20°C bezchmurnie

Podwyższyli, obniżyli, dodali i zlikwidowali

Informacje o Grodzisku, Podwyższyli obniżyli dodali zlikwidowali - zdjęcie, fotografia

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Grodzisk Mazowiecki, nie działo się zbyt wiele. Jednak kilka punktów może zainteresować Mieszkańców.


 

Dla użytkowników miejskiej komunikacji nie mamy dobrych wieści. Bilety drożeją średnio o 17% - 18%.

Oto nowe ceny w zestawieniu ze starymi:

 

Bilety jednorazowe

Za przejazd w obrębie jednej strefy (w mieście I strefa lub poza miastem II strefa)

                                                                               nowe ceny                

normalny                                                               2, 60 zł                            

ulgowy                                                                   1,30 zł                          

 

za przejazd na obszarze obu stref

 

normalny                                                               3,20 zł                          

ulgowy                                                                   1,60 zł                              

 

Bilety miesięczne

 

Na jedną linię w granicach strefy

 

normalny                                                                63,00 zł                            

ulgowy                                                                     31,00 zł                            

 

na obie strefy jednej linii

 

normalny                                                                  84,00 zł                             

ulgowy 42,00 zł 37,00 zł

 

na wszystkie linie

 

normalny                                                                  97,00 zł                                  

ulgowy                                                                      48,00 zł                                

 

Kara za jazdę bez ważnego biletu, tzw skredytowana wyniesie 120 zł (dawniej 100 zł), a jeśli uiścimy ją w ciągu 7 dni lub od ręki, to wysokość kary wyniesie 90 zł (dawniej 70 zł). Zdecydowanym przeciwnikiem podwyżek był radny Piotr Mergner.

 

***

Rada zdecydowała o zamknięciu przedszkola im. Stefka Burczymuchy przy ul. Westfala. Dzieci z tego przedszkola mogą uczęszczać do oddziału przedszkolnego na terenie szkoły nr2 przy tej ulicy lub do przedszkola przy ul. Górnej. I przy ul. Kopernika. Zlikwidowano również punkt przedszkolny w Kadach. Dzieci z tej wsi mogą uczęszczać do przedszkola przy ul. Górnej lub w nowo budowanej szkole w Książenicach.

Ten punkt nie podobał się radnym opozycyjnym.

***

[reklama]Wielkie zdziwienie i niedowierzanie radnych, nawet niektórych koalicyjnych (Andrzej Okurowski poprosił o powtórzenie sumy) wzbudziła odpowiedź na pytanie jednego z radnych opozycyjnych. Pytanie dotyczyło przejęcia przez Gminę Grodzisk Mazowiecki części terenów należących do tej pory do GSM. Radny zapytał, czy w związku z tym, mieszkańcy otrzymali obniżkę czynszów, skoro GSM pozbyła się gruntów. Okazało się, że owszem, obniżono. Obniżka wynosi... 0,008 zł za 1 m użytkowy.

Wielu radnych słuchało tego w osłupieniu. Jak twierdzi zarząd Gminy, jeśli pomnoży się to przez ilość metrów to wyjdzie spora suma. Nie przekonało to wielu radnych. Obliczył ktoś na prędce, że czynsz za mieszkanie 45 m kw zostanie pomniejszony o... 36 groszy!

***

Wybrano w tajnym głosowaniu kandydata na ławnika do Sądu Okręgowego w Warszawie. Została nim Krystyna Prędkopowicz, znana  jako szefowa UTW w Grodzisku Mazowieckim. Drugą kandydatką była Edyta Żyła, szefowa Fundacji Ochrony Prawnej i Inicjatyw Społecznych, która w ostatnich wyborach samorządowych startowała na stanowisko burmistrza Grodziska Mazowieckiego.(Jeden głos był nieważny, 13 za i 7 przeciw).

***

Uchwalono też nowe zasady pomocy dla rodzin 3+ w których urodziło się podczas jednego porodu troje lub więcej dzieci. Otrzymają one większe zapomogi. Na opiekę nad dziećmi – 2 tys. Zł miesięcznie przez okres 3 lat, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia przez dzieci wieku 3 lat. Przez okres 3 lat Gmina zapewni też takiej rodzinie lokal mieszkalny na okres 3 lat.

 

Kamila Garczyńska

 

 

Grodzisk Mazowiecki

Podwyższyli, obniżyli, dodali i zlikwidowali komentarze opinie

  • Rysiu - niezalogowany 2012-03-28 21:51:53

    Ci Spółdzielcy to mają szczęście.... zaoszczędzili , że aż strach!

  • Luk - niezalogowany 2012-03-28 22:00:45

    ale, ale! Przyjrzyjcie się p- ństwu na zdjęciu. Cóż to wywołuje takie rozanielenie naszej Burmistrz ? Chyba nie ta radosna nowina o obniżce czynszu:)?

  • wspólnotowiec - niezalogowany 2012-03-28 22:41:03

    Chyba ktoś się przesłyszał, albo żle przeczytał, bo my dostaliśmy obniżkę 8 gr.mkw. to na moim 52 metrowym mieszkaniu jest 4,16 zł/m-c co daje rocznie 49,82 zł. Może radni powinni udać się do szkoły Pana Dyrektora Okurowskiego, aby nauczyć się czytać?

  • Obserwer - niezalogowany 2012-03-28 23:13:41

    Byłem, słyszałem. Pan Okurowski pytał dwukrotnie czy się nie przesłyszał. Sam ze zdziwieniem powtarzał: 8 - tysięcznych złotówki?????? Zarząd (nie pamiętam kto personalnie) potwierdził, że chodzi o 0,008 zł. Ale skoro twierdzisz, że obniżyli faktycznie o całe (!) 8 groszy, to tylko się cieszyć! A na szkolenie z cyferek niech idą ci z zarządu!

  • do Luka - niezalogowany 2012-03-28 23:19:34

    Pani Burmistrz z rozmarzeniem pewnie się zachwyca wyjazdem w delegację do Austrii pana Burmistrza z 8 - osobową świtą. Echhhh ta piękna Austria, tyle atrakcji, tak świetnie naszymi delegacjami zajmuje się ichni burmistrz z Weizz (tak to się pisze?), że trzeba mu aż było dać "Honorowego" obywatela Grodziska. Echhh, panie burmistrzu... a ja? Też dostanę tego "honorowego" czy nie? Marzy oczywiście pani Burmistrza. Marzyć, tak jak śpiewać każdy może pani Mario, rozanielić też. Pozdrawiam burmistrzów!

  • Do Luka - niezalogowany 2012-03-28 23:21:43

    Pani Burmistrz z rozmarzeniem pewnie się zachwyca wyjazdem w delegację do Austrii pana Burmistrza z 8 - osobową świtą. <Echhhh ta piękna Austria, tyle atrakcji, tak świetnie naszymi delegacjami zajmuje się ichni burmistrz z Weizz (tak to się pisze?), że trzeba mu aż było dać "Honorowego" obywatela Grodziska. Echhh, panie burmistrzu... a ja? Też dostanę tego "honorowego" czy nie?> Marzy oczywiście pani Burmistrz. Marzyć, tak jak śpiewać, każdy może pani Mario, rozanielić też. Pozdrawiam burmistrzów!

  • Do Luka - niezalogowany 2012-03-28 23:23:27

    Pani Burmistrz z rozmarzeniem pewnie się zachwyca wyjazdem w delegację do Austrii pana Burmistrza z 8 - osobową świtą. <Echhhh ta piękna Austria, tyle atrakcji, tak świetnie naszymi delegacjami zajmuje się ichni burmistrz z Weizz (tak to się pisze?), że trzeba mu aż było dać "Honorowego" obywatela Grodziska. Echhh, panie burmistrzu... a ja? Też dostanę tego "honorowego" czy nie?> Marzy zapewne pani Burmistrz. Marzyć, tak jak śpiewać, każdy może pani Mario, rozanielić też. Pozdrawiam burmistrzów!

