27°C bezchmurnie

Nowa inwestycja … za 2 lata

Informacje o Grodzisku, inwestycja - zdjęcie, fotografia

Ponad sześć i pół tysiąca metrów kwadratowych ma liczyć nowa hala widowiskowo-sportowa, która ma zostać wybudowana w Grodzisku Mazowieckim. Jej budowa ma pochłonąć od 17 do 20 milionów złotych, ale budynek ma spełniać wszelkie wymogi nowoczesnego obiektu sportowego.


Sama inwestycja planowana jest dopiero na lata 2016-2017, ale poinformowano o niej już teraz. Na hali będą trybuny, które pomieszczą około osiemset osób. Jednak w razie potrzeby, będzie istniała możliwość rozstawienia dodatkowych czterystu miejsc na trybunach rozsuwanych. We wnętrz będzie dużo przestrzeni, na której zmieści się boisko do piłki ręcznej lub koszykówki czy siatkówki.

Inwestycja powstanie przy ulicy Sportowej, a dzieci uczęszczające do Szkoły nr 6 do obiektu dostaną się specjalnym łącznikiem. Docelowo w hali, oprócz imprez sportowych, będą mogły odbywać się również inne imprezy, np. koncerty.[reklama]

 

Burmistrz Benedykciński zapewnił jednak, że póki co, priorytetem jest Szkoła nr 1 przy ulicy Kilińskiego. Na stronie miasta można znaleźć informację o tym, jak ma wyglądać remont budynku. Do końca marca 2014 roku ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie robót budowlanych, a ich rozpoczęcie ma zacząć się 30 czerwca. Prace mają trać ponad rok, a rozpoczęcie zajęć szkolnych zaplanowano na 1 września 2015 roku. Gdzie zostaną na ten czas przeniesieni uczniowie, jeszcze nie wiadomo. Jak zapewniła Ewa Burzyk, Dyrektor Biura Oświaty, plan przenosin ma być znany do końca marca.

Bartosz Szczygielski

Nowa inwestycja … za 2 lata komentarze opinie

  • Wróżbita - niezalogowany 2014-02-02 23:32:33

    No nie... a może fusy miejskie mówią co będzie w Grodzisku za 5 lat 3 miesiące 10 dni 8 godzin 12 minut i 5 sekund?

  • Super - niezalogowany 2014-02-03 10:04:28

    Bardzo dobra decyzja. Taka duża Hala jest bardzo potrzebna, można by rzec wprost niezbędna. Ale z tym że za 2 lata ta inwestycja powstanie, to chyba mocno przesadzili.

  • Beata - niezalogowany 2014-02-03 10:49:56

    może wreszcie uczniowie i nauczyciele JEDYNKI doczekają się zmian . Moja córka w tym roku kończy, ale nadal uważam , że ta inwestycja to konieczność. Szkoda, że tak długo odwlekana.

  • Pozdrawiam sportowców. - niezalogowany 2014-02-03 10:59:28

    Widać silne lobby sportowe w Grodziskiej Radzie. No dobrze, bo podobno sport to zdrowie.Żeby tylko rzeczywiście dzieciaki mogły z tego korzystać no i my nie zrzeszeni w klubach amatorzy. No i żeby nie skończyło się na szumnych zapowiedziach. Mamy początek 2014 r.Inwestycja planowana na 2016-2017 a już się o niej pisze i mówi? Przecież niejedne wybory po drodze, w tym europarlamentarne.

  • karol - niezalogowany 2014-02-03 11:01:09

    Czytam i oczom nie wierzę.Już nam wybudowano Centrum Kultury, gdzie mieliśmy korzystać bezpłatnie z większości zajęć. Jak jest chyba wszyscy wiedzą. Czy Radni mogą powiedzieć ile rocznie z naszych podatków idzie na utrzymanie CK nie licząc wpływów z naszych opłat i biletów ? Dalej, odnawiając Park i stawy,nikt nie informował mieszkańców o kosztach jakie będą się wiązały z ich bieżącym utrzymaniem . Jakie są roczne koszty utrzymania tych odrestaurowanych stawów i parku ? A jakie będą koszty utrzymania tej projektowanej hali sportowo -widowiskowej ? A czy Radni tę propozycję już zaakceptowali? Czy sprawa budowy tego obiektu była konsultowana z mieszkańcami? Czy jest to budowla pierwszej potrzeby? A może są ważniejsze ,może zapytać mieszkańców co jest najbardziej potrzebne z inwestycji w gminie? A może zastanówmy się na jej sensem. Czy nie lepiej zamiast remontować szkołę Nr.1 , gdzie jest to bardzo trudne i kosztowne zadanie, pobudować zupełnie nowy obiekt ? Czy znane są koszty remontu szkoły Nr.1? Mnie się wydaje , że miastu potrzebna jest nowa szkoła , spełniająca najwyższe normy. Obiekt taki niezbędny jest w rejonie obejmującym swój zasięg ulicami Królewska- Okrężna -Radońska. Przecież ta strona Grodziska nie ma szkoły, a jest to teren rozwojowy, gdzie mieszka duża część społeczności.

