Stary nowy starosta, całkiem nowa koalicja i koniec ery burmistrza Wysockiego.

02/12/2014 23:52
Aktualności, Stary starosta całkiem koalicja koniec burmistrza Wysockiego - zdjęcie, fotografia

Marek Wieżbicki, wierny towarzysz burmistrza Benedykcińskiego, pozostał grodziskim starostą. Oprócz niego w zarządzie zasiedli Zofia Owczarek, Krzysztof Filipiak i Mirosław Paciorek.


[reklama]

Przewodniczącym rady został natomiast Jerzy Terlikowski, radny PiS. Jak to możliwe, że funkcja ta została powierzona radnemu, który w poprzedniej kadencji zasiadał w ławach opozycji?

Ku zaskoczeniu niektórych mieszkańców, w powiecie zawiązała się nowa koalicja – PiS-Ziemia Grodziska. Pozwoliło to zachować Markowi Wiezbickiemu stanowisko starosty, radnym PiS wejść do zarządu powiatu, a Jerzemu Terlikowskiemu zostać przewodniczącym rady.

Tym samym PO przeszła do opozycji. Co sprawiło, że PO nie zawiązała koalicji z Ziemią Grodziską, kojarzoną z PSL? W końcu w wielu innych samorządach jest to całkowicie naturalna koalicja.

 

Z zaciekawieniem będziemy przyglądać się pracy nowej rady i zarządu powiatu.

 

Tymczasem za grodziską miedzą – w Milanówku – rządzącego gminą od lat burmistrza Jerzego Wysockiego zastąpiła Wiesława Kwiatkowska, niegdyś sekretarz tej gminy, która wygrała II turę wyborów.

KL

 

W ostatnich dniach otrzymaliśmy podziękowania od Jerzego Terlikowskiego dla wyborców, które publikujemy poniżej:

Pragnę gorąco i serdecznie podziękować wszystkim wyborcom za zaskakujący wynik 1183 głosy, który jest jednocześnie najwyższy w powiecie grodziskim. Wiem, że stało się tak za sprawą  Opatrzności Bożej, która kieruje losami człowieka. Czuję się w obowiązku nie zawieść pokładanego zaufania i realizować zamierzone cele zgodnie z sumieniem i posiadanymi ideami.

Jerzy Terlikowski

Stary nowy starosta, całkiem nowa koalicja i koniec ery burmistrza Wysockiego. komentarze opinie

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-12-03 09:55:34

    Brakuje mi informacji, kto napisał tę notatkę prasową.

  • (?) - niezalogowany 2014-12-03 14:18:28

    A przepraszam, jakie to ma znaczenie? Pytanie raczej winno być , czy Sygnalisto uważasz, że ta "notatka prasowa" jest prawdziwa czy też nie, czy przedstawia to co rzeczywiście się wydarzyło i zaistniało (wraz z własnym, subiektywnym zadanym pytaniem), czy też mija się z ogólnie rozumianą rzetelnością przedstawienia sytuacji. Skup się na merytoryce.

  • Awi - niezalogowany 2014-12-03 18:18:54

    Panie Terlikowski , a jak zadbał Pan o wybory burmistrza. Dlaczego wasza kandydatka ma mniej głosów niż powinna uzyskać szacując głosy oddane na PiS. Sprzedaliście Żyłę dla własnych korzyści i oddaliście głosy na Benka. Niech Pan przestanie opowiadać ludziom o sprawiedliwości, wierze itp. Niech Pan nadal ubolewa nad swoimi samochodami, które ulegają awarii przez leżących policjantów i niech Pan wytłumaczy na jakiej podstawie prawnej trzyma Pan na parkingu pod blokiem przyczepę campingową. Czy jest Pan posiadaczem całego parkingu. Gdzie mieszkańcy Kopernika 5 i 7 mają parkować samochody skoro Pan zajmuje większość miejsc ? Proszę modlić się pokazowo nadal i udawać wiernego, gdyż jest to Pana ostatni występ. Dać się sprzedać Benkowi za stołek przewodniczącego to kompromitacja.

