6°C bezchmurnie

Remonty wyborcze

Kampania wyborcza w Grodzisku przed wyborami samorządowymi już ruszyła. Jest doskonale widoczna dla mieszkańców. Tym razem burmistrz Grodziska postawił na ulepszenie wizerunku miasta.


 

W tym celu odmalowano mural przy garażach blokowych niedaleko przystanku WKD Radońska i ozdobiono go malunkiem kolejki, wymieniono schody przed Grodziską Spółdzielnią Mieszkaniową, wykonano szereg drobnych remontów, postały także nowe przystanki autobusowe w miejsce starych, jednak najważniejszą zmianą ma być kompleksowy remont dworca PKP.

 

Niestety, kampania mająca na celu „upięknienie” miasta ma swoje zasadnicze wady, które zauważają mieszkańcy Grodziska. Mural przy osiedlu Centrum, ten ozdobiony malunkiem kolejki, jest ładny i nowoczesny, w młodzieżowym stylu, ale dwa metry za nim, wgłąb osiedla, następne w szeregu garaże są tak samo brudne i nieestetyczne jak przed remontem, a napisy na nim nie mają związku z WKD, mają za to związek z marihuaną. Nie przeszkadza to władzom miasta – wszak na pierwszy rzut oka wysuwa się przecież odnowiona ściana garaży.

 

Schody (ukłon w stronę Spółdzielni?) również są ładne, ale z opinii starszych ludzi wynika, że są przede wszystkim niepraktyczne i niewygodne – ich stopnie są za wysokie, aby starsi mieszkańcy Grodziska mogli poruszać się na nich bez przeszkód.

 

Nowe przystanki, postawione w miejsce całkiem dobrych i w większości będących w niezłym stanie, starych przystanków, wśród mieszkańców Grodziska zdobyły już pewien pseudonim, a mianowicie „przystanki wyborcze”. Wielu ludzi uznaje, że ich budowa jest zwyczajnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

 

Jeśli chodzi o remont dworca PKP – wszystko jeszcze przed nami. Przecież kampania rozkręca się powoli...

 

 

Marta Cynkier

Łukasz Lewandowski

 

[reklama]

Remonty wyborcze komentarze opinie

  • PUDŁO - niezalogowany 2014-10-06 15:42:41

    Szanowni autorzy tego artykułu, wiadomości należy sprawdzać, aby nie wprowadzać ludzi w błąd i nie robić im wody z mózgu. Schody te zostały zrobione przez Spółdzielnie i na jej koszt, a więc przypisywanie zasług burmistrzowi jest nieuprawnione. Schody te były wykonane z lastryka, a ząb czasu zrobił swoje - dziury, spękania, wybrzuszenia itp.- zęby można było sobie powybijać. Rozmiar schodów jest normalny, tylko trzeba się do nich przyzwyczaić, ale w zimę nie będą przynajmniej śliskie.

  • Grodziszczanka - niezalogowany 2014-10-06 18:36:53

    Tak się składa, ze nie jestem zwolenniczką obecnie Miłościwie nam Panującego, Cale przebudowa i remot dworca jest przeprowadzany w ramach prac modernizacyjnych na linii nr 1 z Łodzi do Warszawy i inwestorem jest tu PKP. Tak więc wybory nie mają z tym nic wspólnego.

  • nie pudło - niezalogowany 2014-10-06 18:48:27

    tak się składa, ze mieszkam obok - proszę sprawdzać informacje. spółdzielnia współpracuje z burmistrzem i jest to fakt znany mieszkańcom bloków gsm, proszę włączyć choćby telegazetę, nie mówiąc o poważniejszych źródłach działaczy opozycyjnych. schody były W BARDZO DOBRYM STANIE, a ponadto cała "skarpa" ma nowe schody nie tylko spółdzielnia :) miłej nauki

  • Ciekawski - niezalogowany 2014-10-06 18:52:00

    Ciekawe, czy członkowie spóldzielnii wyrazili zgodę, na nieprzewidywany wydatek... O ile wiem, ustawa o spóldzielnii wyraźnie mówi o "konsultacjach " w sprawie wydawania wspólnych pieniędzy-szczególnie w kampanii wyborczej(to nakazuje zwykła przyzwoitość )

  • A - niezalogowany 2014-10-06 19:00:10

    NARESZCIE KTOŚ PRAWDĘ NAPISAŁ! GSM MA PÓŁ GRODZISKA, MY ICH UTRZYMUJEMY! KAMPANIA JAK NAJBARDZIEJ!