  • Boguś - niezalogowany 2012-03-28 23:47:48

    Zapracowany, zestresowany zasłużył na chwile uwielbienia. Tam Go przyjmą z honorami a poza tym któż ładniej potrafi te honory przyjmować. 8 osobowej świcie zazdrościcie . To pewno jakieś dzieciaki w nagrodę jadą , a wy zaraz świta! Chcecie do Austrii to sobie wyjazd " weckendowy" zafundujcie sami. Na liniach dalekobieżnych, czy też międzynarodowych bilety jeszcze nie podrożały( bo nasi radni na nie wpływu nie mają) - żart taki!

  • do Bogusia - niezalogowany 2012-03-28 23:51:30

    Nie dzieciaki tylko Promocja, jakaś pani dyrektorka szkoły, BYŁY komendant policji grodziskiej i jakieś tammmmmm. Jakby jechały dzieciaki, to by było super.

  • do 7 - niezalogowany 2012-03-28 23:55:34

    naiwny jakiś.... dzieciaki z Grodziszcza to mają zamykane szkoły i przedszkola, a tera to będą zaiwaniać z Kad do Książenic albo na Górną. Babcie muszą zacząć chodzić na siłownie, żeby mieć kondychę na takie spacerki. Do Austrii, też wymyślił.....

  • Do wspólnotowca - niezalogowany 2012-03-28 23:58:11

    to i tak, jeśli to prawda, zarobiłeś na chlebek, pewnie jeden, bo na fajki już nie starczy. A na aptekę pewnie też nie, bo te 4 zeta z groszami to pigułki na ból głowy sobie możesz zafundować, a głowa boli jak diabli jak się czyta o tym wszystkim co się u nas dzieje.

  • Ciekawski - niezalogowany 2012-03-29 00:08:28

    A czy ktoś z tego wspaniałego zarządu powiedział ( a może ktoś zapomniał zapytać o to?) ile Gmina zaoszczędzi na tych likwidacjach przedszkoli, szkół i punktów przedszkolnych i na co pójdą te pieniądze? Bo chyba są nie małe?????

  • Delegacja pożegnalna - niezalogowany 2012-03-29 00:08:35

    Pani Przewodnicząca - jak najbardziej Pan Burmistrz - oczywiście bez dyskusji Były komendant policji - w jakim charakterze ? Dyrektor Szkoły Nr 2 - zasłużyła bez wątpienia Prezes Pogoni - były czy obecny(pan Finkowski, czy pan Masłowski)? Jeszcze 3 osoby, ale nie zdążyłam zanotować. Prosimy o przekazanie pozdrowień mieszkańcom zaprzyjażnionej gminy i panu Burmistrzowi.

  • do 11 - niezalogowany 2012-03-29 00:18:41

    no ciekawe czym się zasłużyła pani dyr. szkoły nr 2...., a czym się zasłużył pan BYŁY komendant? Prezent na odchodne? A prezes Pogoni???? Tego już wcale nie kumam. Może nie prezes Pogoni powinien pojechać a raczej jeden z trenerów młodzików? Czy nadal nim jest syn pana Burmistrza? Wynika ze strony Pogoni, że tak. Promocja powinna jechać w "całości". Jeszcze ta firma co to na stronie grodziska.pl się produkuje, bo kto opisze ten wspaniały pobyt tej delegacji? A ja się pytam, ile to będzie NAS kosztować? Kolejne tysiące zł. które można by przeznaczyć na np. biedne dzieci , które nie będą miały dobrego ciasta na Wielkanoc!!!!!!!! I jeszcze do 5. Co za zasługi ma pan burmistrz tej miejscowości "zaprzyjaźnionej" z Austrii, że zasłużył na Honorowego Obywatela Grodziska Mazowieckiego? Proszę o konkretne uzasadnienie. Bo ja znam osobiście człowieka, który ma milion więcej zasług niż tamten pan. I jest mieszkańcem naszego miasta od ponad 90 lat!!!!!!!! W tym mieście paranoja goni paranoję! Do Redakcji. W ramach kolejnych paranoi sugeruję zająć się Parkiem Skarbków. To jest dopiero PARANOJA!!!!!!! Pozdrawiam Jacek O.

  • Marcin - niezalogowany 2012-03-29 00:22:12

    Spółdzielcy chcieli przekazać swoje grunty miastu to przekazali. Obniżka czynszu jest - jest! Co prawda i bez przekazania gruntów można było pomyśleć o obniżce.( trochę oszczędności ze strony wiadomo kogo i też by dobrze było. Ciekawe kiedy czynsz znowu wzrośnie;)?Bo to może być " sezonowa " obniżka na poprawę nastrojów ;)))Najbardziej żal przedszkola . wg. mnie to nic dobrego. A radni nie rozumieją bo dzieci w tym przedszkolu nie mają. Mój siostrzeniec wcześniej do żadnego przedszkola nie chodził. Z obowiązku dopiero jako 5 cio latek(właśnie tam trafił) Do I klasy nie idzie jednak w tym roku jeszcze. Przedszkole dla takich jak on dzieciaków - takie przedszkole, to było przyjazne miejsce. Rodzinnie żałujemy. Na szczęście moje bliżniaczki za 2 lata dopiero doprzedszkola . Ale ja będę obciążeniem dla budżetu gminy od początku . 3 latki do przedszkola, a co . Nie tak jak moja siostra. Teraz gmina na niej oszvzędza likwidując to co było ok.

  • postulat - niezalogowany 2012-03-29 00:31:06

    Ten biedak tak haruje, że jestem aż zafrasowana. Te wszystkie wyjazdy w delegacje, jakież one są męczące? - te wszystkie sesje, jeszcze bardziej stresujące, te wypady do Giżycka czy do innhych zaprzyjaźnionych.... Ochhh. Może opodatkujemy się dobrowolnie na jakieś SPA?

  • Do 14 - niezalogowany 2012-03-29 00:45:44

    Po co zaraz SPA? Nie wystarczy baza nurkowania w Czarnogórze? "Czarna Perła" Olga Wróblewska Oskar Płukis S.C. Podaję też (mam nadzieję, że nie będzie mi to wyjątkowo poczytane za kryptoreklamę) stronkę do tego: http://www.nurkowanie-czarnogo...rpien.pdf. Chcę nadmienić, że firma ta należy m.in. do pana Oskara Płukis. Coś mi się wydaje, że to nazwisko jest znane Grodziskowi? Pewnie jest tam też porządna marina dla łódeczek. Jak można sobie poczytać w zeznaniach majątkowych na BIP Grodzisk Mazowiecki, łódkę ktoś posiada.

  • do 12 - niezalogowany 2012-03-29 00:52:25

    Absolutnie masz rację - proponuję, aby plac zabaw w stylu "wies tańczy i śpiewa" z Parku Skarbków i następną paranoję czyli Stawy Goliana w wydaniu kamienno-kikutowym szanowna delegacja sprezentowała wielce zasłużonym Austriakom. Niech ktoś te brzydactwa zabierze, może być do Weizz. Tak zniszczyć Park Skarbków i teren stawów - duża sztuka!

  • Sesja - niezalogowany 2012-03-29 00:55:52

    Tym razem było dobrze . Pan burmistrz wyciszony, nie odzywał się prawie wcale. obrady szły sprawnie, dyskusje krótkie, rzeczowe, merytoryczne. Pan Morwiński również pełna kultura. Radni wreszcie mogli poczuć,że coś znaczą, nikt nikogo nie obrażał, nikogo nie pouczano nie ośmieszano. Standardy europejskie wkraczają do Grodziska. WRESZCIE!!!!!!!

