy.To zwyczajne niedbalstwo, brak nadzoru, a może i pieniędzy w kasie gminy. Jak jesteście za słabi to zaproście TVN, albo TVP info. Może jak inni zobaczą jakim gospodarzem jest najlepszy burmistrz w Polsce, to coś ruszy. Zaczynają budować nikomu niepotrzebne rondo, a szkoła stoi. Wstyd i kompromitacja. Za głupie decyzje, czy brak nadzoru WY jesteście odpowiedzialni.

  • Rodzic z"1" - niezalogowany 2015-02-22 10:19:50

    Rondo buduje powiat z udziałem gminy i też z opóżnieniem.Miało powstać w zeszłym roku. Na szkołę pieniądze muszą być i nie ma co kombinować. na kampanie wyborcze mieli, opowiadano jak to u nas w Grodzisku dobrze i pięknie się żyje to niech tak rzeczywiście będzie. Szkoła od września musi ruszyć cała i gotowa .

  • z pięknej szkoły - niezalogowany 2015-02-22 10:29:37

    No i mądre słowa .Brakuje nauczycieli z powołania. Nie wiedzą jak i czego uczyć . Szkoła to nie tylko budynek i wyposażenie. Program, program i ambicje nauczycielio często bez doświadczenia ale z ambicjami albo wystraszonych wymaganiami rankingów. Szkoda tylko dzieci które niedługo same będą się uczyć bo nauczyciel w klasie ma problem z tłumaczeniem i jedyne co potrafi to zadawać do domu i robić klasówki. Kiedyś szkoła nie tylko uczyła ale i kształtowała charakter, rozwijała pasje . Teraz naszym dzieciom nie jest lekko i nikt nie myśli o ich psychice . Nie jest dobrze

  • ??? - niezalogowany 2015-02-22 11:07:31

    "Niejaki Krupski, choć jeszcze młody i bez doświadczenia, mógłby przyćmić nie tylko Jana Morwińskiego, ale i samego Naj-a. Zapewne pomogłoby w tym znane nazwisko. Inna kwestia, czy asystentowi wystarczyłoby wiedzy i giętkiego kręgosłupa." - w nawiązaniu do tekstu z "przeglądu tygodnia" - hmmmmm, tak się zastanawiam nad jedną sprawą. O wyjeździe do miasta partnerskiego, koś zadał pytanie i uzyskał odpowiedź, że aby jechać, trzeba mieć "miękki kręgosłup i twardą d...pę" .Zastanawiają mnie motywy pana Krupskiego, że wszedł do towarzystwa Benedykcińskiego, osoby wysoko postawionej w PSLu. Partii, która w żaden sposób nie zamierza wyjaśnić przyczyn katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, w której zginął również ojciec młodego pana Krupskiego, który jest teraz poplecznikiem - asystentem u boku PSLu. Czyżby pan Krupski nie interesował się tym jak zginął jego ojciec, czy w zaplombowanej trumnie są w ogóle jego szczątki? Ja osobiście tego nie mogę pojąć, wydawało się mi, że są pewne granice przyzwoitości, ale zapewne u zupełnie innych nauczycieli pobieraliśmy nauki, nawet jeśli proza życia daje w dupę. A może się mylę, może ..... , no,no , pan Krupski poczytał trochę o Konradzie Wallenrodzie i ....

  • z Łąk - niezalogowany 2015-02-22 12:10:45

    A było się śmiać z Łąk. Olewka totalna . Zadajesz pytanie burmistrzowi i dostajesz odpowiedź po min miesiącu lub wcale. Autobus(bus) , który jeździ do kładki , jeździ jak chce . Prosiłem aby jeden kurs był przed 5 rano , ale po co przecież wszyscy pracują od 8 -ej. Rondo potrzebne przy Malwicie , nie , po co. Garby na wiadukcie się porobiły , a po co je reklamować. Obwodnica miała być budowana , a gdzie tam. Budują tunel na Bałtyckiej , a dojazd do niego już nie(Szwedzka) I tak można wymieniać w nieskończoność. A było głosować .

  • były - niezalogowany 2015-02-22 12:24:17

    Nie ma co mieszać dwóch spraw. Z drugiej strony uważam, że młody pan Krupski ( jak o Nim piszecie) to rzeczywiście zbyt młody człowiek jak na asystenta burmistrza. Bez doświadczenia to pewne. Ja byłem przekonany, że jest na stażu, praktykach studenckich itp. Burmistrz zwalnia Grabowską żeby dać miejsce komuś kto w żaden sposób nie może wziąć za nic odpowiedzialności. Nie rozumiem takiej polityki zatrudnienia. Czy to poprawi sposób zarządzania Gminą? Kto to wymyślił i czy jakiś nabór, konkurs na stanowiska asystentów był ogłoszony. Jakie kwalifikacje ma " młody" i na czym polega to asystowanie?

