18°C bezchmurnie

Siłownie zewnętrzne to sport na świeżym powietrzu

Sport, Siłownie zewnętrzne sport świeżym powietrzu - zdjęcie, fotografia

Zajęcia sportowe – to przede wszystkim fizyczne i psychiczne zdrowie. Ćwiczyć można nie tylko w ośrodku fitness czy w domu. Zwolennicy aktywnego i zdrowego trybu życia coraz częściej korzystają z siłowni zewnętrznych. Najważniejszą przewagą takiego ośrodka treningowego pod otwartym niebem – to optymalna dawka świeżego powietrza, antidotum stresu i zmęczenia, wzmocnienie organizmu oraz rozwój muskulatury i uzyskanie wysportowanej sylwetki.


Wyposażenie siłowni outdoor jest zazwyczaj solidnie wykonane i bardzo funkcjonalne. Mogą na nich ćwiczyć wszyscy, niezależnie od wieku, płci i stopnia sprawności fizycznej. Ćwiczyć w takim miejscu można bezpłatnie, o każdej porze dnia i bez ograniczeń. Jest to bardzo wygodne dla osób, które nie mają czasu lub środków materialnych na uczęszczanie do fitness centrum.

 

Urządzenia treningowe w takim ośrodku dla ćwiczeń pod otwartym niebem umożliwiają wzmocnienie wszystkich grup mięśni, rozwijają muskulaturę i zwiększają wytrzymałość organizmu. Świeże powietrze przyspiesza i utrwala sukces treningu, jednocześnie zapewniając sporą dawkę energii, sił i pozytywnych emocji.

 

Elementy siłowni były wymyślone i wykonane z myślą o komfortowym i bezpiecznym treningu wielu osób. Właśnie dlatego wyróżnia je wzmocniona konstrukcja, wysoki poziom wytrzymałości (taki sprzęt wytrzymuje nawet do 150 kilogramów). Mają one specjalne pokrycie, które chroni urządzenia przed przejawami wandalizmu, uszkodzeniami mechanicznymi i zmianami warunków atmosferycznych. Ponieważ są one przeznaczone dla użytku publicznego, wytrzymują one nie tylko wagę użytkownika, ale również najbardziej intensywne treningi. Można je montować na szkolnych podwórkach, parkach lub innych strefach rekreacyjnych, przy ośrodkach wypoczynkowych albo terapeutyczno – rehabilitacyjnych. Jest to nie tylko praktyczny, ale także estetyczny dodatek do miejsca odpoczynku.

 

Dzięki ćwiczeniom w takim ośrodku treningowym „pod chmurką” można skutecznie wzmocnić wszystkie grupy mięśni – nóg, rąk, pleców. Jest to bardzo ważne dla osób, które prowadzą mało ruchliwy tryb życia. Podczas takich zajęć rozwija się muskulatura, zwiększa się elastyczność stawów. Wskutek tego wzmacnia się cały układ ruchowy, polepsza się koordynacja ruchów. Odgrywa to ważną rolę w przypadku rehabilitacji pourazowej lub w ułożeniu programu treningowego dla osób niepełnosprawnych. Systematyczne ćwiczenia w takim miejscu stymulują również funkcjonowanie najważniejszych układów organizmu – sercowo – naczyniowego, oddechowego, nerwowego. Jest to również świetna metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów. Takie zajęcia polepszają również pracę układu odpornościowego – organizm staje się bardziej odporny na wirusy, infekcje.

[reklama]

Każde urządzenie jest wyposażone w tabliczkę z opisem samego sprzętu, instrukcji obsługi i przykładowymi ćwiczeniami. Jest to spore ułatwienie dla początkujących użytkowników. Takie rozwiązanie jest również pomocne przy stworzeniu indywidualnego programu treningowego zgodnie z własnymi potrzebami. Tylko prawidłowo wybrane urządzenie jest gwarancją sukcesu treningu.

 

W czasach dzisiejszych siłownie zewnętrzne są często spotykane w Europie i na świecie. Jest to nawet przejaw polityki socjalnej władz miejskich. Takie ośrodki nie tylko umożliwiają wszystkim zajęcia sportowe, ale również są metodą popularyzacji i rozpowszechniania idei zdrowego i aktywnego trybu życia. Nawet krótkotrwałe ćwiczenia na siłowni zewnętrznej zapewniają dużą dawkę sił i energii na cały dzień. Ćwicząc rano, można przygotować ciało i umysł do pracy. Jest to możliwość polepszenia zdrowia, kondycji fizyczno – emocjonalnej.

 

Kamil Kubat
Artykuł na temat siłowni pod chmurką zlecony przez firmę KroneSport - wyposażanie siłowni zewnętrznych

 

Siłownie zewnętrzne to sport na świeżym powietrzu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się