14°C pochmurno z przejaśnieniami

Tydzień Rodziny w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęty!

W dniu dzisiejszym do Grodziska Mazowieckiego przyjechała Pani Premier Beata Szydło. Prezes Rady Ministrów wzięła udział we Mszy Świętej którą odprawił Kardynał Kazimierz Nycz, w intencji rodzin w Międzynarodowym Dniu Rodziny. Pani Premier otworzyła konferencję „Przyszłość w zdrowej polskiej rodzinie”.


[reklama]

Na wstępie zespół złożony z najmłodszych artystów odśpiewał hymn Związku Dużych Rodzin. Następnie Burmistrz Grodziska Mazowieckiego wspominał o problemach demograficznych naszej gminy sprzed ponad 10 lat. ”Dekadę temu do szkoły w Adamowiźnie chodziło niewiele ponad osiemdziesięcioro dzieci. Ze względu na generowane koszty planowaliśmy zamknięcie placówki. Dziś wiemy, że decyzja o nie zamknięciu tej szkoły była bardzo dobrą decyzją, ponieważ dziś do szkoły uczęszcza ponad pięćset dzieci „.

Historię powstania Związku Dużych Rodzin oraz o zrodzonym w stowarzyszeniu pomyśle na Kartę Dużych rodzin przybliżyła Joanna Krupska. Wspominała także o wartościach i pozytywach związanych z posiadaniem dużej rodziny. W wystąpieniu Joanny Krupskiej nie zabrakło podziękowań dla rządu Prawa i Sprawiedliwości za wprowadzenie programu 500+(program działa od 1 kwietnia- przyp. aut).

Ostateczny głos należał do Pani Premier Beaty Szydło, która w swoim wystąpieniu skupiła się na zaletach programu 500+, które według niej nie jest zapomogą, ale inwestycją w rodzinę. Wystąpienie Prezesa Rady Ministrów zawierało w sobie także zapowiedź dalszej pracy na rzecz wsparcia dla rodzin.

Ł.L
Zapisy na poszczególne zajęcia związane z Tygodniem Rodziny pod tym linkiem (http://tydzienrodziny.3plus.pl/ ) w zakładce "Konferencja".
Źródło zdjęć: Facebook.com/KancelariaPremiera

 

Tydzień Rodziny w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęty! komentarze opinie

 • Maria - niezalogowany 2016-05-16 11:19:14

  Dobrze widzieć najważniejsze osoby w Państwie goszczące w Grodzisku. Musze przyznać, że w takim bezpośrednim kontakcie politycy PIS robią bardzo dobre wrażenie. Skromność, kontaktowość bez pompy .

 • spółdzielca - niezalogowany 2016-05-16 11:40:27

  Ciekawe ile z tych pieniędzy przeznaczonych na dzieci przejmą spółdzielcze "mafie" dzięki zawyżanym opłatą. W całym kraju to będą ogromne kwoty

 • widz - niezalogowany 2016-05-16 15:49:07

  No szacun dla Benka za tylko odrobinę wazeliny dla rządzącej Pani premier i generalnie PiS-u. Spotkanie całkiem udane w centrum kultury. A i relacja telewizyjna obleci.

 • Maxymilian - niezalogowany 2016-06-02 21:05:18

  Czy Wy Wiecie kto w Grodzisku stanowiesko dostal w ARiMR?

 • Oooooo - niezalogowany 2016-06-06 09:48:01

  Cz Wy wiecie kto zajmuje większość stanowisk w urzędzie grodziskim. Jakie powiązania rodzinne i kogo z kim łączą? Nawet radnym należałoby się przyjrzeć . Maxymilianie nie idź tą drogą bo będzie śmiesznie i straszno!

 • Łukasz - niezalogowany 2016-06-09 22:57:15

  Rodzina , znajomi . To norma u nas. Radni to też ciekawe przypadki.

Dodajesz jako: Zaloguj się