  • Gość - niezalogowany 2015-02-22 16:57:02

    A ja o balu charytatywnym: Tydzien minął i jak pięknie się zakończył balem, było wyjątkowo, atmosfera jak nigdy, ubawiliśmy się, fanty w spiżarce, aukcja z fantami jakich trudno się w Grodzisku spodziewać. Takich przyjemnych imprez prosimy więcej.

  • A - niezalogowany 2015-02-22 22:59:26

    Burmistrz robił, robi i będzie robić to co chce. Rada nie ma żadnego wpływu na jego poczynania, raczej on ma wpływ na poczynania Rady. Jak ktoś słuszcnie zauważył ma takie popracie w Gminie, jak Putin w Rosji. TVN mu nie straszny, chyba że Koszernej się boi (sprawa z Cmentarzem)...

  • lala do 22 i 23 - niezalogowany 2015-02-23 07:20:33

    Lata 60-70mniej szkół i jakoś było, proszę spojrzeć na program nauczania Lata 80 te zajęcia nawet do 17 : 30 w szkołach, czy nie powinno być lepiej po 30 latach w szkolnictwie u nas w mieście, W rankingach słabo, szkoly przepełnione, system już 3 zmianowy, tragedia. Co do telewizji TVP i innych, zapomnieliście, że w telewizji rządzi PO i PSL a więc wszelka krytyka swojego człowieka nie wchodzi w gre, napiszcie wątpie, że przyjadą. Teraz nasz burmistrz jest zajęty tygodniami żydowskimi i budowaniem bezsensownego ronda, na to są pieniądze , na nasze dzieci nie, a pedagogów w radzie kilku, ale ktoś im giętki kręgosłup zrobił.

  • Mieszkanka - niezalogowany 2015-02-23 07:53:55

    do 28 Pani Grabowska też za nic nie brała odpowiedzialności i czas najwyższy powoli przewietrzać ten grajdołek.

  • AdamM - niezalogowany 2015-02-23 09:47:55

    Gdzie my żyjemy ...Boże ........ .Gdzie jest DEMOKRACJA...? , ludzie otrząśnijmy się, bo będzie za późno i zostaniemy z ręką w nocniku ....

  • do Adama - niezalogowany 2015-02-23 10:12:35

    Demokracja rozumieją ludzie światli a nie wykształciuchy. W Grodzisku mamy "łżeelitty" popierane przez elektorat opanowany przez byłych aktywistów PZPR. Całe to towarzystwo świadomie lub nie, broni się przed demokracją, uważając ją za wroga. Dzisiaj idolem stał się pieniądz zamiast patriotyzmu i uczciwości. Autorytetem jest ten który NAJwięcej nazgarniał w szemrany spósób. Tacy którzy najwięcej nazgarniali, najszybciej nawiązują współpracę z okupantami.

  • A - niezalogowany 2015-02-23 13:31:39

    do 33: Wg mnie to już jest za późno, ręka dawno w nocniku. Może tym którzy nie wiedzą przyda się trochę historii z remontu Małej 1. Remont miał być rozpoczęty w lipcu 2013 roku, z powodu choroby architekta wszystko zostało przesunięte na na lipiec 2014 roku. W 2013 wszystkie rzeczy z Małej 1 były popakowane - szkoła była przygotowana do remontu, bo takie były zapewnienia Pana Burmistrza, ze remont się rozpocznie. Plany lekcji dla dzieci już w lipcu 2013 były przygotowane na wrzesień 2013 (dzieci miały jeździć z Grodziska do Książenic). Rodzice tak naprawdę chcieli rozbudowy szkoły, a nie remontu małej 1. Dzięki rozbudowie szkoła zyskałaby nową salę gimnastyczną, gabinet dla pedagoga, logopedy i pielęgniarki oraz sale dydaktyczne. Dalej braki lokalowe w Dużej 1 nie zostały załatwione. Burmistrz przed poprzednią kadencją obiecywał rozbudowę, a jak się skończyło to wszyscy wiemy.....

