27°C bezchmurnie

Orzechy piorące. Rewelacja prosto z drzewa

Publicystyka, Orzechy piorące Rewelacja prosto drzewa - zdjęcie, fotografia

Orzechy z pewnością wielu ludziom kojarzą się z dokarmianiem wiewiórek w parkach, jak i też rozłupywania ich dziadkiem do orzechów. Jednak nie zawsze są one tylko konsumowane. Od jakiegoś czasu pojawiła się opcja prania przy użyciu orzechów.


Tym samym też zainteresowało to wiele kobiet, mam, które potrzebują odpowiedniego preparatu do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń na ubraniach, powodowane przez codzienne użytkowanie. Dzięki czemu też orzechy piorące, przeszły test niespodziewane pozytywnie i okazały się naprawdę bardzo dobrym zastępstwem proszku do prania i nie tylko.

 

Pochodzące z Indii i Nepalu orzechy piorące zawierają substancje zwaną saponina, która zmienia się w pianę w kontakcie z wodą. Orzechy piorące są delikatniejsze od zwykłego proszku i piorą równie skutecznie. Saponina zawarta w orzechach ma właściwości zmiękczające, dla tego przy praniu orzechami niema potrzeby, aby stosować dodatkowo płyny zmiękczające. Orzechy te są również zalecane dla alergików z racji, że są produktem naturalnym jak również dla osób z wrażliwą skórą. Nie posiadają żadnych chemicznych dodatków, a same w sobie mają bardzo spory wachlarz zastosowań.

 

Poza praniem przy pomocy orzechów, sprawdza się wywar stosowany jako zamiennik szamponu do włosów czy płynu pod prysznic lub kąpieli. Szczególnie zalecany alergikom, zwłaszcza uczulonym na środki chemiczne i detergenty używane w gospodarstwie domowym. Z powodu miękkości i delikatności często też jest stosowany przez matki małych dzieci. Szampon uzyskany z orzechów można polecić wszystkim gdyż włosy po umyciu w takim szamponie można łatwo rozczesać, sam szampon to również doskonały środek przeciwłupieżowy. A same orzechy nadają się również do mycia naczyń w zmywarce.

 

Dodatkowo płyn z orzechów piorących może nam służyć jako środek do pielęgnacji domowych pupilów ze względu na swoje działanie insektobójcze a przez neutralny zapach płyn sprawi także, że nasz pies czy kot nie będzie pachniał detergentami lub innymi środkami zawartymi w szamponach i produktach do pielęgnacji zwierząt.

[reklama]

Artykuły uzyskane z orzechów lub same łupiny z orzechów piorących nadają się nie tylko do dbania o rodzinę. Substancje naturalne zawarte w orzechach zwalczają szkodniki zagrażające roślinom i mają silne właściwości przeciwgrzybiczne, dzięki którym stymulują wzrost roślin, a zużyte łupiny można użyć jako dodatek do ogrodowych nawozów.

 

Wywar z orzechów to nie tylko dobry środek myjący naczynia czy szkło. Przygotowany w odpowiedniej temperaturze doskonale radzi sobie z blatami kuchennymi, dobrze czyści ceramikę a także kafelki. Płyny z orzechów piorących nadają się również do czyszczenia tapicerki samochodowej i okien jak również powierzchni delikatnych jak drewniane podłogi i blaty.

 

Stosowanie orzechów piorących ma same zalety. Nie dość, że są tanie, nie powodują alergii i są przyjazne dla środowiska to przede wszystkim pochodzą prosto z natury. Jeśli szukasz skutecznych a przy tym ekologicznych środków do walki z brudem, koniecznie musisz zapoznać się z orzechami piorącymi. Orzechy do prania to tanie, zdrowie i ekologiczne produkty, które każdy powinien posiadać w swoim domu.

 

www.cosdlazdrowia.pl
Sklep internetowy z orzechami piorącymi z Indii. Zapraszamy do współpracy.

Orzechy piorące. Rewelacja prosto z drzewa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się