  • do 16 - niezalogowany 2012-03-29 01:01:19

    Popieram, to Ogromna sztuka tak zeszpecić to wszystko. Za to powinna być Super Nagroda dla Zeszpeczaczy! I to dla długoletnich zeszpeczaczy! Tyle lat niszczy się piękno tego terenu, bezkarnie. Ile zabytków, ile pięknych starcyh nagrobków na miejscowym cmentarzu, ile pamiątek poszło w diabły w ostatnich latach? W tych naprawdę "ostatnich"? W tych, które otrzymują tyt. Najlepszej Gminy? Za co Pytam? ZA CO????? Za niszczenie historii? Za nieludzkie socjale? Za bezład urbanistyczny? Za totalną indolencję w Planach Zagospodarowania Przestrzennego? Za odralnianie świetnej ziemi klas I i II pod centrum jakiejś śmiesznej rozrywki? Za brak mieszkań? Za coraz wyższe opłaty? Za .... dopisujcie

  • Przewodnik Warszawski - niezalogowany 2012-03-29 01:13:32

    Witam, trafiłem na ten portal zachęcony przez moją koleżankę, też przewodniczkę mieszkającą w Grodzisku Mazowieckim. Jak sobie poczytałem to i owo, to mnie krew zalała. Nie miałem pojęcia, że tak może wyglądać Najlepsza Gmina w Polsce. Nie wiem jakie kryteria obrała gazeta, która ten ranking prowadzi, ale dla mnie to jest jakieś nieporozumienie. W sprawie parków. Jak prowadziłem intensywnie wycieczki po Warszawie, często dla żartu, pytałem wycieczkowiczów z innych miast: Może byście sobie wzięli Pałac Kultury do siebie? Słyszałem jedną i tę samą odpowiedź: Weź sobie pan ten cyrk! My nie chcemy takiego oszołomstwa. Myślę, że nie pomylę się jak powiem, że teraz Park Skarbków czeka taka sama diagnoza. Szkoda. Znam wiele parków, które kiedyś zapomniane, powracają do świetności. Jednak w większości przypadków, do dawnej świetności, a nie do betonowej wizji włodarza. Szkoda. Przykro mi, ale ten park, jak widzę na wizualizacji, jest nieludzki!!!! Tak jak nieludzki był komunizm. Pozdrawiam Mieszkańców Grodziska Mazowieckiego Olgierd, przewodnik Turystyczny PTTK Warszawa

  • mieszkanka - niezalogowany 2012-03-29 01:16:40

    rozumiem, że ceny paliwa poszły przez kilka lat w górę ostro, ale czy nie można było sukcesywnie podnoisić cen za bilety? A teraz ta podwyżka jest szokująca wręcz.

  • konsultacje - niezalogowany 2012-03-29 01:22:48

    wiem, że konsultacje społeczne w naszej gminie to czysta fikcja. Jak zobaczyłam, że pewne konsultacje zostały przeprowadzone, ogłoszone i zakończone w 6 dni to zwątpiłam już we wszystko co się ogłasza w tej gminie! A konsultacje w sprawie zamknięcia punktu przedszkolnego w Kadach to były jakiekolwiek czy pani sołtys je przeprowadziła? Kto zadecydował i na jakiej popdstawie, że ten punkt został zlikwidowany? Bo ja wiem, że pomysł ten zgłosiła pani sołtys. Jak to jest? Jestem zbulwersowana takimi działaniami! Może mi ktoś powiedzieć ile dni jest prawem przewidzianych na konsultacje społeczne? Jakie ustawy o tym mówią? Może pani Edyta Żyął coś powie na ten temat? jako Prezes Fundacji która ma nam pomagać prawnie?

  • Przepraszm - niezalogowany 2012-03-29 01:25:03

    Przepraszam panią Edytę, ale wkradł się błąd w nazwisku. Oczywiście chodziło mi o panią Edytę Żyłę. Jeszcze raz przepraszam

  • do 17 - niezalogowany 2012-03-29 01:28:49

    "Pan Morwiński - pełna kultura". Chyba musiał się w ogóle nie odzywać? Tylko tak mogę to rozumieć!

  • do 15 - niezalogowany 2012-03-29 01:36:00

    czyżby chodziło o syna pani Krystyny Płukis, dyr, Szpitala Zachodniego?

  • pan Oskar i do 15 - niezalogowany 2012-03-29 01:41:07

    Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Oskar Płukis, a sami zobaczycie. Szczególnie na pewnym forum kolejowym. Tam osoba o nicku Krycha opisuje wiele ciekawych informacji. Bardzo ciekawych. Zachęcam do serfowania po Necie. Wiele spraw Wam się ułoży w całość. Wystarczy nieco cierpliwości, w wielu sprawach, nie tylko tej....

  • Lawnicy - niezalogowany 2012-03-29 13:08:04

    Pani Krystyna powinna podziękować pani Edycie, bo dzięki niej została ławnikiem. Gdyby nie było kontrkandydata, to głosowanie mogło by wyglądać jak poprzednio. Pani Krysiu czas na refleksje, nigdy nie wiadomo kto może przyjść z pomocą. Uwielbiam ten portal - szanuję i doceniam obie panie. Stała czytelniczka portalu.

  • Robert z Piaskowej - niezalogowany 2012-03-29 13:12:55

    Niezawodnie i konsekwentnie jeden z radnych przeciwko podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej.Korzystający z apłacą za bilety więcej, miasto dopłaci do biletów ulgowych ( podobno niemało) a reorganizacji i usprawnienia komunikacji miejskiej jak nie było tak nie ma. Mało tego słyszymy o ograniczeniach ilości kursów na niektórych liniach , że niby nieekonomiczne. Może warto przyjrzeć się temu dokładniej. Jakoś ciągle inaczej to wygląda z pktu widzenia pasażera , a inaczej z e strony władz i przewożnika. Sesja jak widać sskuteczna : podwyżka - TAK, likwiacja-TAK, ławnik - TAK. Wszystko i wszyscy po myśli władzy, ale czy po ludzku i dla ludzi? Odpowiedzmy sobie sami...... Fan portalu z pozdrowieniami !

  • Małe Bejbi - niezalogowany 2012-03-29 13:35:59

    Jak to jest z tą Kapliczką? Pan Roman Ignasiak zwrócił się z pytaniem do Burmistrza w sprawie Kapliczki, która stała w rewitalizowanym parku. Pan Burmistrz - miałem się nie odzywać, ale się odezwę żeby nie było, że pan o tym pomyślał, bo my już dawno opracowaliśmy koncepcję. To ja o tym pomyślałem. Proszę jak miło i przyjemnie, tak po prostu świątecznie.

  • Od Redakcji - niezalogowany 2012-03-29 13:44:14

    Do Małe Bejbi Jutro opublikujemy większy materiał na temat i kapliczki i parku Skarbków. Zapraszamy do komentowania. Pozdrawiamy Redakcja

  • Piotr Mergner - niezalogowany 2012-03-29 13:54:34

    Paryż -bilet sieciowy na 5 stref, czyli przejazdy wszystkim czego dusza zapragnie (metro, autobusy, tramwaje, pociągi podmiejskie (RER)) za miesiąc 105 euro ( 435zł.)-( dzieci do lat 4-darmo), Na jedną strefę miesięczny 50 euro ( jeśli kupi się na cały rok-jeden miesiąc gratis) -jeden przejazd 1.40 euro, na ogół pracodawcy dopłacają do dojazdów pracowniczych, ponieważ mogą odliczyć od podatku -transport w strefie około 40-50 kilometrów we wszystkie strony od Paryża. Minimalna płaca we Francji, jakieś 1300-1400 euro ( 6500 zł.). Sieciowy na sam tylko Paryż i najbliższe przedmieścia (strefa 1-2) to jakieś 50 euro (215 zł) = 29 biletów miesięcznych Londyn opłata jednorazowa 1 funt miesięczna na strefy 1, 46 funtów i bus pass dorośli 50 funtów, młodzież 35 funtów– ( dzieci do 5 lat darmo, zniżki młodzieżowe 50%), minimalna pensja miesięczna to około 1000 funtów ( 4970 zł) = 20 biletów miesięcznych. Wynika z tego, że aby dorównać tym krajom w minimalnym poziomie życia ( tam nazywa się - wkroczeniem w poziom ubóstwa), powinniśmy zarabiać najniżej około 2000 miesięcznie na rękę. Jaki sens ma podniesienie cen biletów ?. Widać, że władza szuka kasy, najlepiej jej poszukać w portfelach obywateli – planowane oszczędności miesięczne dla budżetu to około 12 tysięcy zł.( mniejsza dopłata miasta do biletów ). Na samym tylko obniżeniu podatków od samochodów ciężarowych w roku 2011-straciliśmy ponad 200 tys. zł. ( mamy kwotę na dopłaty do komunikacji dla dzieci, młodzieży szkolnej, mieszkańców). Zyskał biznes a obywatele stracili. Główny urzędnik naszego miasta jeździ luksusowym samochodem na koszt podatników, więc co znaczą dla niego podwyżki za bilety, wodę, podnoszenie podatków itd. Proponuję abyście, od tej pory: zwracali uwagę na punktualność kursowania autobusów (1minuta spóźnienia lub wcześniejszego odjazdu z przystanku to jest wykroczenie). Nie bójcie się zasypywać skargami PKS. Zwracajcie uwagę na kulturę jazdy kierowców autobusów. Zwracajcie uwagę na stan techniczny, czy w okresie letnim włączana jest klimatyzacja a w okresie zimowym czy włączane jest ogrzewanie. Zwracajcie uwagę na godne traktowanie pasażerów przez kontrolerów biletów. Za tak drastycznie wysokie ceny biletów należy się każdemu pasażerowi komfortowa usługa przez przewoźników. I jeszcze jedno- powiadamiajcie o tych zaniedbaniach Urząd Miasta- PKS jest związany umową. Być może trzeba znaleźć lepszego przewoźnika, który będzie taniej świadczył usługi.