  • Mimi - niezalogowany 2014-12-03 19:54:57

    Panie Jerzy , a nie lepiej byłoby być w opozycji razem z PO? P.S. Na pewno będzie Pan dobrym przewodniczącym Rady Powiatu. Nie gorszym niż poprzednik

  • Chwała Niebiosom - niezalogowany 2014-12-03 21:13:41

    Chwała na wysokości, że dwie z Opyp się nie dostały i nigdy się nie dostaną. Opypy w Telewizji, Opypy w gazecie, Opypy na księzycu, a generalnie Opypy w czarnej d... Tylko lans, lans i nic więcej. I to pseudo stowarzyszenie. Skarbonka i Kieszonka. ale przyjdzie jeszcze czas na rozliczenie.

  • Do Awi - niezalogowany 2014-12-04 12:37:11

    Myli się Pan sąsiedzie nie przyczepę tylko naczepę a poza tym jest Pan niedoinformowany Pan Jerzy jest właścicielem całego bloku i nie wiem co robią pod jego oknami samochody mieszkańców innych bloków. A poza tym to największy komunista i bezbożnik. Czy widział go Pan kiedykolwiek w kościele?

  • Pytek - niezalogowany 2014-12-05 08:43:29

    Przedni pomysł. Chyba zostawili sobie taki manewr na później.

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-12-05 08:56:06

    Trudno uwierzyć, że Redakcja Portalu składa się z dwóch osób: Wydawcy i Redaktorki Naczelnej. Jak pracownicy redakcji zaczną się podpisywać, to po jakimś czasie dowiemy się kto tworzy ten Portal na codzień. Kto jest Moderatorem? Kto jest Administratorem? Kto jest szeregowym redaktorem?

  • Zygmunt - niezalogowany 2014-12-05 10:38:22

    Redakcja może zatrudniać dowolną liczbę osób, a osoby te mogą pisać anonimowo. Poczytaj sobie prawo prasowe Sygnalisto. A co, artykulik się nie podobi?

  • As - niezalogowany 2014-12-05 11:31:46

    Nawet mieszkańcy mogą pisać i wcale nie mają obowiązku się podpisywać. Autor do wiad. Redakcji i wszystko. Bywają portale ( grodziskie) działające jednoosobowo zdaje się.

  • rodowita_grodziszczanka - niezalogowany 2014-12-05 20:14:46

    Pani Edyta jest otwarta na artykuły mieszkańców, sama osobiście się o tym przekonałam - opublikowała moje 3 artykuły, bez cenzurowania, bez redagowania. Ten portal daje możliwości wypowiedzenia się każdemu, często wypowiadają się tu radni z Ziemi Grodziskiej i ich komentarze są zamieszczane. To, co jest w tym portalu najlepsze, według mnie, to to, że w końcu gdzieś publikowane są prawdziwe odczucia wielu mieszkańców Grodziska. Nie żyjemy w najpiękniejszej, najlepszej gminie. Jest tu dużo do zrobienia, przede wszystkim w podejściu władz i urzędników do mieszkańców. Pozdrawiam serdecznie

  • Z założenia - niezalogowany 2014-12-06 19:30:59

    Ziemia Grodziska i Wspólny Powiat mieli wygrać wybory i rządzić bez koalicjanta. Proszę tylko zobaczyć jakie osobistości zasilały listy w Grodzisku, Milanówku, Jaktorowie. Gdyby Ziemia Grodziska miała takie poparcie, to z samego Grodziska do rady powiatu powinno wejść przynajmniej 8 radnych, z Milanówka - 3, Jaktorowa - 1, w ostatnim okręgu liczono na 2 mandaty, czyli razem 12. Nikt się nie spodziewał, że tak dobry wynik uzyska PIS. Liczono, że ci ostatni tak jak było w poprzedniej kadencji będą popierali wszystko i bez żadnych koalicji, a powiatem de facto będzie rządził ?????????. Wyszło jak wyszło, PO zrobiła bardzo dobry ruch z listą Niezależnych. Wielka Ziemia nie osiągnęła celu mimo dwóch zastępców burmistrza, znanych radnych i nowych też znanych lekarzy, czy dyrektorów szkół.

  • Z zaciekawieniem - niezalogowany 2014-12-06 23:23:10

    Od samego przyglądania jeszcze nikt niczego sie nie nauczył. Lepiej zakasać rękawy i wziąć sie do roboty.