  • do lali - niezalogowany 2015-02-23 13:40:33

    Nauczyciele w większości to ludzie ulegli władzy, tak było za komuny i jest nadal. To oni propagowali sowiecki system wartości w którym człowiek był niczym, lczyła się rodzina. Ilu z nich poradziłoby sobie prowadząc własną działalność, lub stając przy maszynie ? Dlaczego władza nadała im ogromne przywileje za które musi zapłacić społeczeństwo ? To co robią potwierdza, że to nie są prawdziwi nauczyciele. Nauczyciel musi dawać przykład swoim ucznią. Jakie wartości moralne pokazują radni nauczyciele ? Moralność nie ważna - ważna kasa z diety

  • Rodzice - niezalogowany 2015-02-23 16:42:45

    Co do jedynki, też liczyliśmy na rozbudowe a nie remont małej, bo i zabytek zmieni swój historyczny , zabytkowy charakter a i dzieci w jedynce rozdzielone na dwa budynki. A może o to chodzi i jak zmniejszy sie liczba uczniów w Grodzisku to w jednym z nich zrobią gimnazjum w drugim małą podstawówke.

  • To proste. - niezalogowany 2015-02-24 00:24:18

    Burmistrz wygrał kolejne wybory, a wraz z nim ugrupowanie Ziemia Grodziska. Gdyby faktycznie zależało mu na wyborcach, a właściwie na środowisku związanym ze szkołą, to ta szkoła już powinna być otwarta. Ale po co jak i tak wie, że każde wybory wygra. Wystarczy, że poczaruje, naobiecuje różnych rzeczy i ludzie to kupią. Szkoła kiedyś powstanie może za rok , może dwa i do przewidzenia jest jak to będzie? Wszyscy wdzięczni, że oto właśnie ukochany burmistrz szkołę wybudował. Tymczasem zamiast szkoły będzie wielka impreza na 110 lecie powstania szkoły. Rozpoczęły się wielkie przygotowania. Ma być uroczyście i z władzami w roli głównej - takie życzenia ma burmistrz. Czy to nie jest choroba?

  • A - niezalogowany 2015-02-24 09:05:30

    Z imprezy na 110 lecie dzieci nie będą miały lepszych warunków do nauki, dodatkowych zajęć. Dla mnie to żenada. Rodzice dzieci z 1 wiedzą już co znaczy słowo Burmistrza, nic nie znaczy.

  • proste - niezalogowany 2015-02-24 10:35:41

    Cie choroba mówił sołtys kierdziołek. Jak widać się nie mylił. Wysokie poparcie burmistrza świadczy o niskiej świadomości mieszkańców. Ci z "gminu" popierają swego.

  • lala - niezalogowany 2015-02-24 11:14:17

    rodzice macie radną w szkole nr. 1 panią Dziekańską DO NIEJ NA DYŻUR PROSZĘ ISĆ, o ile je ma. a o obietnicach burmistrza zapomnicie do następnych wyborów i znów wam coś obieca i zagłosujecie na niego. NIKT WAM TYLE NIE DA CO BENEK CI OBIECA

  • ALARM - niezalogowany 2015-02-27 12:17:25

    W "darmowym" ? piśmie chwalącym Bogoria w tytule STOP PŁACHTOM Burmistrz pokazał swą prawdziwą twarz, w walce z podstawą demokracji, czyli wolnością słowa. Czy przypadkiem ten atak przed zbliżającymi się wyborami nie jest komunistycznym kneblem dla opozycji i wolności gospodarczej. Najpierw CUDA nad urnami teraz knebel przed wyborami ? Oto słowo, zamiast ciałem, stało się szmatławcem ? Czyżby wół zapomniał z jakich włości tu przybył ? Jak widać radni w tym nauczyciele są za powrotem CENZURY. Na telebimie NAJ się pyszni jako NAJlepszy samorządowiec - za pieniądze podatników? Czy w ten sposób zwiększy się ilość małych firm dających pracę w NASZYM mieście ? Zamiast obwodnicy czy AWW mamy nową drogę rozwoju - walkę ze szmatławcami. A co z zeszmaconymi ?

  • Mimi - niezalogowany 2015-03-06 14:53:11

    Gdybam, że obecny Burmistrz rozgląda się za swoim zastępcą . Młody chłopak z biorącym nazwiskiem miałby szansę. No i w CV -doświadczenie ( asystent Burmistrza ). Też się zastanawiam czy był konkurs na to stanowisko ?

  • do Mimi - niezalogowany 2015-03-06 17:36:26

    Konkursy w tej super gminie to tylko płatne rankingi lub konkursy na najładniejsze ogródki. Stanowiska zaś to nie żaden konkurs tylko spolegliwość i rozdawnictwo lub obiecanki i cacani.

  • gość 2017-05-13 09:30:02