  • Jolanta - niezalogowany 2012-03-29 14:08:11

    Jakiś czas temu w Gazecie Grodziskiej pojawił się ciekawy artykuł mieszkanki Grodziska dotyczący kapliczki w parku. W trosce o jej dalsze losy autorka przybliżyła historię tej kapliczki i tego miejsca. Z różnych żródeł wiem, że wiele osób bardzo przejęło się tą sprawą.Ja, moi znajomi, moi rodzice , od dziesiątków lat Grodziszczanie także martwiliśmy się w pewnym momencie co będzie z tą historyczną i uświęconą pamiątką przeszłości naszego miasta. Tym bardziej , że władza nie informowała , nie rozwiewała naszych obaw. Wszędzie mówiło się o rewitalizacji za wielkie pieniądze, o fontannie , ogrodzie różanym, o placu zabaw. Plac zabaw to jedno- pewno potrzebny dla dzieciaczków , ale PARK to drugie. Park i jego zabytki( także przyrody) , stare zakątki. Moje dzieci ( dziś już bardzo dorosłe) wolały biegać po starym, dzikim , zaniedbanym wydawałoby się parku niż korzystać z modnych wtedy huśtawek na nowym osiedlu. Dziś smutno patrzę na coś co starym parkiem było. Estetyka mnie, 50+ poraża.

  • Andrzej - niezalogowany 2012-03-29 14:11:57

    Na portalu obiektyw.info opublikowano ostatnio ciekawy materiał na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej pod tytułem "Komunikacja miejska w Grodzisku, czyli sztuka dla sztuki". Szkoda, że radni zajęli się jedynie podwyżkami cen, a nie przyjrzą się jak ta komunikacja działa...

  • Pozdrawiam Małe Bejbi - niezalogowany 2012-03-29 14:17:58

    Myślący Burmistrz to dopiero coś. Ja też myślałem i myślałem i wymyśliłem . Ranking i nagroda dla Naj - myślącego.

  • DO REDAKCJI - niezalogowany 2012-03-29 14:55:54

    Mam pomysł. Wiele komentarzy jest z tak dużym poczuciem humoru, że proponuję konkurs z nagrodami. Była by ostra konkurencja. Komentatorów serdecznie pozdrawiam, redakcję również.

  • pysio - niezalogowany 2012-03-29 15:03:05

    Sprzedali za Buska wykupili za Tuska. Kto przekazywał LAUR najlepszej gminy, były premier BUZEK. Za czyim przyzwleniem sprzedano PZU za 3 miliardy zł, - Buzka. Za ile rząd Tuska wykupił od Eureko PZU- za kilkanaście miliardów zł ? Kto na tym stracił ? To pokazuje wartość tych niby dyplomów i tytułów.

  • przyszły emeryt - niezalogowany 2012-03-29 17:25:43

    Partia naszego NAJ/ PSL/ za pracą Polaków do 67 roku życia. Gratulacje dla NAJ i Ziemi Grodziskiej. Ziomale z Płockiego i Kujawsko-Pomoskiego mają się z czego cieszyć. Dzięki temu Polacy w krótkim czasie staną się nieśmiertelni- brak czasu na umieranie.

  • pepeII - niezalogowany 2012-03-29 19:29:24

    Przypominam codzienną piosenkę: http://www.youtube.com/watch?v...B5oJ1w7X7k

  • Skądinąd - niezalogowany 2012-03-29 20:06:37

    Czy stawy Goliana to są po prawej stronie ul.11 listopada za skrzyżowaniem? Wczoraj jechałam i zobaczyłam jakieś dziwne kikuty nieszczęsnych drzew. Czy to pomniki? Kikut również stał przy bloku. Kto to robi? Te drzewa okropnie cierpią.

  • Emeryt - niezalogowany 2012-03-29 20:19:08

    Ja już jestem emerytem. Emerytura skromna, ale mam, a do 67 jeszcze mi trochę brakuje. Teraz mogę robić, to co lubię. Wiem jednak, że decydenci całkowicie zwariowali. Nie tędy droga szanowna władzo. Ci młodzi ludzie, co pracy znależć nie mogą, to albo wyjadą za granicę, albo całkowicie odzwyczają się od roboty. Podstawowy problem w naszym kochanym państwie, to odpowiednia zapłata za za wykonywaną pracę. Większość społeczeństwa żyje na granicy, to jak mają nakręcać tą gospodarkę. Pensja najniższa, to składka emerytalna też. To jest główny powód braku funduszy na emerytury.

  • Krzysztof Alwast - niezalogowany 2012-03-30 05:50:04

    Witam - często korzystam z połączenia autobusowego na trasie Grodzisk Stacja PKP - Adamowizna lub Radonie. Źle przygotowany rozkład jazdy autobusów musi przełożyć się na ekonomię i podwyżkę cen biletów. Jako przykład podam rozkład jazdy trasy nr.3. W przedziale 20 minut odjeżdżają trzy autobusy w kierunku szpitala. Są to 7, 9 i 3 z której korzystam. Autobus nr.3 jedzie ze spod stacji ulicą Montwiłła do Wólczyńskiej, następnie Sadową i skrecą w Długą i w Mokronoskich,zamiast jechać prosto ul.Montwiłla w kierunku Adamowizny lub Radoń. W przypadku jazdy tą sama trasa do stacji pasażerowie często spóżniaja się na połączenie PKP w kierunku Warszawy. W drodze powrotnej maja przedłużony powrót do domu. Nie wspomnę o objazdach w pobliżu deptaka i wiezienia. O rozkładzie to nie ma co wspominać, jak również o punktualności połączeń. To zupełnie inny poziom. Autobusy nr.7 i 9 często wożą, ale powietrze i jeżdżą na pusto. Czasami zdarza się jeden pasażer. Nawet jeśli pojadą 7 czy 9, to z 3 już nikt nie skorzysta. Jesli podliczymy ilość kilometrów przejechanych codziennie tylko na tej trasie, razy paliwo, czas kierowców i utrudnienia dla mieszkańców to w skali rocznej okaże się, ze to całkiem wysoka suma pieniędzy wydana niepotrzebnie. Przypuszczam, ze na innych trasach jest podobnie. To firma jakby nie miała gospodarza i osób racjonalnie myślących. Najłatwiejszym rozwiązaniem okazało się podniesienie cen biletów zamiast logicznego myślenia i planowania. Często jestem w Anglii i w Londynie i całkowicie zgadzam się z p. Piotrem Mergnerem, co do cen i jakości usług przewozowych w Grodzisku Mazowieckim. Niestety wcześniej nie przeprowadzono, żadnej analizy - no bo i po co się trudzić, podwyżka wszystko załatwi. Pozdrawiam

  • ciekawy - niezalogowany 2012-03-30 11:54:54

    Czy jest jakaś funkcja, stanowisko na które Edyta Żyła nie kandyduje?

