21°C bezchmurnie

Przedszkole do likwidacji

Informacje o Grodzisku, Przedszkole likwidacji - zdjęcie, fotografia

Czy przedszkole nr 2 przy ul. Westfala 3 w Grodzisku Mazowieckim czeka likwidacja? Tak przewiduje projekt uchwały, który zostanie poddany pod głosowanie na najbliższej sesji. Pomieszczenia będą udostępnione sąsiedniej szkole.


Jakie są przyczyny planowanego zamknięcia przedszkola? Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały w tej sprawie „W związku ze stałym wzrostem liczby oddziałów w Szkole Podstawowej nr 2, istnieje potrzeba zwiększenia liczby pomieszczeń dla tej szkoły, tj. przeznaczenia jeszcze jednego pomieszczenia Przedszkola nr 2. [reklama] W dwóch pozostałych pomieszczeniach przedszkola zorganizowane zostaną 4 oddziały przedszkolne 5-godzinne przy Szkole Podstawowej Nr 2, dla dzieci z tzw. obowiązku przedszkolnego, zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej Nr 2. Pozostałe dzieci z obwodu będą mogły realizować roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne w Przedszkolu Nr 4 przy ul. Górnej 12 lub w Przedszkolu Nr 7 przy ul. Kopernika 15”.

Przedszkole ma przestać istnieć 31 sierpnia 2012.

Czy likwidacja przedszkola to słuszna decyzja? Zachęcamy do komentowania tego pomysłu gminnych władz na naszym portalu.

Przedszkole do likwidacji komentarze opinie

  • Alicja Pytlińska - niezalogowany 2012-01-19 03:25:34

    Jest to bardzo trudna decyzja chyba dla wszystkich, dla mnie na pewno Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Szkole Nr 2 brakuje pomieszczeń, a dzieci gdzieś uczyć się muszą zdaje się, że konieczna. Te dzieci, które w tym roku rozpoczną naukę w klasie pierwszej będą w szkole 9 lat.W tych warunkach pełna dwuzmianowość, a może i więcej. Moim zdaniem natychmiast trzeba podjąć decyzję o budowie Gimnazjum Nr 2. Ten postulat był już kilkakrotnie podnoszony przez radnych poprzednich kadencji, teraz trzeba ponad podziałami wymusić jego realizację.Szkoła Nr 2 przejmie pomieszczenia po Gimnazjum i to jest jedyna droga poprawienia sytuacji lokalowej.

  • Gienia - niezalogowany 2012-01-19 15:22:40

    Zamiast budować, likwidują. Czekam na informację, jakie nowe przedszkola gmina planuje uruchomić, bo do Grodziska sprowadza się bardzo dużo młodych osób i gdzieś muszą dzieci pozostawiać kiedy sami idą o pracy

  • Piotr - niezalogowany 2012-01-19 18:06:34

    Likwidacja przedszkola? To chyba jakiś żart.Wydawało się że wszędzie, ale nie w Grodzisku!Super rankingi, super burmistrz, po prostu "zielona wyspa" a tu taki numer!Likwidować przedszkole dla 1 sali? czegoś nie rozumiem. Obyśmy nie musieli śpiewać piosenki z Kabaretu Starszych Panów"nie wyżyna, nie nizina, niekrzywizna, nie równina...taka gmiina" czy przewodniczącą jest może Gwiżdż Janina?

  • annamaria - niezalogowany 2012-01-19 18:51:04

    Ja protestuję! Nie zgadzam się!Moje dziecko chodzi do tego przedszkola, dwoje starszych również chodziło. To świetne przedszkole! /otarłam się o inne więc wiem co mówię/, ale pomijając tozastanawiam się w czym to pomoże szkole.W szkole jest i tak tłum dzieci., nawet 3 sale nie pomogą. Zgadzam się z komentarzem Pani Alicji/szacunek za odwagę/.Moje dziecko jest obecnie sześciolakiem ale na pewno pozostawię je jeszcze raz w zerówce, większość rodziców z grupy mojego dziecka również ma taki zamiar i już nie zgodzimy się na drugą zmianę!Nasze dzieci kończą zajęcia o 18!Dlaczego autor artykułu nie wspomina o tym, że większość grup będzie chodzić 13-18?Co w takim razie ze świetlicą?Ta 1 odzyskana sala pójdzie na świetlicę szkolną? Jaki to zysk dla szkoły? A może świetlica nie będzie nam się należała? Proszę autora artykułu o szczegóły planów radnych, radnych, którzy w swoich obietnicach przedwyborczych obiecywali, że pomogą rodzinom grodziskim.A może dotrzyjmy do naszych wspaniałych radnych, niech nam powiedzą osobiście patrząc prosto w oczy gdzie ich wspaniałe obietnice.AM