  • pysio - niezalogowany 2014-02-03 15:25:56

    Pytania same spływają na klawiaturę. Co jest ważniesze hala czy budowa i remonty mieszkań socjalnych i ulic. Czy był ogłoszony przetarg na projekt hali. Jaki będzie koszt utrzymania tej nowej hali Skoro radni nauczyciele tak jej chcą- to dlaczego ich szkoły nie zajmują czołowych miejsc w rankigach ? Czy brak szkół grodziskich w rankingach, nie świadczy o kwalifikacjach radnych nauczycieli. Czy mieszkańcy muszą utrzymywać ze swoich podatków /takie jak w Wa-wie/ sportowców. Grodzisk zaczyna przypominać sowiecką wieś, walące się bydynki mieszkalne, ale piękny dom kultury i przystanek autobusu. Do tego w każdej wsi monstrualny pomnik gieroja. NAJ z radnymi nauczycielami i lekarką fundują nam halę, za którą to MY będziemy płacić . Może już czas aby role się odwróciły, mieszkańcy fundują radni płacą. A może nauczyciele z lekarką ustalili nową strategię nauczania - zamiast wiedzy w głowach, sprawność fizyczna - zamiast naukowców będziemy mieć sportowców

  • pyt: - niezalogowany 2014-02-03 17:43:23

    Dwójka też zatłoczona. Po remoncie Jedynki czas na budowe gimnazjum. Czy radni pamiętają o tym? Pytanie o koszt utrzymania tak dużej hali w pełni zasadne. Ciekawe?

  • ?? - niezalogowany 2014-02-03 17:47:53

    hala może powstać, ale wszystko wymaga przemyślenia. Czemu ma służyć? Co będzie się tam organizować. Dyscypliny, trenerzy? Za dużo funkcj czyli wsio w jeden kocioł to nic dobrego.No i czy nas na to stać?

  • marek - niezalogowany 2014-02-03 19:00:04

    Zastanawiam się nad celowością inwestycji. Stadion Narodowy też wybudowano z wielkim hukiem i co ? Koszty rosną , a dochodów nie ma. Czy Radni zastanawiają się nad tym jak zminimalizować koszty utrzymania gminy? Myślę , ze nie. Wprost przeciwnie.Każde wasze pomysły generują nowe ,ogromne koszty, którymi obarczacie nas -mieszkańców.

  • Łucja - niezalogowany 2014-02-04 09:21:53

    Duża inwestycja, za wielkie pieniądze. Znowu będzie o czym opowiadać. Wybory za pasem trzeba czymś czarować. ja uważam, że konsekwencje takich decyzji przyjdą później. Kto to sfinansuje? Być może pozyskają środki unijne. Kto to utrzyma? My i oby było z czego. Oby nie zapomniano o innych potrzebach.Tych przyziemnych.

  • anka - niezalogowany 2014-02-04 10:00:43

    Poproszę obwodnicę, a nie halę która mi w niczym życia nie ułatwi.

  • Czytelnik - niezalogowany 2014-02-04 11:23:26

    Jak jest kasa niech budują,bo się przyda. Żeby tylko nie tłumaczono braku chodnika, oświetlenia w ulicy brakiem środków. Jak na pytania do burmistrza uzyskuje odpowiedź , że ulica nie jest przewidziana do realizacji, nie wpisana do budżetu ide po wyjaśnienia do urzędu . Pytam dlaczego po raz kolejny NIE i słysze : nie wszystko na raz, mamy dużo wydatków po kolei wg. priorytetów to się zastanawiam. Wg jakich kryteriów te inwestycje. Co jest najważniejsze. Pewno ci którzy mają zrobioną ulice, chodnik, kanalizacje, nie mają wątpliwości, ja je mam.

  • klubowicz - niezalogowany 2014-02-04 11:28:52

    czy za odnoszone sukcesy tenisistom nie należy się hala? Jak najbardziej czas na taką inwestycje. Szkoda, że budowa dopiero za 2 lata.

  • do 9 - niezalogowany 2014-02-04 13:00:40

    Wybudować to nie problem. Mieszkańców mamy bogatych,opłaty i podatki ogromne. Tylko co tam organizować ? Większość imprez w mieście jest płatna ,choć są kiepskie, więc komu ma to służyć ? Niech najlepiej wypowiedzą się mieszkańcy czy chcą mieć halę czy inną infrastrukturę typu drogi i kanalizacja.

  • Ja, dziękuję - niezalogowany 2014-02-04 14:35:52

    Nie ma co narzekać. W Grodzisku dobrze się dzieje i o mieszkańcach się nie zapomina. Psioczyliśmy na zamknięty wiadukt . Teraz mamy nowy i piękny, a burmistrz pokazał klase. Wczorajszy koncert dedykowany tym którzy odczuli najbardziej utrudnienia związane z budową był piękny. Miłe słowa do mieszkańców, podarunki i przyjęcie a do tego pan Wodecki, naprawdę sprawiło przyjemność. Radni z Łąk tacy wspierający mieszkańców. No duża klasa. Trzeba wierzyć tak jak zbudowano wiadukt tak i hala to nie obietnice bez pokrycia.