  • Jolanta - niezalogowany 2014-10-06 19:04:19

    Prawda!!!

  • Krzyśj - niezalogowany 2014-10-06 19:11:58

    Koszt spółdzielni to koszt jej mieszkańców panie pudło. Powodzenia

  • pudło słuchaj - niezalogowany 2014-10-06 19:29:01

    Nie myślałem że nawet tu są ludzie gsm pozdro

  • Państwo - niezalogowany 2014-10-06 19:56:12

    Marta Cynkier i Łukasz Lewandowski też rozpoczęli kampanię wyborczą. Swoim bezsensownym narzekaniem i marudzeniem. Wole nowe przystanki zamiast stare śpiewki!

  • Państwo - niezalogowany 2014-10-07 07:23:18

    Jak się spalo iwonka?

  • Marta Cynkier - niezalogowany 2014-10-07 07:32:50

    Nasz punkt widzenia jest punktem widzenia wielu, wielu mieszkańców Grodziska, z którymi przeprowadzaliśmy konsultacje. Okazuje się, że ich wnioski są następujące: gsm nie przeprowadziła konsultacji jak ktoś tu trzeźwo wspomniał; przystanki wyborcze są wyborcze choćby finansowała je sama Unia, rzecz jest identyczna w przypadku dworca; czas remontów nie jest PRZYPADKOWY. polecam "wyjść w miasto", otwierać się na ludzi, słuchać ich. Pozdrawiam!

  • Grodziszczanko - niezalogowany 2014-10-07 07:42:40

    Encyklopedia hasło kampania wyborcza plan rewitalizacji miasta. dobra lektura, polecam szczególnie Tobie.

  • Agata Kulik - niezalogowany 2014-10-07 10:51:18

    Pani Marto, powodzenia :)

  • do pudła - niezalogowany 2014-10-07 18:32:51

    Spółdzielnia zrobiła - a za czyje ? Kto jest właścicielem tego gruntu - gsm czy miasto ? Dla niewiedzących, spółdzielnie są stowarzyszeniami osób a nie kapitału. Spółdzielnie nie posiadają żadnego majątku - cały majątek jest członków. Ciemnota członków powoduje, że budynek dla pracowników administracji ma droższą elewację niż bloki mieszkalne. Która klatka schodowa jest wyłożona płytkami takimi jak korytarz w aministracji ? W każdym bloku wywieszono zadłużenia, pomimo to pracownicy za zgodą RN rozdają pieniądze różnym organizacją i na festyny, zaś zalegających eksmitują. Czy nie jest to potwierdzenie, że cudze /członków/ pieniądze wydaje się bez umiaru. Jak wiadomo wszyskie straty pokrywają mieszkańcy gsm z własnych kieszeni. Kto potrafi ze zrozumieniem przeczytać ustawy spółdzielcze, nie mówiąc o statucie, temu włosy staną dęba- nikt za nic nie odpowiada - poza mieszkańcami. Pierwszy przykład : aby rozwiązać spółdzielnię i podzielić się jej majątkiem potrzeba zgody bezwzględnej większości wszystkich członków - kworum. Aby wyprowadzić cały majątek wystarczy kilkunastu pracowników będących członkami na zebraniu, w tym przypadku ustawa nie przewiduje kworum. Po obsadzeniu prezydium i komisji, na sali wystarczy jedna osoba. Takie zebranie może podejmować wszystkie uchwały, np. najważnieszą o zaciągnięciu zobowiązań. Wysokość zobowiązań może przekraczać wartość całego zgromadzonego majątku członków, dotyczy to majątku wspólnego. W ten sposób pracownicy spółdzielni bez problemów przejmują majątek wspólny spółdzielców, a spółdzielnia pada. Kto poniósł szkodę - a kto się wzbogacił ? Które partie otworzyły szeroko bramy do wyprowadzania prywatnego majątku spółdzielców ? To oni rządzą miastem.