  • Tak sobie myślę - niezalogowany 2012-01-20 00:32:05

    ...jedna sala pozyskana z przedszkola to kropla w morzu potrzeb.Bardzo boję się takiej sytuacji, że moje dzieci będą dowożone do szkoły w Książenicach. Pamiętam te czasy kiedy jeżdziliśmy na zajęcia lekcyjne do Czwórki , ci co jeżdzili pamiętają jakie to było wygodne. Zespół Szkolno Przedszkolny Nr2 tak dalej nie może funkcjonować, przecież w pobliżu powstają nowe bloki, zamieszkują rodziny z dzięćmi ,a tu proszę likwidacja przedszkola i żadnych konkretnych planów na przyszłość. Nie przeszkadza mi szkoła w Książenicach, ale czy na pewno kolejność jest właściwa???????????????????? ???????? Ja-mieszkanka osiedla Kopernik.

  • Lidia - niezalogowany 2012-01-20 10:40:18

    Czy nie lepiej było wcześniej rozbudować szkołę zamiast budować świetlicę za ogromną kasę?

  • Mieszkanka Grodziska - niezalogowany 2012-01-20 12:53:29

    Szanowna Redakcjo, cieszę się, że powstał ten portal. Mam ogromną przyjemność w serfowaniu po nim w poszukiwaniu ciekawych dla mnie informacji. Na poziomie, kulturalnie, tak teraz tego brakuje w Internecie. Mam propozycję, ponieważ widzę, że jedynie troje radnych (pani Alicja Pytlińska, pani Ewa Górska i pan Roman Ignasiak) odważyli się pisać pod swoim nazwiskiem, proszę o podanie gdzie, kiedy i jak można spotykać się z radnymi. Może jak ustawią się kolejki niezadowolonych do radnych koalicyjnych, to zaczną oni zajmować się sprawami swoich wyborców? Bo takie skandale, jak zamykanie przedszkola, to sprawa właśnie dla radnych, którzy winni bronić mieszkańców, a nie (niejednokrotnie) stawać przeciw ich interesom. Pozdrawiam serdecznie Anna, od 45 lat mieszkanka Grodziska Maz.

  • Daniel - niezalogowany 2012-01-20 20:14:12

    Właśnie w przyszłym roku moje dziecko idzie do przedszkola. Kupując mieszkanie na Rusałki miałem nadzieję, że moje dziecko właśnie w tym przedszkolu a potem w szkole będzie edukowane. Teraz dowiaduję się, że zniknie przedszkole, potem może za parę lat szkoła i co zostanie puste blokowiska? I to miała być super gmina!

  • Julia Piwowarczyk - niezalogowany 2012-01-20 20:44:26

    Widzę, że "fantastyczne" pomysły szerzą się jak pryszczyca w naszej Gminie... Drogie Mamy Przedszkolaków i mieszkańcy osiedla Kopernik i Bairda! - Nie poddawajcie się i walczcie. Zbierzcie się, zorganizujcie akcję protestacyjną, wysuńcie argument o tej jedynej sali odzyskanej. Na pewno przy uporze uda się powstrzymać ten bezsensowny krok. Z drugiej strony zachęcam do zapoznania się ze społeczną akcją będącą moją inicjatywą dotyczącą budowy publicznego żłobka w naszej Gminie :) pozdrawiam!

  • Do Julii - niezalogowany 2012-01-21 14:41:25

    Droga Pani Julio, dziękujemy za wsparcie! Mam pomysła. Może wszyscy rodzice się spotkają i napiszą wspólnie skargę na działanie naszej władzy w tym temacie. Potem trzeba iść do każdego radnego i mu ją wręczyć. Potem iść na najbliższą sesję Rady Gminy (2 luty) i zobaczyć, którzy z radnych się tym zajmą i cokolwiek powiedzą w tej sprawie. To może być bardzo ciekawe i pouczające.

  • Julia Piwowarczyk - niezalogowany 2012-01-22 21:21:22

    Obawiam się niestety, że chętnych do spotkania i "aktywnej" walki będzie miażdżąco mniej niż do wypowiedzenia się, choćby tutaj. Jednak pomysł jest dobry i słuszny. Na pewno rodzice, którzy przyprowadzają swoje pociechy do przedszkola podpiszą się, może rozwiesić za zgodą administracji informację w każdej klatce? Jednak boję się, że nikt, nawet chętny do poparcia nie ruszy się aby złożyć swój podpis. Dobrze by było na sesję Rady Miasta udać się w więcej rodziców i mieć ze sobą podpisy. Z mojej walki mogę powiedzieć, że na Burmistrza zadziałać mogą dopiero te listy, na których widnieje kilkaset podpisów... W moim temacie: p.Edyta Żyła jest w trakcie pisania projektu uchwały. Chcemy mocno walczyć. Może jeśli Wam coś się uda, wspomożecie młodą mamę i dołożycie i mojej petycji kilka podpisów?