  • Tadeusz - niezalogowany 2014-02-04 16:20:54

    nowa inwestycja w 2017, obwodnica nie wiadomo kiedy..napiszcie co robią teraz. Burmistrz chyba w innym świecie . Żyje przyszłością. A to co teraz nieważne? Drogowe obietnice nierealizowane. Zawsze coś na przeszkodzie. Teraz halą nam mydlicie oczy?

  • Pysiu - niezalogowany 2014-02-04 17:17:00

    mnie też palce uderzają w klawiaturę. Nie możesz przeżyć, że zrobi się coś dla dzieci, młodzieży, dla młodych ludzi którzy nie popierają PISu, musisz to krytykować bo nie znajdziesz tutaj głosów w wyborach. Powiem ci, nie szukaj ich i tak nie masz szans.

  • rodzic - niezalogowany 2014-02-04 18:36:19

    Czyżby rozsądek powracał? Wreszcie poważne podejście do tematu szkoły nr 1 ? Zobaczymy. Mam nadzieję, że radni czuwają i mają wszystko pod kontrolą. Nie odpuszczajcie tego tematu.

  • To ja - niezalogowany 2014-02-04 19:12:54

    poproszę o szczegóły imprezy "dedykowanej" mieszkańcom, "którzy odczuli najbardziej". Wedle jakiego klucza dopierano uczestników? Gdzie była zamieszczona informacja dla mieszkańców ? Panie Radny Morwiński ... halo, halo .. podobno Pan był obecny? Może kilka słów do i dla szerszej publiczności? Impreza ponoć fantastyczna... z wyszynkiem a jakże! Może także jakieś ochłapy z pańskiego stołu dla plebsu zamieszkujacego "najlepszą gminę" ? ik

  • Magda - niezalogowany 2014-02-04 19:19:12

    mam nadzieję, że w Grodzisku realizuje się inwestycje mające służyć mieszkańcom. Wszystkim, bez wyjątku i nie ma tu znaczenia czy są to miłośnicy jazzu, hip- hopu, zwolennicy PO , Pisu czy Sld, starsi czy młodsi, kobiety czy mężczyźni. Nie łączcie wszystkiego z polityką. W każdej partii znajdziesz drani i w każdej dobrych ludzi.

  • Tomek - niezalogowany 2014-02-04 19:20:23

    Nie klasa ale kasa. Gra jak widać rozpoczęta

  • Pewnie, że w innym świecie - niezalogowany 2014-02-04 19:41:48

    https://www.facebook.com/photo...mp;theater Żyje przyszłością? Nie, nie... żyje tu i tam i teraz i to całkiem nieźle. A my radujmy się jego szczęściem!

  • Pewnie, że w innym świecie - niezalogowany 2014-02-04 19:41:48

    https://www.facebook.com/photo...mp;theater Żyje przyszłością? Nie, nie... żyje tu i tam i teraz i to całkiem nieźle. A my radujmy się jego szczęściem!

  • koszty - niezalogowany 2014-02-04 19:55:18

    Ależ ta hala to ogromny koszt. Szkoła w Książenicach, która jak mówi Nasz Naj jest najnowocześniejsza w gminie, razem z halą sportową kosztowała 20 mln, atu aż tyle za samą halę ? Czy to was nie dziwi ?

  • karol - niezalogowany 2014-02-04 20:19:28

    Najpierw Park i Stawy, póżniej kąpielisko, teraz hala sportowa. Kto udżwignie ten ciężar kosztów ? Zastanówmy się dokładnie jakie to są koszty dla mieszkańców . A co z drogami, z ulicami ? Zrobicie klika tam gdzie są bloki ,po to aby zatkać ludziom usta? Bo co ? Bo tam mieszka dużo ludzi ? A co z drogami po wsiach . Co, tam nie ma mieszkańców ? Zobaczcie jak tam mieszkają ludzie.Teraz lada chwila przyjdą roztopy i wszyscy będą pływać. To was drodzy Radni nie interesuje ? Burmistrz zachęca w swoich wywiadach do osiedlania się w tych rejonach ,tylko pytanie po co ? Po to żeby więcej wpływów z podatków było ? Najpierw dajcie ludziom warunki do zamieszkania, a potem zachęcajcie. Hala, parki , kąpielisko to wszystko jest potrzebne, ale czy aby tym się żyje? Żeby do tych przybytków kultury dojechać to trzeba mieć jak dojechać. Nie po dziurach i dołach , nie w błocie lecz asfaltem .I tego nam dzisiaj potrzeba.

  • Cyrk rozpoczęty. - niezalogowany 2014-02-04 22:02:20

    Kampania na całego. Koncerty, prezenty, strogonow, lampka szampana, wystąpienia radnych, umizgi burmistrza - już się zaczęło. Burmistrz nie pracuje, burmistrz kombinuje co zrobić żeby podzielić ludzi. Jestem mieszkanką ŁĄK ,chyba tą gorszą, bo na koncert nikt mnie nie zaprosił. Mam gdzieś takiego burmistrza, co uważa, że porcją strogonowa kupi głosy. Teraz już wiem, że nie jest to człowiek któremu po raz kolejny mogę zaufać. Człowiek który tyle lat jest burmistrzem w najlepszej gminie traktuje ludzi jak niedorozwiniętych. Normalnie myślący wiedzą po co to wszystko i za czyje. Do 15. Koncert był piękny, koledzy wystąpili i dalej będą występować przecie to rok wyborczy a proces kupowania głosów osiągnął szczyty. Strach ma wielkie oczy, co będzie jak mnie nie wybiorą? No właśnie, co może być?

