3°C mgła

Nowy inwestor na A2

Informacje o Grodzisku, inwestor - zdjęcie, fotografia

Reorganizacja w konsorcjum budującym odcinek C autostrady A2 w okolicy Grodziska Mazowieckiego i zapewnienie stabilnego finansowania ma spowodować zakończenie budowy w terminie


 

[reklama]Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z niezadowalającą inwestora sytuacją na budowie odcinka C autostrady A-2 polegającą na opóźnieniu w stosunku do harmonogramu prac drogowych w piątek w siedzibie GDDKiA odbyło się spotkanie z przedstawicielami konsorcjum DSS i BÖGL a KRÝSL oraz banków finansujących budowę. Przedmiotem spotkania była reorganizacja współpracy w ramach konsorcjum w celu zapewnienia stabilnego finansowania inwestycji.

Nowy podział zadań na budowie ma polegać m.in. na przejęciu części robót wykonywanych dotąd przez DSS przez spółkę BÖGL a KRÝSL.

Obiekty inżynieryjne, których wykonanie było kamieniem milowym tej inwestycji, zostały wykonane przez BÖGL a KRÝSL zgodnie z harmonogramem w wyjątkowo szybkim tempie. Opóźnienie prac drogowych na kontrakcie jest sukcesywnie nadrabiane. Jednak tempo tych prac nie jest zadowalające.

 

źródło: GDDKiA

Nowy inwestor na A2 komentarze opinie

  • Katol - niezalogowany 2012-01-15 22:42:23

    Bóg i Krzyż? Dobra wróżba...

Dodajesz jako: Zaloguj się