  • pysio - niezalogowany 2012-03-30 12:02:16

    Dlugo-wieczny Polak. Każdy kto będzie chciał otrzymać emeryturę. musi być zdrowy i dlugo żyć. W ten sposób w Polsce Prezes PSLu - szef partyjny NAJ zmusił leniwych polaków do długiego życia. Emerytura stanie się ruletką, a naród nałogowym graczem. Kto dożyje, w nagrodę otrzyma emeryturę. Polakowi o zdrowie pozostanie tylko się modlić, ponieważ opieka zdowotna już umiera a leki zdrożały. Niech żyje Ziemia Grodziska z Koalicjantem i popireającymi ich emerytami.

  • - niezalogowany 2012-03-30 17:05:06

    Do Ciekawego: Sporo jest jeszcze takich stanowisk:) Mogę Pana uspokoić, że na wszystkie kandydować nie planuję, ale na kilka jak najbardziej tak:) Pozdrawiam serdecznie!

  • obiektywna - niezalogowany 2012-03-30 19:17:17

    Znam wiele decyzji władz pozytywnych. Jednak ostatnie (podwyżki, koszmar Parku Skarbków itp) są skandaliczne. Bardzo bym była wdzięczna za imienne podawanie kto za takimi kuriozami głosował.

  • Do Burmistrza - niezalogowany 2012-03-30 21:09:06

    Do Naja (jesli czyta) - to głupota, co Pan zrobił z Edytą Żyłą. Niech by sobie była ławnikiem w sądzie w Warszawie, nie przeszkadzałaby Panu rządzić w Grodzisku. Czy Panu juz naprawdę diabel ogonem oczy zakrył? Traci Pan instynkt samozachowawczy. Kiepsko to wyszło. Tylko czekam na ripostę Żyły. Dostanie Pan po głowie, a ona bedzie miała więcej czasu na działania w Grodzisku. Czasem warto ustapic, zeby więcej zyskać....

  • sylwia - niezalogowany 2012-03-30 23:44:32

    Pani Edyto, dobra odpowiedż. Życzę wytwałości i nie ma tego złego .... Myślę, że kontrkandydatka satysfakcji nie ma... bo cóż,podczas pierwszych wyborów odrzucona z hukiem( przez swoich), w uzupełniających przeszła tylko dzięki Pani

  • - niezalogowany 2012-03-31 00:08:09

    Do Sylwii: Ma Pani rację. Tak czy owak życzę Kontrkandydatce powodzenia! A radni koalicji, tak jak się spodziewałam, zagłosowali politycznie. Zawsze tak głosują, co wyraźnie pokazuje, jak niezwykle wnikliwie i rzetelnie wypełniają funkcję kontrolną wobec zarządu gminy. Taka demokracja u nas w Grodzisku! Ich zmiana zdania wyszła jednak Pani Krystynie na dobre. :) Pozdrawiam!

  • do Pani Edyty - niezalogowany 2012-03-31 00:40:26

    myślę , że jednak nie kontkandydatce wyszło to na dobre. Odrzucenie Pani , niby drobiazg ale mnie znającej tą drugą stronę dało do myślenia. Jeszcze raz pozdrawiam i życzymy ( z rodziną)wszystkiego dobrego. Powodzenia.

  • Do Ciekawego - niezalogowany 2012-03-31 01:14:31

    Są takie stanowiska na które nie kandydowała, ale pewnie będzie. Lucy(amerykanka) też nie miała łatwo, ale wygrała. Wilkowyje zyskały czy straciły odpowiedzcie sobie sami. Wiele ludzi z mojego otoczenia poznało bliżej panią Edytę i są zachwyceni. Pełna kultura, ogromna wiedza i spore doświadczenie to jej atuty. Jedno jest pewne urzędnik miał by swoją wartość, dyrektorzy jednostek też. Ludzie którzy w takim kołchozie pracują nie myślą, że może być inaczej po prostu normalnie.

  • Wójt Kozioł - niezalogowany 2012-03-31 10:06:56

    O tej Lucy jak wzorcu to tak na poważnie piszesz czy jaja sobie robisz?

  • rp - niezalogowany 2012-03-31 10:15:38

    Edyta - Grożna ? Na przeciwko Lidla na banerze było zdięcie uśmiechniętej Pani Edyty Nagle zniknęło - zakryto, pomimo, że miejca na nowy było sporo. Jadąc codziennie musze oglądać kandydata PSLu - jego nie zakryto ? Kto i dlaczego boi się Edyty Żyły ? teraz widać wyrażnie kto tu rządzi. Prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym jak traktują kobietę - szacunek

  • Do Wójta - niezalogowany 2012-03-31 10:54:29

    Jak najbardziej na poważnie i polecam film RANCZO. Niedziela godz 20:20 program I.

  • - niezalogowany 2012-03-31 11:25:28

    Bardzo dziękuję wszystkim Forumowiczom za ciepłe słowa pod moim adresem. A propos billboardu przy Lidlu - uśmiałam się setnie, kiedy zobaczyłam, że zawisł "na mnie" Pan Grabowski namawiający do meldowania się w Grodzisku. Owszem, zachęcam wszystkich do meldowania się i płacenia tu podatków, ale dlaczego gmina wybrała tę lokalizację na billboard? Ta z Panem Kopciem przeciez o wiele lepsza, a cena ta sama (wedle mojej wiedzy). Najwyraźniej ktoś okazał się wyjątkowo małostkowy i postanowił mnie zakleić. Ale to jeszcze nic wobec pewnego pisma, jakie niedawno dostałam z gminy w związku z innym moim plakatem wyborczym, ale o tym napiszę oddzielny tekst lada dzień. To kolejny dowód, że decydenci w naszej gminie myślą w kategoriach "my ci pokażemy". Te wszystkie zdarzenia traktuję jednak w kategoriach humorystycznych, a bardziej poważnie, gdy rzutują na poziom demokracji w naszej gminie. Dziś wiele osób boi sie otwarcie mówić, co myślą, popierać opozycję, bo niektórzy w urzędzie miasta zamiast skupiać się na rozwiązywaniu problemów, węszą, kto ośmiela się ich krytykować. Jednak nie zrażajmy się tymi małostkowymi zachowaniami i róbmy swoje. Mnie na pewno nie przestraszą. :)))) Pozdrawiam!

  • pysio - niezalogowany 2012-03-31 12:03:12

    Do E. Żyły. A TO.... nie dość ,że wlazł, to jeszcze grozi - Gentelmen komediant

  • WŁ - niezalogowany 2012-03-31 16:08:44

    Jak wynika z art Andrzej Okuroski zapytał o ile zmalały czynsze w GSM i było zdziwienie - niezły interes zrobili spółdzielcy. Kwestia tu jest zasadnicza, odsyłam do wcześniejszego art dotyczącego tej spółdzielni. Kto sprawdził czy. 1. Zarząd GSM miał prawo przekazać te tereny miastu 2. Z czyich pieniędzy powstała infrastruktura. 3. Kto poniesie odpowiedzialność za przejęcie bezprawne tych terenów 4. Kto odpowie za wprowadzenie radnych w błąd Czy grodzisk Maz stał się państwem w państwie ? Czy praca radnych polega na podnoszeniu rączk,i czy też na sprawdzaniu, za czym głosują ?

  • Do WŁ - niezalogowany 2012-03-31 16:41:20

    Panie Wiesławie Łęcki jak się Pan przedstawiał we wcześniejszych wpisach - idź Pan sprzątać i pouczać ludzi u siebie w Żyrardiwie i pokaże Pan, co tak wielkiego tam Pan zdziałał, jako działacz jakiejś kanapowej organizacji KZLiS. Jak załatwił Pan wykupienie gruntów od miasta dla spółdzielców, jak wyrzucił Pan Zarząd Spółdzielni - pochwali się Pan swoimi osiągnięciami. Przynajmniej będzie okazja się pośmiać z czegoś, bo z kogo już jest. Jak Pana nie chwalą, to samemu trzeba to czynić - jakie to żałosne. A te swoje artykuły, które Okurowski wiesza na słupach i drzewach, publikowane w tej gazecie warszawskiej, nadają się najwyżej na Berdyczów za swoją merytoryczną zawartość.