  • fb - niezalogowany 2014-02-04 22:36:12

    no i dobrze, niech korzysta z życia. Świat jest taki piękny. Warto chociaż kawałek zobaczyć.

  • fb - niezalogowany 2014-02-04 22:36:13

    no i dobrze, niech korzysta z życia. Świat jest taki piękny. Warto chociaż kawałek zobaczyć.

  • fb - niezalogowany 2014-02-04 22:36:23

    no i dobrze, niech korzysta z życia. Świat jest taki piękny. Warto chociaż kawałek zobaczyć.

  • fb - niezalogowany 2014-02-04 22:36:29

    no i dobrze, niech korzysta z życia. Świat jest taki piękny. Warto chociaż kawałek zobaczyć.

  • Tadeusza - niezalogowany 2014-02-04 22:49:17

    Panie burmistrzu gdzie Pana honor i odpowiedzialność za słowa? Czy zapomniał Pan co opowiadał nam na zebraniu w Kadach. Czy to nie Pan powiedział, koniec z większymi inwestycjami w Grodzisku, teraz bierzemy się za drogi, ulice. Tam gdzie można musimy poprawić infrastrukturę. Nigdzie nie było wcześniej mowy o tej inwestycji budowy tej hali,a tu nagle królik z kapelusza. Czy ktoś chociaż na jakim zebraniu zapytał się mieszkańców, czy to jest potrzebne? Widać jak zakłamanym i małym człowieczkiem Pan jest. Zrobi Pan wszystko aby po raz kolejny pokazać w zbliżających się wyborach, zobaczcie, pokażę inwestycje a społeczeństwo jak na sznurku będę ciągnął. Do karola, wielki szacun za te słowa, a do komentarza 22, super zdjęcie. Panie burmistrzu, niech Pan zobaczy ile tam działek pod pawilony, osiedla, park rozrywki. Tam to by się można wykazać.

  • Berta - niezalogowany 2014-02-05 00:10:47

    Dobrze, że planuje się z rozmachem. Może to ożywi Grodzisk i będzie się coś działo. może do czasu budowy hali zdążą i z drogami i z budową szkoły . Nie ma co zawczasu się denerwować.

  • Daję bo nie jego - niezalogowany 2014-02-05 10:32:54

    Może za chwilę NAJ kupi wszystkim biednym grodziszczaną po Leksusie - którego będą spłacać i utrzymywać. Ale będzie wdzięczność i poparcie w wyborach. Otrześwienie przyjdzie przy płaceniu. Zapomniałeś, że to mieszkańcy ponosili wyższe koszty dojazdów z powodu zamknięcia wiaduktu. Zorganizowanie za ich pieniądze /podatki/ koncertu jest czystą kpiną.

  • do 17 - niezalogowany 2014-02-05 10:43:34

    Z logiki masz pałę. Skoro taki dobry, to dlaczego nie zabiera młodych na morza Karaibskie ? Gandim to ON nigdy nie był i nie będzie. Gandi pracował dla ludzi a nie dla majątku. Jak sam przyznał w wywiadzie bliżej mu do PIRATA - i piratuje od lat w Grodzisku. Co do PiS - czy ty nie jesteś jakimś pociotkiem Kaczyńskiego ? Takie nienawiści bywają tylko rodzinne.

  • Piotr Mergner - niezalogowany 2014-02-05 13:27:16

    Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim, odbytej w dniu 29.01.2014r., został wprowadzony do programu punkt, w którym burmistrz zapoznał radnych z pomysłem wybudowania nowej hali sportowo-widowiskowej. Przedstawił zawile i mgliście wstępny projekt i cele, którym ona ma służyć. Kwota budowy ma wahać się w granicach od 20-tu mln. do nieznanej większej kwoty, gdyż innowacyjne ogrzewanie i technologia może znacząco zwiększyć koszt. Zdziwienie i wątpliwości budzi fakt, że nie przedstawiono radnym, ani biznesplanu ani żadnych konkretnych wyliczeń, np., ile wynosić będą dopłaty z budżetu gminy do utrzymania tego obiektu, jakiego dofinansowania możemy się spodziewać z EU, lub ile my wszyscy będziemy z naszych podatków dopłacać, tak jak dopłacamy do parków, stawów, Domu Kultury itp. Zażądałem uzupełnienia o te informacje i wyraziłem obawę, iż taka inwestycja pociągnie za sobą dalsze zadłużenie miasta, które my i nasze dzieci będą pokrywać w podatkach, opłatach lokalnych. Oczywiście radni Ziemi Grodziskiej (ugrupowania burmistrza), bez żadnych wątpliwości w sensowność tej inwestycji, przegłosowali pozytywnie pomysł i dali zielone światło na stworzenie projektu hali, który będzie kosztował niebagatelną kwotę 700 tys.zł. Czyżby nie było innych potrzeb w gminie, czy mamy się tak dobrze, iż głównie wydajemy na „igrzyska”?. Pozdrawiam Piotr Mergner

  • pusio - niezalogowany 2014-02-05 15:06:11

    Polecam art. w Gazecie Polskiej, pod tytułem, Polska Sitwa Ludowa. Jak wiadomo jest to partia NAJ i reszty.

