3°C mgła

Policjanci w przedszkolu

Oświata, Policjanci przedszkolu - zdjęcie, fotografia

Grodziscy policjanci byli dziś gośćmi w Przedszkolu Sióstr Opatrzności Bożej przy ul. Okrężnej. Dzieci w dwóch grupach rozmawiały z policjantami o ich pracy, a przede wszystkim o bezpieczeństwie na drodze. 5 i 6-latki uczyły się zasad razem z dobrze im znanym Sponge Bobem. Wszyscy mieli też okazję z bliska zobaczyć radiowóz, lizak i kajdanki oraz przymierzyć policyjną czapkę.


 

Dziś przed południem grodziscy policjanci odpowiedzieli na zaproszenie do Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej przy ul. Okrężnej. Tematem zajęć w dwóch grupach było bezpieczeństwo na drodze.

 

3 i 4-latki rozpoczęły spotkanie od oglądania z bliska radiowozu oraz przymierzania policyjnych czapek. Potem dzieci rozmawiały z policjantką o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na drodze jako pieszy i pasażer samochodu. W praktyce ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Mali uczestnicy dowiedzieli się też do czego służy policyjny lizak i kamizelka odblaskowa.

 

Dzieci 5 i 6-letnie poznawały zasady bezpieczeństwa na drodze razem z telewizyjnym bohaterem – Spongebobem. Policjantka komentowała zadania z prezentacji „Bezpieczna droga z radami Spongeboba” i wyjaśniała trudniejsze przepisy ruchu drogowego. Praktyczne ćwiczenie przejścia przez jezdnię wszyscy zaliczyli bezbłędnie. Uczestnicy zajęć zobowiązali się też do przypominania wszystkich poznanych zasad dorosłym. Na przedszkolnym placu zabaw dzieci chętnie przymierzały policyjną czapkę i kajdanki oraz sprawdzały się w roli policjanta zatrzymującego pojazdy lizakiem. Na koniec spotkania na teren przedszkola przyjechał radiowóz na sygnale, który można było zobaczyć także od środka.

 

Mamy nadzieję, że przybliżanie najmłodszym policyjnych zadań i wczesna edukacja na rzecz bezpieczeństwa uchroni ich w przyszłości przed wieloma zagrożeniami.

kz

 

[reklama]

Policjanci w przedszkolu komentarze opinie

  • Karol - niezalogowany 2012-11-30 14:25:02

    Dziś znalazłem ciekawy tekst o bezpieczeństwie dzieciaków. Czy Grodzisk Mazowiecki nie może zrobić czegoś takiego? Czy może kasy nie ma na tak ważne sprawy? Polecam: http://nomimos.wordpress.com/2...wac-zycie/

  • M. - niezalogowany 2012-11-30 21:38:14

    Można. I takie zagadnienia są organizowane, nawet wiem, kto to robi;-). Niestety tutaj nie chodzi o kasę, ale o zainteresowanie dyrekcji szkoły, pedagogów tematami poza lekcyjnymi. Dzisiaj nauczyciel odwala swoje, idzie do domu, szkoła zamknięta, a dzieci piją piwko pod szkołą (znam wiele takich szkół, gdzie nie ma żadnych dodatkowych zajęć). Polecam Panu tekst w TuGrodzisk, relacja z organizowanej przeze mnie dużej imprezy sportowej, gdzie ważnym akcentem były tematy bezpieczeństwa dla młodzieży (http://www.tugrodzisk.pl/spor t/udany-turniej-pilkarski-w-ja ktorowie/), generalnie bez jakiegokolwiek zainteresowania nauczycieli, rodziców i władz lokalnych. I ma Pan odpowiedź.

Dodajesz jako: Zaloguj się