12°C pochmurno z przejaśnieniami

Śmieci przy torach

Coraz więcej śmieci przy torach, niedługo teren, przy którym mieszkam zamieni się w wysypisko śmieci.


[reklama]

Remont torów kolejowych trwa już bardzo długo, na początku jeszcze sprzątałam ten syf przy mojej posesji, jednak ostatnio przybiera on niepokojąco coraz większe rozmiary. Mieszkańcy sąsiadujący z terenem remontu na kolei nie mają już śmieci „tylko” przy posesjach, ale również na posesjach. Na teren działek za ogrodzeniem przerzucane są śmieci, zniszczone ubrania robocze, puste butelki, folia czy kubeczki po kawach.

 

Miarka się przebrała w chwili, gdy prócz ww. rzeczy pojawiły się dodatkowo zużyte filtry od sprzętu budowlanego, który wykorzystywany jest przez pracujących przy torowisku.

 

Co roku, po sezonie zimowym, zauważyć można przy torowisku różne śmieci, ale w tym roku ewidentnie śmieci są charakterystyczne dla pracowników wykonujących remont przy nasypie kolejowym. A mamy dopiero styczeń.

 

Postanowiłam zareagować, nie będę bowiem prowadzić dyskusji z panami pracującymi na kolei, uszkodzony słupek na mojej posesji i rozmowa w tej sprawie nic nie dała. Poinformowałam o zdarzeniu i zanieczyszczaniu terenu radną Ewę Górską oraz Straż Miejską. Liczę i czekam na interwencję w tej sprawie.

 

Iwona Stawicka-Matela

Śmieci przy torach komentarze opinie

 • z Licealnej - niezalogowany 2015-01-15 10:04:37

  Ma Pani racje. To co się teraz dzieje boli nas sąsiadów. Czy nikt tego nie kontroluje?

 • Paweł - niezalogowany 2015-01-15 11:12:10

  Pani Iwono, pani po prostu kłamie i obraża najlepszego burmistrza i najlepszą gminę w Polsce. Zapewne należy Panii do tych przepełnionych nienawiścią o których mówił nasz burmistrz. W Grodzisku bowiem nie ma problemu ze śmieciami i nie ma dzikich wysypisk śmieci. Nad wszystkim czuwa pańskie oko naszego burmistrza. Wierzę mu bo w jednym z wywiadów - już w lipcu 2013 r. - powiedział, że "W Grodzisku śmieci mamy pod kontrolą". I takiemu gospodarzowi trzeba wierzyć a nie rozsiewać niczym nie uzasadnione kalumie! Warszawa nie jest w stanie poradzić sobie z problemem śmieci, a Grodzisk bez problemu sobie poradził.! Bo my mamy burmistrza Benedykcińskiego a nie jakąś HGW! A te pare puszek, kubki czy cos tam jeszcze - nie sądzę aby były warte zawracania głowy, gitary i d.... naszego burmistrza. http://www.se.pl/wydarzenia/wa...34746.html

 • Iwona Stawicka- Matela - niezalogowany 2015-01-15 17:53:30

  Wczoraj ok. Godziny 14: 00 byłam w Straży Miejskiej, muszę pochwalić Panow za szybki przyjazd byli już ok. 15:30 , sprawdzę czy śmieci zostaną sprzątnięte. Również radna Ewa Górska na komisji ma poruszyć ten problem.

 • Dojona czy sprzątana ? - niezalogowany 2015-01-16 11:46:06

  Paweł zapomniał dodać, że stoją tablice z napisem czysta Gmina. Zastanawia ile nas kosztuje ta "czystość" Ciekawe na kogo głosowały osoby ubrane w kamizelki i zbierające śmieci. Tą "czystość i dbałość" widać na każdym kroku, ale przez różowe okulary tego nie widać. Dzisiejsza prasa podaje, że marszałek Struzik z PSL/kolega partyjny burmistrza/ tuż po obięciu stanowiska zakupił kilka nowych limuzyny po ok 80 tys zł. Może już czas na powołanie kapituły do nadawania tytułów NAJwiększych dojarzy RP. Na początek nowych kadencji proponuje przyznanie ich marszałkowi i Burmistrzowi. Jak widać społeczeństwo lubi być dojone ponieważ nadal wybiera tą partię do sejmu, a jej członków na marszałków, Burmistrzów i wujtów.

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2015-01-16 14:13:56

  popieram Pani uwagi. Gdyby nie to, że czasem sprzątne" conieco "bo patrzeć się nie chce to miałbym już górke "śmiecia różnego" za płotem. Niby nie ponosze dodatkowej opłaty zapełniając swoje pojemniki , ale to nic miłego.

 • świadomy - niezalogowany 2015-01-21 09:20:00

  Za porządek na budowie odpowiada kierownik budowy a kontroluje ten porzadek inspektor nadzoru budowlanego a nie burmistrz. W pozwoleniu na budowe jak byk stoi, że plac budowy musi być wyposażony w kabiny sanitarne i kontenery na odpady. Jeżeli ktoś oszczędza na kosztach budowy kosztem mieszkańców to powinien za to beknąć. Przecież pieniądza za swoją pracę pobiera a pracy nie wykonuje.

Dodajesz jako: Zaloguj się