  • Mieszczuch - niezalogowany 2014-12-07 10:23:02

    Wspólny Powiat a tu niespodzianka Wysocki na aut ! Dosyć już tych układanek, a radni niech trochę pomyślą . Interesowne to wszystko moim zdaniem. Władza daje używanie co?

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-12-31 16:30:02

    Średnio mi się podoba. Dwa w jednym...

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-12-31 16:36:54

    Nie stawiałbym znaku równości między komentarzem, a felietonem.

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-12-31 16:41:58

    Więcej takich "dobrych ruchów" ze strony PO, proszę. Rzekomo PO zrobiła dobry ruch. Bardzo dobry, ale nie dla siebie, bo mają figę z makiem.

  • Sygnalista - niezalogowany 2014-12-31 16:44:49

    Jeśli dobrze rozumiem, to już masz zatrudnienie w Starostwie. Ja też bym chciał.

  • Pytek - niezalogowany 2014-12-31 16:57:18

    Zabrakło mi w artykule czegoś w podobie: Skład Rady Powiatu Grodziskiego kadencji 2014 - 2018. Terlikowski Jerzy - Przewodniczący Rady Powiatu, Śliwiński Michał - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Wiąckowska Iwona - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Filipiak Krzysztof - członek Zarządu Powiatu, Galiński Piotr, Hardt Wojciech, Kajak Zbigniew - Wicestarosta Powiatu Grodziskiego, Kamiński Sławomir, Karp Bogumiła, Markowski Krzysztof, Olizarowicz Andrzej, Owczarek Zofia - członek Zarządu Powiatu, Paciorek Mirosław - członek Zarządu Powiatu, Paluch Włodzimierz, Pieniążek Paweł, Sankiewicz Krzysztof, Sędzińska Małgorzata, Świdlicki Bronisław, Wdowiak Władysław, Wieżbicki Marek - Starosta Powiatu Grodziskiego, Zacny Małgorzata. Jeszcze by warto napisać, z których komitetów wyborczych wyborców poszczególne osoby startowały.

  • Miki - niezalogowany 2015-01-01 12:53:11

    A co byś tam robił ? I czy naprawdę uważasz, ze to taka dobra posada?

  • gość 2017-11-12 14:34:25

    Piotr Galiński wykiwał wyborców bo zastępca burmistrza nie może być radnym powiatowym. Złożył rezygnację na korzyść Marii Grabowskiej. Musiał, takie jest prawo wyborcze. Zofia Owczarek kiwa wyborców i swoich kolegów radnych powiatowych z kilku kadencji, a nie można zapomnieć w tej wyliczance o wykiwanej Pani Sekretarz Powiatu Joannie Damaziak. Pani Zofia Owczarek od szeregu lat łączy w swoim ręku dwa stanowiska: zastępcy wójta Żabiej Woli i Sekretarz Gminy Żabia Wola. Sekretarz Powiatu lub poprzedni, a i aktualny Przewodniczący Rady Powiatu powinien to wykryć analizując oświadczenia majątkowe Pani radnej powiatowej Zofii Owczarek, poprzednio zdaje się była w składzie Zarządu Powiatu. Może ktoś odważny po przeczytaniu tego komentarza napisze skargę na Panią Sekretarz i drugą na Pana Przewodniczącego Terlikowskiego. Uwierzcie Państwo, że warto. Taka skarga będzie w książce "Skarg i Wniosków" wyraźnie o to poproście. Trzecia skarga powinna pójść do Wydziału Kontroli przy Wojewodzie Mazowieckim, jak kontrola przyjedzie to zaraz zobaczy skargę w książce. I porządek zrobią z tym towarzystwem. Ja się boję, ale Pani Edyta Żyła nie boi się kandydować na Burmistrza Miasta i posła, to niech coś realnego zmieni w starostwie powiatu grodziskiego, który ma siedzibę w naszym mieście. Za zrobienie tam porządku a la Dobra Zmiana ma Pani mój głos i agitację. Warto, bo dużo z ludźmi rozmawiam i głosów nagonię.

Dodajesz jako: |