  • Grodziszczanka - niezalogowany 2014-10-07 21:52:10

    Plan rewitalizacji przeczytałam dawno. Podstawowe założenia i wiele punktów tego planu już oprotestowałam. Warto, żeby więcej osób z nim się zapoznało. Wciąż jednak upieram się, że akurat z remontem dworca nasz Naj nie ma nic wspólnego. Proszę zajrzeć do planu prprzewidzianych prac na linii kolejowej Łódź-Warszawa. W planie rewitalizacji wspomniano dworzec PKP, ale pieniędzy w ramach tego planu miasto jeszcze nie otrzymało.

  • Agata Kulik - niezalogowany 2014-10-08 08:24:16

    Elektorat negatywny miłościwie nam panującego się poszerza :):)

  • Proszę - niezalogowany 2014-10-08 23:38:57

    Remonty wyborcze, obietnice wyborcze, deklaracje czego to nie zrobią zaskakują. Dotychczas nie traktowani poważnie dziś słuchają jakie to inwestycje specjalnie dla nich. Ludzie!!!! co sie porobiło???

  • Kazio - niezalogowany 2014-10-08 23:41:58

    Wybory idą. Heeeej!!!! Zrobimy to co zrobimy i zrobimy to czego niezrobimy!! A coooooo

  • Kube - niezalogowany 2014-10-10 01:10:10

    co wy nie znacie Benka? Przecież topowtórka z rozrywki. Przed wyborami naobiecuje , po wyborach wykorzysta podarowaną władzę, a wcześniej pozbędzie się tych co patrzą na ręce.

  • cuda - niezalogowany 2014-10-10 12:27:22

    Teraz (w ostatnim czasie) pan burmistrz odbywa spotkania z mieszkańcami w temacie obwodnicy. Cuda , po prostu cuda.

  • Oj cuda, cuda ! - niezalogowany 2014-10-10 13:39:23

    Dla wielu mieszkańców smutna perspektywa. Zaczną grzebać udawać, że coś robią, a na efekty będą czekali następne 3 lata. Przykład ulicy Okrzei i Kraszewskiego.Zanim przyjmiecie do wiadomości co zrobi niezastąpiony, zapytajcie co zostało zrobione z tych obietnic z przed 4 lat?

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-10-12 16:10:04

    Czy przypadkiem nie jest tak, że cała "Skarpa" to własność GSM? Schody już od dawna kwalifikowały się do wymiany. Pisałem w tej sprawie wniosek do Burmistrza MiG Grodzisk Maz. w trybie KPA ( do wiadomości GSM). Postulowałem redukcję zieleni na "Skarpie". Zredukowano zieleń w ubiegłym roku połowicznie. W tym roku zrobiono tak jak wnioskowałem. Podsunąłem też pomysł żeby z wymianą schodów poczekać do kampanii wyborczej. Jak ma się nic nie robić dla mieszkańców, to lepiej niech to będzie w ramach kampanii. Zapewne nie znajdzie się nikt zdrowy na umyśle kto powie, że w Grodzisku Maz. nic się nie zmienia na lepsze.

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-10-12 16:16:51

    Przystanki moim zdaniem mogły zostać te co były, ale w Grodzisku brakuje miejsc na umieszczanie reklam. Ubiegałem się o mandat radnego w roku 2010 i wiem ile pracy i czasu mnie kosztowało rozlepianie plakatów na słupach obwieszczeniowych. Na przystankach będzie miejsce na reklamę. Rodzi się pytanie czy wszyscy będą mieli jednakowy dostęp do tej powierzchni reklamowej. Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto I Gmina Grodzisk Maz. już zauważyło nową możliwość dotarcia do mieszkańców (wyborców).