  • Pyza - niezalogowany 2012-01-22 22:24:09

    wspólnie działać w tym kierunku powinni nie tylko rodzice pprzedszkolaków, ale wszyscy rodzice z tego rejonu. Przecież ta sytuacja wiąże się z trudną sytuacją lokalową szkoły nr2, ale czy likwidacja przedszkola rozwiąże problem( jeśli tak , to na krótko i o problem władzy, która w niezręczny sposób próbuje wybrnąć z kłopotu)Już dawno należało pomyśleć o budowie gimnazjum. W wątpliwym niby interesie mieszkańców osiedla, gmina przejmuje jakieś grunty od spółdzielni . Władzo jak chcesz tak naprawdę zadbać o nasz (OSIEDLOWCÓW-Spółdzielców) interes to zadbaj o szkoły i przedszkola na osiedlu. Radni z osiedla gdzie jesteście?Co nam obiecywano. Może wybierzmy się na dyżury, na świetlicę. Jest tam p.Dziekański , nauczyciel w końcu.

  • iva - niezalogowany 2012-01-25 00:51:05

    trzeba chodzić na sesje , bo wasi radni od lat wybierani robia co chcą a poźniej jak co 4 lata mydla wam oczy jacy oni wspaniali i dobrzy, przez ostatnie 10 lat było podjetych duzo złych decyji a radych nowych(1 kadencja) jest bardzo mało. Tyczy się również tak samo radnych powiatowych jak i gminnych. Swietlica przy szkole nr. 2 to bzdura mówiłam o tym i ja i ostatnio też usłyszłam te słowa od pani Ewa (RADNA) powiedziała to samo co ja, że na tym miejscu powinno byc dobudowane gimnazjum z 2 strony hali a poźniej gdyby starczyło miejsca jakias świetlica ALE TAKA Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA. Niestety u nas w Grodzisku Maz. przed wyborami otwiera sie 2 raz OCZYSZCZALNIE SCIEKÓW (ze święceniami)przeciez ona już była otwarta o modernizacja z taką pompą śmieszne BISKUPI ITP. , Festyn na szpitalu (chyba już 5 otwarcie ) jakis marne festyny a LUDZIE TO PO RAZ KOLEJNY ŁYKAJĄ, zapomniałam o biletach po 1zł. na filmy w kinie dla seniorów(akurat zapłaci za sale ) i balach dla nich przed wyborami. Pijaczkowi burmistrz da 350zł. na chemie(znam pijaka ktory dostał taka kase 2 lata temu chwilił sie tym , mieszka w centrum miasta). A brak złobka już nie raz poruszałam, pamietam że 2 kandydatki z "grodziszczan "mówiły o tym problemie o obie NIESTETY SIE NIE DOSTAŁY , jedna to była pani Edyta (której był to jeden z priorytetów) i druga pani kandydatka do rady gminy.

  • RE - niezalogowany 2012-01-28 00:48:08

    Likwidacja niczego nie załatwi. . Problemytej dzielnicy będą się nasilać. Przedszkole, szkoła podst. , gimnazjum- i główny problem , za mało miejsca , jak pomieścić pewno już około 1000 dzieci. Która szkoła w mieście ma tylu uczniów? Dwójka- ciasno, Jedynka- bez remontu się rozsypie, Czwórka- Książenice odciążą, boisko powstało więc jest całłkiem nieżle. Pozostałe szkoły może być( może ktoś się lepiej orientuje i skomentuje ) Władzo działaj.My rodzice - na edukacji maszych dzieci nie oszczędzamy.... chociaż budżety domowe cienkie, to priorytet!!!!!

  • SKANDAL !!!!!!!! - niezalogowany 2012-02-04 20:40:28

    W naszej gminie panuje kompletny brak planowania w dziedzinie oświaty. Wygląda na to , że naszym władzą w ogóle nie zależy na edukacji naszych dzieci. Klasy są przepełnione, gimnazjum nr 2 i gim nr3 dosłownie pęka w szwach, podstawówki zresztą też. Liczebność uczniów w klasach sięga 35 osób, podobnie jest w podstawówkach. Czy możemy w takim wypadku mówić o jakości nauczania? Jak można dotrzeć do takiej ilości młodzieży w dodatku w tak trudnym wieku. To nie jest edukacja to przetrwanie. Jeżeli Burmistrz buduje świetlice w pobliżu szkoły i na terenie szkoły bo jest niezbędna a nie myśli o połączeniu jej ze szkołą, to już głupota. Przecież te budynki można było połączyć łącznikiem. Rano mogły by być lekcje, po południu świetlica. Spokojnie zmieścił by się tam trzypiętrowy budynek. Można by było do niego przenieść świetlice, biblioteki, gabinety pedagoga, przedszkole, zwolniło by się wiele miejsca na klasy lekcyjne. To co dzieje się w tej gminie to skandal. Prawdziwy przykład nie gospodarności i wyrzucania naszych pieniędzy w błoto.