13°C bezchmurnie

Pomóż stworzyć kolekcję zbiorów Muzeum Historii Polski.

Aktualności, Pomóż stworzyć kolekcję zbiorów Muzeum Historii Polski - zdjęcie, fotografia

„Małe Wielkie Historie” – pod takim hasłem Muzeum Historii Polski, w Noc Muzeów 14 maja br., rozpoczęło społeczną akcję zbierania pamiątek historycznych. Akcja kontynuowana będzie w następnych miesiącach, a jej podsumowanie nastąpi w Święto Niepodległości.


[reklama]

Podczas zbiórki darczyńcy otrzymają pamiątkowe certyfikaty. Akcja „Małe Wielkie Historie” zakończy się specjalnym Dniem Darczyńcy w Święto Niepodległości – 11 listopada 2016. Wówczas to zorganizowana zostanie m.in. wystawa podarowanych przez darczyńców pamiątek.

 

Celem zbiórki jest pozyskanie muzealiów do kolekcji Muzeum Historii Polski. Organizatorzy oczekują na najrozmaitsze obiekty o wartościach historycznych, także związane z osobistymi losami darczyńców. Szczególne znaczenie – podkreślają – mają przedmioty związane z polską drogą do Niepodległości – zarówno tej w 1918 roku, jak i w roku 1989. Muzeum zainteresowane jest również przedmiotami codziennego użytku, fotografiami, pocztówkami, dokumentami, listami i pamiętnikami, prasą – a także elementami ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowymi urządzeniami oraz wyrobami rzemieślniczymi i artystycznymi, świadczącymi o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych.

 

Osoby zainteresowane przekazaniem do Muzeum pamiątek mogą zgłaszać się osobiście, telefonicznie, bądź mailowo pod numerem telefonu: (22) 211 90 29, (22) 211 90 48 lub e-mailem: pamiatki@muzhp.pl

 

Więcej informacji na stronie Muzeum Historii Polski, pod linkiem:

 http://muzhp.pl/pl/c/1689/muzeum-historii-polski-zainaugurowalo-ogolnopolska-zbiorke-pamiatek-pt-male-wielkie-historie

 

 

Opracowano na podstawie materiałów prasowych

Powiatowy Klub Historyczno - Dziennikarski w Grodzisku Maz.

Pomóż stworzyć kolekcję zbiorów Muzeum Historii Polski. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się