  • Anna Karwowska - niezalogowany 2014-10-15 18:26:40

    Jeżeli chodzi o wizerunek miasta , dobrze niech go poprawiają ale wydaj mi się że roboty z "łapanki" nie są dobrym argumentem do przekonania wyborców, do mnie osobiście lepiej trafiłoby pokazanie mi tego co już do tej pory zostało zrobione przez konkretnego polityka , niestety rzeczywistość jest inna mało robią - praktycznie nie ma czego pokazywać, a jak już się wezmą do roboty to praktycznie przed samymi wyborami. Bardzo mi się to nie podoba , ale podkreślam to tylko moje zdanie . Przypadkiem bylam na spotkaniu z Mariuszem Ambroziakiem w Wołominie , po połowie służbowo połowa z własnej ciekawości i powiem szczerze że to co zaprezentowano naprawdę mnie zaczęło interesować. Przedstawił konkretne projekty tego co już zrealizował, zamierzenia co jeszcze proponuje zmienić. Więc dorga władzo może nie trzeba mydlić oczu wyborcom nowymi chodnikami tylko wziąć się za poważniejsze tematy jak np, wspieranie lokalnych biznesów, pomoc socjalna dla rodzin.....

  • Olga T - niezalogowany 2014-10-16 20:03:17

    Czy Grodzisk jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Zdecydowanie nie. Zwłaszcza dla tych mieszkańców którzy codziennie dojeżdżają do pracy. Przy tej okazji warto zapytać Pana Burmistrza co zrobił w kwestii zmniejszenia uciążliwości dla dojeżżających KM w związku z trwającym tam bałagaenm. Znając życie i Pana B. zapewne NIC. Pewnie usprawiedliwi się stwierdzeniem, że nie ma na KM wpływu. Pytanie czy próbował? A powinien, bo to przecież jego obowiązek zapewnić mieszkańcom warunki do życia, pracy. A na kolei horor trwa i nikogo to nie obchodzi że ludzie żeby dojechać do pracy np. do Warszawy ii z niej wrócić potrzebują ok 4 godz. A to tylko ok 25 km. Wiele takichich negatywnych uciążliwości można przytaczać, poświadczając, że władze grodziska niewiele interesują potrzeby mieszkańców. Dlatego przedwyborcze imprezy, malowanie ścian garaży, wieszanie na latarniach atrakcji kwiatowych nie zrekompensuje trudnych warunków życia w tym mieście. Wysokie ceny czynszów, wody, podatków itp. brak wielu istotnych społecnie "atrakcji" typu żłobków, miejsc w przedszkolach. mieszkań, nowych szkół warto rozliczyć przy zbliżających się wyborach.

  • Ano - niezalogowany 2014-10-17 12:05:50

    Benek jak jest czym czyli modernizacja, tunel , wiadukt to się chwali jak swoim dziełem. Jak problemy to nie ma wpływu. To jest ta jego dbałość o mieszkańców. Pokazowe imprezy to jego specjalność. Teraz bogoria pełna informacji o obwodnicy. Opóżnionej, spóżnionej , ale cały czas realizowanej . Takie omamianie ludzi, w tłumaczeniach specjalista. Poczytajcie: wydał decyzje środowiskową którą unieważniono... a o wydanie nowej zwrócił się już do MZDW z wnioskiem o przygotowanie nowej dokumentacji. Niezrozumiałem. Coś mi tu nie gra. Kto powinien był wydać decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych? Czy aby Benek? Czy nie za bardzo się rozpędził z tym swoim władztwem i decydowaniem?

  • Olgo, - niezalogowany 2014-10-17 12:09:26

    obwodnica to poprostu historyczna inwestycja. Niedługo zanim powstanie już uzyska status zabytku. To taki cud grodziski- nie ma go, nie widzisz a ciągle o nim słyszysz.

