16°C bezchmurnie

Reglamentowana wolność słowa

Spółdzielnia, Reglamentowana wolność słowa - zdjęcie, fotografia

Tablice informacyjne Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców to stały element grodziskiego krajobrazu. Od wielu lat działacze KZLiS komunikują się ze spółdzielcami za pomocą tablic, wywieszanych w różnych miejscach miasta. Informacje znajdujące się na tablicach pomagają zrozumieć spółdzielcom należne im prawa, informują o możliwych zmianach i drogach odwoławczych od postanowień GSM, a ostatnio – informują o konsultacjach prawnych dotyczących prawa spółdzielczego.

Przypomnijmy – całkowicie bezpłatne konsultacje odbywają się w pierwszą i ostatnią środę każdego miesiąca, o godzinie 17.00, w lokalu PiS w Grodzisku Mazowieckim, tuż przy kościele pw. św. Anny. Niestety, te pomocne tablice od wielu lat są solą w oku GSM, o czym pisano już nieraz na TuGrodzisk.pl oraz na portalu TemidacontraSM.pl. Tablice bywały niszczone i dewastowane, zrywane, kradzione. Tak, kradzione! Sprawa, wielokrotnie w latach 2006-2007, kierowana na Policję, nie przynosiła żadnych rezultatów. Nie odnaleziono sprawców kradzieży, mimo że na Policję zgłaszali się świadkowie tych złodziejskich zajść.

Rower KZLiS, o którym mowa w owym „wezwaniu”, został umieszczony na przeciwko Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tam też doszło do dewastacji, a nawet do kradzieży roweru. Gdy społecznicy KZLiS nie poddali się w swej walce o prawa spółdzielcze, całkiem jawnie rękawicę chwycił zarząd GSM (najemni pracownicy), chcąc walczyć ze spółdzielcami, przesyłając jednemu ze społeczników w dniu 10.12.2015r.

Wezwanie do usunięcia roweru (wezwanie w załączniku). Prezesowi widocznie nie przeszło przez głowę, że zarówno rower jak i tablice informacyjne, stanowią własność Związku, a nie własność prywatną; toteż podlegają art. 67 Kodeksu wykroczeń, który stanowi o ochronie mienia należącego do organizacji – jeśli ktoś je zniszczy, podlega ściganiu przez stosowne organa. Z okazji Nowego Roku 2016, życzymy prezesowi i całemu zarządowi GSM, aby wreszcie zainteresowali się kwestiami prawnymi, zamiast zatrudniać za nasze pieniądze kolejnych radców prawnych. Czasem nawet doktorat nie pomoże. W imieniu zespołu „Halo Spółdzielnia”

Łucja Szabłowska

Reglamentowana wolność słowa komentarze opinie

  • Adaś - niezalogowany 2018-07-19 19:17:05

    To nie ludzie to kosmici, Grodzisk to jaszczurki już pochłonęły to ludzie nadzwykli bez uczuć i sumienia jak widać czysta tępota w najczystszej zaawansowanej kwestii spojżenia na świat i ludzi bez wyrazu a oni jaki wyraz dają panosząc się to takie prostackie co wam powiem zwykłe z was .... wiecie

Dodajesz jako: Zaloguj się