19°C bezchmurnie

Niepełnosprawni bez prawa głosu? List do redakcji

Listy czytelników, Niepełnosprawni prawa głosu redakcji - zdjęcie, fotografia

Droga Redakcjo, jestem czytelniczką TuGrodzisk.pl od czasu jego powstania. Jestem osobą starszą, niepełnosprawną w stopniu znacznym. Za Waszym pośrednictwem pragnę zwrócić uwagę na jeden aspekt.

Emeryci w Grodzisku dzielą się na lepszych i gorszych. Lepsi – sprawni – angażują się w przeróżne inicjatywy, jak choćby Związek Emerytów i Rencistów. Jeżdżą na wycieczki, chodzą na potańcówki, interesują się kulturą, sztuką, mają umożliwiony wszechstronny rozwój i wypoczynek. Chwalą burmistrza – może i mają za co.

 

Gorsi – chorzy, niepełnosprawni – skazani są na bezczynność, a nieraz i pogardę. Wymienię choćby ogromne bariery architektoniczne w Grodzisku, windę na dworcu, która częściej nie działa niż działa, utrudnienia w szpitalu, wysokopodłogowe autobusy do szpitala… Dostęp do lekarzy specjalistów.

 

Nie chciałabym, żeby mój głos zabrzmiał jako bezsensowne narzekanie.,

Proszę tylko o zauważenie, że świat nie jest czarno-biały, większość w nim stanowią ludzie szarzy, zwykli, którzy nie potrafią dopomnieć się o swoje. Może i my, niepełnosprawni, dożyjemy likwidacji barier architektonicznych w Grodzisku? Po co nam kolejny park, tereny zielone, skoro nie możemy dostać się do lekarza bez pomocy osób trzecich? Chcemy jechać pociągiem, ale nie wiemy, czy winda akurat będzie działać. Apeluję o trochę wyobraźni. Najlepszy Burmistrz jest zdrowy i oby jak najdłużej, ale są wśród nas też chorzy… My też jesteśmy mieszkańcami Grodziska – miasta z barierami.

 

Uprzejmie proszę Redakcję TuGrodzisk o zamieszczenie mojego listu.

 

Z poważaniem,

Janina

 

Nazwisko do wiadomości redakcji

Niepełnosprawni bez prawa głosu? List do redakcji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się