  • Anna Karowowska - niezalogowany 2014-10-17 17:10:13

    Mam tylko wrażenie że przed wyborami każdy coś może , każdy obiecuje budować złote góry a jak już ktoś się " skusi " ich obietnicami to niestety wtedy władza nie ma na nic wpływu. Jak to nie może nic zrobić w sprawie KM. Brednie....Ile już np, chociażby Ambroziak czy inni z WWS pertraktowali odnośnie pociągów, ich częstotliwości. Trzeba coś robić a nie tylko chcieć coś zmienić. Czasami same chęci nie wystarczą.

  • Polemista - niezalogowany 2014-10-19 11:24:48

    Pani Marto, przed chwilą dowiedziałem się, że startuje Pani z list PiS w okręgu wyborczym nr 7 do Rady Miasta. Czy Pani miejsce zamieszkania jest w granicach tego okręgu? Czy Pani jest członkiem "Młodzieżówki PiS" tak jak p. Łukasz Lewandowski?

  • bąk - niezalogowany 2014-10-19 14:34:10

    Winszuję dobrego nosa. Rzeczywiście autorzy startują w wyborach samorządowych 2014. Pani Marta Cynkier ma 23 lata i jest poetką. Liczę, że wystartują jacyś muzycy, nauczyciele muzyki, wokaliści, śpiewacy operowi, tancerze, satyrycy, nauczyciele języka polskiego, cyrkowcy. Za pójście na KABARET trzeba zapłacić, a za wstęp na obrady Rady, nie. Będę chodził. A Wy?

  • Benosław - niezalogowany 2014-10-19 23:08:33

    Benek ma 59 lat-zawodowo jest członkiem PSL, oraz dyrektorem PGR-u. Jeśli Przeszkadza Ci Bąku-,że młodzi startują w wyborach, bo chcą coś zmienić w mieście-to przypominam Ci,że Twój kochany burmistrz był niewiele starszy,gdy obejmował swoje stanowisko. Pani Cynkier ma mój głos w nadchodzących wyborach samorządowych, bo widzę od dawna na tym portalu jej zaangażowanie w wyszukiwaniu nielogicznych i głupich działań urzędu miasta. I bardzo dobrze,że Marta Cynkier jest poetka-przynajmniej wiemy,że umie mówić i pisać-patrząc na sesjach rady miasta-większość śwon urzędujących tam, tego nie potrafi.

  • Gość - niezalogowany 2014-10-20 05:03:02

    Ja już od dawna chodzę!!!

  • Marta Cynkier - niezalogowany 2014-10-20 12:50:10

    Nie jestem poetką, jestem politologiem, znam politykę, także samorządową, od kuchni. Pozdrawiam serdecznie i liczę, że porozmawiamy, gdy tylko Szanowny Pan lub Pani zechce podpisać się swoim nazwiskiem i przestanie bać się swoich poglądów.

  • Antoni Bąk. - niezalogowany 2014-10-20 12:51:26

    Bąku-znajdź sobie jakąś osę a nie ludzi się czepiasz. Gdyby nie mój wiek, sam bym startował. To co się dzieje w mieście woła o pomstę do nieba. Bardzo dobrze,że taka młoda energiczna osoba chce kandydować do rady miasta-takich ludzi tam potrzeba. Ps. Przepraszam Panią Cynkier za tego Bąka, jako reprezentant tego nazwiska, nie wiem kim jest ten typ.

  • szok! - niezalogowany 2014-10-20 12:56:47

    Sprawdziłem-jest nie tylko członkiem,ale te wiceszefem na mazowszu PSL-u. Już więcej na niego głosu nie oddam-na pewno nie na PSL!