  • pysio - niezalogowany 2014-02-05 16:37:02

    Hala - a gdzie szkoły ? Czy radni nauczyciele nie widzą w jakim stanie jest szkolnictwo zawodowe w NAJmieście ? Warsztaty Technikum i zawodówki, w stanie opłakanym, narzędzia i maszyny służące do nauki z minionej epoki. Ta szkoła z tradycjami potrzebuje natychmiast środków na modernizacje !!! Dobrze przygotowani uczniowie do zawodu bez problemów znajdą pracę. Brakuje mechaników, elektryków samochodowych, ślusarzy, spawaczy, tokarzy, frezerów. Wykształceni w tych zawodach po praktyce mogą sami otworzyć swoje firmy na tym terenie - zmniejszając bezrobocie. Dlaczego radni nauczyciele tego nie dostrzegają ? Burmistrzowie podobno też byli nauczycielami - i co. Zaczynan wątpić w tych radnych "nauczycieli". Tu przyszłość jest dziś - chyba dla radnych nauczycieli i Burmistrzów z PSL. Przyszłość to ludzie młodzi i dlatego muszą mieć możliwości nauki i rozwoju zawodowego. Zamiast hali nowa szkoła i warsztaty z nowoczesnymi maszynami i narzędziami do nauki zawodów. Czas zmniejszyć ilość wypuszczanych w maliny menagerów. Skoro radni nauczyciele nie potrafią upominać się o szkolnictwo to zmieńcie zawody. Przypominam, że prawdziwy nauczyciel jest jak ksiądz z powołania - a nie tylko z nadania.

  • Jacek K. - niezalogowany 2014-02-05 16:55:45

    sala widowiskowa, hala sportowa , to wszystko fajnie brzmi. Jak mamy za co budujmy, ale pan Mergner ma racje. Koszt musi być znany i budowy i utrzymania. Dla kogo i co, czyli jak będzie wykorzystywany. Mamy Pogoń z zapleczem, mamy orliki, mamy boisko w Chlebni chyba nowe, hala przy szkole na Westfala, duże Centrum Kultury . Nowy pawilon kultury na osiedlu.Tereny rekreacyjne i place zabaw w parku i na Goliana. A np. moja ulica nie zrobiona chociaż prosimy już kilka lat. Moja ale też wiele innych. Nie wszędzie kanalizacja . Szkoły? Jedyna super to ta w Książenicach bo ma wszystko. I ładny teren i boisko i sale i wyposażona. Może trochę pomyślunku dla radnych życzmy sobie.

  • Zygmunt - niezalogowany 2014-02-05 18:16:57

    najprawdziwsza SITWA. Szkodniki żerujące na sentymencie ludu. Ale ludzie na wsi to nie tumany. U nas także społeczność wsi już inna. Wymagania rosną. Ani się Benek nie obejrzy jak zaczną rozliczać i wymagać. Koniec naiwnych którzy za " psie" pieniądze sprzedawali ziemie, żeby inni mogli na nich swoje wielkie biznesy robić.Tam rozwój, tam inwestycje gdzie elityh mają włości

  • do p.Piotra Mergnera - niezalogowany 2014-02-05 18:25:41

    Panie Piotrze co zrobić , żeby tego nie wybudowali,a przynajmniej nie teraz. W kom.28 p.Tadeusz przedstawił prawdziwe oblicze naszego Naj. Ja osobiście mam dość wysokich podatków i rosnącego zadłużenia gminy.

  • Piotr Mergner - niezalogowany 2014-02-05 21:50:34

    Proszę przeczytać - Czy Grodzisk to już republika bananowa?. Myślę, że wiele wyjaśni i naprowadzi jak postąpić aby zaszły zmiany na lepsze. Pozdrawiam Piotr

  • Piotr Mergner - niezalogowany 2014-02-05 22:27:05

    Szanowna Pani, z Łąk nie zaproszono praktycznie żadnych mieszkańców, nawet radnych nie zaproszono. Jedynymi zaproszonymi radnymi byli Aleksandra Kapuściak i Jan Morwiński (z ugrupowania Ziemia Grodziska, ugrupowania burmistrza, natomiast Morwiński nie jest nawet z Łąk). Mnie oraz Krzysztofa Kowalczyka nie zaproszono- chyba, że zaproszeniem można nazwać telefon na godzinę przed koncertem. Do mnie zadzwoniła sekretarka burmistrza z przeprosinami, iż zapomniano o mnie i jeśli mogę przyjść to zapraszają. Ja pracuję w Warszawie i chociażbym chciał to w tej sytuacji i tak bym nie zdążył. Koncert nie odbył się dla mieszkańców-był promocją jednego i jego radnych, a w dodatku za nasze pieniądze. Proszę więc nie czuć się gorszą mieszkanką dzielnicy, to raczej to powód do dumy. Pozdrawiam Piotr ,

  • Mirek - niezalogowany 2014-02-05 23:10:59

    Wypełniając PIT , zastanawiam się. Oddaję tyle kasy Państwu/ Miastu a ulicy jak nie było tak nie ma.