  • Coś jest na rzeczy..... - niezalogowany 2012-03-31 17:03:22

    jeszcze nie wiadomo co, ale wiadomo, że otrzymali odpowiedż. Znając życie pewnie nic z tego nie wyniknie, ale może chociaż w jakimś stopniu ograniczą te bezsensowne wydatki.

  • Artur S. - niezalogowany 2012-03-31 22:15:31

    Wkomentarzu 54 jest mowa o Radnym Andrzeju Okurowskim... Ziemia Grodziska. To on dopytywał o tą zaskakującą obniżkę. Zresztą zaskoczeni byli wszyscy radni jak mniemam. Byłem na sesji w związku z innym punktem porządku dziennego i zostałem do końca . Przewodnicząca odczytała pismo i rzeczywiście sam się tym co usłyszałem zdziwiłem. Kimkolwiek jest autor kom. 55: nie wszystkiemu winny Janusz Okurowski.

  • do57 - niezalogowany 2012-03-31 22:42:21

    oczywiście , że nie wszystko co złe to Janusz O. Wśród mieszkańcoów osiedla są ludzie , którzy mają podobne ( a może nawet gorsze) zdanie o działaniach spółdzielni niż on. I nikt im tego nie zabroni.Jeszcze tylko odwagi trochę mało , żeby stanowczo zaprotestować.Jeszcze! Panie Andrzeju Okurowski tej obniżki myśmy nie odczuli nawet, a czkawką to się nam jeszcze ta cała historia z przekazaniem gruntów i waszym listem z zapytaniem odbije. Nadepneliście na odcisk temu jednemu.

  • Perz - niezalogowany 2012-03-31 23:31:40

    Witam 56. O co chodzi z tą odpowiedzią. Jakieś kłopotliwe pytania? Nie jestem na bieżąco nie było mnie jakiś czas . Parę dni bez tugrodziska i się gubię w domysłach. Gdzie szukać wiedzy na temat który ruszyłeś?

  • Do 59 - niezalogowany 2012-03-31 23:50:04

    Pismo z NIK jest u Przewodniczącej. Plotka niesie, że radni opozycyjni napisali do NIK w sprawie przeprowadzonej przez nią kontroli. Radni pewnie wiedzą, a szczególnie opozycyjni.

  • szperacz - niezalogowany 2012-04-01 10:01:23

    Do 60; radni zareagowali na kontrolę NIK o którym NAJ powiedział, że wypadła "nadzwyczaj dobrze". Czy tak jest naprawdę? Proszę uzbroić się w cierpliwość i poczytać: http://www.bip.grodzisk.pl/#Z2...g2NTgyKQ== Po swojej wewnętrznej kontroli radni wysłali informację do NIK ze swoimi uwagami. NIK ostatnio odpowiedział, ale dość wymijająco. Jednak podziękował Radnym za wnikliwość i pilnowanie władz.

  • Ignacy - niezalogowany 2012-04-01 11:16:56

    jeśli chodzi o NIK to proszę bardzo jak wygląda sprawa zabezpieczenia p.poż w urzędzie http://www.bip.grodzisk.pl/#Z2...g2Njk3KQ== Szczególnie polecam strony 2,3 4. Nie daj Panie jakiegokolwiek pożaru!!!!

  • A.Pytlińska - niezalogowany 2012-04-01 12:23:40

    Domysły, które pojawiają się w komentarzach nie są odzwierciedleniem istoty sprawy. Z tego powodu poproszę kolegów Romana Ignasiaka i Piotra Mergnera o wspólne przygotowanie informacji na ten temat. Jeżeli uzyskamy akceptację umieścimy ją na niniejszym portalu. Dla uspokojenia podaję, że odpowiedż jaką otrzymaliśmy w pełni mnie satysfakcjonuje, jednak bez znajomości pytań jakie skierowaliśmy do NIK niewiele znaczy. Obszernych wyjaśnień można oczekiwać w pierwszym tygodniu po świętach. Z poważaniem Alicja Pytlińska

  • - niezalogowany 2012-04-01 12:59:42

    Gratulacje Krysiu. Powodzenia!

  • xyz - niezalogowany 2012-04-01 13:15:58

    Może nie na temat, ale poczytajcie ... http://protest.ehistoria.org.p...l/pl/

  • do 65 - niezalogowany 2012-04-01 13:24:01

    świetna inicjatywa, widzę tam ogrom nazwisk nawet z naszej okolicy, ale też z USA, Kanady...Wspaniała inicjatywa, popieram i zachęcam do wpisów. Pokażmy że Grodziskowi zależy

  • do 65 i 66 - niezalogowany 2012-04-01 13:41:15

    Ciekawe ile nazwisk nauczycieli z naszego powiatu tam się pokaże.... to będzie niezły sprawdzian komu zależy a komu nie

  • pytek - niezalogowany 2012-04-01 14:18:03

    Pytanie. czy GĘŚ z Ż.W musi SZAROGĘSIĆ się w Grodzisku ?

  • W.Ł - niezalogowany 2012-04-01 15:33:29

    Dotyczy spółdzielni. Przysłowie mówi cyt: Uderz w stół a nożyce się odezwą- odezwały się/ kom 55/ Po stylu podejrzewam, że może to być osoba wcześniej podająca się za Kozerę. Nerwy nie wytrzymały w sprawie przekazania gruntów za tzw złotówkę miastu. Ta reakcja potwierdza, że ta sprawa MOCNO ŚMIERDZI !!! Państwo radni czas sprawdzić. 1. Kto poniósł nakłady na infrastrukturę na tym terenie - GSM czy osoby fizyczne. 2. Wedłóg Kozery/poprzedni art/ uczyniły to w pełni osoby fizyczne. 3. Skoro fizyczne to tylko one notarialnym aktem darowizny mogą te nakłady przekazać, spółdzielni lub miastu. 4. Każda osoba Fizyczna musi osobiście potwierdzić wolę przekazania swoich środków innej osobie. 5.Walne Zgromadzenie nie może przekazać cudzej własności -osób fizycznych 6. Czynność obarczona wadą prawną nie skutkuje czynnością prawną art 185 KC 7. Osoba która przekazuje innej cudzą własność bez jej zgody, podlega pod KK 8. Osoba która składa fałszywe oświadczenie woli, podlega pod KK Sprawdzenie tej sprzedarzy przez radnych nie powinno być problemem. Wszystko zależy od waszej determinacji dojścia do prawdy. Wystarczy zarządać WSZYSTKICH DOKUMENTÓW I OŚWIADCZEŃ w tej sprawie. Jak widać po reakcji KTOŚ? się zaczyna BAĆ !!! Na pozostałe zaczepki nie będę odpowiadał. Polecam dział o spółdzielniach w gazecie Warszawskiej.

  • Polonista - niezalogowany 2012-04-02 12:03:02

    Szanowny Panie WŁ, nie zaśmieca Pan błędami ortograficznymi i swoją osobą tego forum: "wedłóg" - pisze się przez "U" otwarte. A "sprzedarzy" pisze się przez "ż" - gdzie Pan pobierał nauki?-czytam, że Pan próbuje pouczać innych - ciśnie się na usta przysłowie "uczył Marcin Marcina, a sam był...."?

  • Polonisto - niezalogowany 2012-04-02 12:42:21

    błędów ci u nas i nie tylko u nas dostatek- smutne, ale cóż . Zdarzają się wypowiedzi typu (...)za tą autostradą czekaliśmy (...) W komentarzach ( na którymkolwiek portalu ) błędów różnego rodzaju chyba nie uda się pozbyć;)

  • bezstronny - niezalogowany 2012-04-02 13:26:54

    Do polonisty. A ty jak napisałeś ? Nie zaśmieca zamiast nie zaśmiecaj. Jaki z ciebie polonista ? To powiedzenie pasuje też do ciebie.

