3°C mgła

Młodzi Polacy z Kresów potrzebują naszej pomocy, nie bądźmy obojętni.

Zwracamy się do Was z gorącą prośba o pomoc i wsparcie szkoły dla młodzieży z Kresów. Istnieje ona tylko dzięki staraniom p. dyr. Ewy Petrykiewicz oraz ofiarnym i wrażliwym polskim sercom. Poniżej załączamy informacje –pisze Krzysztof Alwast.


[reklama]

Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium Św. Stanisława Kostki w Warszawie jest niezwykłą szkołą. Kształci się w niej i zamieszkuje w przyszkolnym internacie młodzież polskiego pochodzenia ze Wschodu, z wielu byłych republik radzieckich, głównie z niezamożnych rodzin. Obecnie swoje marzenie o edukacji w języku polskim i zdaniu polskiej matury realizuje grupa blisko 100 uczniów m.in. z takich krajów jak Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan, Mołdawia, Rosja, Armenia czy Gruzja. Absolwenci Liceum trafiają do najlepszych warszawskich uczelni wyższych.

Brakuje pieniędzy min. na śniadania, obiady i kolacje dla przeszło setki uczniów. Koszt dziennego wyżywienia wszystkich uczniów wynosi ok. 2000 zł. Taka kwota jest codziennie potrzebna, aby licealiści mieli zapewnione normalne warunku do nauki. Finansując kształcenie tej młodzieży wspiera się polską społeczność i buduje kapitał społeczny dla rozwoju Polski i przyszłych jej ambasadorów na Wschodzie. Fundacja Dla Polonii podjęła się zbiórki na wyżywienie tych niezwykle zdolnych uczniów.

Koszt inwestycji został wyceniony na 1,4 mln zł. Sfinansowanie go bez wsparcia Darczyńców i Sponsorów jest niemożliwe dla instytucji non profit, która prowadzi i wspiera Szkołę. Fundacja „Dla Polonii” podjęła się przeprowadzenia zbiórki na remont.
Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoły polonijnej przekonuje, że to dzieło edukacyjne  na rzecz Polaków na Wschodzie jest jednym z bardziej efektywnych i sensownych działań podejmowanych obecnie w kraju, mających na celu podtrzymywanie ich więzi z Ojczyzną.  Dlatego prosimy o regularne wsparcie tej inicjatywy.

Szczegóły na:
www.fundacjadlapolonii.pl

Dane do przelewu:
Fundacja „Dla Polonii”
ul. Bobrowiecka 9 (bud. G)
00-728 Warszawa

Nr konta:
86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytułem:
Darowizna na kształcenie i wyżywienie młodzieży


Dziękuję za pomoc i proszę o udostępnienie na portalach typu FB i innych tej wiadomości. Im więcej Polaków będzie wiedziało, tym bardziej jesteśmy wstanie im pomóc. Ich rodziny zostały skrzywdzone przez zesłania, dajmy szanse wnukom i prawnukom zesłańców. W ich żyłach płynie ta sama polska krew, co u każdego z nas.


Iwona Stawicka- Matela

 

Młodzi Polacy z Kresów potrzebują naszej pomocy, nie bądźmy obojętni. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się