  • Iwona Stawicka- Matela - niezalogowany 2014-02-06 10:13:12

    jak już wspomniano , szkoda że dzieli się mieszkańców ŁĄK jedni dostaną zaproszenia inni nie. Nie chce już mówić o firmach , która poniosły i ponoszą ogromne straty w związku z przejazdem przez wiadukt, teraz też nie jest dobrze a zamknięcie ul. BAŁTYCKIEJ spowoduje jeszcze większy koszmar drogowy. PANIE BURMISTRZU OBWODNICA !!!!! od Kałęczyna do Błonia . WYPROWADZIMY RUCH CIĘŻKI Z MIASTA , MIESZKAŃCY I FIRMY ZADOWOLONE.JEŚLI PAN NIE WIE JAK BEZ WIELKIEJ FETY TAKIE RZECZY SIĘ ROBI ZAPRASZAM NIEDALEKO, ŻYRARDÓW , MSZCZONÓW. Może jakieś obniżenie podatków dla firm, które dzień w dzień nie mogą się normalnie funkcjonować, przejazd przez Milanówek( w czasie zamknięcia wiaduktu) to dodatkowe 20 km. za każdym kursem, nie licząc czasu. Przejazdy kolejowe zamykane i czas pracy też się wydłużał. DZIŚ PO OTWARCIU WIADUKTU WCALE NIE JEST LEPIEJ , FIRMY ZACZYNAJĄ SZUKAĆ INNYCH LOKALIZACJI DO BIZNESU , BO ILE MOŻNA SIĘ MĘCZYĆ 5 -10 LAT. Będzie dużo większe bezrobocie w mieście. Z Autostrady zjechać nie można taki korek na Grodzisk Maz. wieczorem, od godziny 14 do 19 tej całkowicie zablokowany wjazd na wiadukt, a będzie jeszcze gorzej.

  • Iwona Stawicka- Matela - niezalogowany 2014-02-06 10:41:10

    Szanowny Panie Burmistrzu , jeśli są problemy z zapamiętaniem co jest potrzebne w najbliższym czasie w mieście najbardziej, to w skrócie napisze, jakie inwestycje ułatwią nam wszystkim życie. -Obwodnica -żłobek -gimnazjum przy ul. Westfala lub budowa szkoły na os. Piaskowa - ulice i kanalizacja obiecywana od lat nie tylko w mieście , ale i na terenach wiejskich. - schronisko lub przytulisko, aby straż zwierząt nie ponosiła kosztów z powodu braku miejsca dla podopiecznych. Zmarnowano świetny teren przy ul. Westfala na świetlicę , można było w tym miejscu podbudować 2 piętrowy obiekt za te same pieniądze co zostały wydane i oddzielić gimnazjum od szkoły. Radny Piotrek Mergner napisał 700 tys. projektu to ogromne pieniądze, pamiętam jak kiedyś wyliczył Piotrek, że za ok 175 tys. można by kupić krzesła dla wszystkich szkół dla dzieci i młodzieży, aby miały proste plecki, to są świetne pomysły. Za 700 tys. można wiele pożytecznych rzeczy zrobić, co przysłuży się nam wszystkim -np. gimnastyka korekcyjne w szkołach, - zajęcia np. rytmiki i angielskiego w każdym przedszkolu, -może większe dofinansowanie do prywatnych żłobków i przedszkoli, bo rodziny przy 2-3 dzieci nie mają szans finansowo na nie (czasem i przy 1 dziecku), -zajęcia pozalekcyjne w podstawówce i gimnazjach. -może korepetycje dla dzieci i młodzieży skoro w Grodzisku nie ma dobrych wyników w nauce, czasami dziecku potrzeba wytłumaczyć kilka razy, aby z przedmiotem, którego nie rozumie poszło do przodu. Inwestycja w dzieci i młodzież to nasz kapitał na przyszłość.