  • Marta Cynkier - niezalogowany 2014-10-20 12:57:28

    A co do poetki, faktycznie, zdarzyło mi się w młodych latach popełnić kilka wierszy i zdobyć kilka nagród, piękne to były czasy. Mój ojciec z kolei jest malarzem. Tylko takim prawdziwym, nie amatorem. Nie mniej jednak, dziękuję za komplement.

  • Bąku - niezalogowany 2014-10-20 12:59:44

    Twoja krytyka nauczycieli jest poniżej poziomu. Gdyby nie oni, nie potrafiłbyś pisać nawet z takimi błędami, jak potrafisz obecnie.

  • Agata Kulik - niezalogowany 2014-10-20 13:42:54

    Pani Marto, komplementy też trzeba umieć przyjmować! Ja jeszcze dodam, że pływa, biega, ale nie maluje i nie śpiewa. Natomiast ja jestem nauczycielką, a więc gorszą według komentarzy kategorią ludzi, a jednak nadal żyję i pomagam... Taki to chichot losu...

  • Agata Kulik - niezalogowany 2014-10-20 20:02:15

    Zawsze najprościej negować, a najtrudniej samemu podjąć trud zmian na lepsze. Ludzie pracujący społecznie wiedzą, jaki to wysiłek i jak często niedoceniany. Wracając do samego tematu artykułu, mnie najbardziej podobają się kwiatuszki przy ulicy Sienkiewicza. Są urocze. Tak ładne, jak nie będzie żadna ścieżka rowerowa.

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-10-25 15:10:07

    Odpowiedź @ PUDŁO. Mogę się pod tym podpisać: " Schody te zostały zrobione przez Spółdzielnie i na jej koszt, a więc przypisywanie zasług burmistrzowi jest nieuprawnione. Schody te były wykonane z lastryka, a ząb czasu zrobił swoje - dziury, spękania, wybrzuszenia itp.- zęby można było sobie powybijać. Rozmiar schodów jest normalny, tylko trzeba się do nich przyzwyczaić, ale w zimę nie będą przynajmniej śliskie".

  • Antoni Bąk - niezalogowany 2014-10-25 19:17:38

    Sygnalista,Ty masz problem ze zrozumieniem? Osoby starsze-jak ja- mają problem z tymi schodami. A jeśli mają być robione przez spółdzielnię, to członkowie powinni o tym wiedzieć. Chyba,że należysz do zarządu tej złodziejskiej organizacji i wiesz gdzie ulatują te pieniądze ?

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-10-26 11:40:26

    Znam dużo osób starszych, które chwalą jakość wykonania nowych schodów. Do zarządu spółdzielni nie należę. Chyba mam za małe kwalifikacje. Nie jestem też członkiem spółdzielni. Mieszkam w zasobach mieszkaniowych GSM i bardzo sobie chwalę współpracę z Administracją Osiedla CENTRUM w osobie p. mgr Ewy Rytel. Jest to osoba otwarta na argumentację. Współpracuje z mieszkańcami, którzy podsuwają dobre pomysły. Nie chcę się tutaj chwalić, ale to był mój pomysł na tę inwestycję tuż przed wyborami. Nie widzę w tym nic złego. Chodzę koło sprawy zmiany organizacji ruchu drogowego na osiedlu Manhattan. Doprowadziłem też do dopisania do planu na rok 2015 kolejnej inwestycji na osiedlu Manhattan, tj. budowy chodnika w bezpośrednim sąsiedztwie Willi Radogoszcz. Nie jestem w żadnej sitwie. Liczy się szczerość moich intencji i zaangażowanie. Jestem społecznikiem i aktywistą miejskim. Jestem bezpartyjny. Mam deklarację ze strony Kierownika Obsługi Inwestycji UMiG Grodzisk Maz. o pomocy w inwestycji GSM. Urzędowi po mojej interwencji zaczęło zależeć na estetyce bezpośredniego sąsiedztwa Radogoszczy. Jestem niezależny. Nie kandyduję w nadchodzących wyborach samorządowych.

