1°C Mgiełka

Nie wiedzieli, gdzie składać kwiaty?

Podczas oficjalnych obchodów w Grodzisku Mazowieckim cała rada miasta złożyła kwiaty nie pod tablicą Powstania Warszawskiego, ale pod pomnikiem upamiętniającym koniec wojen 1918 i 1945! - pisze nasza Czytelniczka.


  1 sierpnia byłam na obchodach Powstania Warszawskiego na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie, piękna uroczystość, ogrom ludzi w każdym wieku od najmłodszych w wózkach dziecięcych, do wiekowych pań i panów. Wszyscy mili, uprzejmi i atmosfera cudowna. Naprawdę warto pojechać i nie słuchać tego, co w telewizji.  Zakupiłam kilka chorągiewek i zniczy ze znakiem Powstania Warszawskiego, z myślą również o Grodzisku Mazowieckim.


Wracając szybko z Warszawy, aby móc zdążyć u nas zapalić znicze pod pomnikiem na cmentarzu przed jego zamknięciem, doznałam szoku. Na początku nie patrząc zupełnie na pomnik Wolności i Niepodległości (ten z orłem) myślałam, że nasze władze nie zorganizowały nic na temat powstania. Tylko jedna skromna wiązanka od całego miasta, w pierwszej chwili tak pomyślałam, ale odruchowo spojrzałam za siebie będąc przy tablicy upamiętniającej Powstanie Warszawskie, przy której była wiązanka AK i co ujrzałam? Cała rada miasta złożyła kwiaty nie pod tablicą Powstania Warszawskiego, ale pod pomnikiem upamiętniającym koniec wojen 1918 i 1945! Nie wiem, czy nasi radni i nasz burmistrz pan Grzegorz nie wiedzą gdzie i kiedy składa się kwiaty i co dany pomnik i tablica symbolizuje? Owszem zrozumiałabym, gdyby nie było gdzie złożyć kwiatów i zapalić zniczy, ale po przeciwnej stronie znajduje tablica upamiętniająca Powstanie Warszawskie, a więc dlaczego kwiaty są pod pomnikiem Wolności i Niepodległości?

 

[reklama]


Zastanawia mnie również fakt zniknięcia flagi, ale połamane ramki z przysięgami o Żołnierzach Wyklętych (opisywanych na państwa portalu) , fałszywi informatorzy pod kościołem na Piaskowej odwołujący państwa spotkanie na temat Powstania Warszawskiego, o którym też dziś na portalu przeczytałam, ale powoli do tego już zdążyłam się przyzwyczaić.


Na cmentarzu parafialnym również pustki tylko jedna skromna wiązanka, ale nie od Urzędu Miasta. Czy nasze władze wiedzą, że i na naszym cmentarzu leżą AK owcy i jest symboliczne miejsce upamiętniające Powstanie Warszawskie?

 

Katrzyna Mech

Nie wiedzieli, gdzie składać kwiaty? komentarze opinie

 • kasia - niezalogowany 2012-08-04 14:17:38

  ALE NUMER !!!!! NAJlepszy burmistrz na swiecie.

 • Grodziszczanin - niezalogowany 2012-08-04 18:12:38

  Szkoda słów!

 • --Gość-- - niezalogowany 2012-08-05 09:52:15

  NAJLEPSZA GMINA W POLSCE! ENJOY!

 • tadeusz - niezalogowany 2012-08-05 12:12:59

  ciekawe co a to "zadowolona", jakoś nie widze komentarza . Jej najlepszy burmistrz strzelił kolejną gafę ,ale ona i tak jest zadowlona .

 • Jaki cel - niezalogowany 2012-08-05 13:45:20

  przyświecał autorce tekstu, by pisać... cała rada miasta złożyła kwiaty.... O co w tym wszystkim chodzi? Piętnować tych nielicznych, co przyszli na uroczystość to jakieś nieporozumienie. Całej rady nie było na pewno, a Ci co byli i składali kwiaty to chwała im za to. Składali w miejscu wcześniej uzgodnionym i tam gdzie składali inni. Kombatanci też byli na uroczystości, dlaczego nie reagowali?

 • teresa - niezalogowany 2012-08-05 20:17:50

  kombatanci mogli , nie znamy powodów dlaczego się nie odezwali, ale pewnie było tak, że Burmistrz, p.Wróblewska i p. Grabowska ruszyli pierwsi a inni za nimi i nikt nie pomyślał co robi, albo nikt się nie potrafi sprzeciwić NAJ. Jest kilka wiązanek a więc wszyscy którzy byli przedstawicielami urzędów, partii i innych struktur złożyli źle kwiaty. NIE MA O CZYM MÓWIĆ STRZELILI GAFĘ I TYLE. Zresztą nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni.

 • grodziszczanka od kilku pokole - niezalogowany 2012-08-05 20:58:00

  do 5, to lepiej składać kwiaty, nie ważne gdzie aby były, tak pani twierdzi. Wychodząć z takiego załozenia , to lepiej wogóle ich nie składać, jak nie wie się gdzie są pomniki i miejsca upamiętniające święta państwowe. Burmistrz i jego radni mieszkają tu od lat, to chyba te 18 lat rządzenia do czegoś zobowiązuje. Rozumiem nowy człowiek na stanowisku , ale 5 kadencja i nie wie. WSTYD.

 • Do kom. 4 - niezalogowany 2012-08-05 22:10:39

  Zadowolona pracuje 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku do godz 16:00, albo jest bezrobotna. Sprawdż godz. zadawania komentarzy.

Dodajesz jako: Zaloguj się