  • Zocha - niezalogowany 2014-02-06 13:10:19

    popieram w 100%

  • - niezalogowany 2014-02-06 14:07:21

    Bardzo dobry komentarz Iwony Stawickiej-Mateli, która wskazała najważniejsze potrzeby miasta. W kwestii budowy hali nie jestem na nie - taki obiekt jest w naszej gminie potrzebny. Owszem, jego zapowiedź jest nieco przedwczesna i ma zapewne związek ze zbliżającą się kampanią wyborczą. Przypuszczam, że festiwal obietnic się dopiero rozpoczął. I to jest nieładne i niesmaczne. Sama zaś inwestycja jest potrzebna, w przeciwnym razie nie wychowamy w duchu sportu naszej młodzieży. Aby w przyszłości nasza młodzież mogła osiągać sportowe sukcesy, infrastruktura na poziomie jest konieczna. Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że planując te kosztowną inwestycję pomija się wiele innych, bardzo dla nas ważnych. Wspomnę tu chociażby o oświetleniu miejskim. Zimą, gdy wcześnie robi się ciemno, niektóre ulice spowija totalny mrok. Najczęściej są to nowe ulice, przy których mieszka wiele młodych małżeństw z małymi dziećmi. Dzieci często wracają do domów z zajęć pozalekcyjnych lub spotkań z kolegami gdy już jest ciemno, a jest to dla nich bardzo niebezpieczne. Oświetlenie miejskie jest więc bardzo ważne. Kolejna kwestia - żłobek. Gdy poruszyłam ten temat podczas konsultacji strategii rozwoju gminy, burmistrz odpowiedział, że on jest za tym, żeby matki dzieci w domu wychowywały. Pomijam szowinistyczny aspekt tej wypowiedzi, ale uderza burmistrza egocentryzm - być może jego rodzinę stać na to, by dzieci wychowywały w domu mamy, ale wiele innych rodzin już nie. Czy burmistrz zdaje sobie sprawę z tego, ze wiele kobiet zmuszonych jest wrócić do pracy po urodzeniu dziecka, bo wyłącznie z pensji męża nie są w stanie utrzymać rodziny? Obawiam się, że nie bardzo to rozumie. No cóż, jest takie przysłowie - syty głodnego nie zrozumie.

  • Marcin - niezalogowany 2014-02-06 14:49:28

    Nowa inwestycja za 2 lata? Popatrzcie na nie taką znowu starą inwestycję pt. KOMPOSTOWNIA. Zamyka się bo przynosi straty. jak piszą na stronie miasta 130 tyś miesięcznie dokładamy do kiedyś tak szumnie otwieranej za duże pieniądze budowanej i takpodobno wtedy potrzebnej miastu inwestycji. Ile dołożymy do hali. Dobrze byłoby wiedzieć. Czy nas na nią stać? Bo przydać to się przyda.

  • Julia - niezalogowany 2014-02-06 16:59:06

    "Inwestycja jest potrzebna,w przeciwnym razie nie wychowamy w duchu sportu naszej młodzieży..." Co za bzdury! Po to była wybudowana hala przy Westfala,pływalnia i boiska sportowe.Jeżeli ktoś chce uprawiać sport,to będzie uprawiał bez budowy zbytecznej hali. Jest dużo innych,ważniejszych potrzeb.Uważam,że powinniśmy żądać ogłoszenia referendum w sprawie budowy nowej niepotrzebnej hali.To jest nasza społeczna broń przeciw idiotycznym pomysłom.

  • tp - niezalogowany 2014-02-06 23:10:01

    Pani Julio, idąc Pani tokiem rozumowania niepotrzebne są szkoły bo można uczyć dzieci w jakichś przybudówkach/barakach , zajęcia w-f mogą się odbywać na korytarzach, świetlice w szkołach niepotrzebne - niech dzieciaki idą do domu i tam siedzą przed komputerami, obwodnica niepotrzebna bo można jeździć WKD i PKP , itd, itp. Szkoły, świetlice, hale sportowe są potrzebne zamiast obżerania się fast-foodami i walenia w klawiaturę komputera. Co jest złego w hali sportowej? Uważam, że nic. Bądźmy za halą ale ... oczywiście przyjrzyjmy się pieniądzom. Skąd, ile, itd. itp. Budujmy ale z głową, dla przyszłych pokoleń. Tak więc ja osobiście nie widzę bzdury w zdaniu "Inwestycja jest potrzebna,w przeciwnym razie nie wychowamy w duchu sportu naszej młodzieży..."

  • tp - niezalogowany 2014-02-06 23:10:01

    Pani Julio, idąc Pani tokiem rozumowania niepotrzebne są szkoły bo można uczyć dzieci w jakichś przybudówkach/barakach , zajęcia w-f mogą się odbywać na korytarzach, świetlice w szkołach niepotrzebne - niech dzieciaki idą do domu i tam siedzą przed komputerami, obwodnica niepotrzebna bo można jeździć WKD i PKP , itd, itp. Szkoły, świetlice, hale sportowe są potrzebne zamiast obżerania się fast-foodami i walenia w klawiaturę komputera. Co jest złego w hali sportowej? Uważam, że nic. Bądźmy za halą ale ... oczywiście przyjrzyjmy się pieniądzom. Skąd, ile, itd. itp. Budujmy ale z głową, dla przyszłych pokoleń. Tak więc ja osobiście nie widzę bzdury w zdaniu "Inwestycja jest potrzebna,w przeciwnym razie nie wychowamy w duchu sportu naszej młodzieży..."

  • do 45 - niezalogowany 2014-02-07 07:32:17

    Ależ stać.. Najwyżej podwyższy się podatki i opłaty lokalne.

  • Milena - niezalogowany 2014-02-07 09:40:00

    Bardzo dobry pomysł z tą halą. Jestem za. Oby doszło tylko do skutku. Czasu co prawda nie da się nikomu dokładnie określić, to jest oczywiste, ale pomysł bardzo dobry.