  • mieszkanka GSM - niezalogowany 2012-04-02 14:06:43

    podwyżka podwyżce nie równa. Spółdzielnia przekazała mieszkańcom podwyżkę za ogrzewanie z powodu podwyżki cen gazu. Cena gazu wzrosła od 7 do 10%. Dotychczas cena zmienna za 1 GJ wynosiła ok 44 zł Po podwyżce ma wynosić ok 57 zł za 1 GJ - wzrost o ok 13 zł na 1 GJ W stosunku do poprzedniej ceny /44zł/ wzrost wynosi ok 30% na 1 GJ. Skoro gaz wzrasta max o 10% to dlaczego koszt 1GJ wzrasta aż o 30% Czy ktoś może wyjaśnić ten fenomen ?

  • też mieszkanka - niezalogowany 2012-04-02 15:43:28

    Do mieszkanki GSM. Pomyliłaś się, z ok 44 wzrosło do 51, 46 zł Zdrożało o 15% a nie o 30%

  • Piotr Mergner - niezalogowany 2012-04-02 22:27:03

    W związku z błędnie podanymi informacjami, które ukazały się na stronach Urzędu Miasta, dotyczących uchwały o wzroście cen biletów, przesłałem w dniu dzisiejszym do Burmistrza oraz UM, poniższy tekst: Jako radny Rady Miejskiej, zwracam się z prośbą o pisanie w wiadomościach na stronie oficjalnej urzędu informacji pełnych. W tekście np. „wzrosły ceny biletów autobusowych”, napisali Państwo, iż radni przyjęli uchwałę. Proszę o sprostowanie, gdyż byłem przeciwko tej uchwale. Można pisać np. radni przyjęli większością głosów, albo np. głosami koalicji. Pozwolę sobie o podjęcie tej sprawy na następnej sesji w formie interpelacji.

  • Czytelnik - niezalogowany 2012-04-03 08:46:30

    Odnośnie obniżki opłat w Spółdzielni, ostatnia gazeta Bogoria publikuje odpowiedź Prezesa Spółdzielni do Przewodniczącej Rady na list otwarty.

  • mieszkanka - niezalogowany 2012-04-03 13:22:11

    Do czytelnika. W spółdzielni nie istnieje stanowisko Prezesa spółdzielni tylko stanowisko Prezesa Zarządu spółdzielni - ogromna różnica. Dziwią mnie listy otwarte i odpowiedzi przy pomocy gazety wydawanej za pieniądze podatników. Dziwi tym bardziej ponieważ podobno członkami tej spółdzielni są .Przewodnicząca J. Wróblewska, radny Gajowniczek, radny Suchożebrski, radny A. Okurowski, radny, R. Dziekański, Burmistrz G. Benedykciński oraz Pani Burmistrz Grabowska. Osoby te jako członkowie mają pełne prawo uzyskać wszelkie informacje z GSM. Posiadając takie informacje przekazali by je pozostałym radnym, bez żadnych skutków prawnych. Dlaczego tego nie czynią ?

  • Magda - niezalogowany 2012-04-03 15:09:35

    Przeczytałam list o którym wspomina w swoim komentarzu Czytelnik i mieszkanka. Niezwykle lukrowana treść daje do myślenia. Jeżeli dobrze pamiętam, to przejęcie było wynikiem próżb kierowanych bezpośrednio do burmistrza przez mieszkańców wspólnot. Dziwi więc ta niezwykła uprzejmość pana prezesa cyt.:Szczególne podziękowania składam Państwu radnym ze Stowarzyszenia Ziemia Grodziska" i dalej , od 1 lutego 2012r zmniejszona została o 0,08zł/m kw. p u. mieszkania opłata dla..........wymienione w tekście. Ani słowa o konkretnych liczbach. a dla mnie bardzo ważne jest o ile mniej kasy wpłynie do Spółdzielni z tytułu tej obniżki? Jest to bardzo ważna wiadomość, bo mniej więcej tyle będzie musiała zapłacić Gmina z ogólnego budżetu miasta. Za mieszkanie ok. 70 m, to 5,60zł miesięcznie, czy to jest dużo? Biorąc globalnie, to kwota już jest znacząca, a potrzeb wiele.

  • Karol - niezalogowany 2012-04-03 15:22:57

    I tak jak zwykle.Z naszych podatków dopłaca się do Spółdzielni mieszkaniowej,Zakładu Wodociągów i Kanalizaji. Pytam kto mi dopłaci za to że nie mam kanalizacji i muszę wywozić nieczystości co miesiąc za 180 zł. Czy nie powinno być odwrotnie? Dopłacać -OBNIŻYĆ ceny odbioru od szambiarek. Brak słów na działania naszego Naj i Radnych.

  • W.Ł - niezalogowany 2012-04-03 16:27:41

    Do Karola masz rację ale w jednym punkcie. Miasto dopłaca mieszkańcom do mieszkań jeśli mają za małe dochody. Spółdzielcy za własne pieniądze wybudowali infrastrukturę wokół bloków, dzisiaj przekazują to miastu za tzw złotówkę. Bardzo wielu mieszkańców spółdzielni nie wie, że infrastruktura powstała z ich pieniędzy. Uważam, że spółdzielcom należy się procentowy zwrot ich prywatnych pieniędzy. Kiedy miasto buduje infrastrukturę przy działkach na których powstają budynki jednorodzinne, inwestorzy nie muszą łożyć na infrastrukturę - łoży miasto. Kto na tym zyskuje a kto traci ? Uważam, że w tym przypadku spółdzielcy stali się tzw dojną krową. Zgodnie z prawem każdy mieszkaniec wspólnoty musi wyrazić notarialnie zgodę na przekazanie swoich środków na rzecz innej osoby. Ustne przekazanie majątku w świetle prawa jest nieważne. W jednym bloku może mieszkać więcej podatników niż na całej ulicy domów jednorodzinnych.Czy warto wyzbywać się grunu który drożeje ? W Warszawie osiedla są grodzone i nikt tam nie myśli oddawać gruntu za 1 zł. Ceny mieszkań na takich osiedlach są wys, ponieważ są niższe koszty utrzymania- mało dewastacji i większe bezpieczeństwo.Polecam stronę www.polskiesm.pl

  • spółdzielca do WŁ - niezalogowany 2012-04-04 10:32:27

    Jak już ktoś tu pisał, niech Pan się zajmie doradzaniem w swojej Spółdzielni w Żyrardowie - tam napewno wysłuchają i zrealizują pańskie przemyślenia? Są rewelacyjne (-działałały by tylko na szkodę spółdzielców). Pan namówi swoją Spółdzielnię żeby przejęła od miasta drogi, chodniki, zieleń itp - spółdzielcy będą zachwyceni, bo przybędzie im majątku, miasto chyba chętnie odda za 1 gr. Większość ludzi robi tak, aby im było dobrze i wygodnie - Panu nikt nie zamierza robić dobrze, aby Pańskie mniemanie o sobie doprowadziło Pana do ekstazy i samouwielbienia. Jak nie ma się nic mądrego do powiedzenia ?, to powinno się reaczej milczeć i oszczędzić sobie wstydu.

  • Spółdzielco - niezalogowany 2012-04-04 11:21:05

    każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie w komentarzu.Faktem jest , że nasza społeczność jest niedoinformowana.( też jestem członkiem spółdzielni od wielu lat).Nie bójmy się rozmawiać, dyskutować i pytać. I dodam , że nie trzeba się przy tym obrażać wzajemnie. A z tą zielenią to niezła heca. przejmuje się to co tak naprawdę nie stwarza zagrożenia żadną inwestycją. Niech miasto przejmie tą zieleń , w miejsce której za chwilę wciśnie się kolejny blok. Bloki na bloki ktoś kiedyś pisał. A gdzie nasza przestrzeń do życia. Do parku przy dworcu mamy biegać?

  • W.Ł - niezalogowany 2012-04-04 13:47:03

    Proszę Państwa, nożyce znowu się odezwały - nerwy ? Zamiast argumentów merytorycznych mamy atak na osobę. Szkoda, że J. Okurowski nie mieszka w Żyrardowie, pewno spółdzielcy mieli by wykupione grunty. Mam nadzieję, że spółdzielcy w Żyrardowie któregoś dnia się przebudzą i podziękują za ogrom wyrządzonych strat. Wracając do tematu, dlaczego brak merytorycznej odpowiedzi na zadane wcześniej pytania ? Szanowny spółdzielco, Onufry Zagłoba oddawał za darmo Królowi Gustawowi Inflanty, czy pamiętasz dlaczego je oddawał ? W piątek następne wydanie gazety Warszawskiej.