  • Bąk - niezalogowany 2014-10-26 12:09:46

    Myślę, że do bycia radnym mają większe kwalifikacje osoby, które codziennie interpretują przepisy. Stowarzyszenie Ziemia Grodziska to przede wszystkim lekarze i nauczyciele. Jak pisze p. Alicja Pytlińska nie zabierają prawie głosu. Udziela się p. Okurowski (dyrektor szkoły), Morwiński (dyrektor zatrudniony w Sejmie). Udzielają się: policjant Kowalczyk i główny specjalista z lotniska Okęcie p. Roman Ignasiak. Ci dwaj ostatni to członkowie stowarzyszenia "Prawe Porozumienie". Rozłamowcy w grodziskim komitecie PiS. Nigdy nie byli członkami PiS, ale w klubie radnych PiS zasiadali.

  • Bąk - niezalogowany 2014-10-26 13:08:12

    Zdarzyło się Pani popełnić w młodych latach kilka wierszy. Dobrze zrozumiałem? Teraz ma Pani 23 lata, prawda? "Wiesz, stara d*** jesteś" , przepraszam za cytat z Franza Maurera (bohater filmu pt. : "Psy"). Dwudziestotrzyletnia politolożka. Jak ci powiedzą: Bądź cicho, bo jak nie, to ciebie odstrzelimy - i co Ty zrobisz? Pan Okurowski pobity w parku Skarbków, p. Kakietek traci pracę w ochroniarskiej firmie. Inny mężczyzna łamiącym się głosem , taki pod pięćdziesiątkę, mówi publicznie: "Proszę Państwa ja milczę, muszę. Mam czwórkę dzieci, kredyty - żona pracuje w urzędzie. Ja bym chciał zaprotestować, ale nie mogę. Zrozumcie" (Cytowałem z pamięci - sens wypowiedzi zachowałem). Masz już wystarczające doświadczenie życiowe i sprawdziłaś swój charakter w momencie próby? Staniesz po stronie prawdy, prawa, sprawiedliwości - gdy po drugiej stronie będą z tym sprzeczne interesy "mafii" tureckiej, albo wietnamskiej, polskiej? Jeśli tak, to kandyduj. Jeśli nie, to zrezygnuj już teraz. Jeśli Pani zdobędzie ok. 60 głosów, to koniecznie trzeba zamówić Mszę dziękczynną. Ale Pani zdobędzie mniej. Szkoda wyrzucać pieniądze w błoto. Lepiej jak pieniądze przeznaczone na kampanię wyborczą wpłaci Pani na szczytny cel. Chyba nie muszę mówić, że 69 głosów nie zapewni Pani zwycięstwa w wyborach.

  • Zaskoczony - niezalogowany 2014-10-26 16:06:19

    Morwinski i Okurowski? Udzielają się? Bo nie uwierzę. Chyba tylko w obronie swojego dobroczyńcy, najlepszego burmistrza? W imieniu mieszkańców mogliby czase,, gdyby interesowali się bardziej swoją najbliższą okolicą. Ale wystąpić przeciwko szefowi ugrupowania to byłoby jak strzał w kolano. A wyborcy? Odpowiedzcie sobie sami

  • bonia - niezalogowany 2014-11-03 14:37:04

    Widuję Panią i jakoś nie słyszałam o konsultacjach. Polecam rozmowy z mieszkańcami choćby osiedla na którym Pani mieszka.

  • do kom. 43 - niezalogowany 2014-11-04 15:13:45

    A który to Okurowski został pobity w Parku skarbków i kiedy ?

  • do kom. 22 - niezalogowany 2014-11-04 15:16:38

    A od kiedy to skarpa jest własnością GSM ?

  • Mikołaj - niezalogowany 2014-11-05 00:46:54

    Twój komentarzo dziś czytam gazete przedwyborczą burmistrza. W programie o drogach:droga relacji Kłudno , Kraśnicza . Nie wiem po co gdy plany to obwodnica. Nie ma pilniejszych ulic czy może komuś pamięć obietnic szwankuje?