  • Julia - niezalogowany 2014-02-07 15:20:40

    Każda szkoła ma salę gimnastyczną,lekcje WF,z których większość rodziców zwalnia swoje dzieci z ćwiczeń na tych lekcjach.Więc,żeby wychować w duchu sportu młodzież niekoniecznie trzeba budować molochy sportowe,lecz nakłaniać dzieci do uprawiania sportu.

  • Dorcia - niezalogowany 2014-02-07 16:46:18

    Hala owszem. Wtedy kiedy będzie nas stać. być może w tym 2017 . Ten projekt drogitroche. Pytania radnego i komentujących o szczegółowe koszty budowy i utrzymania aż prosi się o odpowiedź. To duża inwestycja. Niech będzie dobrze zaplanowana pod każdym względem. Pozdrawiam portal ! Bardzo Potrzebny, bardzo!

  • dodam: - niezalogowany 2014-02-08 14:14:31

    hala jak jest kasa to czemu nie. Ale wychowywanie w duchu sportu nie musi się wiązać z budową hali. Popatrzcie ile Orlików, sale gimnastyczne w szkołach , zajęcia sportowe, sale fitnes, korty , basen , siłownie i co z tym duchem sportu? Gdzie sport grodziski? Dartom Bogoria, prywatny klub i co dalej?

  • Lena - niezalogowany 2014-02-09 12:23:54

    A czy ta hala nie ma przypadkiem powstać dla kolesi z Bogorii? Specjalista od tenisa znany radca prawny wspólnik inwestycyjny NAJ sam sobie hali nie wybuduje a tym bardziej jej nie utrzyma. Sitwa musi czerpać z czegoś zyski im większe majątki tym większe koszty ich utrzymania.

  • Piotrek - niezalogowany 2014-02-11 08:14:34

    Jest pare inwestycji do zrobienia w tym mieście. Hala w 2017 to chyba nie najważniejsza. Teraz robią sztuczny szum bo trzeba na czymś medialnym jechać.

  • mama - niezalogowany 2014-02-16 12:49:30

    Widzę potrzebę budowy takiej hali, ale skąd pieniądze? Czy to będzie tak jak z Jedynką? Piękne hasła i ... to wszystko.

  • Kłosek - niezalogowany 2014-02-23 20:39:55

    Na słowa nowa inwestycja zaczyna być śmiesznie, bo nie wiadomo co myśleć. Prawda, nieprawda, bajki ku chwale?? Park rozrywki, niewypał, galeria , nie wiadomo . Na stonie urzędu już wiosną ruszy budowa, na infogrodzisk czytamy , że inwestor wystawił nieruchomość na sprzedaż. Coś wygląda na to, że zamiast pomyśleć i nie chwalić się prywatnymi inwestycjami na które nie ma wpływu burmistrz czaruje ludzi. Co chce osiągnąć? Hala sportowa gminna, ale budowa za 2 lata. Może trzeba było za wcześnie nie opowiadać bo to przynosi pecha.Chyba, że to przedwyborcze show!!

  • Do Kłoska - niezalogowany 2014-02-23 22:00:44

    Zapomniałeś dodać, że ofertę sprzedaży po trzech dniach anulowano. Takie małe niedopowiedzenie, które znacznie zmienia sens wypowiedzi. Stąd pewnie niektóre komentarze, że informacje owszem są TU przekazywane, ale nie w pełnej postaci. Manipulacja w przekazie, który może mieć wpływ na opinię mieszkańców???????

  • do 57 - niezalogowany 2014-02-24 13:47:10

    nie anulowano tylko nieaktualne ( tak dla ścisłości) Ciekawe z jakiego powodu? A właściwie nie powinno nas to interesować, bo to prywatna inwestycja. Ani my ani burmistrz nie mamy nic do tego. Jeśli mówić o manipulacji i wpływie na mieszkańców to burmistrz opowiadając o prywatnych inwestycjach zapewne też wpływa na mieszkańców.

  • Wszystko się może zdarzyć! - niezalogowany 2014-02-24 15:49:16

    sensu wypowiedzi to nie zmienia. Urząd podaje informacje o planach budowy galerii handlowej już wiosną, tymczasem to nic pewnego. Inwestor wystawia nieruchomość na sprzedaż,wolno mu bo to jego majątek i jego sprawa, wolno mu też podać info/ nieaktualne. Wolno mu mieć coraz to nowe pomysły.. Problem jest jeden. Władze opowiadają n planach prywatnych firm niepotrzebnie. Chwalić można się tym czego się samemu dokonało, lub swoimi planami. Można obiecywać coś na co mamy wpływ. Informacja w pełnej postaci? Kto wie co zrobi właściciel. Na pewno coś na co pozwalają mu przepisy prawa i z pewnością będzie to decyzja przynosząca korzyści w tym przypadku spółce. Opinia mieszkańców nie ma tu znaczenia. Benek lubi czasem za dużo mówić.Naopowiadał nam o galerii, o parku a co on może w tej sprawie?