22°C lekkie zachmurzenie

TUNEL - BUBEL czy kolejna "fajna" inwestycja w MIEŚCIE?

Listy czytelników, TUNEL BUBEL kolejna "fajna" inwestycja MIEŚCIE - zdjęcie, fotografia

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Grodziska a z nimi ważny nie tylko dla Grodziszczan dzień oddania do użytku tunelu pod torami w śladzie ulicy Bałtyckiej.


To inwestycja realizowana przez PKP, ale oczywiście to Miasto szykuje z tej okazji wielką fetę - 5 września od 12: 00 do 22: 00 nad Mrowną przy Alei Piłsudskiego zaplanowano sporo imprez, którego główną atrakcją będzie występ zespołu Enej.   My jednak chcielibyśmy przypomnieć Państwu, w jakiej atmosferze zaczynała się realizacja tej inwestycji:   http://www.tugrodzisk.pl/publicystyka/przejazd-na-baltyckiej-a-migracja-zab/  

Mimo, że wykonawcą budowli jest PKP, tunel ma służyć Miastu i jego mieszkańcom. Został "wbudowany" w miejską infrastrukturę drogową i miał/ma rozwiązywać przynajmniej część problemów komunikacyjnych miasta i gminy. Wydaje się, więc, że projekt i jego realizacja powinna być konsultowana z Włodarzami miasta, którzy znając "szlaki migracyjne" lokalnej społeczności, ściśle związane z zagospodarowaniem pobliskich terenów, powi nni dopilnować by zastosowano najbardziej korzystne rozwiązania.  


Zanim przyjrzymy się, co właściwie wybudowano, przypominamy Państwu jak wyglądał układ drogowy przed rozpoczęciem budowy:

 

https://www.google.pl/maps/@52.1053984,20.6111208,1367m/data=!3m1!1e3

 

Grodzisk bez lukru

polub nas :) : https://www.facebook.com/pages/Grodzisk-bez-lukru/654799794599893?fref=ts

 

[reklama]

 

TUNEL - BUBEL czy kolejna "fajna" inwestycja w MIEŚCIE? komentarze opinie

  • Konrad - niezalogowany 2015-08-16 08:37:13

    Czy organizatorzy obchodow orientuja sie zapraszajac na uroczystosci zespol Enej, ze dwaj Ukraincy, ktorzy zalozyli ten zespol przyjeli jego nazwe od pseudonimu - patrona zbrodniarza z UPA, dowodcy oddzialu, ktory mordowal ludnosc polska na Kresach. Jesli zbrodniarz jest patronem zespolu czy taki zespol powinien wystepowac w historyczne swieto Grodziska i jego mieszkancow.

  • barbara - niezalogowany 2015-08-16 09:01:37

    Konradzie, myślę, że nie wiedzą. a nawet, jeśli wiedzą, to nie stanowi to dla nich różnicy, a szkoda.

  • Ludek odludek. - niezalogowany 2015-08-16 12:28:56

    igrzyska trwają! Czym kupić mieszkańców. Troche muzyki , piknik i szafa gra. Lud gębe zamyka.

  • Mieszkaniec Śląskiej - niezalogowany 2015-08-16 12:51:12

    Tunel dla pieszych i osobówek. Terenowe auta te mniejsze bez bagażników( życze powodzenia pani radnej-RR może się przeciśnie, ha ha) Proponuje wogóle nie wjeżdżać w Grodzisk bo sie z niego nie wyjedzie.Burmistrz Galiński mówi , że TERAZ kultura kierowców jest taka, że przepuszczają samochody służb( np pogotowie) Otóż informuje, że kultura kulturą ale nie zawsze na wiadukcie jest to możliwe. Czyżby pan tego nie zauważył, czy uspakaja pan gadając żeby pogadać?

  • Marek S. - niezalogowany 2015-08-16 13:25:19

    Mieszkam w okolicy. Czas budowy tunelu był dla nas koszmarem. Teraz coraz większa rzesza mieszkańców jest zaskoczona organizacją ruchu jaka będzie proponowana, ale jaki mamy na to wpływ. Kto nie przemyślał niewiem, ale popełniono błąd. Zabrakło wyobraźni. Burmistrz fetuje, świętuje, mówi zrobiłem wam, więc jego rozliczam. Tym razem ogromny zawód. Drobne błędy dawało sie wybaczyć, zapomnieć. Niedotrzymane obietnice ale po kilku latach ulice zrobili . Tego typu sprawy daje sie rozwiązać , ale teraz niewybaczalne. Tunel elegancki pewnie będzie ale z ograniczonym poważnie użytkowaniem. A miał rozwiązać wiele problemów komunikacyjnych miasta. Ciekawi mnie kto jest specjalistą doradzającym burmistrzowi w tej dziedzinie?

  • Magda - niezalogowany 2015-08-16 18:10:44

    jak głupi muszą być ludzie których da się kupić imprezami???

  • Konrad - niezalogowany 2015-08-16 19:02:21

    Dziekuje Barbaro, w miejsce Enej mozna zaprosic artystow, takich ktorzy reprezentuja wysoki poziom muzyczny a sa mniej znani. Warto wspierac mlodych i zdolnych wykonawcow. Istnieje wiele grup muzycznych czy polskich zespolow dzialajacych na Litwie Bialorusi. Byli by wdzieczni za takie zaproszenie, a dla nich to z pewnoscia radosc i zaszczyt wystapic w Polsce przed polska publicznoscia. Masz racje Barbaro ze tym co zapraszali to wszystko jedno jesli nawet wiedza i znaja historie. Trzeba miec jeszcze cos innego w sobie, to sie nazywa kultura i polskie serce.

  • Ja z Łąk - niezalogowany 2015-08-16 21:37:41

    Proponuję utworzenie przy Burmistrzu komisji, która każdego wykonawcę zanim przyjedzie do Grodziska prześwietli. Sprawdzi co najmniej 10 pokoleń wstecz kim byli członkowie jego rodziny. Może któryś z nich był np. za rozbiorem Polski za czasów panowania carycy Katarzyny Wielkiej, albo nie chciał wpłacić datku na Radio Maryja

  • Niech sie święci ........... - niezalogowany 2015-08-21 10:48:05

    Święto miasta w dniu referendum ? PSL już zwrócił się do Prezydenta o odwołanie tego referendum, więc mamy święto miasta. Grodzisk Maz prawa miejskie otrzymał w dniu 22 lipca a nie 5 i 6 września. Ostatnio do przeciwników referendum przyłączył sie były rzecznik praw obywatelskich prof. Zoll, i ktoś taki był rzecznikiem obywateli ? Może radni zmienią daty ważnych wydarzeń historycznych i świąt katolickich na odpowiednie dla PSL. Większość decyduje, a tą wiekszość po cudzie nad urnami ma Burmistrz ze swoją glebą. Przedwyborcze świętowanie idzie całą parą z powodu wyborów, jak wiadomo PSL jest pod kreska 5%. Oni fundują -podatnicy płacą i długi spłacą.

  • Kierowca - niezalogowany 2015-08-27 00:21:15

    Zmieniono organizację ruchu na ul. Bałtyckiej. Ciekawie będzie.

  • Rowerowy - niezalogowany 2015-08-27 07:39:37

    Oby tylko nie zorganizowali tego tak, że zrobią deptak z Bałtyckiej a w tunelu basen. Żart oczywiście ale z tymi co organizują ruch w Grodzisku chyba nie najlepiej.

  • prawda ? - niezalogowany 2015-08-27 13:40:49

    Ten sławny tunel został skrojony na miarę Naj, reszta się nie liczy.