10°C pochmurno z przejaśnieniami

Po alkoholu uderzył w drzewo

Jak może zakończyć się jazda samochodem po alkoholu przekonał się kierowca toyoty. 38-latek nie zapanował nad pojazdem, zjechał z drogi w Kaskach i uderzył w drzewo. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i trzeźwość za kierownicą oraz przypominają zmienione przepisy prawne w tym zakresie.


W poniedziałek około 18.30 grodziscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Kaskach. Na miejscu okazało się , że kierujący toyotą zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Nieprzytomny 38-latek został zabrany do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Jego samochód został doszczętnie zniszczony. Podczas badań medycznych wyszło na jaw, że kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie.

 

Grodziscy policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie trzeźwości przed każdą podróżą. Pijani kierowcy są często sprawcami kolizji i groźnych wypadków drogowych. Przypominamy , że w znowelizowanych 18 maja przepisach zaostrzono sankcje dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz dla kierujących, którzy - znajdując się w tym stanie - spowodowali wypadek drogowy (zdarzenie, w którym były osoby zabite lub ciężko ranne). Wydłużono okres, na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat.

 

Wobec osób kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

 

Problem nietrzeźwości za kierownicą to nie tylko kwestia prawa i karalności za wykroczenie lub przestępstwo. To przede wszystkim odpowiedzialność człowieka za zdrowie lub życie własne i innych ludzi. Nie można godzić się na wyjazd nietrzeźwego kierowcy na ulicę po tym, jak sami poczęstujemy go alkoholem lub widzimy w jakim stanie wsiada za kierownicę. Eliminowanie z dróg niebezpiecznych kierowców to zadanie nie tylko dla policjantów. Każdy, kto wie o sytuacji, mogącej zakończyć się tragedią, powinien zrobić wszystko, aby zapobiec tym nieszczęściom. Udaremniając podróż nietrzeźwemu kierowcy, także poprzez poinformowanie Policji, pomagamy innym, często ratujemy ludzkie zdrowie i życie.


kz

 

[reklama]

 

Po alkoholu uderzył w drzewo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się