27°C bezchmurnie

Pretendentka do tytułu mistrza świata w żeglarstwie z Żabiej Woli pozostawiona bez pieniędzy...

Młoda żeglarka z Żabiej Woli dostała powołanie do reprezentacji Polski w żeglarstwie w klasie Cadet. Niestety, ale na skutek zmiany zasad finansowania sportu młodzieżowego w stolicy, została pozbawiona pienędzy. Nie poddała się i szuka wsparcia w społeczności internetowej.


 

Kaja Fidecka z Żabiej Woli, wraz z 3 koleżankami z klubu MKS Dwójka Warszawa wywalczyły ciężką pracą nominację do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata klasy Cadet w żeglarstwie, które odbywają się w sierpniu na obiekcie olimpijskim Weymouth & Portland National Sailing Academy w Wielkiej Brytanii. Dziewczyny mają duże szanse na wywalczenie wysokiego miejsca, bo w tym sezonie pływają po prostu bajecznie. Niestety, ale w tym roku związki sportowe zmeniły finansowanie zawodników i praktycznie najzdolniejsza młodzież została bez wsparcia od samorządów i władz centralnych.

Dziewczyny się jednak nie poddały, wykazały sporą inicjatywę i założyły projekt w modelu crowdfundingu. Czyli zamiast znajdować dużego sponsora, liczą na złotówkowe wpłaty od dziesiątek i setek pojedynczych osób.

Informacje na temat wsparcia dziewcząt można znaleźć na portalu PolakPotrafi.pl https://polakpotrafi.pl/projek...t/cadet

 

[reklama]

 

Pretendentka do tytułu mistrza świata w żeglarstwie z Żabiej Woli pozostawiona bez pieniędzy... komentarze opinie

 • Grzegorz Gierczak - niezalogowany 2014-07-16 09:46:36

  Kochani Włodarze Grodziska Mazowieckiego i Okolic (najfajniejszej pod każdym względem gminy w Polsce, i pisze to mieszkaniec, konkurencyjnej gminy Radziejowice ;-) ), wspomóżcie choć trochę tę całą inicjatywę, te młode kochane sportsmenki, całą piękną ideę. Bardzo na Was liczę i jestem, kurde blaszka, pewien że się na Grodzisku Mazowieckim nie zawiodę, jak zresztą zawsze. Bardzo Was o to proszę, z całego serca. Pozdrawiam serdecznie Grzegorz Gierczak Adamów Wieś

 • kibic - niezalogowany 2014-07-16 18:47:46

  A w ogóle o jakiego rzędu pieniądzach mówimy?

 • kibic 2 - niezalogowany 2014-07-17 10:29:13

  Gdzieś pisali że potrzeba 18.000 pln na obie załogi, ale na polakpotrafi.pl/cadet zbierają tylko do 10.000 pln. Nie wiem, może już ktoś im obiecał te 8 koła?

 • dumnybrat - niezalogowany 2014-07-23 11:14:17

  Na Polak potrafi trzeba uzbierać zadeklarowaną kwotę, aby dostać podarowane pieniądze. Rodzice zdecydowali że są w stanie wyłożyć te 8k z własnej kieszeni.

Dodajesz jako: Zaloguj się