  • Regina do Wł - niezalogowany 2012-04-05 07:16:18

    Janusz Okurowski ma tyle wspólnego z pozyskaniem przez Spółdzielnię gruntów na własność, co "świnia z grzebieniem". To głównie zasługa Burmistrzów i radnych z Grodziska Maz i Milanówka. J.O. wtedy nie chodził wogóle na Komisje i sesje Rady, jak to czyni obecnie i ze swoimi mentorami z "Grodziszczan" niestety nie wspiera spółdzielców. Nasuwa się pytanie czyje tak naprawdę interesy On reprezentuje - kilku osób, które jeszcze mu wierzą.

  • Kacper - niezalogowany 2012-04-05 17:26:13

    A ja też jako spółdzielca mam pytania i to do pracowników zarzadu GSM Jeden z tych pracowników czyli prezes zarządu podziękował radnym w gazecie bogoria za podjecie uchwały nr 243/2011 o przejęciu 8.674 km kw gruntu w rejonie Rusałki, Teligi, Cegielnianej. Skoro GSM posiadała w tym rejonie tyle tysięcy km kw gruntu to ja chyba przybyłem z kosmosu. Ów pracownik ponadto zapomniał chyba, że drogi i infrastrukturę na tym terenie sfinansowali posiadacze mieszkań nie zaś GSM. Opłaty za moje M nie zmalały tylko nadal rosną przykład ostatnia podwyżka CO i CW. Moje podstawowe pytania: 1. Kto umocował mojego pracownika do przekazania sfinansowanej przeze mnie infrastruktury gminie ? 2. Kto zapłacił i za czyje pieniądze gazecie bogoria za opublikowanie tego artykułu oraz za opublikowanie w tej gazecie życzeń Rady Nadzorczej i Zarządu GSM ?

  • Do Kacpra - niezalogowany 2012-04-06 00:36:50

    To jest prawda - sprawdziłem, chodzi o 8674 m kw tylko, że cały tekst jest taki prima-aprylisowy. Nie prościej było podziękować temu co zwykło się dziękować. Panie prezesie bo się pan narazi. Wymyślił pan, że niby radni o czymś zdecydowali, jeżeli radni to nie jest dobra decyzja. Sukces przynajmniej w tej gminie ma jednego ojca. Czy pan nie słyszy na co dzień kto jest wszechmogący, jacy tam radni, mieli zaklepać i zaklepali. Decyzja jest krytykowana, to wygodnie podziękować radnym. Ja uważam, że jest to wielka głupota i nie jestem w tym odosobniony.

  • Do WŁ - niezalogowany 2012-04-06 12:04:48

    Dobrze, że zmniejszyłeś chłopie wielkie mniemanie o sobie, bo we wpisie nr.82 przyznajesz się sam do tego, że nie jesteś wstanie nic załatwić u siebie w Spółdzielni - potrzebny do tego jest Ci Okurowski Janusz. A J.Okurowski miał z uwłaszczeniem Spółdzielni na gruntach w Grodzisku Maz. i Milanówku tyle samo co Ty w Żyrardowie, czyli dokładnie " NIC". Sukces zawsze ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. Lubimy chwalić się cudzymi zasługami. Niech J.Okurowki pokaże chociaż jedno wystąpienie do Gmin Grodzisk Maz. i Milanówek sprzed 2007 roku dotyczące przekształcenia wieczystej dzierżawy we własność - niech powiesi je na swojej tablicy na płocie. A w przeciwnym wypadku, niech nie przypisuje sobie jakichkolwiek zasług - bo ich nie ma. Można przytoczyć jeszcze jedno przysłowie - "Wart Pac Pałaca, a Pałac Paca"

  • Karol - niezalogowany 2012-04-06 13:01:21

    do Kacpra Przecież to jasne i oczywiste że zostało to sfinansowane z funduszy GSM ,czyli członków spółdzielni . To ze nikt nikogo nie pyta o zdanie to w tej gminie standard.Podejmuje się inwestycje tudzież inne działania bez konsultacji ze społeczeństwem. To wszystko robią pod siebie i swoich kolesiów.

  • lesio - niezalogowany 2012-04-06 15:30:26

    Ale w 2012 na terenie miasta przybyło kilkaset metrów ulic. Prawie magia.

  • mieszkanka GSM - niezalogowany 2012-04-06 15:36:07

    Czytam i oczą nie wierzę, piszący do W.Ł ma amnezję albo pomroczność jasną. Jako mieszkanka pierwszy raz usłyszałam o uwłaszczeniu na spotkaniu zorganizowanym przez KZLiS w dawnym kinie Wolność. Byłam też na kilku innych spotkaniach które prowadził Pan J. Okurowski. To oni rozdawali darmo formularze wnioskowe które po wypełnieniu składało się w spółdzielni. Na jednym ze spotkań był Pan radny Tuszyński. Kiedy w spółdzielni pytałam o wnioski dotyczące uwłaszczenia, pracownicy odpowiadali, że nic nie wiedzą, Piszący musi być pracownikiem spółdzielni ponieważ tyko im przeszkadzają te tablice. Dzięki takim jak ten człowiek wielu spółdzielców zaczęło otwierać oczy - ja też. Z tego co wiem dzisiaj, uwłaszczenie weszło w życie w 2001 r, w którym roku spółdzielnia zwróciła się do Gminy o podjęcie uchwały - bonifikata. O ile zdrożały w tym czasie grunty ? Do piszącego do W.Ł przed nami święta, czas przestać żyć w zakłamaniu i obłudzie, spokojnych świąt

  • Pysio - niezalogowany 2012-04-07 10:50:08

    Do Lesia. A za czyje pieniądze ? Może mamy cudotwórcę - tylko o tym nie wiemy.

  • W.Ł - niezalogowany 2012-04-11 16:09:44

    Do 85 Nożyce znowu się odezwały. Mam nadzieję, że jesteś jednym z tych którzy nie blokowali uwłaszczeń. Gazeta Fakt podała jak szef Krajowej Rady Spółdzielczej uczył prezesów blokować uwłaszczenia. Jak wszyscy wiedzą spółdzielnia w Grodzisku też była na łamach tej gazety. Nigdy nie słyszałem by pracownicy zarządów spółdzielni byli za uwłaszczeniem. Znam wiele przypadków, że jako pierwsi uwłaszczyli się właśnie ci z zarządów i RN. To, że użyłeś słów ZAŁATWIĆ U SIEBIE W SPÓŁDZIELNI jest poniżeniem dla współwłaściciela majątku spółdzielni - art 3 prawa spółdzielczego. Od kiedy to właściciel ZAŁATWIA z wynajętymi pracownikami BY WYKONALI DLA NIEGO PRACĘ ? Tylko w komuniżmie jest to możliwe. Szczytem tego jest przekazanie miastu za 1 zł ? cudzej własności - nakłady na infrastrukturę, ale jest to związane z bezczynnością organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Użyte przez ciebie przysłowie nie pasuje do tekstu, chyba, że ? Ja użyję takich. Dopóty dzban wodę nosi dopóki się ucho nie urwie, Nie czyń drugiemu tego co tobie nie miłe - pismo święte.

  • Podziękowania:( - niezalogowany 2012-04-16 22:46:41

    No i mam problem, zresztą nie tylko ja. Mój Maciuś nie dostał się do przedszkola. Rozpacz! A oni likwidują,i to się nazywa pewno reorganizacja. Ledwo wiążemy koniec z końcem a tu masz, kolejny kryzysowy rok przed nami.Tym wszystkim radnym , którzy tak się postarali dedykuję mój żal!!!

  • CYTAT - niezalogowany 2012-04-22 12:45:52

    Człowiek AMORALNY podporządkowuje wszystko własnemu sukcesowi.